registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Velikonoce 2013

Autor Zpráva

Horydoly Open

avatar
29.3.2013 13:18

Velikonoce na statku Piletice

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost spolu s Klubem lidové tvorby za podpory Statutárního města Hradec Králové zvou veřejnost na velikonoční svátky do Piletic. Na Šrámkově historické usedlosti mohou zájemci obdivovat například bohatou sbírku kraslic Klubu lidové tvorby v rámci akce „Velikonoce na statku“. Výstava bude pro návštěvníky otevřena v tomto naprosto stylovém prostředí od soboty 30. března do až do Pondělí velikonočního – 1. dubna, vždy od 10 do 16 hodin.

Současně s tím budou po všechny tři dny v roubené chalupě předvádět členky Klubu lidové tvorby některé techniky zdobení kraslic (drátkováním, voskem, slámou), navíc také paličkování, tkaní a síťování. Návštěvníkům se tak od soboty až do pondělí (od 10 do 16 hodin) skýtá možnost vyzkoušet si šikovnost vlastních rukou pod laskavým dohledem zkušených „maléreček“.
Součástí programu bude rovněž výstava velikonočních prací a jarních dekorací žáků Základní školy Pouchov. Navíc si návštěvníci budou moci prohlédnout stálou národopisnou expozici hospodářských, řemeslnických, kuchyňských a zařizovacích předmětů, které přibližují život na vesnici na přelomu 19. a 20. století.

Všichni jsou srdečně zváni.

Doprava: MHD bus č. 13, parkování zajištěno.
Občerstvení: od 10 do 16 hodin v přilehlé stylové cyklohospůdce.

E-mail: baldrychova@mcom.cz
Internet: http://www.mcom.cz

Počet příspěvků: 222

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se