registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Akce pro děti v Česku

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
20.3.2019 09:22

Na Šumavě odstartoval druhý ročník dětských závodů Lyžuj lesy

Šest závodů v běžeckém lyžování dětí se v lednu a únoru uskuteční na různých místech rpubliky. První startuje ve Vimperku ve čtvrtek 10. ledna. Hlavním partnerem Lyžuj lesy je stejně jako loni státní podnik Lesy České republiky. 

Dostat děti ven, probudit v nich zájem o sport, ale i podpořit mladé talenty, to má naši podporu,“ řekl generální ředitel státního podniku Lesy ČR Josef Vojáček. Loňského prvního ročníku se zúčastnilo 650 závodníků ze základních škol, kteří startovali na čtyřech místech. Letos dva závody přibyly, aby se na běžky dostalo co nejvíce dětí. „Kromě čtyř věkových kategorií také posuzujeme zvlášť výsledky registrovaných závodníků v lyžařském oddíle, a neregistrovaných bez větších běžkařských zkušeností. Tomu odpovídá i délka tratí,“ vysvětlil zástupce pořadatelů Lukáš Sacher, ředitel Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů České republiky. Stejně jako loni si účastníci vyzkouší například slalom, terénní vlny, jízdu pozadu, otočky, přeskoky, soupaž, rovnováhu na jedné noze, podlézání nebo výměnu lyží. Hlavně začínajícím běžkařům se bude hodit možnost vypůjčit si přímo na místě lyže, hole i lyžařské boty. Propozice ke každému závodu jsou zveřejněné na webu www.lyzujlesy.cz, přihlásit se děti mohou ještě den před závodem, nejpozději však půl hodiny před startem. Každý závod má svého ambasadora, tedy bývalého či současného reprezentanta České republiky. Například na Šumavu se za dětmi vydá Martin Jakš, do Jilemnice Květa Pecková – Jeriová, do Jablonce Martin Koukal a na další místa Lukáš Bauer, Jiří Ročárek nebo Adam Fellner.

Místo: Pořadatel: Termín:
Vimperk, areál Vodník Fischer Ski klub Šumava 10. ledna 2019
Boží Dar – areál Jahodová louka LK Slovan Karlovy Vary 16. ledna 2019
Ski aréna Jeseník FENIX SKI TEAM JESENÍK 22. ledna 2019
Běžk. areál Kolečko, Jablonec n. N. SKI KLUB JABLONEC 30. ledna 2019
Všesportovní areál Hraběnka, Jilemnice ČKS SKI Jilemnice 6. února 2019
Vysočina Aréna, Nové Město na Moravě SK Nové Město na Moravě 12. února 2019 

Eva Jouklová

Počet příspěvků: 593

Horydoly

avatar
30.1.2018 22:33

Akce pro děti v Česku

Pololetní prázdniny - od 2. do 4. 2. 2018

Mimořádká akce pro RODINY S DĚTMI! Celé Česko čte dětem STAROHRADSKÉ POHÁDKY!
Každému, kdo nám donese ukázat pololetní vysvědčení, jsme se rozhodli dát odměnu - originální českou POHÁDKOVOU KNÍŽKU Starohradské pohádky čaroděje Archibalda ZDARMA.
VÝLET PRO DĚTI I DOSPĚLÉ - Každé dítko z MŠ nebo ZŠ, které od pátku  2. 2.  až do neděle 4. 2. přijede s rodiči nebo prarodiči na Hrad a zámek  Staré Hrady s vysvědčením (nebo kopií), dostane k zakoupené  1 dětské a 1 dospělé vstupence  na prohlídkový okruh pohádkovou knížku ZDARMA - jeden ze sedmi dílů originálních Starohradských pohádek čaroděje Archibalda dle vlastního výběru (1 dítě - 1 knížka). 
Ani předškoláci smutnit nemusí - pololetní vysvědčení jim totiž mohou vystavit sami rodiče,  prarodiče nebo sourozenci. Navštívte - Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou - Zámecké pohádkové sklepení - Hradní pohádkovu půdu. Přijeďte - u nás se stále něco děje! Pro rok 2018 máme mnoho novinek a překvapení. Těšíme se na Vás! Pohádková knížka ZDARMA  -  jeden ze šesti sedmi originálních Starohradských pohádek čaroděje Archibalda. https://www.starehrady.cz/zpravodaj-za-pololetni-vysvedceni-pohadkova-knizka-zdarma-detail-364

Jarní prázdniny - otevírací doba, program 

O jarních prázdninách máme otevřeno každou středu, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli od 10.00 do 17.00 hod. Navštívit můžete:
- Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou
- Zámecké pohádkové sklepení - novinka Vodovodní draci Potrubáci
- Hradní pohádkovou půdu 
- Čarodějnou Bestyjolu
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Počet příspěvků: 593

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se