registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Cyklistické závody 2024

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
15.6.2024 03:43

Cyklistický závod L´Etape Czech Republic by Tour de France

V sobotu vyžádá dopravní omezení

Čtvrtý ročník závodu amatérů na silničních kolech L´Etape Czech Republic by Tour de France se letos uskuteční v sobotu 15. června 2024. Pořadatelé předpokládají, že závodu se zúčastní až 3500 amatérských cyklistů. Závodníci odstartují na pražském Strahově a odsud pojedou po silnicích do okresů Praha venkov – západ, Beroun, Kladno, Rakovník a zpět do Prahy. Na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje bude na některých silnicích omezený provoz. Přesnější popis dopravních opatření je zobrazen v mapách zde.

Závod odstartuje pro Dlouhou trasu 130 km v 9:30 hodin, pro Střední trasu 106 km v 10:30 hodin a pro Krátkou trasu 60 km ve 12:00 hodin. Dojezd posledního závodníka v časovém limitu se předpokládá v 16:00 hodin na Strahově v Praze.

„Tour de France je závod, který má tradici a popularitu jako málokterý jiný. To, že jedna z jeho etap startuje v Praze, je pro českou metropoli čest a radost. Věřím, že stejnou radost budou mít všichni nejen z výjimečné sportovní události, ale i z krásného hlavního města České republiky,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

V Praze budou dopravní omezení v těchto ulicích a lokalitách: Vaníčkova, Atletická, Skokanská, Tomanova, Bělohorská, Ankarská (křižovatka Vypich), Karlovarská, Slánská, Drnovská, Na Hůrce, Sobín/Sobínka, Zličín, křižovatka Hrozenkovská – Strojírenská, Zličín, Strojírenská, železniční přejezd Zličín, křižovatka Strojírenská – Engelmullerova, křižovatka Makovského – Plzeňská, křižovatka Plzeňská - nájezd Kukulova, křižovatka Kukulova/Roentgenova, křižovatka Kukulova – Podbělohorská, křižovatka Podbělohorská/Spiritka, křižovatka Spiritka – Atletická, křižovatka Atletická – Běžecká.

Na území Středočeského kraje budou dopravní omezení v těchto lokalitách: Hostivice, Čsl. armády/Komenského, Železniční přejezd 6J-004, Jeneč, Karlovarská/Úhonická, Kruhový objezd Jeneč, Průmyslová, Červený Újezd, Svárov, křižovatka Hlavní - Podkozí, Křižovatka K Podkozí/K Průhonu, Dolní Podkozí, most přes Loděnici, Podkozí, točna autobusu Chyňava, most pod II/118, Hýskov, železniční přejezd P2319 Nižbor, most přes Berounku, Úpatí kopce Zdejcina, ul. Stradonická, Křižovatka ulic Stradonická – Hudlická, napojení na III/2366, 

Dále bude omezen provoz v těchto v těchto lokalitách ve Středočeském kraji: Hudlice, křižovatka Jáchymovská – Jungmannova, napojení na II/236, křižovatka III/2352 - III/23614, Broumy, křižovatka Průběžná/Skryjská, křižovatka III/23314 - III/23621, křižovatka III/23621 a III/23622, Roztoky, napojení na II/236, křižovatka III/23617 a III/23611, Nižbor, most přes Berounku, křižovatka III/2011 - III/20110, Chyňava, křižovatka Velká Strana/Na Vápenici, Napojení na II/118, Železná, křižovatka II/118 - III/10131, Malé Přílepy, křižovatka Hlavní/ U Kapličky, křižovatka III/10131 - III/10129, Úhonice, křižovatka Nenačovská/Kateřinská/Jenečská, Hájek, křižovatka III/00521 - III/0056, Železniční přejezd 0056-2, křižovatka 0056/00518, křižovatka 0056/00513, Břve, Hájecká/točna, Sobín, Hostivická - Ke Břvům.

Na bezpečnost bude s pořadateli dohlížet Police ČR a Městská policie hl. m. Prahy. Závod organizuje spolek Kolo pro život, z.s., který je licencovaným partnerem Amaury Sport Organization, která, jakožto majitel licence, dohlíží na splnění standardů série L'Etape by Tour de France.

Vít Hofman
Tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy

 

 
Počet příspěvků: 1094

Horydoly

avatar
1.5.2024 23:06

SALZKAMMERGUT TROPHY

27. ROČNÍK SALZKAMMERGUT TROPHY: PŘIHLASTE SE ZA ZVÝHODNĚNOU CENU DO 10. KVĚTNA!

Do 27. ročníku Salzkammergut Trophy, který se uskuteční 13. a 14. července, zbývá sotva 11 týdnů. Až do 10. května se můžete registrovat za sníženou cenu a ušetřit 10 eur! Buďte u toho a přihlaste se do jedné z mnoha soutěží!

Kromě oblíbeného MTB-Marathonu se sedmi distancemi v rozmezí 22 až 210 kilometrů budou letos v nabídce dvě gravel tratěBosch eMTB-Schnitzeljagd a také SCOTT Junior Trophy pro děti a mládež od 3 do 14 let. Pokud byste si chtěli trasy prohlédnout předem, můžete si 1. a 2. června společně s průvodci Trophy projet všech sedm vzdáleností, extrémní trasu pak ve dvou dnech.
Díky bohatému doprovodnému programu se víkend Trophy opět stane nezapomenutelným cyklistickým svátkem pro celou rodinu: Všichni návštěvníci se mohou těšit na Warm-Up a After-Race-Party, divácky atraktivní místa, vyjížďky eMTB s průvodcem a veletrh kol s přímým prodejem a mnoha akcemi a soutěžemi u více než 80 vystavovatelů
Počet příspěvků: 1094

Horydoly

avatar
13.1.2024 00:04

HSF sponzoruje cyklokros

Novým generálním partnerem českého cyklokrosu je stavební skupina HSF System

Stavební skupina HSF System, která je součástí holdingu PURPOSIA Group, se stala v letošní sezóně novým generálním partnerem českého cyklokrosu. Na tuzemské cyklistické scéně se objeví také nový tým HSF System Cycling Team. Stavební skupina HSF System, která vznikla v roce 2002, se zaměřuje na generální dodávky staveb a je dnes významným hráčem v Česku, na Slovensku i dalších evropských zemích. Dlouhodobě je také velmi aktivní v podpoře cyklistických závodů a projektů po celé České republice. 

HSF System však není v cyklistické ani cyklokrosové historii žádným nováčkem. Právě díky spojení s Radovanem Šťastným společnost podpořila již tři ročníky cyklokrosových závodů Evropského poháru a Velké ceny Ostravy, které se konaly v ostravském industriálním areálu Dolních Vítkovic. “V tomto roce jsme chtěli posunout cyklokrosovou spolupráci o stupeň výš,“ vysvětluje logické vyústění spolupráce s Agenturou Cyklistika Tomáš Hess, obchodní ředitel a člen představenstva stavební skupiny HSF System. „Moje první zkušenosti s aktivní cyklistikou byly asi před dvaceti lety spolu s mým kolegou Janem Hasíkem, číslem jedna ve skupině HSF System, kdy jsme stáli na startu MTB závodů v Beskydech, kterého se účastnil v první lajně i Radim Kořínek, náš olympionik. Náhodou se naše cesty proťaly po mnoha letech a úsměvná vzpomínka na tento závod byla spouštěcím faktorem, který nás nakonec přivedl k dlouhodobé spolupráci s jeho týmem,“ vzpomíná Tomáš Hess na cyklistické začátky a důvody, proč HSF System podporuje cyklistiku. 

V letošní cyklokrosové sezóně se HSF System stalo generálním partnerem Mistrovství České republiky 2024, které se uskuteční v neděli 14. ledna v Táboře, a také vstoupí jako generální partner UCI cyklokrosové série do tradičního seriálu závodů pod oficiálním názvem „HSF System CUP 2024“. Petr Balogh, šéf českého cyklokrosu, ke spolupráci uvedl: „Těším se na spolupráci s naším novým partnerem, který určitě přinese tomuto tradičnímu a populárnímu sportu nový impuls. Český cyklokros si to určitě zaslouží, protože je to atraktivní, dynamický a pro zdravý životní styl přínosný sport, který má potenciál přitáhnout nejen davy diváků, ale i další generace úspěšných a nadšených závodníků z celé republiky.“ 

Po dlouholeté spolupráci na MTB závodech a s cyklistickými týmy spojenými s takovými jmény, jako je Radim Kořínek nebo Jaroslav Kulhavý, se HSF System rozhodlo pro podporu dalšího cyklistického odvětví, které historicky přineslo České republice tolik radosti. Motivací je jednoznačně podpora tohoto sportu a pomoc při jeho opětovné cestě směrem na výsluní, kam určitě patří. Dalším důležitým krokem je založení vlastního cyklistického týmu, který ponese jméno HSF System Cycling Team, kde chce společnost zužitkovat zkušenosti nabyté právě spoluprací s výše jmenovanými osobnostmi české cyklistiky. HSF System se tak staví do role firmy, která si uvědomuje důležitost investice do mládeže a práce s ní jako s budoucím kapitálem, čímž za ni přebírá svůj díl odpovědnosti. „Půjde-li všechno dobrým směrem, stane se náš tým líhní nových talentů tohoto cyklistického odvětví a vlastně nejen jeho. Jak je vidět ve světě, cyklistika se stává čím dál víc provázanou a schopnost kombinovat její jednotlivé disciplíny je dnes už standardem těch nejlepších závodníků,“ dodává k založení týmu a jeho poslání Radovan Šťastný, manažer cyklistické stáje HSF System Cycling Team

Lukáš Klapil

Počet příspěvků: 1094

Horydoly

avatar
22.12.2023 23:35

Jonas Vingegaard

Jonas Vingegaard 2024 schedule: ✅️ O Gran Camino ✅️ Tirreno Adriatico ✅️ Basque Country ✅️Critérium du Dauphiné ✅️ Tour de France ✅️ Vuelta a España ✅️ World Championships
Počet příspěvků: 1094

Horydoly

avatar
22.12.2023 23:31

Mark Cavendish 2024

Mark Cavendish's calendar  ???????? 6/2 to 11/2 ➜ Tour Colombia ???????? 19/2 to 25/2 ➜ UAE Tour ????????4/3 to 10/3 ➜ Tirreno-Adriatico ???????? 13/3 ➜ Milan-Turin ???????? 20/3 ➜ Bruges-De Panne ???????? 3/4 ➜ Scheldeprijs ???????? 6/29 to 7/21 ➜ Tour de France
Počet příspěvků: 1094

Horydoly

avatar
22.12.2023 23:29

Cyklistické závody 2024

Tadej Pogacar's 2024 race schedule:
✅ Strade Bianche
✅ Milano-Sanremo
✅ Volta a Catalunya
✅Liège-Bastogne-Liège
✅ Giro d'Italia
✅ Tour de France
✅ Olympics Paris
✅ Québec & Montréal
✅ Worlds Championships Zürich
✅ Il Lombardia
Počet příspěvků: 1094

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se