registrovat

Fórum Zpět na výpis diskuzí

Lyžování v ČR

Autor Zpráva

Horydoly

avatar
31.10.2020 22:22

V zimě se na české hory chystá třetina Čechů

Návštěvníci chválí zlepšení podmínek na tuzemských sjezdovkách

Skiareály za uplynulých pět let investovaly tři čtvrtě miliardy do šetrných řešení

Podle Čechů je dovolená na tuzemských horách tou nejekologičtější variantou, oproti tomu leteckou dovolenou za teplem považuje 61 % Čechů za neekologickou a plánuje ji 13 %. Tři čtvrtiny milovníků zimní dovolené zároveň vnímají zlepšení podmínek na českých horách. V letošní zimní sezóně se návštěvníci mohou těšit na nové lanové dráhy, upravené tratě i šetrnější technologie. Právě do udržitelnosti skiareály za poslední roky investovaly tři čtvrtě miliardy korun. Střediska peníze směřují zejména do energeticky úspornější techniky, efektivnějšího hospodaření s vodou nebo využívání technologie SNOWsat.

Podle nejnovějšího průzkumu Asociace horských středisek vzrostl za poslední tři roky zájem Čechů o zimní dovolenou na horách. Letos se na ni chystá 43 % Čechů, téměř dvakrát více. Konkrétně na české hory plánuje jet 36 % Čechů, výhradně do zahraničí míří 7 %. Regiony pro zimní dovolenou v Česku se navíc podle tří čtvrtin cestovatelů v posledních letech výrazně zlepšily.

Většina z Čechů se v důsledku aktuální diskuze o ekologii již také zamyslela nad dopadem jejich dovolené na životní prostředí. Ekologické uvažování ale ovlivňuje výběr zimního odpočinku zatím jen u 8 %. Dvě třetiny Čechů přesto považují pobyt na českých horách za šetrný k přírodě a podobný počet věří, že technické zasněžování je pro zajištění kvalitního lyžování na horách nezbytné.

Střediska v Česku za 5 let investovala tři čtvrtě miliardy do šetrnějších řešení

V souvislosti s debatou okolo udržitelnosti horského cestovního ruchu provedla Asociace horských středisek šetření v horských regionech. Za uplynulých 5 let areály investovaly tři čtvrtě miliardy korun do nových řešení, další investice za 200 milionů mají v plánu. Nemalé částky plynou zejména do snížení energetické náročnosti a hlučnosti techniky, zvýšení efektivity zasněžování a technologie SNOWsat. Ta pomocí satelitů (GPS) s přesností na centimetry měří výšku sněhu v konkrétním místě. Areály díky tomu dokáží kvalitněji upravovat sjezdové tratě a zároveň šetrněji hospodařit s vodou při zasněžování, šetřit elektrickou energii a pohonné hmoty.

„Společenská rozprava okolo vody na horách a zejména technického zasněžování má smysl, je ale zatím ovlivněná spoustou mýtů, například o vlivu technického sněhu na krajinu. Horská střediska vnímají skutečnou situaci a chtějí zcela přirozeně přispět k udržitelnému rozvoji horských oblastí, a to včetně adekvátní ochrany přírody, vhodného vodního režimu i energetických úspor. Do takovýchto projektů investují desítky milionů korun ročně,“ říká Libor Knot, ředitel Asociace horských středisek.V budoucnu se dle šetření mezi středisky mohou návštěvníci těšit na nabíjecí stanice pro elektromobily, eko-obaly, nové systémy pro recyklaci odpadů či využití alternativních zdrojů energie.

Skiareály vybudovaly nejméně 36 akumulačních nádrží. Plánují více, brzdí je ale povolování

Skiareály do této chvíle vystavěly nejméně 36 akumulačních nádrží na zachycování vody z jejího přirozeného koloběhu během roku, další třicítka je v plánu. „Otázku zdrojů vody pro technické zasněžování chceme dlouhodobě vyřešit stavbou vlastních akumulačních nádrží, které sbírají vodu z jarního tání a oblev. Umožní tak šetrné a efektivní hospodaření s vodou. Kvůli složitému a dlouhému povolování, která trvá 4 až 10 let, ale výstavba nádrží postupuje pomalu. Proto jich je v Česku zatím vybudováno málo,“ podotýká Knot.Po vybudování plánovaných nádrží budou akumulační nádrže využívat ve více než 80 % horských středisek, přiblíží se tak standardům alpských zemí.

Do zimní sezóny 2019/20 střediska investovala přes 600 milionů Kč

Do svého dalšího rozvoje a zkvalitnění služeb horská střediska letos investovala přes půl miliardy korun. Kromě výstavby čtyř nových lanových drah jsou letošním trendem investice do rozšíření a zkvalitnění zasněžovacích zařízení, do nákupu techniky pro úpravu tratí a samotné úpravy sjezdovek k zajištění vyšší bezpečnosti a komfortu návštěvníků. Objevují se také nové možnosti pro pohodlnější nákupy skipasů a rozšiřuje se nabídka doprovodných aktivit (viz samostatná příloha).

Obliba českých hor vzrostla celoročně

Návštěvnost horských regionů také v letní sezóně roku 2019 rostla, a to o 5 %. Za vyšším přílivem návštěvníků stojí stále se rozvíjející servis a služby, jako jsou nové zážitkové parky, stezky pro cyklisty, půjčovny a mnoho dalších možností pro aktivní vyžití na horách. „Horská střediska se významně podílí na celoročním rozvoji infrastruktury horských obcí a vytváří přibližně čtyřicet tisíc pracovních míst,“ uvádí Jan Herget, ředitel státní agentury CzechTourism, a doplňuje: „Celková útrata návštěvníků všech horských středisek v ČR přesáhla vloni třicet dva miliard korun a přinesla tak do veřejných rozpočtů 13 miliard korun.“

O průzkumu: Asociace horských středisek ČR realizovala průzkum ve spolupráci s výzkumnou agenturou STEM/MARK. Sběr dat byl realizován prostřednictvím internetového dotazníku (CAWI) a probíhal v druhé polovině října 2019. Celkem bylo dotazováno 1010 lidí ve věku 18 – 69 let napříč celou Českou republikou.

Asociace horských středisek ČR (AHS ČR) vznikla v říjnu 2013. Asociace sdružuje nejen provozovatele lanovek, ale také zástupce téměř 20 horských měst a obcí, dodavatele horských technologií a zařízení, a další organizace působící na horách. Svojí činností se podílí na udržení základní infrastruktury horských, často pohraničních obcí. Zaměřuje se na hájení zájmů svých členů v oblasti tvorby legislativy, pomáhá při propagaci horských regionů a služeb v nich poskytovaných, při zkvalitnění výměny statistických údajů, informací a dat o fungování horských regionů a jejich návštěvnosti nebo při získávání zkušeností ze zahraničí. AHS ČR sdružuje horská střediska, která představují v ukazateli tržeb více než dvě třetiny českého trhu. Spolupracovat chceme se všemi, kteří mají zájem na rozvoji českých hor. 

Počet příspěvků: 816

Horydoly

avatar
3.6.2020 01:32

České hory mají za sebou náročnou zimu

Letošní zimní sezóna byla téměř o jeden měsíc kratší, než je obvyklé. Počasí nepřálo, teploty byly nadprůměrně vysoké a střídaly se časté oblevy, přesto skiareály hlavní sezónu zvládly dobře díky dlouhodobým investicím. Bohužel zima pro střediska skončila kvůli koronaviru již 13. března. Celková návštěvnost horských středisek byla v průměru o téměř 30 % nižší než v loňském roce. České hory jsou připravené nabídnout naplno své služby a aktivity v letní sezóně 2020, její začátek a průběh však závisí na přístupu vlády. 

Horská střediska kvůli teplému, nestálému počasí a opatřením v souvislosti s Covid-19 nehodnotí uplynulou zimu pozitivně. Udržet návštěvnost českých hor na velmi slušné úrovni se průběžně dařilo alespoň ve větších nebo výše položených střediscích, a to především díky investicím do rozvoje skiareálů a dlouhodobé oblibě českých hor. „Z hlediska počasí byl letošní rok mimořádným výkyvem, nikoliv ale novým normálem. Ostatně podobně teplé zimy pozorujeme i v minulosti, naposledy na přelomu roku 2013/14. I přes nepřízeň počasí připravily letos skiareály pro své návštěvníky, zejména v hlavní sezóně, velmi dobré podmínky k lyžování. Jasně se tím potvrdil význam investic do technického zasněžování, proto v něm, samozřejmě za dodržení ekologických požadavků, budeme i nadále pokračovat,“ hodnotí sezónu Libor Knot, šéf Asociace horských středisek.

Bohužel velmi negativní dopad mělo na sezónu její nečekané ukončení, kdy byly kvůli Covid19 uzavřeny všechny lyžařské areály od pátku 13. března. V té době byly v provozu ještě dvě třetiny horských středisek v ČR. Některá zkrátila provoz jen o pár dnů, většina ale plánovala fungovat do konce března, nebo do Velikonoc. Pro ně znamená předčasné ukončení sezóny zásadní ztráty v součtu až stovek milionů. Ztráty a celá situace může mít vliv i na samotnou podstatu fungování některých těchto společností.

Průměrná délka sezóny letos činila pouze 85 dnů, nejméně za dlouhou dobu. Proti běžné zimě chybělo téměř 30 dnů provozu. V průměru se zasněžovalo po dobu 27 dnů a střediska využila jen asi 60 % z maximálního objemu vody, který mají k dispozici na technický sníh. „Areály letos musely zasněžovat opakovaně kvůli častým srážkám a nedostatku přírodního sněhu. K dispozici přitom bylo velmi málo skutečně mrazivých dnů, kdy efektivita výroby technického sněhu je daleko vyšší,“ vysvětluje Knot. Zima jako celek byla teplotně silně nadprůměrná. Teplota vzduchu dosahovala průměrně +2,0 °C, což je o 2,8 °C více než představuje normál ve srovnatelném období. 

Investice pomáhají zajistit kvalitní sezónu, prioritou je budování akumulačních nádrží

Před letošní zimní sezónou investovala střediska přes 600 mil. Kč, a to zejména do zkvalitnění dopravních zařízení a technologií pro technické zasněžování. I díky tomu si návštěvníci mohli uplynulou zimu užít. Zkrácená sezóna a zejména současná vládní opatření se samozřejmě negativně promítne i do plánovaných investičních aktivit. 

V chystaných investicích je prioritou skiareálů výstavba akumulačních nádrží. „Nádržeumožní akumulovat vodu v době podzimních dešťů nebo oblevy, a naopak ‚vyrábět sníh‘ v době mrazů, což je také šetrné vůči vodním zdrojům a přírodě. Na fungování lyžařské sezóny jsou přímo navázány tisíce pracovních míst v celém segmentu horského cestovního ruchu, budování nádrží může pomoci tato místa udržet,“ říká Petr Hynek ze SkiResortu ČERNÁ HORA-PEC.Libor Knot za střediska zároveň doufá, že minimálně na některých klíčových projektech se podaří získat podporu státu. Právě při budování víceúčelových akumulačních nádrží by měl stát pomoci alespoň v rámci nájemních vztahů, nebo povolovacích procesů. Vodu v nádržích lze totiž využívat i jako vodu požární, což se například ukázalo jako důležité při hašení požárů chaty v blízkosti sjezdovky v Peci pod Sněžkou. 

Horská střediska jsou připravena na návštěvníky i v létě, úspěšnost letní sezóny má nyní v rukou stát

Meziroční nárůst letní návštěvnosti tuzemských hor dosahoval v minulých letech zhruba 5 %. Do značné míry je to výsledkem rostoucí nabídky aktivit, podstatná je zejména rostoucí celoroční obliba českých hor. Průběh letošního léta je ale podle horských středisek velmi nejasný. „Je pro nás důležité, aby se cestovní ruch podařilo rychle nastartovat. Dosavadní podporu státu firmám v pohostinství (hotely a restaurace), nejvíce postiženém segmentu cestovního ruchu, hodnotíme jako nedostatečnou a budeme usilovat o změny v plánu na rozvolňování opatření. Pomoci by mohlo například i zavedení motivačních voucherů částečně hrazených státem, které by se daly využít na rekreaci v ČR,“ říká Libor Knot. Další klíčové opatření na pomoc silně postiženého cestovního ruchu by bylo například sjednocení sazeb DPH na ubytování, stravování a jízdného na lanovkách a lyžařských vlecích na 10 %. 

V souvislosti s celou situací visí otazník i nad investicemi do letního provozu. Pokud k nim dojde, bude se jednat například o rozšíření a výstavbu nových tratí pro sjezd na horských kolech (např. v Železné rudě a na Plešivci), naučné stezky, dovybavení půjčoven (např. elektrokol) a další. Na Dolní Moravě například plánují rozšíření Mamutíkova vodního parku o vodní zónu s jezírkem a hracími prvky, na Zadově potom lanové centrum apod. K dispozici dále zůstává dosavadní široká nabídka atrakcí, ale také půjčoven, dětských hřišť a možností k relaxaci. Na mnoha místech je navíc tato široká nabídka „zabalena“ do výhodných balíčků zahrnujících i jízdné na lanovkách, či v cyklobusech. 

Propagace českých hor a spolupráce s agenturou CzechTourism

Marketingově podpořit domácí cestovní ruch chce i agentura CzechTourism a do připravované kampaně #světovéČesko se mohou zapojit kraje i podnikatelé. „Dvě třetiny Čechů plánuje vyrazit na letní dovolenou nebo na výlet po Česku. Ti představují příležitost pro naplnění volných kapacit také v horských střediscích a na ně bude po uvolnění vládních opatření omezujících volný pohyb zaměřena naše marketingová kampaň,“ uvedl Jan Herget, ředitel agentury CzechTourism a doplnil: „Naší stěžejní aktivitou na podporu domácího cestovního ruchu zůstává cestovatelský portál Kudy z nudy a nově i jeho mobilní aplikace. V souvislosti s připravovanou kampaní je už publikován seriál článků #světovéČesko s výlety do hor.“ 

Libor Knot, ředitel AHS

libor.knot@ahscr.cz 

Asociace horských středisek ČR (AHS ČR) vznikla v říjnu 2013. Zaměřuje se hlavně na hájení zájmů svých členů v oblasti tvorby legislativy, pomáhá při propagaci horských středisek a služeb v nich poskytovaných, při zkvalitnění výměny statistických údajů, informací a dat o fungování horských středisek a jejich návštěvnosti nebo při získávání zkušeností ze zahraničí. Pořádá také odborné semináře a konference. Asociace sdružuje nejen provozovatele lanovek, ale i dodavatele horských technologií a zařízení, další organizace působící na horách a také zástupce horských měst a obcí.

AHS ČR sdružuje horská střediska, která představují v ukazateli tržeb více než dvě třetiny českého trhu. Formou přidruženého členství dále spolupracuje s téměř 20 nejvýznamnějšími horskými obcemi. 

Spolupracovat chceme se všemi, kteří mají zájem na rozvoji českých hor. 

Seznam členů Asociace horských středisek ČR, z.s. je k dispozici zde

Počet příspěvků: 816

Horydoly

avatar
13.3.2018 01:40

Mapy.cz

Lidé si letos naplánovali téměř 1,5 milionu kilometrů běžeckých tras, ukazují data Mapy.cz 

Hitem letošní zimní sezóny se podle dat turistické aplikace Mapy.cz staly běžky. Od prosince 2017 do února 2018 si totiž lidé naplánovali téměř 1,5 milionu kilometrů běžeckých tras. Z toho 17 % z nich využilo k plánování mobilní telefon. Necelých 40 % běžkařů volilo trasu dlouhou mezi 15 až 20 kilometry. Kromě vychytávek pro běžkaře přišla turistická aplikace Mapy.cz letos v zimě i s novinkami pro milovníky sjezdu. Ti si mohou vyhledávat informace o českých skiareálech, konkrétně o sněhových podmínkách na sjezdovce, cenách skipasů nebo počtu sjezdovek v provozu. Najít si lidé mohou i jakoukoli konkrétní sjezdovku na území České republiky.

Oblibu si letos u rekreačních sportovců získalo vyhledávání a plánování běžeckých tras. „Denně využilo tuto funkci v průměru 220 uživatelů, 17 % z celkového počtu lidí pak hledalo trasy přímo v aplikaci v jejich telefonu,“ upřesňuje Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz. Nejčastěji se lidé zajímali o trasy pro skialpinisty v Krkonoších, dále pak Smědavuběžecký areál Bedřichov, které se nachází v Libereckém kraji. 

Prvenství mezi skiareály získal středočeský Monínec                                             

Nejzobrazovanějším ski areálem se v období od 1. prosince 2017 do února 2018 stal Sportrelax centrum Monínecve Středočeském kraji, následován skiareálem Obří sud Javorník v Libereckém kraji a Skiareálem Bíláv Moravskoslezském kraji.

Největší zajímavosti z českých regionů:  

Druhé nejaktivnější běžkaře najdeme v Královéhradeckém kraji

Přes 10 % lyžařů má v Královéhradeckém kraj zájem o lyžování v Orlických horách. Nejčastěji vyhledávají Ski centrum Říčky a Ski centrum Deštné. Častěji se také lidé zajímali o menší střediska, jako je například Skiareál Bubákov nebo Máchovka Nová paka. O Špindlerův Mlýn se v porovnání s ostatními středisky v kraji zajímala pouze 3 % sportovních nadšenců.  

Liberecký kraj láká běžkaře, o místní trasy je největší zájem v republice

Téměř 17 % ski areálů najdeme v Libereckém kraji, je to na úrovni krajů nejvíce z celé republiky. Největší zájem byl o informace o areálu Obří sud Javorník, dále pak o Tanvaldský špičáka Ještěd.

V Plzeňském kraji s oblibou lyžují

Téměř 16 % lyžařů mělo v Plzeňském kraji největší zájem o lyžování na Špičáku. Zajímali se o skiareály Železná ruda, Belveder nebo Nad nádražím.

Kouty nad Desnou jsou nejhledanějším skiareálem na Moravě

Lyžaře v Moravskoslezském kraji nejvíce lákaly skiareály Karlov nebo Bílá, v Olomouckém kraji byl největší zájem právě o Kouty nad Desnou, dále pak o skiareály Bonera a Ramzová

Petra Dvořáková

Počet příspěvků: 816

Horydoly

avatar
31.1.2018 21:48

Jedničkáři budou jezdit v pátek na Monínci zdarma

Školáci, kteří v pátek 2. února navštíví Areál Monínec, si budou moci zalyžovat zadarmo. Podmínkou je pouze to, aby měli na vysvědčení samé jedničky. Součástí dne bude navíc doprovodný zábavný program.

Kopie vysvědčení bude stačit pro to, aby si mohl každý žák základní školy v Areálu Monínec vyzkoušet tento pátek 1,2 kilometru dlouhou červenou i místní Hotelovou sjezdovku zcela zdarma. Na hlavní sjezdovce bude pro děti připravena také funline zóna s průjezdovým tunelem a dalšími atrakcemi.

Kromě toho bude pro děti na Hotelové sjezdovce Areálu Monínec připraven bohatý program, jako jsou jízda zručnosti, hod na cíl, slalom na lyžích a běh na sněžnicích. Za jejich splnění bude na děti čekat poukaz na jeden den lyžování na Monínci, a to kdykoliv během této zimní sezóny.Zábavný den na Hotelové sjezdovce poběží od 10:00 do 14:00 hodin.

Další informace o Areálu Monínec a akci Monínec patří dětem lze nalézt na www.moninec.cz.

Počet příspěvků: 816

Horydoly

avatar
28.1.2018 19:51

Telnice: lyžařská školička

Telnice lyžařská školička

Počet příspěvků: 816

Horydoly

avatar
28.12.2017 22:56

Kam za lyžováním v Česku?

Seznam areálů, které otevírají jako první

Zatímco v rakouských a italských Alpách ledovcové areály spustily provoz už na podzim, v Česku jsme si na začátek lyžařské sezóny museli ještě chvíli počkat. Přinášíme vám seznam, kdy česká střediska otevřela své svahy návštěvníkům.

Nejdříve v listopadu

Pro nedočkavce se jako obvykle otevře první areál, respektive hotelová sjezdovka, Monínec, oblíbená víkendová destinace především pro Prahu a okolí.

Pokud zimním sportům nadále přeje počasí, otevírají se nejdříve vleky v Branné v Jeseníkách, a to 11. listopadu. Následující týden jste mohli navštívit Železnou Rudu na Šumavě nebo Černou horu nad Janskými Lázněmi v Krkonoších.

Okolo 25. listopadu se možnosti rozšířily o Boží Dar a Klínovec v Krušných horách a Mladé Buky v Krkonoších.

Před Vánoci téměř kamkoli

Jizerské hory zahájily v Kořenově prosincovou sezónu, během které už se můžete těšit na široké možnosti i u nás. Na začátku měsíce otevírají areály Ski Aréna Karlov a Hrubá Voda v Jeseníkách, Zadov a Špičák na Šumavě, Malá Úpa, Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn v Krkonoších a v Krušných horách si zalyžujete už i na Neklidu.

Okolo 8. prosince se otevírá jesenický Ski Sněžník a Deštné v Orlických horách. Ski Areál Herlíkovice – Bubákov se od letoška mimo jiné pyšní novým dětským parkem.

Během druhé poloviny a konce prosince můžete navštívit většinu českých středisek v závislosti na sněhových podmínkách téměř bez obav. Zavítejte například na Plešivec, do Koutů nad Desnou, filmové Ramzové, na Ještěd, do Harrachova, Pusteven, Zlatých Hor či dalších destinací.

Využít můžete také v evropském měřítku jedinečně rozsáhlé a upravované rekreační běžkařské stopy. I v českých areálech začíná být dostatek après ski aktivit a atrakcí pro děti, na Božím Daru si děti mohou mimo jiné užít snowtubing, ve většině středisek jsou k dispozici bazény a prostory pro relaxaci a uvolnění.

Nezapomeňte cestovko

A až se „rozlyžujete“ v Česku, vzhůru na alpské ledovce! Nezapomeňte, že i na výletech za lyžováním a snowboardingem do zahraničí byste měli mít sjednané cestovní pojištění. Naštěstí dnes už okolo něj nemusíte prakticky nic řešit. Porovnejte si nabídky cestovních pojištění v online srovnávači Srovnejto.cz, potvrzení máte na mailu do dvou minut a ušetříte přitom až 50 % oproti běžnému cestovním pojištění. Další alternativou je ještě známější ePojisteni.cz.

Počet příspěvků: 816

Kuba Turek

avatar
30.3.2012 14:50

Razula aktuálně

V provozu nadále zůstává sjezdovka Razula. Pouze pro dnešní den (pátek 30. 3.) je uzavřená kvůli přípravě trati na zítřejší závěrečný závod sezóny Razula Open Cup. Ten je určen pro širokou veřejnost, zúčastnit se jej může kdokoli od dětí ročníku 2005 a výše až po babičky a dědečky. Podrobnosti k závodu najdete zde.

V noci na dnešek dokonce mírně nasněžilo, na sjezdovce je nyní zhruba 30 cm sněhu a ochladilo se, takže podmínky pro lyžování jsou stále dobré.

Po sobotním závodu bude sjezdovka Razula v provozu také v neděli 1. dubna od 9 do 16 hodin. Původně se mělo o víkendu konat také testování lyží LUSTI, dnes však bylo organizátory pro nemoc zrušeno.

O dalším provozu či termínu ukončení zimní sezóny ještě není zcela rozhodnuto. Záleží na aktuálním počasí a především zájmu návštěvníků.

 

Přeji pěkný den – a víkend

Martina Žáčková

 

www.valachy.cz, www.razula.cz

zackovam@hptronic.cz

Počet příspěvků: 153

Kuba Turek

avatar
30.3.2012 00:37

Re: Lyžování v ČR

Přestože mnohá lyžařská střediska již ukončila sezónu, Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích zůstává stále v provozu a nabízí dobré lyžařské podmínky. Oficiální tečkou za lyžařskou sezónou se stane 8. ročník závodu Razula Open Cup, který se pojede v sobotu 31. března. O víkendu se také ještě bude konat bezplatné testování lyží Lusti.

 

„V současné době máme na sjezdovce Razula půl metru sněhu, podmínky pro lyžování jsou stále dobré. Tiše doufáme, že by se mohlo lyžovat až do Velikonoc. Sezónu ukončíme v závislosti na aktuálním počasí a zájmu návštěvníků,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

 

Martina Žáčková

Počet příspěvků: 153

Kuba Turek

avatar
30.3.2012 00:25

Rokytnice končí lyžování na apríla

Dobrý den,

chtěli bychom Vás informovat o konečné fázi provozu Skiareálu Horní Domky Rokytnice nad Jizerou. V provozu jsou lanové dráhy Horní Domky a Lysá hora a Zalomený vlek, lyžuje se na modré sjezdovce. Provoz lanovky Horní Domky a Zalomeného vleku bude ukončen v sobotu 31.3. a lanová dráha Lysá hora ukončí provoz v neděli 1.4.2012. V neděli bude sleva jízdného. Jestliže to klimatické podmínky dovolí, bude lanová dráha Lysá hora v provozu o Velikonocích, tj. 5.-9.4.2012 pro pěší a běžkaře.

Renata Žalská

Spartak Rokytnice, a.s.

Počet příspěvků: 153

Přidat příspěvek

Pro přidávání příspěvků je nutné se přihlásit


 
 
 
Registrovat se