registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Výstaviště Praha Holešovice

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
19.2.2019 23:33

Holiday World 2019

Středočeský kraj otevře propagační stánek na veletrhu Holiday World v Praze

Ve dnech 21. – 24. února představí Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) kraj v rámci 28. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World v areálu holešovického výstaviště v Praze. Ve čtvrtek v 10 hodin SCCR slavnostně otevře propagační stánek pro rok 2019, na kterém představí nejen nového maskota Středočeského kraje – pratura Karlíka. Středočeská centrála cestovního ruchu bude na veletrhu prezentovat další novinky a tematické průvodce pro letošní turistickou sezonu.

Pro návštěvníky stánku bude připraven zábavný fotokoutek, který je přenese přímo do zámecké zahrady ve Žlebech nebo na pastvinu s praturem Karlíkem. Maskota Karlíka je nyní možné vídat nejen v nové brožuře Za zvířátky do středních Čech, ale i v dalších propagačních materiálech SCCR, určených především rodinám s dětmi. Své místo si také našel na nových webových stránkách SCCR.

Slavnostního otevření stánku se zúčastní hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler a zástupci SCCR. U příležitosti otevření stánku zahraje historická hudba Peregrin. 

Mezi další témata, se kterými se návštěvníci stánku mohou seznámit, patří stylové ubytování s rodinnou atmosférou nebo luxusní zámecké hotely. Pro fanoušky počítačových her je k dispozici mapa po stopách středověkého příběhu Jindřicha z RPG hry Kingdom Come: Deliverance, která láká do Posázaví. Novinkou, se kterou vstupuje SCCR do tohoto roku je mapa pivovarů, která zachycuje 20 vybraných pivovarů ve Středočeském kraji, kde si mohou návštěvníci užít exkurzi provozu, zjistit zajímavosti o výrobě chmelového moku a na závěr ochutnat speciály jednotlivých pivovarů. Nejen díky spojení ubytování s širokou nabídkou dalších aktivit chce SCCR na veletrhu ukázat, proč by měli turisté strávit ve středních Čechách více dní. 

Využíváme příležitosti představit náš kraj z pohledu cestovního ruchu, gastronomie, ale i regionu obchodních příležitostí. Střední Čechy jsou zajímavá turistická destinace, která se pyšní rozmanitou škálou historických, kulturních, přírodních i technických památek a vyžitím jak pro rodiny s dětmi, party kamarádů nebo zamilované páry,” uvedla Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Umístění stánku SCCR na veletrhu: VH336

Lucie Vurbsová
lucie.vurbsova@4pr.cz 

www.centralbohemia.cz

Počet příspěvků: 608

Horydoly

avatar
20.2.2018 13:31

Šlechtické ubytování

Počet příspěvků: 608

Horydoly

avatar
20.2.2018 13:28

Holidayworld 2018

Středočeská centrála cestovního ruchu prezentovala na veletrhu Holiday World novinky v oblasti cestovního ruchu a získala zvláštní cenu poroty za své tematické průvodce

 Ve dnech 15. – 18. února se na holešovickém Výstavišti konal 27. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Pro odborníky i veřejnost zde stánek Středočeského kraje představil novinky z cestovního ruchu v kraji.

Vedle Středočeské centrály cestovního ruchu se na stometrovém stánku představily destinační managementy Posázaví, o.p.s., Zlatý pruh Polabí, o.p.s., Město Kutná Hora, Město Příbram, Bohemia centralis, s.p.o., Toulava, o.p.s., Destinační agentura Brdy, Zámek Loučeň a Park Mirakulum.

O víkendu čekala na návštěvníky stánku Středočeského kraje spousta lákadel. V sobotu se ve 13.00 hodin odehrálo kouzelnické vystoupení známého iluzionisty Pavla Kožíška, dále mluvčí Středočeského kraje Nicol Lenertová v roli moderátorky besed představila dva účastníky legendární dakarské rallye. Diskutovat a podělit se o své zážitky s návštěvníky veletrhu přišla motocyklová závodnice Gabriela Novotná, se kterou se mohli návštěvníci setkat už v pátek, stejně jako s geologem
a klimatologem Václavem Cílkem. Posledním sobotním hostem byl motocyklový a automobilový závodník Lukáš Kvapil, který se zúčastnil Rallye Dakar již podruhé. 

V rámci doprovodného programu se konaly také ukázky vyhlídkového letu balonem a vědomostní soutěže s městem Kutná Hora o zajímavé ceny. Znalostní soutěž, kterou připravila Středočeská centrála cestovního ruchu, probíhala po celou dobu veletrhu. Každý den se losovali dva výherci, kteří získali volné vstupenky do Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi nebo do Muzea amerických historických automobilů v Lužné u Rakovníka. V neděli odpoledne pak vylosovala ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu Nora Dolanská výherkyni hlavní ceny - celodenní rodinné vstupen ky do Aq uapalace Praha v Čestlicích, která si převzala svoji výhru přímo na stánku.                                                                                                                

V pátek získala Středočeská centrála cestovního ruchu zvláštní cenu poroty za soubor propagačních brožur. Tematické brožury představují místa ve středních Čechách spojená se vznikem první republiky, šlechtickým ubytováním a zážitkovými pobyty. 

“Vydáním brožury s názvem Šlechtické ubytování jsme vyšli vstříc zahraničním návštěvníkům, kteří se nás na veletrzích cestovního ruchu ptají na tipy na ubytování nejvyšší kvality. Pro ně jsme vytipovali dvanáct nejlepších zámeckých hotelů v kraji, kde se dá skutečně bydlet,” uvedla Nora Dolanská. 

Na veletrhu Holiday World obdrželo Turistické informační centrum Středočeského kraje, které se nachází v Husově ulici 21 v Praze, certifikaci dle jednotné klasifikace turistických informačních center. 

Středočeská centrála cestovního ruchu hodnotí účast na veletrhu velmi pozitivně. Každý den navštívily stánek Středočeského kraje stovky zájemců o cestovní ruch v kraji. 

Zuzana Janetzká
projektová manažerka

Počet příspěvků: 608

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se