Když jste ve Francii, mluvte francouzsky!

Když jste ve Francii, mluvte francouzsky!
Paris, Tour Eiffel.
Autor snímku Michael Beránek
SDÍLEJ:

KOMERČNÍ SDĚLENÍ Když se řekne Francie, představím si slunce, romantiku, výborné víno, skvělé jídlo, vůně moře a styl. Cestovat po Francii byl vždycky můj sen. Je ovšem známo, že Francouzi neradi mluví anglicky. Velmi ocení, pokud mluvíte nejkrásnější řečí světa.

Mé plánování cesty začalo přípravou francouzských frází. Vyhledala jsem si spoustu frází, které bych mohla potřebovat. Témata typu, jak si zarezervovat v hotelu pokoj, jak si objednat kávu, nebo jak si nechat doporučit zajímavé kulturní akce, výstavy, případně kde naleznu nejlepší klasickou francouzskou restauraci.

Lektor je lepší než kamarád 

Můj dobrý kamarád, který vystudoval francouzský jazyk, se mnou občas zašel do kavárny, aby mi pomohl pochopit alespoň základy francouzského jazyka. Jenže vždy jsme si měli hodně co povědět, proto jsme nakonec sklouzli k debatám v češtině a lekce francouzštiny se nekonaly.

Rozhodla jsem se tedy, že před cestou do Francie využiji intenzivní kurz, který mě připraví a pomůže mi alespoň z části reagovat a nebát se mluvit.

Na internetu jsem objevila školu Pelican. Zaujaly mě její webové stránky. Byly přehledné a vizuálně hezky řešené. Výběr kurzů byl rozmanitý a já jsem našla přesně to, co jsem potřebovala. Desetidenní intenzivní kurz francouzského jazyka.

Motivovaná studijní skupina

Kurz probíhal každý den v odpoledních hodinách v budově školy v centru Brna. V domě s pavlačí osázenou krásnými květinami. Pohled na pavlač mi připomínal blížící se odjezd za dobrodružstvím.

Camargue. Mezi zemí a mořem.

Zpočátku jsem si myslela, že základy takto těžkého jazyka nebudu schopna pojmout. Postupně ale začaly přicházet výsledky. Kurz byl orientovaný na cestovní konverzaci. Vzájemně jsme si pomáhali a šlo nám o stejný cíl. Přijet do Francie s alespoň částečnou znalostí francouzského jazyka.

Po desetidenním kurzu jsme šli společně do kavárny a zkoušeli si mezi sebou objednat kávu ve francouzštině a překládali jsme si slovíčka z nápojového lístku. Povídali jsme si o cestovních plánech a padlo také hodně typů na zajímavé destinace ve Francii. Tato studijní skupina mě hodně motivovala.

Na venkově se mluví jen francouzsky

Po čtrnácti dnech jsme s kamarádkou odcestovaly do Francie. Příletem do Paříže všechno začalo. Na letišti jsme se ještě bály komunikovat francouzsky. Hovořily jsme tedy anglicky. Letiště bylo ale skoro poslední místo, kde byli Francouzi ochotni používat anglický jazyk.

Procestovaly jsme francouzských venkov, kde jsme poznaly velice zajímavé lidi. A právě v těchto místech se mi mé nabyté jazykové znalosti hodily nejvíce. Ve Francii jsme strávily necelého půl roku. Vydělávaly jsme si při sklizni ovoce a potom během vinobraní. To pro mě bylo to nejpoetičtější období.

Paris (Paříž).

Po návratu do České republiky jsem opět začala navštěvovat odpolední kurzy francouzského jazyka.

Ve Francii jsem získala celkem slušný jazykový základ a se školou Pelican se mé znalosti dále prohlubují. Škola mi teď pomáhá splnit si sen a to je mluvit dobře francouzsky.

Reakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Francie a jazykový pobyt
No hele napadá mě ještě Bordeaux. Tam by to mělo být ok, pokud vás to tam láká. I té paříže bych se nakonec moc nebál. Jinak asi doporučuji kontaktovat nějakou agenturu, kde vám se vším poradí.
  • Autor Adam
  • Datum a čas 25.10.2016 11:15
Reaguj
Francie a jazykový pobyt

Já přemýšlela nad jazykovým pobytem ve Francii rok zpátky, ale chtěla jsem do Nice či Paříž, ale to teď asi neklapne, kam ještě by se dalo jako jazykový pobyt vyjet poradíte? Díky

  • Autor Martina
  • Datum a čas 24.10.2016 10:43
Reaguj
La France - République française

Autorka těchto řádků asi podlehla některým chýrám, kolujícím v lidových koridorech anebo měla při nejmenším velkou smůlu. Také Francouzi maji na vyšších školách povinný další jazyk, takže možnost se domluvit – kdekoliv – by měla existovat. Pochopitelně s nějakými vyjímkami - horský bača v Savojsku, žijící skoro celý rok osamoceně s kravami někde v horách, angličtinu ovládat nebude, ale na obecním úřadě v jeho rodné vesničce se jistě někdo najde, kdo mimo francouzštinu nějaké to „cizí“ slovo bude umět.

Také francouzská mládež jezdí po světě a tak se, ať chce nebo nechce, naučí základní slova země, kterou navštívila.  

To že Francouzi, přesvědčení patrioti, radši mluví francouzsky, nebo dokonce nějaké pro ostatní ne příliš srozumitelné nářečí (patois) také bazíruje na určité pohodlnosti a přesvědčení, že by to měl být návštěvník, který by se měl přizpůsobit.

Ovšem 45 % mladých, starších 12 – 13 let, mluví automaticky trochu anglicky, v dnešním světě počítačů se nikdo bez toho jazyka neobejde.  

Němčinou mnoho lidí nemluví – pro mladou generaci je tento jazyk nezajímavý a staří, ačkoliv by mohli, z úst z principu německé slovo skoro nevypustí – stále ještě žije stárá averze z 2. světové války, ačkoliv se politici obou národů snaží všechny přesvědčit, že Němci a Francouzi jsou velcí přátelé – já tvrdím že nejsou - možná s vyjímkou Alsaska, případně příhraníčních oblastí Lotrinska.

Podobně jako ve všech evropských zemích se ve francouzském pohraničí ve zvýšené míře hovoří řečí sousedů, ať už je to italsky, španělsky nebo německy.

A ještě malá poznámka: není všechno zlato, co se třpytí - i ve Francii mohou  prázdniny propršet, po některých vínech může jednoho také bolet druhý den hlava, některé pokrmy mohou pocuchat zažívání a  velké vlny s jedním dokážou pěkně plesknout o pláž.

Reaguj
reklama

Nemělo by to být označeno jako reklama?

  • Autor petr
  • Datum a čas 26.7.2016 13:04
Reaguj
Celkem 5 příspěvků v diskuzi


Vítkovice Tours je nejlepší česká cestovní kancelář

Vítkovice Tours je nejlepší česká cestovní kancelář

První místo v kategorii Nejlepší cestovní kancelář, do které jsou automaticky zařazeny všechny cestovní kanceláře působící na území České republiky, získala cestovní kancelář Vítkovice Tours v rámci Velké ceny cestovního ruchu vyhlašované... celý článek

Nomádi míří na brněnské výstaviště

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2018

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Turistické cestovní kanceláře

Turistické cestovní kanceláře

Připravili jsme přehled cestovních kanceláří, které své klienty nevozí k moři, ale berou je s sebou do hor, posadí je do sedla bicyklu, nebo na loď.
Samanské zátoky patří do Klubu nejkrásnějších zálivů světa

Samanské zátoky patří do Klubu nejkrásnějších zálivů světa

Samanský záliv na severovýchodě Dominikánské republiky je jedinečným místem v Karibském moři, kde je možné pozorovat velryby hrbaté, které sem každoročně připlouvají na námluvy a porodit svá mláďata. Zátoky Bahía de Samaná a Rincón
Jsme poněkud ustrašená země na obchod i turistiku

Jsme poněkud ustrašená země na obchod i turistiku

ROZHOVOR Pavel Činčera je konzultant v průmyslu, který často pracuje pro velké firmy a vlády v Asii a Africe. Zároveň je vyznavačem nezávislé turistiky do všech koutů světa na mnoho způsobů. Zeptali jsme se ho,
S Bitcoinem si dnes koupíte i dovolenou

S Bitcoinem si dnes koupíte i dovolenou

O Bitcoinu dnes slyšel vzhledem k jeho všudypřítomnosti v médiích snad každý. Pokud o Bitcoinu nevíte nic, tak ve zkratce se jedná o vcelku novou měnu, která existuje pouze v digitální podobě, a v posledních několika letech se hodnota
Kovbojská zima ve Wyomingu

Kovbojská zima ve Wyomingu

Cody je město v Park County, Wyoming, USA. Je pojmenované po Williamu Fredericku Cody, který byl známý především jako Buffalo Bill, který zde žil.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 20.-28.1. 20.1.
ISPO China - veletrh Čína, Peking 24.-27.1. 24.1.
Pěšky přes Kavkaz - diashow Praha, Dlabačov Přednáší Viktorka Hlaváčková 24.1. 19:00
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 25.-28.1. 25.1.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 25.-28.1. 25.1.
SIA Snow Show - veletrh USA, Denver 25.-28.1. 25.1.
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 25.-28.1. 25.1.
Reisemesse - veletrh Německo, Drážďany 26.-28.1. 26.1.
Adventur - veletrh Litva, Vilnius 26.-28.1. 26.1.
ISPO - veletrh Německo, Mnichov 28.-31.1. 28.1.

Diskuse

batoh Horydoly , 21.1.2018 23:22, 11 příspěvků
batoh Jana, 21.1.2018 21:49, 11 příspěvků
Elektrokolo motor Karel, 20.1.2018 16:25, 46 příspěvků
Cestovní pojištění Pavel, 19.1.2018 21:54, 1 příspěvek
Vše o Parlamentních liste... Horydoly - Andrea Černá, 19.1.2018 21:04, 7 příspěvků
Vše o Parlamentních liste... Jakub, 19.1.2018 18:34, 7 příspěvků
už žádná trubičková pera ... Bára, 19.1.2018 17:26, 9 příspěvků
Chotouň Lucka, 19.1.2018 9:00, 8 příspěvků
Elektrokolo motor Adam, 18.1.2018 19:22, 46 příspěvků
Zůstáváme věrní Chorvatsku Dominika, 17.1.2018 19:29, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Rokytnice - Lysá hora Horydoly , 20.1.2018 12:00
ROKYTNICE NABÍZÍ SKVĚLÉ L... Horydoly , 20.1.2018 2:29
Skiareál Ještěd láká na s... Horydoly , 20.1.2018 1:58
LN 13.1.2018, Češi na ces... Kuba Turek, 19.1.2018 15:18
Články, vysvětlení a doplňky Horydoly , 19.1.2018 15:03
FALEŠNÝ POCIT BEZPEČÍ S P... Horydoly Open, 19.1.2018 10:05
GO Kamera 2018 Horydoly , 18.1.2018 2:03
Hra s chutí Horydoly , 18.1.2018 1:59