registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Food fest

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
10.10.2018 23:33

Swiss Food Festival Praha

Jistě budete souhlasit, že gastronomie je součástí kultury národa a leccos o něm vypovídá. Švýcarská gastronomie je tak pestrá jako Švýcarsko samo. Speciality jsou tak spíše regionální než národní. Obvykle se jako první vybaví sýr a čokoláda, ale k ochutnání toho je mnohem víc. Znáte choleru, brisolée nebo vermicelles?
 
Nejlepší je samozřejmě vyzkoušet všechny pokrmy a nápoje přímo na místě. Podzim je ideální dobou, protože se sklízí, ochutnává a hodnotí. Vydat se můžete na trhy sýrové, kaštanové nebo třeba i cibulové. Aktuální přehled trhů a slavností najdete zde.
 
Švýcarské speciality se vám ale představí i v Praze na třetím ročníku Swiss Food Festivalu ve dnech 8.–13. 10. 2018. Celý festival vyvrcholí na farmářských trzích na Náplavce v sobotu 13. 10. Podrobný program celé akce naleznete na našich stránkách MojeSvycarsko.com/SwissFoodFestival.
 
Partnerem Swiss Food Festivalu je letos destinace Davos Klosters. Kromě specialit z regionu pro vás budou připraveny i turistické aktuality z této oblasti a soutěž o týdenní pobyt v Davosu pro 6 lidí od společnosti Interhome.
 
Na společnou ochutnávku Švýcarska se těší
Alena Koukalová

Počet příspěvků: 866

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se