registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Poznávací turistický zájezd

Autor Zpráva

Lenka Veselá

avatar
7.10.2019 09:28

Re: Poznávací turistický zájezd

Ahojky, zajimavý průzkum, už delší dobu plánuju vyrazit osamotě někam, kde mě to bude nutit bavit se s místními. Vždy, když jsem vycestovala s nějakým parťákem, nikdy mě to k tomu nenutilo. Bohužel, jsem trochu trdlo a ráda bych, aby mi někdo pomohl s plánováním celé cesty a taky abych měla asistenci někoho, kdo v destinaci je. Proto nejspíš na svou první sólo cestu vyrazím ne tak úplně sama ale s podporou cestovky.

Jsem teď ve fázi, kdy hledám tu správnou cestovku, která takové cesty nabízí. Obvykle jsem na internetu našla bohužel jen takové, které nabízí buďto průvodcované dovolené nebo válečku na pláži což vůbec nechci. Jediné stránky, které se mi s takovou nabídkou podařilo najít byly tyto: dovolená Srí Lanka. Máte s nimi nějakou zkušenost, popřípadě, víte o nějaké cestovce, která tento druh dovolené v nabídce má?

Moc díky za odpověď, Lenka.

Počet příspěvků: 2

Horydoly

avatar
6.1.2018 18:43

Ženy se přestaly bát cestování na vlastní pěst

Začaly objevovat Asii, mnohé z nich vyjedou úplně samotné 

Čím dál více žen jezdí na dovolenou na vlastní pěst bez cestovní kanceláře. Pasivní dovolená v blízkosti hotelových resortů je pro ně málo atraktivní, namísto toho dávají přednost aktivnímu cestování a autentickému poznávání kultury země a tamních obyvatel. Ženy jsou sebevědomější, více nezávislé, finančně zabezpečené a umí jazyky. V současné době roste obliba jihovýchodní Asie, která láká turistky svojí exotikou, kulturou i bezpečností. K populárním zemím patří například Indie, Thajsko nebo Bali. 

Ženy jsou sebevědomější než dříve

Průzkum serveru 101 Holidays zanalyzoval 100 tisíc rezervací a odhalil, že ženy cestují samy dokonce častěji, než muži a představují 58% cestovatelů-sólistů. Mnohé z nich pak vyrazí do ciziny s kamarádkami a bez partnerů. „Jsme sebevědomější, umíme jazyky, ekonomická situace je příznivá a ceny letenek jsou nižší, než kdy dříve. Děje se tak díky zvýšené konkurenci mezi leteckými dopravci, velké kapacitě míst a stále ještě levné ropě. Například letenka do Bangkoku letos stála méně než 10 tisíc korun, ještě před několika lety to byl dvojnásobek,“ komentuje tento trend Šárka Litvinová z portálu Letuška.cz. 

Sólo dovolená přinesla paradoxně více přátel než ve dvou

V přípravě na první sólo dovolenou není rozdíl od dovolené s partnerem, její průběh se ale může výrazně lišit. „Když se vydáte do ciziny na vlastní pěst, vykročíte ze své bezpečné zóny, získáte možnost poznat sama sebe, své schopnosti a vrátíte se sebevědomější,“ říká pětadvacetiletá cestovatelka Ilona Bartošová a pokračuje: „Na samotné cestě je nejlepší svoboda. Když se mi zamlouvalo zůstat v potápěčském městečku Amed na Bali a vynechat plánovaný sousední ostrov,  nemusela jsem se s nikým dohadovat. Ačkoli jsem cestovala sama, přivedlo mi to více nových přátel, než během minulých cest s přítelem nebo kamarády.“ 

Lákadla jihovýchodní Asie

Právě Bali patří mezi nejoblíbenější destinace, v kurzu je však také Thajsko, Maledivy, Srí Lanka, Vietnam, Austrálie, Mauritius nebo Spojené Arabské emiráty. „Země Asie mají mnoho výhod. Jedná se o místa, která jsou pro nás exotická svojí přírodou i kulturou, ale současně jde o bezpečné lokality - z turistů žijí a hýčkají si je,“ poznamenává Šárka Litvinová z portálu Letuška.cz. Příležitostí k rozmazlování je na každém rohu nepřeberně, navíc jsou cenově velmi dostupné. Jihovýchodní Asie nabízí rovněž obrovské množství atraktivních aktivit – od potápěčských a surfařských kurzů, přes výlety do džungle až po centra, která se věnují meditaci nebo tvůrčí práci. Je to jiný svět, kde zapomenete na rutinu i starosti všedního dne.  

Nejoblíbenější destinace na sólo dovolenou

Abud, Bali

Bali nabízí jedny z nejkrásnějších pláží, na které můžete narazit. Své návštěvníky okouzluje nejen krásnou přírodou, ale také kuchyní plné mořských plodů a ovoce. Najdete zde mnoho míst pro aktivní dovolenou i nebeský odpočinek.

Bangkok, Thajsko

Bangkok je městem plným protikladů. Přes den můžete navštěvovat nádherné budhistické chrámy a večer objevovat jeho noční život plný party a barů. 

Lisabon, Portugalsko

Pokud se vám nechce hned napoprvé opouštět sama Evropu, navštivte Lisabon. Město je ideální na dlouhé procházky a budete tak mít možnost objevovat jeho historické památky, bohaté trhy i nádherné výhledy.

Počet příspěvků: 866

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se