registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Cyklistické závody 2020

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
23.8.2020 15:46

Bike Valachy

Odložený závod Bike Valachy ve Velkých Karlovicích se uskuteční 29. srpna

Cyklistický závod Bike Valachy ve Velkých Karlovicích bude! Tradiční akce seriálu Valachy tour byla v letošním roce z obvyklého červnového termínu mimořádně přeložena na později. Závod se uskuteční v sobotu 29. srpna.

„Volná místa ve startovní listině stále jsou a při registraci do 21. srpna mohou sportovci využít zvýhodněné startovné. Srdečně zveme všechny, kteří si chtějí užít krásnou valašskou krajinu s jejími členitými terény a malebnými výhledy, k tomu i tradičně skvělou atmosféru a kvalitní organizační zajištění,“ láká prezident Valachy tour Vladimír Sušil. Na startu nebude chybět obhájce loňského vítězství Jan Jobánek nebo dvojnásobný vítěz celé Valachy tour, rovněž zkušený biker Petr Šťastný.

Závodníci si opět mohou vybrat ze dvou tras v délce 25 a 50 kilometrů, k tomu se uskuteční i doprovodné dětské závody na kratších tratích. „Vše je organizačně přizpůsobeno tak, abychom vyhověli bezpečnostním a hygienickým opatřením. Start i cíl je jako vždy u hotelu Galik, jehož zázemí mohou účastníci využít k občerstvení i odpočinku,“ dodává Vladimír Sušil.

Závodní trasa opět povede od hotelu Galik přes osadu Miloňov na hřeben Vsetínských Beskyd a kolem rozhledny Čarták přes Třeštík se pak vrátí zpět do údolí. V hlavním závodu na 50 km závodníci projedou tuto trasu dvakrát a zdolají tak převýšení 1 600 metrů. Pro méně zdatné cyklisty je ideální kratší trasa s pouze jedním okruhem.

Pro děti budou dle věku připraveny závody v sedmi kategoriích – od 100 metrů pro děti do čtyř let až po 8 kilometrů pro nejstarší školáky.

V rámci doprovodného programu bude u hotelu Galik připraveno test centrum ORBEA, v němž si zájemci mohou bezplatně testovat kola této španělské značky. V případě zájmu je možné s těmito koly odjet i závod. Cyklomira Lukov bude zajišťovat i základní servis kol, výhodné nabídky či testování nabídnou také další partneři.

Poslední akce seriálu Valachy tour – běžecký závod Běhej Valachy – je plánován na 17. říjen. I na tuto akci už je možné se registrovat za zvýhodněné startovné na www.valachytour.cz.

Počet příspěvků: 984

Horydoly Open

avatar
22.8.2020 03:00

Bike Čeladná

Závodníci Bike Čeladná pojedou kolem nově zrekonstruovaných Pusteven. Family jízda nabídne pohodovou vyjížďku. I na elektrokolech 

Padesátikilometrová trasa vedoucí středem chráněné krajinné oblasti Beskydy je určená především pro závodníky. Rekreační cyklisté se mohou vydat na trať dlouhou třicet kilometrů. Novinkou letošního ročníku je pak family jízda pro rodiny s dětmi, na kterou se účastníci mohou vydat také na elektrokolech. Takový bude sedmý ročník populárního závodu Bike Čeladná, který se uskuteční v sobotu 22. srpna. 

Příprava každé sportovní akce tohoto typu je nesmírně náročná. Tentokrát nám však situaci ještě více zkomplikovala koronavirová krize a s ní související opatření bránící šíření této nákazy. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli budeme moct závod uspořádat. Za dobu své existence si získal spoustu příznivců, proto jsme nesmírně rádi, že se pojede i letos,“ uvedl ředitel závodu Bike Čeladná Martin Kráčalík, kterého těší, že diváci uvidí na trati kromě českých závodníků také reprezentanty italského týmu Wilier Force 7C MTB Team. „Největší hvězdou je mistr světa v Marathonu z roku 2004 Massimo DeBertolis. Příznivci se mohou těšit také na mistra Itálie v maratonu, kterým je Johny Cattaneo či jednu z nadějí maratonců v podobě Martino Tronconiho,“ přiblížil Kráčalík. 

Největší novinkou oproti předchozím ročníkům je family jízda, která je určená pro rodiny s dětmi a všechny ostatní, kteří nejsou zvyklí jezdit v kopcovitějším terénu. „Na tuto trať, která bude dlouhá 20 kilometrů, pustíme i účastníky na elektrokolech. Nejde totiž o závod, ale o pohodovou vyjížďku. Tímto chceme oslovit další zájemce, kteří by si netroufli ani na jednu ze závodních tratí. Na této trase se nebudou muset s nikým měřit. O to více se mohou kochat krásnou okolní krajinou, ve které se akce koná,“ vysvětlil Kráčalík. Zázemí závodu poskytne stejně jako v předchozích letech areál ZŠ Čeladná, kde se pojedou také dětské závody. 

Jsme rádi, že obec Čeladná se svojí kouzelnou přírodou a náročnou trasou závodu se již posedmé stala nejen azylem, ale především partnerem této sportovní akce. Zvláště v letošní koronavirové době se ukazuje, jak je příroda neskutečným léčitelem všech zoufalých a utrápených panelákových duší, které byly přikovány po mnoha měsících ve svých domovech, a proto ať to všem závodníkům šlape a ve zdraví se všichni sejdou v cíli. Vítězům se dostane zasloužených míst na stupních vítězů a všem ostatním pak zůstane navždy ten nezapomenutelný adrenalin z trasy tohoto závodu,“ řekl Pavol Lukša, starosta obce Čeladná. 

Bike Čeladná se uskuteční v sobotu 22. srpna. Dětské závody začnou v 9.15 hodin. Hlavní závod odstartuje ve 12.15. Trasa turist a Family jízda má start ve 11.30. Více informací včetně kompletního programu najdete na webu bikeceladna.cz. 

Závod Bike Čeladná 2020 vznikl ve spolupráci s CHKO Beskydy, Lesy ČR a za podpory obce Čeladná. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny a starosta obce Čeladná Pavol Lukša.  

Lenka Ptáková
press@sevendays.cz   

Počet příspěvků: 264

Horydoly Open

avatar
13.3.2020 09:20

Cyklistické závody 2020

Karpaty MTB Tour 2020

Karpaty MTB Tour

Počet příspěvků: 264

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se