registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Rakovina

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
9.11.2023 11:23

Movember je tu

Připomínáme mužům jejich zdravotní rizika

Jednou za dva roky byste měli absolvovat preventivní prohlídku u praktického lékaře, jejíž součástí je také onkologická prevence. Lékař vás poučí o tom, jak provádět samovyšetřování varlat. Pokud vám už bylo 50 let, měli byste u praktického lékaře určitě podstoupit i vyšetření prostaty – možné je vyšetření pohmatem nebo laboratorní krevní test na PSA. Upozorňujeme dále rodiče, že chlapci mezi 13. a 14. rokem mají nárok na bezplatné očkování proti lidskému papilomaviru, který bývá příčinou zhoubných nádorů penisu, análního otvoru a krku a také nezhoubných nádorků kůže či sliznic a genitálních bradavic. Na očkování chlapců v pozdějším věku a dospělých klientů poskytujeme příspěvek z fondu prevence.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
Počet příspěvků: 1067

Horydoly

avatar
31.5.2018 02:17

AVON Pochod

AVON Pochod se dočkal plnoletosti – a Geis je opět u toho 

AVON Pochod dospěl, a spolu se svou plnoletostí si dodal sebevědomí a rozhodl se pro změnu jména. Z AVON Pochodu proti rakovině prsu se při 18. ročníku stal AVON Pochod za zdravá prsa. „Název je to daleko optimističtější a zcela oprávněný. Charitativních akcí se u nás koná celá řada, ale většinou je to o posílání peněz nebo o nakupování symbolických dárků. AVON Pochod je jiný, protože vyžaduje osobní účast, a to je úplně něco odlišného. A vzhledem k tomu, že se na něm už sedmnáctkrát sešly tisíce žen i mužů – jen loni to bylo 30 tisíc účastníků, má opravdu pádný důvod vyhlížet do budoucnosti s optimismem,“ říká Eva Děkanová, manažerka marketingu skupiny Geis s tím, že změna názvu má zároveň více akcentovat důležitost prevence, které je v boji proti nádorům prsu zcela zásadní. „Samovyšetření není nic složitého, může se ho naučit každá žena. I já ho pravidelně provádím. A mamograf nebolí“, připomíná Eva Děkanová.

Geis CZ je partnerem AVON Pochodu od roku 2014. „Sociální odpovědnost by měla být pro každou firmu samozřejmostí, i my se snažíme být v tomto směru velmi aktivní. Kromě AVON Pochodu podporujeme od roku 2007 Český den proti rakovině. Naši zaměstnanci sami iniciovali vznik projektu Naše světluška, který pomáhá zrakově postiženým lidem s obstaráním vodícího psa,“ popisuje Děkanová.

Pro AVON Pochod Geis CZ letos připravil k distribuci do obchodů, kde se už v tento okamžik prodávají, tisíce růžových dámských, zelených dětských a šedých pánských AVON triček od návrhářky Kláry Nademlýnské „Tričko, které je vstupenkou na pochod, můžete koupit třeba
v e-shopu na www.zdravaprsa.cz či v síti C&A,“ říká Eva Děkanová a připomíná, že Geis bude 9. června v cíli pochodu na pražské Štvanici. „Přijďte se podívat do našeho Geis auta. Těšíme se na vás a máme pro vás i překvapení,“ dodává Eva Děkanová.

 

Dana Samková

Počet příspěvků: 1067

Horydoly

avatar
3.5.2018 12:49

Rakovina

Geis – hlavní partner Českého dne proti rakovině 

Ve středu 16. května rozzáří ulice českých měst žluté kvítky. Proběhne totiž Český den proti rakovině, během něhož budou dobrovolníci prodávat kytičky měsíčku lékařského. Zakoupením drobného kvítku s vínovou stužkou lidé přispějí na boj proti zhoubným nádorům. Již pojedenácté je hlavním partnerem této nejstarší národní sbírky společnost Geis, poskytovatel komplexních přepravních a logistických služeb, jejíž pracovníci v bílých dodávkách se znakem žluté kostky právě v těchto dnech rozváží mezi více než 14 500 dobrovolníků v celé republice zásilky s 980 000kvítky a dalšími materiály pro letošní ročník. „Rozvoz všech potřeb zajišťujeme již od roku 2007,“ připomíná Eva Děkanová ze společnosti Geis a dodává: „Ale sbírka jako taková se poprvé konala v roce 1997. Od té doby počet dobrovolníků stále roste, a to je dobrá zpráva.“  

Tradice květinových sbírkových dnů vychází z irského konceptu tzv. Daffodil Days (Narciskové dny), které pořádá The Irish Cancer Society již od roku 1988. U nás první sbírkový den proběhl 14. května 1997 a vybralo se při něm 350 tisíc korun. V loňském roce pak vybraná částka přesáhla 18 milionů korun a prodalo se téměř 800 tisíc kytiček. Bude to letos další rekord? „Já doufám, že ano. Lidé, kteří si třetí květnovou středu koupí kvítek měsíčku lékařského, přispějí k boji proti nádorům tlustého střeva,“ dodává Eva Děkanová a připomíná, že kdo by snad na prodejce ve žlutých tričkách nenarazil, může si prostřednictvím dárkové SMS koupit virtuální e-kytičku. 

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2018 (22. ročník)
Tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha

Termín sbírky – středa 16. května 2018

Kytičky pro letošní rok mají stužku ve vínové barvě
Minimální prodejní cena (příspěvek za 1 kytičku) je 20 Kč

Hlavním tématem letošní sbírky jsou nádory tlustého střeva 

 

Více informací na: www.geis-group.cz 

O skupině Geis

Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Od svého založení v roce 1948 se neustále rozvíjí. Holding, který řídí přímo majitelé, je dnes globálním poskytovatelem komplexních logistických služeb. Zaměstnává kolem 6 350 lidí a v roce 2017 vygeneroval obrat 854 milionů EUR.

Do holdingu patří společnosti v Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Rakousku, Polsku, České republice a na Slovensku. Hlavní oblasti podnikání skupiny Geis jsou Road Services (balíkové / paletové / kusové / celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika, výroba obalů) a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).

V České republice patří do skupiny Geis firmy Geis CZ s.r.o., Geis Parcel CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Na Slovensku je to Geis SK s.r.o. a Geis Parcel SK s.r.o. Česko-slovenská část skupiny zajišťuje komplexní logistické služby, a to od balíkových přeprav přes kusové, paletové a celovozové přepravy, letecké a námořní přepravy, skladovou logistiku včetně vývoje a výroby obalů až po sofistikované logistické projekty. Zaměstnává více než 1600 pracovníků na 34 pobočkách a v roce 2017 dosáhla obratu 192 milionů EUR.

Dana Samková
samkova@seteva.cz 
 

Počet příspěvků: 1067

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se