registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Běžecké závody 2023

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
7.4.2023 12:05

RunTour Kopřivnice

ČEZ RunTour přiváží do Kopřivnice plnou Tatru běžecké radosti

V Kopřivnici čeká na účastníky ČEZ RunTour tolik běžeckých zážitků, že se nevejdou ani na korbu té největší Tatrovky. Trať oblíbeného rodinného seriálu zavede běžce na jinak uzavřený testovací polygon společnosti Tatra Trucks, těšit se ale mohou také na závod štafet a celou řadu dalších novinek. 

Rodné město legendárního běžce Emila Zátopka přivítá druhý letošní závod ČEZ RunTour už v sobotu 15. dubna, kdy se na start vedle sebe postaví elitní atleti, výkonnostní sportovci, hobby běžci, úplní začátečníci i celé rodiny. Ještě před nimi budou ovšem závodit děti, které čekají Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů.

Po nich už se do startovního koridoru v bezprostřední blízkosti Muzea nákladních automobilů Tatra začnou řadit dospělí běžci, kteří si mohou vybrat ze závodů na tři, pět nebo deset kilometrů. Ať už si vyberou kterýkoliv, užijí se výjimečnou trasu – v Kopřivnici se totiž poběží areálem Tatra Trucks, kolem montážních hal a zejména po polygonu, na kterém slavná automobilka testuje své nákladní vozy. Závodníci si na něm vyzkouší různé povrchy i terénní překážky, které nejenže prověří jejich formu, ale především jsou zárukou skvělé běžecké zábavy. O zpestření se postarají také tatrovky rozestavené podél trati či průběh rozsáhlou výrobní halou Brose při desetikilometrovém závodě.

Protože je Tatra spolupořadatelem závodu, mohou se účastníci těšit na další zážitky spojené s legendárními vozy: v cíli čeká na všechny účastníky nádherná kovová medaile se siluetou ikonické Tatry 603 a po závodě pak mohou navštívit i s dětmi rozsáhlé Muzeum nákladních automobilů Tatra.

V podhůří Beskyd se závod ČEZ RunTour uskutečnil poprvé v minulém roce při příležitosti 100. výročí od narození Emila Zátopka. Oproti loňsku se ovšem mohou běžci těšit na některé atraktivní novinky. Jednou z nich je závod štafet, který se uskuteční na desetikilometrové trati – rozdělit si ji mezi sebe mohou dvou- (2x5 km) a čtyřčlenné týmy (4x2,5 km). „Chceme, aby se účastníci našich závodů mohli o svou radost podělit, sdílet ji se svými nejbližšími a odnést si ze závodů společný zážitek,“ vysvětluje ředitelka seriálu ČEZ RunTour Nikola Gunišová, proč se štafety staly pevnou součástí závodního programu.

Cvičení pro tělo i mozek

S radostí a dobrou náladou je spojena i další novinka této sezony, kterou je duševní zdraví. Každý z osmi závodů má své vlastní téma z této oblasti. Zatímco na prvním závodě v Českých Budějovicích se běžci dozvěděli zajímavé informace o zdravé výživě, v Kopřivnici si budou moci vyzkoušet kompenzační cvičení a naučit se, že není dobré jen běhat bez dalšího pohybu navíc. 

Na závodech ČEZ RunTour zkrátka nekončí zábava ani po doběhu do cíle! V bohatém zázemí jsou k dispozici masáže od Nadace Leontinka, relaxační zóna O2, skvělé a zdravé jídlo LIDL, jehož podobu ovlivnili hlasováním na Facebooku sami běžci, nebo třeba stánek PUMA, ve kterém si mohou běžci zapůjčit a otestovat ty nejrychlejší boty.

Pomozte dětskému domovu

Také v Kopřivnici bude platit, že každý běžec pomáhá dobré věci. Padesát korun z každé registrace totiž dostane Nadace Leontinka podporující nevidomé. 

„Každý běžec má také možnost podpořit dětský domov Čeladná. Stačí jen tréninkové nebo závodní běhy absolvovat se zapnutou aplikací EPP – Pomáhej pohybem. V ní se za aktivity sbírají body, které pak mohou uživatelé přidělit charitativnímu projektu vytvořenému v rámci spolupráce našeho seriálu se společností ČEZ. Nadace ČEZ následně za tyto body pošle dětskému domovu finanční prostředky. Předem děkujeme všem, kteří se takto rozhodnou pomoci dětem, které měly méně štěstí než my,“ říká Nikola Gunišová.

Další informace o závodu v Kopřivnici i celém seriálu ČEZ RunTour najdete na www.run-tour.cz, kde se můžete také registrovat. Přesvědčte se na vlastní nohy, že s ČEZ RunTour #JERADOSTBEZET 

Počet příspěvků: 1003

Horydoly

avatar
31.3.2023 11:01

Pražský půlmaraton si v centru města vyžádá krátkodobá dopravní omezení

Téměř 12 tisíc běžců vyrazí v sobotu 1. dubna 2023 na trasu dlouhou více než 21 kilometrů v rámci 23. ročníku pražského 1/2Maratonu. Tradiční sportovní akce si však zároveň vyžádá dílčí dopravní omezení, která se dotknou především centrální části hlavního města. Opatření se bude týkat zákazu parkování i uzavírek ulic na trase závodu, případně v jeho nejbližším okolí. Závod také ovlivní provoz městské hromadné dopravy.

Závod odstartuje v 10:00 hodin z náměstí Jana Palacha, kde bude zároveň také cíl. Ukončení celého závodu se předpokládá v 13:00 hodin. Samotná trasa protne městské části Praha 1, 2, 5, 7 a 8, a to zejména v oblastech kolem řeky Vltavy. 

V dotčené oblasti bude už v předstihu platit zákaz parkování. Trasa závodu totiž musí být s ohledem na bezpečnost běžců zcela uvolněna, proto v případě, že vozidla na místě zůstanou, budou odtažena. 

Komunikace, kudy závodníci poběží, budou v době závodu také uzavřeny pro veškerý provoz. Dopravu bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha. Od 9:30 do 13:00 budou postupně po trase závodu uzavírány ulice a křižovatky. Následné otevření uzavírek bude v co nejkratším čase. 

Opatření se konkrétně v Praze 1 týká komunikací 17. listopadu, Čechův most, Dvořákovo nábřeží, Jiráskovo náměstí, Kosárkovo nábřeží, Křižovnické náměstí, Křižovnická, Mánesův most, Masarykovo nábřeží, most Legií, náměstí Jana Palacha, nábřeží Edvarda Beneše, Smetanovo nábřeží, U Plovárny, Těšnovský tunel a nábřeží Ludvíka Svobody. 

Uzavírka v lokalitě Prahy 2 zahrnuje Rašínovo nábřeží, ulice Plavecká, Vyšehradská, Svobodova a Palackého most. V Praze 5 se jedná o ulice Lidická, Svornosti, Strakonická, Hořejší nábřeží a Janáčkovo nábřeží a na území Prahy 7 se závod uskuteční na komunikacích U Plovárny, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Bubenské nábřeží, Jateční, Jankovcova, Komunardů a Libeňský most. V neposlední řadě v Praze 8 budou uzavřeny ulice Štorchova, Voctářova a Rohanské nábřeží. 

Navíc v ulici 17. listopadu v úseku od náměstí Jana Palacha až k Pařížské, kde vznikne zázemí závodu, bude stejně jako na Dvořákově nábřeží mezi Čechovým mostem a náměstím Jana Palacha platit v den akce uzavírka v časovém rozmezí už od 0:01 až do 16:00 hodin. Delší uzavírka trvající po celou dobu závodu, tedy mezi 9:30 a 13:00 hodin, je potom naplánovaná na Čechově a Mánesově mostě nebo na náměstí Jana Palacha. 

Během závodu bude etapovitě omezován také provoz tramvají a autobusů městské hromadné dopravy zejména v centrální části města. Dopravu zde zajistí především linky metra, které budou případně kapacitně posíleny. Informace o aktuálních změnách jsou dostupné na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy, případně na infolince dopravního podniku: 296 191 817. 

Do pátku 31. března 2023 vždy od 9:00 do 18:00 hodin je k dispozici bezplatná dopravně-informační linka: 800 165 102. V den závodu mezi 8:00 a 14:00 hodin pak bude možné navíc využít i linku 800 100 991. 

Podrobnosti k závodu 1/2Maraton Praha 2023, včetně dopravních informací, jsou k dispozici na webu pořadatele akce.  

Vít Hofman
vedoucí oddělení médií a tiskový mluvčí 

MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Počet příspěvků: 1003

Horydoly

avatar
25.1.2023 20:46

Běžecké závody 2023

Zdravím Vás ze zasněžených Beskyd,
 
ve kterých se příští víkend (28. 1. - 29. 1. 2023) uskuteční jubilejní 10. ročník Kilpi 24 hodin na Lysé hoře 2023 (LH24)Extrémní a vytrvalostní závod určený pro širokou sportovní veřejnost, se vrací po tříleté odmlce způsobené nejen koronavirovou pandemií a organizátoři připravili i jednu významnou novinku - změnu trasy. Letošní okruh narostl do délky 13,2 kilometrů s převýšením 850 metrů. I nadále má Kilpi LH24 2023 statut otevřeného mistrovství České republiky v zimním horském maratonu v kategorii jednotlivců, zdolávat opakovaně nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd (1323 m n. m) budou i štafety dvojic.
 
Hromadný start závodu se uskuteční v sobotu 28. ledna 2023 v 10:00 hod. v prostoru areálu Na Pile v Ostravici a časomíra se v areálu Hotelu Sepetná zastaví ve stejný čas o den později. Jedná se o unikátní možnost, jak si jako jednotlivec či dvojice vyzkoušet své možnosti, jak poznat své limity fyzické i mentální síly. 
 
Harmonogram:
28. ledna 2023
7:00 - 9:00 hod. – akreditace závodníků ne WoodAréně v areálu Na Pile v Ostravici
10:00 hod. - START - Areál Na Pile Ostravice, poté se centrum závodu přesune k Hotelu
Sepetná, kde začíná i končí závodní okruh a bude zde plné zázemí pro závodníky i novináře
29. ledna 2023
10:00 hod. - ukončení závodu
12:00 hod. - slavnostní vyhlášení vítězů – Areál Na Pile Ostravice – WoodAréna
 
Adam Knesl - tiskový mluvčí závodu
Počet příspěvků: 1003

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se