registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Politika

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
28.1.2022 01:01

Politika

Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš uvedl, že jeho prioritou je podpora bydlení a stavební zákon 

Vláda schválila programové prohlášení vlády, ve kterém si vytyčuje cíle na své volební období. Ministerstvo pro místní rozvoj se zaměří především podporu bydlení, odbourání ekonomických rozdílů mezi regiony, digitalizaci veřejné správy, zrychlení stavebního řízení, smysluplné využití evropských dotací nebo cestovní ruch.

„Regiony České republiky musí prosperovat a být konkurenceschopné. V odbourání nerovností mezi nimi nám mohou pomoci i evropské fondy, které musíme efektivně a smysluplně využít. Pro mě osobně je nejdůležitější vyřešit otázku dostupného bydlení a novelizovat stavební zákon tak, aby se u nás začalo stavět skutečně rychleji. K tomu využijeme i digitalizaci tak, aby stát fungoval efektivně s využitím moderních technologií ve všech oblastech. Připravíme také tolik žádaný zákon o cestovním ruchu a restartujeme celé odvětví,“ uvedl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Klíčovými oblastmi Ministerstva pro místní rozvoj je vedle digitalizace i rozvoj regionů, podpora bydlení, stavební zákon a územní plánování, veřejné zakázky a cestovní ruch.

Z programového prohlášení vlády:

Cestovní ruch

  • Využijeme značný potenciál cestovního ruchu pro podnikání, zaměstnanost a rozvoj regionů. Česká republika má všechny předpoklady být evropskou top destinací.
  • Do konce roku 2023 představíme zákon o cestovním ruchu. Zlepšíme koordinaci mezi resorty, samosprávami a profesními organizacemi.
  • Podpoříme restart celého odvětví (včetně oživení lázeňství) účinnou kampaní na podporu příjezdového i domácího cestovního ruchu.
  • Zdigitalizujeme správu v oblasti cestovního ruchu např. systémem e-Turista (od 2024), který sníží administrativní zátěž podnikatelů i obcí a zefektivní výběr ubytovacích poplatků.
Počet příspěvků: 954

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se