registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Respektujeme se navzájem

Autor Zpráva

Horydoly Open

avatar
18.4.2012 19:09

Respektujeme se navzájem

 

ČeMBA, Amulet Bicycles a pivovar Rohozec odstartovali na hradě Valdštejn 11. dubna 2012 nový projekt „Respektujme se navzájem“. Na tiskové konferenci společně prezentovali osvětovou kampaň pro všechny uživatele přírodních cest a stezek, tedy hlavně turisty a cyklisty.

Český biker se v přírodě nejčastěji pohybuje po stávající síti turistického značení vytvořeného Klubem českých turistů. Toto značení nelze chápat jen jako určené čistě pro pěší, vždyť cyklista je také turista jen s jinou formou pohybu. Značení má více než stoletou historii, a tím je daná skutečnost jeho dřívějšího používání především pěšími. Formy rekreace a turismu se však mění a to je třeba respektovat. Je ovšem také důležité si uvědomit, že dva odlišné způsoby vnímání turismu, pěší a cyklistický, mohou přinést problémy a naprosto zbytečné konfliktní situace. Řešením je osvětová kampaň pro všechny uživatele cest a stezek. Měla by být účinnější než represivní přístup, například v podobě svévolně umisťovaných zákazů vjezdu bez jakékoliv opory ve stávající legislativě – typicky jde o malé cedulky s přeškrtnutým kolem na značených turistických stezkách.“ Řeklna tiskové konferenci předseda České Mountainbikové Asociace Václav Volráb.

V rámci této kampaně bude po celém Českém ráji umístěno na 40 cedulí, které budou všem uživatelům turistických cest připomínat, že cesty jsou společné a při vzájemné ohleduplnosti a toleranci mohou být využívány bezpečně a bezkonfliktně. Cedule jsou opatřeny logem projektu, kodexem terénního cyklisty a logy partnerů. Účastí na celém projektu chceme podpořit terénní cyklistiku nejen v Českém ráji“, uvedl Jan Hataš, majitel Amulet Bicycles.

Jak dále uvedl František Jungmann, ředitel pivovaru Rohozec, další z partnerů projektu:„Cedule budou vyvěšeny právě na místech, kde dochází ke střetávání turistů a cyklistů nejvíce, tedy na místních hospůdkách.

Jiří Lukeš, ředitel Sdružení Český ráj, dále upozornil: „Taková aktivita je potřeba. Zrovna Český ráj je region, kde síť cyklistických a turistických tras je poměrně hustá a na mnoha místech dochází ke konfliktům. Je tedy nutné lidi upozornit, jak by se měli chovat, aby se konfliktům předcházelo a do Českého ráje se všichni vešli.“

Nejdůležitějším cílem celého projektu je, aby pěší či cyklistické výlety nás všech probíhaly bezkonfliktně. Je to cesta hodná civilizovaného světa, cesta vzájemné tolerance.

Jitka Mimránková
Česká Mountainbiková Asociace
jitka.mimrankova@cemba.eu

ČeMBA – občanské sdružení s celorepublikovou působností, které hájí zájmy českých terénních cyklistů. Členové se aktivně podílí na vytváření lepších podmínek pro terénní cyklistiku v Česku a snaží se touto aktivitou přinést prospěch také široké veřejnosti. Samotná činnost Čemby klade důraz na zodpovědné a ohleduplné chování k přírodě, lidem a majetku.

Pivovar Rohozec – Pivo Českého ráje. Pivovar vaří pivo dle původní receptury z tuzemských surovin. Voda určená na výrobu piva pochází z vlastních pramenů ve Vazoveckém údolí. Nabízí zajímavý sortiment široké škály piv od klasické desítky až po patnáctku s 6% alkoholu a v nabídce má také malinové pivo. Pivo z rohozeckého pivovaru získává také řadu významných ocenění ať už od odborníků nebo i od samotných pivařů.

Amulet - od samého počátku vzniku této české značky je kladen velký důraz na detail každého komponentu, stejně tak na samostatný vývoj a velmi pokroková designová řešení. Trend skloubení grafického a technického designu s důrazem na každý detail jednotlivých komponentů je právě pro Amulet typický. Letos slaví značka 21 let od založení.

Počet příspěvků: 223

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se