registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Horoškola

Autor Zpráva

Kuba Turek

avatar
5.10.2018 00:24

Re: Horoškola

To není film. To je realita. Výukové materiály máš například na odkazu, který jsem Ti napsal výše.

V populárnější formě jsou důležité (ale ne všechny) věci tady: https://www.horydoly.cz/horolezci/horolezecka-zimni-metodika.html

Tohle je nezákladnější učebnice, která zatím u nás vyšla: http://www.horydoly.cz/horolezci/horolezecka-abeceda.html

Tady jsou specifické problémy ve velkých výškách: http://www.horydoly.cz/horolezci/vyskova-nemoc-je-zakerna-potvora.html

Pokud Tě to opravdu zajímá a jsi pevně rozhodnutý, že na "osmu" jednou chceš vylézt, je nejlepší cesta vstoupit do nějakého velkého horolezeckého oddílu, který má své instruktory, občas z něj někdo vyrazí na vysoké hory a kromě toho taky mají lidi v něm kontakty na další horolezce, kteří se zabývají výškovým lezením. Seznam všech oddílů najdeš zde: https://www.horosvaz.cz/clenstvi-v-chs/oddily-chs/

Počet příspěvků: 38

Horydoly

avatar
5.10.2018 00:22

Re: Manaslu

No to zni jako nejaky film.. je to ale jasny.. kde se ale takove veci naucit? Existuji nejake vyuky?

Počet příspěvků: 609

Kuba Turek

avatar
5.10.2018 00:19

Re: Manaslu

Ahoj. Moje fotky to nejsou. To fotil Tráva. Je to tam napsané

Dostat se ale na úroveň normálního horolezce (ale není záruka, že se pak dostaneš na osmitisícovku) se lidé v našem horolezeckém oddíle dostávají tak za dva roky, když něco opravdu dělají - chodí na metodické přednášky, lezou, nacvičují co je potřeba v zimě i v létě. Pro zajímavost: Tady jsou věci, se kterými se horolezec u nás seznamuje (a v podstatě to odpovídá standardům Českého horolezeckého svazu a také mezinárodní unie horolezeckých svazů UIAA). http://humanita.n.cz/article_detail.php?idart=483

A poslední věc: nastudovat se to všechno dá buď individuálně nebo i jen teoreticky, ale když nastane průšvih, musíš ho řešit. A to bez dlouhodobé praxe takhle vysoko a v zimě a sněhu jde těžko. Obvykle při tom nováčci dělají fatální chyby.

Představ si třeba, že na tebe nebo Tvé kámoše spadne lavina - jsi schopný je najít, vyhledat a vykopat do cca 10-12 minut (aby měli aspoň 70% šanci, že zůstanou živí)?

Nebo jeden z vás spadne do ledovcové trhliny a zůstane viset na laně - umíš jeho pád zachytit, zastavit a vytáhnout ho na povrch?

Zlomí si někdo nohu - umíš ho ošetřit, udělat transportní prostředek (improvizované saně, nebo smyk, případně ve strmém terénu ho spouštět na laně i ve velmi stresovém prostředí (sněhová bouře, vítr, sám jsi na pokraji sil)?

Umíš odhadnou a řešit opravdu nebezpečnou výškovou nemoc a odlišit ji od normální aklimatizace? atd, atd atd...

Počet příspěvků: 38

Horydoly

avatar
5.10.2018 00:17

Manaslu

Ahoj, koukam na tvoje fotky z Manaslu

Neporadis, jak se dostat na takovou uroven, jako treba ty?

V Nepalu jsem byl uz 3x ale vzdy treky bez lan a cepinu, chtel bych ted zkusit neco jako napr Manaslu.

Doporucil by jsi jak se naucit zachazet s cepinem, lanem atd? Studovat na internetu? Nebo neco jineho... je jasny, ze praxe, ale nemam moc okolo sebe lidi, co by byli az takto.

Nebo to neni nic tezkeho? Diky za rady Ales

Počet příspěvků: 609

Horydoly

avatar
13.4.2018 17:34

Re: Horoškola

3 990 KČ

DOBRODRUŽNÝ HOROLEZECKÝ TÁBOR PRO DĚTI

Nezapomenutelné zážitky? Dobrodružství? Noví kamarádi? To jsou přesně ty hesla, která vystihují náš horolezecký tábor a kterými se horolezci řídí celý svůj život!

 Pro děti od 6 do 15 let    8 – 13. 7. 2018  Roviště, Střední Čechy   REZERVUJ

Lezecký tábor Roviště  

Dobrodružný horolezecký tábor pro děti od 6 do 15 let

8 – 13. 7. 2018 Roviště aneb 5dní nezapomenutelné zábavy!

Máme pro Vaše děti připravený zábavný program na každý den. Vaše děti budou mít možnost vyzkoušet, co obnáší krásy horolezectví, pohybu v přírodě a hlavně zažít nekončící legraci!

Hlavním programem tábora bude lezení na skalách pod vedením zkušených a kvalifikovaných instruktorů včetně zdravotnického dohledu, metodika horolezectví, dobrodružné hry v přírodě (noční bojovka), poznávaní přírody a okolních zajímavostí, poznávací hry s kamarády, sportovní hry (fotbal, volejbal, vybíjená,…), koupání, orientační běh, opékání buřtů u táboráků při kytaře a zpěvu, kreativní činnost pod dohledem pedagogických pracovníků a mnoho dalšího!

KDE: Roviště, Svatý Jan

KDY: 8-13. 7. 2018

Příjezd v neděli 8. 7. 2018 mezi 17-18 hod.

PROGRAM: lezení na skalách, dobrodružné hry a nekončící zábava

UBYTOVÁNÍ: ve vlastních stanech v kempu Roviště

STRAVOVÁNÍ: zajištěno přímo v kempu (snídaně, svačiny, obědy i večeře)

DOPRAVA: vlastní

CENA: 3 990,- (při účasti min. 8 dětí)

CENA ZAHRNUJE: dohled zkušených a kvalifikovaných instruktorů, zapůjčení materiálu, ubytování a stravu

CENA NEZAHRNUJE: dopravu, pojištění dítěte

ZPŮSOB PLATBY: platba předem převodem na účet 246671365/0300, do poznámek uveďte jméno, příjmení dítěte - TÁBOR 8 -13.7.

ZÁLOHA: zálohu 2000,- Kč je nutné zaslat do 10dnů po vytvoření rezervace, zbytek se doplácí nejpozději do 22. 6. 2018

Storno poplatky: Do 5 týdnů před táborem - 100 % (vracíme). Do 3 týdnů před táborem 50% (vracíme). Od týdne před táborem vracíme 10 %. Pokud místo zaplníme, tak vrátíme 100%.

S SEBOU:

vlastní stan, karimatku, spacák, sportovní oblečení, tenisky nebo lezečky na skály, boty na výlety, horolezecký úvazek a helmu - (pokud nemáte, půjčíme), batůžek na výlety,svítilna/čelovka, láhev na pití, plavky, teplejší oblečení, nepromokavé oblečení (pláštěnka), šátekprůkaz pojištěnce, kapesné, repelent, hygienické potřeby, vlastní léky dle potřeby

Počet příspěvků: 609

Horydoly

avatar
23.8.2017 15:36

Dětský lezecký kroužek Brno Klajda

Počet příspěvků: 609

Horydoly

avatar
15.3.2017 10:59

Lezecké kurzy pro začátečníky v Praze

Počet příspěvků: 609

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se