registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Auto*Mat

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
11.11.2020 21:53

Re: Auto*Mat

žádáme lepší podmínky pro bezpečnější a zdravější dopravu v době pandemie, ale i po ní. Podpořte prosím svým podpisem náš otevřený dopis pražskému primátorovi a radním. 

Zahraniční města udělala celkem jednoduchou věc, díky které se jim povedlo snížit počty nakažených. Společně můžeme udělat to samé, přesněji řečeno: potřebujeme k tomu součinnost města, které se zatím k žádné větší akci nemá

Jaké je ono zázračné řešení? K velkému objemu kontaktů dochází v hromadné dopravě. Města po celém světě si už v březnu uvědomila, že právě změnami v dopravě a veřejném prostoru může snížit koncentraci lidí a tedy i počty rizikových kontaktů. Začala proto v maximální možné míře podporovat pěší a cyklistickou dopravu. V MHD se tak nemačká tolik lidí a cestující současně v obavě z této "tlačenky" nepřesedli do aut. A co víc: ve spoustě měst tyto kroky zažehly zelenou revoluci v dopravě, kterou si moc přejeme i v Praze.

Dejte svým podpisem Praze jasnou zprávu, že chceme bezpečnou a zdravou dopravu v době pandemie, ale i po ní!

Připojím se k výzvě

Každý podpis se počítá!  

Za tým AutoMatu děkuje a hodně zdraví přeje

Jakub Holzer

Počet příspěvků: 866

Horydoly

avatar
15.2.2018 11:18

Auto*Mat

Ještě schází asi 450 podpisů!

Stále sháníme podpisy pod druhou petici ohledně cyklistické dopravy v centru. Pokud jste tak ještě neučinili, stavte se prosím na některém z podpisových míst, nebo si petici vytiskněte, podepište a odneste na některé z míst. Moc tím pomůžete nejen nám, ale i všem cyklistům projíždějícím Prahou. Děkujeme.

Pozvánka na koncert do Obecního domu

No, nakládáme toho na Vás hodně, že? Věříme, že nám i tak zůstanete věrni, a doufáme, že se třeba navíc uvidíme na následujícím koncertě, na něž Vás srdečně zveme. Pokud máte o lístky zájem, přihlašte se o něj prosím zde.

Humanizace magistrály

Den po schválení radou Hlavního města Prahy vetovalo ANO pár opatření, která měla zklidnit magistrálu a přitom se nedotknout tamního provozu. Hnutí se tak staví dokonce i proti koaličnímu programu. Magistrála se měla humanizovat už se zprovozněním Blanky. Nyní vlivný politik ANO Patrik Nacher, který si brousí zuby na primátorskou kandidaturu, říká, že humanizovat se může až po dostavbě vnitřního a vnějšího okruhu - tedy nikdy. Pamatujte si nový volební slogan ANO: Co auta schvátí, nikdy nenavrátí!

Radlická radiála

Projekt Radlické radiály – další z řady dálnic ve městě, které nám údajně konečně uleví – vstupuje do územního řízení. Šance na jeho odvolání jsou už spíše teoretické, přesto jsme k veřejné vyhlášce Prahy 5 podali ostrou připomínku. Stávající projekt v plném rozsahu odmítáme, ve městě totiž vygeneruje více aut, znečistí ovzduší a rozbije další tučné prasátko městského rozpočtu. Více v článku Auto*Matu

Za tým Auto*Matu přeje krásný den
Ondřej Hána

Počet příspěvků: 866

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se