registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Krkonoše na lyžích 2018/2019

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
7.2.2019 14:45

Metr prašanu a všechny sjezdovky v provozu

Plánujete s rodinou nebo přáteli lyžovačku? Pak je nejvyšší čas. Lednové vánice možná komplikují dopravu, ale lyžařské podmínky jsou naopak ideální. Na sjezdovkách ve Svatém Petru i Medvědíně leží skoro metr sněhu a svahy jsou oproti minulým týdnů poloprázdné. 

„V uplynulých dnech napadlo ve Špindlu skoro půl metru čerstvého prašanu. Díky stálým teplotám pod nulou tak máme nyní na sjezdovkách přibližně devadesát centimetrů zmrzlé sněhové pokrývky. Sjezdovky jsou oproti minulým týdnům poloprázdné. Podmínky jsou tak opravdu skvělé a ve Špindlu vládne opravdová zima,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš. Lyžaři mají k dispozici 27 kilometrů sjezdovek, běžecké tratě nebo třeba ledové kluziště v centru Špindlerova Mlýna. V provozu je již také večerní lyžování na nejlépe osvětlené sjezdovce v Čechách – na Hromovce. Ta je dlouhá 1540 metrů a k dispozici je i půjčovna lyžařského vybavení nebo aprés-ski bar.

Martina Voráčková

Počet příspěvků: 566

Horydoly

avatar
1.12.2018 02:22

Krkonoše na lyžích 2018/2019

ZASNĚŽOVACÍ TECHNIKA V ROKYTNICI JE NACHYSTÁNA V PLNÉ ZBROJI, PŘÍPRAVY NA ZIMU VRCHOLÍ

Přípravy na zahájení zimní lyžařské sezóny v Rokytnici nad Jizerou vrcholí. Přepravní zařízení prošla potřebnými revizemi a úpravami, zasněžovací technika je rozmístěna na všech sjezdových tratích a rolby netrpělivě čekají na svou první směnu. V nadcházející zimní sezóně čeká návštěvníky Rokytnice tradičně skvělé lyžování, ale také řada novinek.

Rokytnice nad Jizerou je pátým největším lyžařským střediskem v Čechách, nabízí 17 km sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky a 6 vleků. Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory se pyšní sjezdovými tratěmi všech úrovní obtížnosti, které patří mezi nejdelší v Čechách a místy dosahují šířky až 100 m. Naproti tomu sjezdovky ve skiareálu Studenov, který je od Lysé hory vzdálen přibližně 3,5 km, jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, milovníky odpočinkového lyžování a snowboardisty.

„Každý rok se v tomto období nejčastěji setkáváme s dotazy, jak to vypadá se zasněžováním a kdy zahájíme sezónu. Odpověď vždy závisí na vývoji počasí. Letos jsme ještě neměli možnost zasněžovat, ale jsme připraveni vše spustit, jakmile budou podmínky pro výrobu sněhu dostatečně příznivé. Sezónu bychom rádi zahájili v pátek 21. prosince a doufáme, že vývoj počasí bude našim plánům nakloněn,“ uvádí k přípravám na zimní sezónu v Rokytnici Dr. Vít Pražák, ředitel areálu.

V posledních letech se značně rozšířila nabídka doplňkových služeb, zejména ve skiareálu Horní Domky. Přímo v budově odbavovacího terminálu lanovky Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení značek Rossignol, Dynastar, Lange a Look. Je možno si zde zapůjčit k ozkoušení letošní modely lyží všech druhů od slalomek až po all-moutain lyže. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna. V roce 2017 byla nově otevřena také půjčovna vybavení pro skialpinisty, novinkou letošní sezóny bude obchod se sportovním zbožím zásobený doplňky výše jmenovaných značek, oblečením od firmy Relax a Hannah. Všechny tyto služby zajišťuje firma Major Ski School, samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři.

Přestože je areál Horní Domky určen spíše pro sportovní lyžaře, snaží se vytvářet zázemí i pro další návštěvníky. Pro děti a hravé dospělé letos nově vznikne ROKY FunPark, který nahradí původní snowpark. „Podmínky pro provoz snowparku nebyly v našem areálu zcela ideální, proto jsme hledali způsob, jak volný prostor co nejlépe využít. Domníváme se, že vyžití pro malé i velké hravé lyžaře v našem středisku doposud chybělo a doufáme, že nově vybudovaný FunPark se bude těšit velké oblibě. Rodiče jistě ocení skvělý výhled do FunParku ze slunné terasy restaurace Černý potok,“ doplňuje k výstavbě nového dětského parku vedoucí provozu, Michal Matoušek.

Více informací je k dispozici na hotline +420 733 733 053 nebo na info@skiroky.cz.

 

Martina Heřmanová, PR manager
media@skiroky.cz

Počet příspěvků: 566

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se