Personální zprávy 2010

Personální zprávy 2010
SDÍLEJ:

Kdo a kam nově nastoupil, nebo opustil jakou firmu či úřad.

29. listopadu
Karel Ksandr povede Národní technické muzeum
Když musel narychlo opustit kvůli finančnímu skandálu svůj post předchozí ředitel Národního technického muzea, zaskočil za něj Karel Ksandr. Od 1. prosince je jmenován ředitelem. Přichází z místa náměstka ředitele Národního muzea. jeho prioritou je otevřít během několika měsíců Národní technické muzeum pro veřejnost.

28. listopadu
René Beauchamp je ředitelem Four Seasons
Generálním ředitelem hotelu Four Seasons Praha byl jmenován René Beauchamp. Je mu 54 let a pochází z Kanady. ve funkci nahradí Davida Barnese.

27. listopadu
Marián Jasík vedl ochranu přírody čtyři dni
Ředitel slovenské Státní ochrany přírody Marián Jasík byl ministrem životního prostředí Jozséfem Nagyem instalován do funkce do funkce před čtyřmi dny. Včera večer podal demisi kvůli tomu, že mu ministr chtěl vnutit jako náměstka jeho předchůdce Jána Mizeráka. Jasík byl před lety vyhozen Mizerákem z funkce ředitele národního parku Nízké Tatry stejně jako jeho kolegové ze všech národních parků, aby jejich nástupci uvolnili cesty pro developery.

4. listopadu
Jakub Juračka vede lanovkáře a vlekaře
Předsedou Svazu provozovatelů lanovek a vleků byl zvolen Jakub Juračka z Hostýnských vrchů. Funkci převzal po zemřelém Jiřím Bělunkovi.

1. listopadu
František Krejčí už není šéfem národního parku Šumava
Ministr životního prostředí dotlačil dosavadního šéfa národního parku Šumava Františka Krejčího k rezignaci. Vedení parku dočasně převzala jeho zástupkyně Zdeňka Šartnerová.

28. října
Jiří Bělunek zemřel
Dlouholetý předseda Svazu provozovatelů lanovek a vleků Jiří Bělunek ze skiareálu Dolní Armáda zemřel.

21. září
Aleš Ondrůj v RegioJet a Student Agency
Bývalý mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj nastupuje ve stejné funkci do konkurečních firem RegioJet a Student Agency k Radimu Jančurovi. Aleš Ondrůj má na starosti také marketing železniční, autobusové a letecké dopravy a také vzdělávacích pobytů. Zároveň se stává ředitelem pražské pobočky Student Agency.

19. září
Náčelníkem Tábornické unie zůstává Petr Křivohlávek
Petr Křivohlávek byl potvrzen za náčelníka České tábornické unie. Do funkce ho na další čtyři roky potvrdil sněm, který se tradičně konal na Slunečné pasece u Křemešníku.

10. července
Pavel Habarta je náměstkem pro audit Ministerstva dopravy
Náměstkem pro audit ministra dopravy se stal Pavel Habarta. Jeho úkolem je prověřovat do budoucna i zpětně výdaje především na železnici. Práce se týká především Správy železniční cesty a Českých drah. Jeho posledním působištěm byla ČD-Telematika, kde pracoval jako krizový manažer. Spolu s ním byla personálně posílena ministerská právní sekce, protože ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné) očekává tlak stavebních firem.

20. července
Ingo Nicolay je výkonným ředitelem UIAA
Výkonným ředitelem Mezinárodní asociace horolezeckých svazů UIAA se stal Ingo Nicolay, člen německého DAV.

19. července
Tereza Svobodová míří do Mplusd
Marketingová manažerka Tereza Svobodová opouští Druchemu a míří do marketingové podpory drobného a středního podnikání Mplusd.

18. června
Eduard Krečmar řídí Facebook v Arbointeractive
Eduard Krečmar má na starosti facebookové kampaně v reklamním zastupitelství Arbointeractive. Nahradil ve funkci Jana Svěráka, který z firmy náhle odchází.

27. května
Michal Kašpárek šéfuje Arbointeractive
Generálním ředitelem a jednatelem reklamního zastupitelství Arbointeractive se od 1. června stává Michal Kašpárek. Vystřídá dosavadního ředitele Macieje Mincera.

19. dubna
Pavel Kořan předsedá Českému svazu tělesné výchovy
Novým předsedou Českého svazu tělesné výchovy se stal dosavadní místopředseda Pavel Kořan. Nahradil dosavadního předsedu Vladimíra Srba, který po dvou desetiletích ve funkci již nekandidoval. Za jeho éry proběhla výstavba sportovní haly ve Vysočanech a Sazka, která má dodávat českému sportu nejvíce peněz, byla zřejmě rozkradena. Při tom Český svaz tělesné výchovy a sportu je největším akcionářem Sazky. Současný předseda Pavel Kořan byl účasten právě těchto majetkových přesunů a razantního snížení prostředků pro sport.

3. dubna
Staronové vedení Klubu českých turistů
Celostátní konference Klubu českých turistů zvolila vedení, které se velmi podobá minulému. Předsedou zůstal Jan Stráský. Místopředsedové jsou Jám Babnič a Jaroslav Šlechta. V předsednictvu sedí Jiří Homolka, Rostislav Kašovský, Hana Slabáková a Libuše Valentová.

31. března
Pavel Novotný končí v Kartografii
Vedoucí obchodního oddělení Kartografie Praha OPavel Novotný dnes odchází z firmy. Zároveň opouští funkce člena představenstva Kartografie Praha a místopředsedy představenstva Geodézie ČS. "K tomuto kroku došlo z mé strany," uvedl Pavel Novotný.

15. března
Tomáš Rothröckl je náměstkem ministra životního prostředí
K dnešnímu dni se novým náměstkem ministra životního prostředí pro ochranu přírody a krajiny stal dosavadní ředitel Správy národního parku Podyjí Tomáš Rothröckl.

Dosavadní náměstek František Pelc bude pracovat jako ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny, odkud v září 2007 do funkce náměstka ministra přišel. Ke svému působení uvádí: "Odcházím na vlastní žádost s pocitem, že jsem svá předsevzetí naplnil. Povedlo se mi dokončit a prosadit novelu zákona 114/92 o ochraně přírody a krajiny, optimalizovat Národní program ochrany přírody a krajiny, prosadit seznam Evropsky významných lokalit NATURA 2000 ve vládě a zahájit projekt na vyhlášení několika nových chráněných území – NP Křivoklátsko, CHKO Kokořínsko a CHKO Soutok."

Dosavadní ředitel AOPK RNDr. František Pojer zůstává v Agentuře ve vedení útvaru dozoru nad národními přírodními rezervacemi. Řízením Správy národního parku Podyjí je dočasně pověřen náměstek ředitele a vedoucí odboru péče o les Petr Vančura.

9. ledna
Jakub Kašpar v Krkonoších
Bývalý mluvčí několika ministrů životního prostředí Jakub Kašpar přestoupil na Správu Krkonošského národního parku, kde stal náměstkem pro vnější vztahy.

4. ledna
Jitka Rychlíková vede Východočeské muzeum
Nová ředitelka Východočeského muzea v Pardubicích Jitka Rychlíková byla uvedena do své funkce. Nahradila dlouholetého ředitele Františka Šebka, který odešel do důchodu. Jitka Rychlíková vystudovala Filozofickou fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Poté pracovala v muzeu jako historička. Následovalo angažmá na zámku v Častolovicích a ve Státním archivu v Zámrsku.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Vondruška a Gregorová z CzechTourism stojí před soudem

Vondruška a Gregorová z CzechTourism stojí před soudem

Před soudem právě stojí bývalý ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška a jeho podřízená Andrea Gregorová. Obžaloba jim klade za vinu, že jménem vládní agentury nakoupili sedm desítek voucherů na hotelové služby v Mariánských... celý článek

Jordánsko, klidná země na bouřlivém Blízkém Východě

Rekordní počet turistů přijel do Slovinska roku 2017

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

ČHS spouští další disciplinární řízení proti Jakubu Turkovi

ČHS spouští další disciplinární řízení proti Jakubu Turkovi

DOPLNILI JSME AUDIO Jak to myslí Český horolezecký svaz s otevřeností vůči svým členům? Disciplinární komise rozsekne spor, zda patří informace o činnosti ČHS všem jeho členům, nebo pouze několika lidem z vedení svazu.
Rekordní počet turistů přijel do Slovinska roku 2017

Rekordní počet turistů přijel do Slovinska roku 2017

Minulý rok byl výjimečný pro slovinský cestovní ruch, který zaznamenal rekordní počty turistů.
Cestovní ruch zaměstnává 4,4 % práce schopného obyvatelstva

Cestovní ruch zaměstnává 4,4 % práce schopného obyvatelstva

Cestovní ruch zaměstnával 231 500 osob. Z toho byli 82 % zaměstnanci a 18 % OSVČ, především živnostníci. Čísla za rok 2016 zveřejnil letos Český statistický úřad.
Jordánsko, klidná země na bouřlivém Blízkém Východě

Jordánsko, klidná země na bouřlivém Blízkém Východě

ROZHOVOR Adel Amin "Ukazujeme světu turistické možnosti Jordánska jako klidné země v rozbouřeném Blízkém Východě," říká zástupce Jordánské turistické asocice Adel Amin. "Jordánsko je sice velice malá země se šesti miliony obyvatel,
Vondruška a Gregorová z CzechTourism stojí před soudem

Vondruška a Gregorová z CzechTourism stojí před soudem

Před soudem právě stojí bývalý ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška a jeho podřízená Andrea Gregorová. Obžaloba jim klade za vinu, že jménem vládní agentury nakoupili sedm desítek voucherů na hotelové služby v Mariánských

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Dačická řežba Dačice 13.-18.8. Setkání řezbářů 13.8.
Flora léto - veletrh Olomouc 16.-19.8. 16.8.
Agrosalon - veletrh Nitra, Agrokomplex 16.-19.8. 16.8.
Hodokvas rytíře Kobylky Sovinec 18.-19.8. Středověký jarmark 18.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 23.-26.8. 23.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 23.-28.8. 23.8.
Bonsaje - výstavy Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 24.8.-2.9. 24.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 25.8.-2.9. 25.8.
Turnaj o Dračí rád Beckov 25.-26.8. 25.8.
Slavnosti královny Elišky Hradec Králové 31.8.-1.9. 31.8.

Diskuse

Hodinky Petr, 15.8.2018 10:46, 23 příspěvků
kruhy Zdenek, 14.8.2018 7:58, 8 příspěvků
Hodinky Olda, 13.8.2018 11:20, 23 příspěvků
307 km Ivan Paleček, 12.8.2018 18:47, 13 příspěvků
Hodinky Filip, 12.8.2018 15:59, 23 příspěvků
Hodinky Jiří, 11.8.2018 15:04, 23 příspěvků
tragická událost v poelbr... Pata, 11.8.2018 10:47, 1 příspěvek
Nic moc Skiák, 10.8.2018 22:05, 2 příspěvky
Nic moc Karel, 10.8.2018 11:27, 2 příspěvky
nabídka půjčky Jeff Michael, 9.8.2018 9:25, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Botanická zahrada Praha Horydoly , 12.8.2018 12:13
Den rekordů aneb Duha v M... Horydoly , 12.8.2018 1:09
Zátopkova 10 Horydoly , 12.8.2018 0:32
World Ranking Race Prague Horydoly , 10.8.2018 22:55
Vodácká sezona Horydoly , 9.8.2018 9:28
GPS issue ricardo brooks, 8.8.2018 8:11
GPS accuracy problems on ... ricardo brooks, 8.8.2018 8:09
Problem ? ricardo brooks, 8.8.2018 8:07