registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Mapy na internetu

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
11.1.2018 23:07

Mapy na internetu

Plánování ekologických výletů

Informace o tom, kde si půjčit elektrokolo, kam se vydat za noční oblohou bez světelného smogu nebo kde nakoupit zboží bez obalů jsou od prosince rychle a pohodlně dostupné díky „Mapě trvalé udržitelnosti ČR“. Jde o novou službu, která do mapy zaznamenává zajímavé ekologické projekty. Na svých stránkách ji provozuje environmentální web ecoFuture.cz. 

Aktuálně zahrnuje mapa kolem 80 lokalit. Pro lepší přehlednost jsou jednotlivá místa rozdělena do 6 kategorií: elektropůjčovny, obchody a firmy, chytrá města, ekofarmy a ekocentra, příroda a nakonec e-mobilita. U každé lokality uvidí uživatelé výčet článků relevantních k danému tématu. 

Chtěli jsme přiblížit zajímavé příběhy spojené s ekologií a zároveň je spojit s místem, ke kterému se vážou. Mapa má lidi motivovat k tomu, aby příběhy nejen četli, ale rovnou vyrazili po jejich stopách. Základ tvoří projekty, jež pomáhají šetřit přírodu a energii a jsou od roku 2008 podporovány v rámci soutěže E.ON Energy Globe,“ vysvětluje záměry projektu Roman Kouba ze společnosti E.ON. 

Na mapě najdeme nevšední místa, na nichž lze obdivovat krásu 800 let staré lípy, divokou přírodu, kde se volně prohánějí stáda divokých koní, zubrů nebo majestátních praturů. Pratur je přitom vyhynulým druhem, který byl zpětně vyšlechtěn z primitivního plemena skotu a v ČR ho lze vidět pouze v Milovicích. Mapa upozorňuje také na města, jež pracují na vlastní energetické soběstačnosti nebo chytrým způsobem řeší problém odpadů a znečištění. 

Lidé si díky ní mohou naplánovat výlety do přírody nebo do zajímavých ekologických naučných center. Milovníci elektrických dopravních prostředků uvítají informace o půjčovnách e-kol, e-skútrů a e-koloběžek. Vlastníci elektromobilu se tu dozvědí, kde všude ho dobít. Všichni, kdo se zajímají o ekologii, najdou v mapě užitečné tipy na různé služby šetřící životní prostředí nebo obchody, kde prodávají zboží bez obalů. 

Mapa je propojena s GoogleMaps, takže pomocí jednoho kliknutí naplánuje trasu k vybranému místu. Do budoucna se pak připravuje i funkce, kdy uživatel bude moci do mapy přidat i vlastní návrhy. „Počet lokalit chceme nadále zvyšovat. Našim cílem je doplnit mapu každý měsíc přibližně o 40 nových míst. Uvítáme jakékoliv tipy na další trvale udržitelná místa,“ dodává Roman Kouba. Čtenáři a uživatelé mapy budou moci své tipy posílat již od začátku příštího roku.

O webu Ecofuture.cz

EcoFuture.cz je jedním z největších eco-tech portálů v Česku, provozuje ho společnost E.ON Česká republika. Web mapuje témata z českého prostředí i ze zahraničí a spolupracuje s lokálními soutěžemi jako Český Ostrovní dům, E.ON Energy Globe nebo Ukliďme Česko. Zároveň dlouhodobě sleduje vývoj nových technologií, a to i na českých univerzitách.

Cílem portálu je stát se silným médiem, které bude prostřednictvím svého obsahu šířit myšlenky trvalé udržitelnosti mezi veřejnost.

EcoFuture.cz je finalistou letošní Křišťálové lupy v kategorii Marketingová inspirace.

Martin Bořil

Vladimír Vácha

Počet příspěvků: 529

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se