registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Lyžování v ČR

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
13.3.2018 01:40

Mapy.cz

Lidé si letos naplánovali téměř 1,5 milionu kilometrů běžeckých tras, ukazují data Mapy.cz 

Hitem letošní zimní sezóny se podle dat turistické aplikace Mapy.cz staly běžky. Od prosince 2017 do února 2018 si totiž lidé naplánovali téměř 1,5 milionu kilometrů běžeckých tras. Z toho 17 % z nich využilo k plánování mobilní telefon. Necelých 40 % běžkařů volilo trasu dlouhou mezi 15 až 20 kilometry. Kromě vychytávek pro běžkaře přišla turistická aplikace Mapy.cz letos v zimě i s novinkami pro milovníky sjezdu. Ti si mohou vyhledávat informace o českých skiareálech, konkrétně o sněhových podmínkách na sjezdovce, cenách skipasů nebo počtu sjezdovek v provozu. Najít si lidé mohou i jakoukoli konkrétní sjezdovku na území České republiky.

Oblibu si letos u rekreačních sportovců získalo vyhledávání a plánování běžeckých tras. „Denně využilo tuto funkci v průměru 220 uživatelů, 17 % z celkového počtu lidí pak hledalo trasy přímo v aplikaci v jejich telefonu,“ upřesňuje Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz. Nejčastěji se lidé zajímali o trasy pro skialpinisty v Krkonoších, dále pak Smědavuběžecký areál Bedřichov, které se nachází v Libereckém kraji. 

Prvenství mezi skiareály získal středočeský Monínec                                             

Nejzobrazovanějším ski areálem se v období od 1. prosince 2017 do února 2018 stal Sportrelax centrum Monínecve Středočeském kraji, následován skiareálem Obří sud Javorník v Libereckém kraji a Skiareálem Bíláv Moravskoslezském kraji.

Největší zajímavosti z českých regionů:  

Druhé nejaktivnější běžkaře najdeme v Královéhradeckém kraji

Přes 10 % lyžařů má v Královéhradeckém kraj zájem o lyžování v Orlických horách. Nejčastěji vyhledávají Ski centrum Říčky a Ski centrum Deštné. Častěji se také lidé zajímali o menší střediska, jako je například Skiareál Bubákov nebo Máchovka Nová paka. O Špindlerův Mlýn se v porovnání s ostatními středisky v kraji zajímala pouze 3 % sportovních nadšenců.  

Liberecký kraj láká běžkaře, o místní trasy je největší zájem v republice

Téměř 17 % ski areálů najdeme v Libereckém kraji, je to na úrovni krajů nejvíce z celé republiky. Největší zájem byl o informace o areálu Obří sud Javorník, dále pak o Tanvaldský špičáka Ještěd.

V Plzeňském kraji s oblibou lyžují

Téměř 16 % lyžařů mělo v Plzeňském kraji největší zájem o lyžování na Špičáku. Zajímali se o skiareály Železná ruda, Belveder nebo Nad nádražím.

Kouty nad Desnou jsou nejhledanějším skiareálem na Moravě

Lyžaře v Moravskoslezském kraji nejvíce lákaly skiareály Karlov nebo Bílá, v Olomouckém kraji byl největší zájem právě o Kouty nad Desnou, dále pak o skiareály Bonera a Ramzová

Petra Dvořáková

Počet příspěvků: 610

Horydoly

avatar
31.1.2018 21:48

Jedničkáři budou jezdit v pátek na Monínci zdarma

Školáci, kteří v pátek 2. února navštíví Areál Monínec, si budou moci zalyžovat zadarmo. Podmínkou je pouze to, aby měli na vysvědčení samé jedničky. Součástí dne bude navíc doprovodný zábavný program.

Kopie vysvědčení bude stačit pro to, aby si mohl každý žák základní školy v Areálu Monínec vyzkoušet tento pátek 1,2 kilometru dlouhou červenou i místní Hotelovou sjezdovku zcela zdarma. Na hlavní sjezdovce bude pro děti připravena také funline zóna s průjezdovým tunelem a dalšími atrakcemi.

Kromě toho bude pro děti na Hotelové sjezdovce Areálu Monínec připraven bohatý program, jako jsou jízda zručnosti, hod na cíl, slalom na lyžích a běh na sněžnicích. Za jejich splnění bude na děti čekat poukaz na jeden den lyžování na Monínci, a to kdykoliv během této zimní sezóny.Zábavný den na Hotelové sjezdovce poběží od 10:00 do 14:00 hodin.

Další informace o Areálu Monínec a akci Monínec patří dětem lze nalézt na www.moninec.cz.

Počet příspěvků: 610

Horydoly

avatar
28.1.2018 19:51

Telnice: lyžařská školička

Telnice lyžařská školička

Počet příspěvků: 610

Horydoly

avatar
28.12.2017 22:56

Kam za lyžováním v Česku?

Seznam areálů, které otevírají jako první

Zatímco v rakouských a italských Alpách ledovcové areály spustily provoz už na podzim, v Česku jsme si na začátek lyžařské sezóny museli ještě chvíli počkat. Přinášíme vám seznam, kdy česká střediska otevřela své svahy návštěvníkům.

Nejdříve v listopadu

Pro nedočkavce se jako obvykle otevře první areál, respektive hotelová sjezdovka, Monínec, oblíbená víkendová destinace především pro Prahu a okolí.

Pokud zimním sportům nadále přeje počasí, otevírají se nejdříve vleky v Branné v Jeseníkách, a to 11. listopadu. Následující týden jste mohli navštívit Železnou Rudu na Šumavě nebo Černou horu nad Janskými Lázněmi v Krkonoších.

Okolo 25. listopadu se možnosti rozšířily o Boží Dar a Klínovec v Krušných horách a Mladé Buky v Krkonoších.

Před Vánoci téměř kamkoli

Jizerské hory zahájily v Kořenově prosincovou sezónu, během které už se můžete těšit na široké možnosti i u nás. Na začátku měsíce otevírají areály Ski Aréna Karlov a Hrubá Voda v Jeseníkách, Zadov a Špičák na Šumavě, Malá Úpa, Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn v Krkonoších a v Krušných horách si zalyžujete už i na Neklidu.

Okolo 8. prosince se otevírá jesenický Ski Sněžník a Deštné v Orlických horách. Ski Areál Herlíkovice – Bubákov se od letoška mimo jiné pyšní novým dětským parkem.

Během druhé poloviny a konce prosince můžete navštívit většinu českých středisek v závislosti na sněhových podmínkách téměř bez obav. Zavítejte například na Plešivec, do Koutů nad Desnou, filmové Ramzové, na Ještěd, do Harrachova, Pusteven, Zlatých Hor či dalších destinací.

Využít můžete také v evropském měřítku jedinečně rozsáhlé a upravované rekreační běžkařské stopy. I v českých areálech začíná být dostatek après ski aktivit a atrakcí pro děti, na Božím Daru si děti mohou mimo jiné užít snowtubing, ve většině středisek jsou k dispozici bazény a prostory pro relaxaci a uvolnění.

Nezapomeňte cestovko

A až se „rozlyžujete“ v Česku, vzhůru na alpské ledovce! Nezapomeňte, že i na výletech za lyžováním a snowboardingem do zahraničí byste měli mít sjednané cestovní pojištění. Naštěstí dnes už okolo něj nemusíte prakticky nic řešit. Porovnejte si nabídky cestovních pojištění v online srovnávači Srovnejto.cz, potvrzení máte na mailu do dvou minut a ušetříte přitom až 50 % oproti běžnému cestovním pojištění. Další alternativou je ještě známější ePojisteni.cz.

Počet příspěvků: 610

Kuba Turek

avatar
30.3.2012 14:50

Razula aktuálně

V provozu nadále zůstává sjezdovka Razula. Pouze pro dnešní den (pátek 30. 3.) je uzavřená kvůli přípravě trati na zítřejší závěrečný závod sezóny Razula Open Cup. Ten je určen pro širokou veřejnost, zúčastnit se jej může kdokoli od dětí ročníku 2005 a výše až po babičky a dědečky. Podrobnosti k závodu najdete zde.

V noci na dnešek dokonce mírně nasněžilo, na sjezdovce je nyní zhruba 30 cm sněhu a ochladilo se, takže podmínky pro lyžování jsou stále dobré.

Po sobotním závodu bude sjezdovka Razula v provozu také v neděli 1. dubna od 9 do 16 hodin. Původně se mělo o víkendu konat také testování lyží LUSTI, dnes však bylo organizátory pro nemoc zrušeno.

O dalším provozu či termínu ukončení zimní sezóny ještě není zcela rozhodnuto. Záleží na aktuálním počasí a především zájmu návštěvníků.

 

Přeji pěkný den – a víkend

Martina Žáčková

 

www.valachy.cz, www.razula.cz

zackovam@hptronic.cz

Počet příspěvků: 160

Kuba Turek

avatar
30.3.2012 00:37

Re: Lyžování v ČR

Přestože mnohá lyžařská střediska již ukončila sezónu, Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích zůstává stále v provozu a nabízí dobré lyžařské podmínky. Oficiální tečkou za lyžařskou sezónou se stane 8. ročník závodu Razula Open Cup, který se pojede v sobotu 31. března. O víkendu se také ještě bude konat bezplatné testování lyží Lusti.

 

„V současné době máme na sjezdovce Razula půl metru sněhu, podmínky pro lyžování jsou stále dobré. Tiše doufáme, že by se mohlo lyžovat až do Velikonoc. Sezónu ukončíme v závislosti na aktuálním počasí a zájmu návštěvníků,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

 

Martina Žáčková

Počet příspěvků: 160

Kuba Turek

avatar
30.3.2012 00:25

Rokytnice končí lyžování na apríla

Dobrý den,

chtěli bychom Vás informovat o konečné fázi provozu Skiareálu Horní Domky Rokytnice nad Jizerou. V provozu jsou lanové dráhy Horní Domky a Lysá hora a Zalomený vlek, lyžuje se na modré sjezdovce. Provoz lanovky Horní Domky a Zalomeného vleku bude ukončen v sobotu 31.3. a lanová dráha Lysá hora ukončí provoz v neděli 1.4.2012. V neděli bude sleva jízdného. Jestliže to klimatické podmínky dovolí, bude lanová dráha Lysá hora v provozu o Velikonocích, tj. 5.-9.4.2012 pro pěší a běžkaře.

Renata Žalská

Spartak Rokytnice, a.s.

Počet příspěvků: 160

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se