registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

bludy

Autor Zpráva

Kuba Turek

avatar
19.10.2012 10:48

Re: bludy

To je pak těžké, když nevěříte policii, nikdo u té nehody nebyl, ale Vy si myslíte, že všechno bylo jinak...

Nejsem policejní vyšetřovatel a nevyznám se v metodách zjišťování, co se stalo, ale nedovedu si představit jinou (smutnou) událost, než že jelo auto, Pup mu vjel na kole pod kola a ono ho zajelo. Nebo podle Vás bylo všechno jinak?

Počet příspěvků: 153

Kuba Turek

avatar
19.10.2012 09:37

Re: bludy

Dobrý den Květoslave,

vycházím z oficiálního závěru policie, která s tímto výsledkem celou věc uzavřela. Řidič nebyl poté nijak sankcionován, natož pak odsouzen.

Nevím čeho bych pod Vás měl litovat v budoucnu, ale dodnes lituji smrti Pupa. Byl to můj kamarád, stálý spolupracovník redakce Horydoly a také jsem byl jeho horolezeckým instruktorem, když vstoupil do našeho horolezeckého oddílu.

Z toho je snad zřejmé, že mu nechci po smrti nijak škodit. Zároveň ale  nebudu šířit bludy, jako někteří nadšenci do městské cyklistiky, kteří v zájmu svých "vyšších" cílů jsou ochotni překrucovat, co se opravdu stalo. Nejpravděpodobněji se to odehrálo zcela banálně: Pup jel domů na kole, byla tma, on vjel na přechod a tam ho zajelo auto. Zřejmě udělal dva přestupky - nedal autu přednost a zároveň jel na přechodu pro pěší na kole. (Já vím, kdo z nás takovou blbost často neudělá...) Pro něj to mělo bohužel fatální následky.

Čest jeho památce. Myslím, že je vhodné připomínat, co všechno udělal dobrého za svého krátkého života, ale zbytečná adorace jeho smrti je nepřijatelná.  

Počet příspěvků: 153

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se