registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Boty

Autor Zpráva

Kuba Turek

avatar
27.3.2017 02:25

Re: Boty

Ahoj,

koukal jsem na to. Ty scarpy jsou určené na lehčí turistiku. Nejspíš tak na jednodenní výpravy do hor s malým batůžkem. Ty bych na horolezecké týdny nebral.

Mammuty jsou určitě dobré na letní klasiku - těžká turistika, přístupy na chaty s těžším batohem, hnusné počasí, náročný pěší terén, občas trochu sněhu nebo ledu. Na lezení je to pohodlnéí tak do dvojky, možná s nějakými trojkovými kroky, určitě se na ně dají připnout turistické mačky, dobré tu bude také na horské feráty s klasickými horskými nástupy a přístupy sutí, trávou, potokem.... Na lezení to ale žádná hitparáda nebude.

Hodně lidí teď používá na letní hory kombinaci nízkých trekovek a lezeček. Trekovky k nástupům a sestupům jsou ještě dostatečné a v batohu zaberou málo místa oproti kotníkovým borám, já nejsem jejich příznivec (rád si chráním kotníky), ale výhodu malého objemu a nízké váhy uznávám. Něco takového jako tady: https://www.hanibal.cz/asolo-boty-salyan-gv-mm-id18882#a_box=uw6zqv2u 

Bacha ale na to, že v této kategorii jsou k dostání pohodlné "hadráky", skoro tenisky na výlety po městě, a také pevné horské skoro pohorky - a ty právě potřebuješ.

Ohledně Žabího koně - většina lidí to leze v lezečkách, protože trojka je daleko příjemnější lézt právě v lezečkách, samozřejmě pokud máš pohodlné, ve kterých vydržíš celý den.

Třeba tady: https://youtu.be/dh1-1A6gank a https://youtu.be/oD-lmIXq0f4 a https://youtu.be/dh1-1A6gank a https://youtu.be/L_P-23j8njs a https://youtu.be/S92pDJ8iWQY

Počet příspěvků: 153

Horydoly

avatar
26.3.2017 23:03

Boty na letní Tatry / Alpy

Ahoj, nedávno jsem ti volal ohledně nejvhodnějšího termínu na lezení více délek do Tater. Nkonec jedem na 10 dní v druhé půlce července. Potřebuji ale poradit s pohorkami, které jsou na to vhodné. Mám takové klasické pohorky http://www.pinguin-shop.cz/zbozi/boty-scarpa-terra-gtx/p-5398#utm_source=robotheurekacz&utm_medium=srovnavac . Ty jsou podle mě ale moc měkké a neudržím se na nich na stupech které by byli třeba na Žabí koň, kde lezou všichni v pohorkách. 

  Takže mě zajímá, nevíš jestli by na to byly vhodné tyhle boty ? https://www.hudy.cz/turisticka_obuv_panska/mammut-ridge-combi-high-wl-gtx-men,100036417-dark-cyan-dark-orange-5657.html    Potřebuji alespoň nějakou radu, je už jich jen par kusů a tak se musím rozhodnout rychle.   Díky Medic
Počet příspěvků: 866

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se