City Cross Sprint: sobotní běžky mezi vysokými pecemi

City Cross Sprint: sobotní běžky mezi vysokými pecemi
City Cross Sprint Ostrava.
Autor snímku Seven Days
SDÍLEJ:

Na start City Cross Sprint 2016 se postaví více než 150 závodníků na běžkách. Návštěvníky zaujme v doprovodním programu letecká show Martina Šonky, biatlon a snowbiky. Ostravská událost zimy ve Vítkovicích se koná už zítra v sobotu 6. února.

Jak na to

Horydoly jsou každoročním mediálním partnerem City Cross Sprint Ostrava.

Zasněžený okruh dlouhý 450 metrů, letecká show Martina Šonky nad hlavami diváků, závod snowbiků, biatlonová exhibice, večerní koncert United Flavour. Ale hlavně více než 150 lyžařských hvězd z České republiky i zahraničí, které se proženou mezi vysokými pecemi. To všechno nabídne již čtvrtý ročník oblíbeného závodu ČEZ City Cross Sprint 2016, který Dolní oblast Vítkovice v Ostravě přivítá již zítra.

City Cross Sprint Ostrava.

"Od počátku tohoto týdne se začalo intenzivně pracovat na závodní trati, která povede kolem Auly Gong, také jsou již postavené oba mosty, které vytvoří zajímavou překážku na samotném okruhu, a poslední dva dny po celé trati rozvážíme sníh. Vzhledem k oteplení v posledních dnech nám sice trochu ubylo sněhu, aktuálně jsme na přibližně 3 500 kubíků, ale věřím, že i tak připravíme trať na kvalitní úrovni," ujišťuje Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Mezi vysoké pece do oblasti bývalých ostravských oceláren se přitom chystá řada významných závodníků z České republiky i zahraničí. Divákům se představí trojnásobný vítěz tohoto závodu Dušan Kožíšek, ale i další reprezentanti, jako je Aleš Razým, Jan Bartoň, Jakub Gräf, Miroslav Rypl a Sandra Schützová. Mezi zahraničními účastníky nechybí například mistr světa na kolečkových lyžích 2015 Emanuele Becchis z Itálie, loňský účastník závodu z Norska Ragnar Bragvin Andresen, účastník olympiády Phillip Bellingham z Austrálie, dorazí závodníci z Polska, Finska a aktuálně i Slovenska.

"Vzhledem k tomu, že se na Slovensku zrušil plánovaný republikový závod, jsme moc rádi, že se do našeho závodu na poslední chvíli přihlásili i členové slovenské reprezentace. Na start se postaví sourozenecké duo Eva a Andrej Segečovi spolu s Miroslavem Šulkem," dodává Martin Kráčalík. Hlavního závodu se dokonce poprvé zúčastní i zástupci Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky.

Ještě před hlavním závodem se na trať postaví mladší lyžaři z řad dětí a dorostu ze sportovních oddílů celé České republiky, jejichž závod Leo Express Sprint odstartuje v 15 hodin. Hlavní závod City Cross Sprint začne od 17:50 hodin vyřazovacími jízdami, finále je naplánováno kolem 19. hodiny.

City Cross Sprint Ostrava.

Závod City Cross Sprint dlouhodobě podporuje řada významných subjektů a institucí včetně zástupců města Ostravy. „City Cross Sprint má naši podporu od začátku a má to své opodstatnění. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších zimních akcí ve městě. Propojuje vrcholový a amatérský sport v jednom z nejatraktivnějších turistických cílů v Ostravě. Školní mládež vidí v akci své sportovní vzory a v následujícím týdnu, kdy sníh na závodní trati zůstává, si výkon na běžkách mohou vyzkoušet sami. Zimy v posledních letech bohužel příliš sněhu nejen ve městech nenabízejí. Ten týden určený pro běžkování veřejnosti téměř v centru města proto určitě ocení stovky zájemců, což jsme si vyzkoušeli už v předchozích letech,“ vyjádřil se náměstek primátora Martin Štěpánek.

Biatlonová střelba, snow biky, bubeníci

Sobota 6. února však nebude jen o závodění, již od rána bude připraven bohatý doprovodný program, který zpestří i pauzy mezi jednotlivými závodními koly. Od 10 hodin bude pro veřejnost připravena biatlonová střelnice, kterou si oblíbily zejména děti. Střelbu na terč si však užijí i některé osobnosti mimo lyžařský sport, které se zapojí do podvečerní biatlonové exhibice, která se stala oblíbenou tradicí závodu ČEZ City Cross Sprint. V letošním roce si svou koordinaci běhu na lyžích s malorážkou na zádech vyzkouší biketrialista Petr Kraus, skikrosař Tomáš Kraus, bývalý lyžařský reprezentant a mistr světa z roku 2003 v běhu na 50 km Martin Koukal, bývalá biatlonistka a účastnice tří olympiád Zdeňka Vejnarová, olympionik a bývalý reprezentant na horském kole Radim Kořínek a juniorská šampionka v olympijském XCO 2015 v bikách a vítězka závodu Světového poháru Barbora Průdková.

Střelba ze vzduchovky.

Návštěvníci navíc mohou celý program i samotný závod sledovat nejen po celé délce trati nebo z prosklené Auly Gong, ale i z úrovně samotných vysokých pecí. „Chceme divákům nabídnout i atraktivní pohled z výšky u dobré kávy či moučníku, proto bude otevřena i unikátní Bolt Tower, které dal podobu známý a uznávaný architekt Josef Pleskot a jež se stala stavbou roku České republiky 2015. Otevřený bude samozřejmě i Svět techniky s interaktivní expozicí a po lednové odstávce i renovovaná expozice U6,“ doplnil další vyžití pro návštěvníky akce Petr Koudela, ředitel Dolní oblasti Vítkovice.

Dobrovolné vstupné na koncert United Flavour

V programu nebude chybět ani Spanilá jízda členů Bílého divadla, kteří závodní trať projedou v kostýmech, exhibiční představení biketrialisty Petra Krause, Bubenická show Kuby Kupčíka a Kubabandu nebo závod snowbiků pro veřejnost, který absolvuje i Barbora Průdková. Snowbiky si přitom mohou návštěvníky zapůjčit přímo v místě závodu. Hlavním tahounem dne, který celý program odstartuje, bude akrobatický letec Martin Šonka, který se umístil jako čtvrtý v leteckém akrobatickém závodě Redbull Air Race 2015. Ten předvede v 15 hodin nad hlavami diváků svou show, která je postavena na prvcích z jeho freestylové sestavy, za kterou v loňském roce získal stříbro na mistrovství světa. Nad vysokými pecemi bude létat i rychlostí až 400 km v hodině. Do sestavy zařadí i své oblíbené kousky, tzv. tambly, kdy letadlo rotuje kolem všech tří os zároveň. Martin Šonka se měl původně zúčastnit i biatlonové exhibice hvězd, ihned po skončení své akrobacie však poletí rovnou na závody do Anglie.

Celodenní program zakončí zajímavá hudební čísla. Od 20 hodin začne v Aule Gong koncert kapely United Flavour, poté se představí DJ Friky, který vystoupí spolu se slepým umělcem Martinem Svátkem známým především z televizní soutěže Hlas ČeskoSlovenska. Vstup na koncert je zdarma. Dobrovolné vstupné však pomůže dobré věci. „Stejně jako každý rok bychom chtěli pomoci potřebným v tomto regionu. Rozhodli jsme se proto, že dobrovolné vstupné, které se vybere na koncert United Flavour, věnujeme Dětskému rehabilitačnímu stacionáři spadajícímu pod Městskou nemocnici Ostrava, při němž působí Občanské sdružení Želvička. Jeho cílem je pomáhat handicapovaným dětem, naučit je větší samostatnosti, navazovat nové sociální kontakty. Proto bychom rádi za vybrané peníze nakoupili odborné rehabilitační pomůcky,“ řekl Martin Kráčalík.

Akrobacie na kole.

 Pomáhat se dá i v připravené ČEZ Fun zóně s trenažérem, na kterém návštěvníci akce budou moci vyjezdit v intervalu jedné minuty finanční prostředky pro občanské sdružení ABAK-počítadlo, které podporuje handicapované sportovce. Další formu podpory pak nabízí mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem od Skupiny ČEZ, která je ke stažení zdarma. Tato aplikace zaznamenává pohyb uživatele, například chůzi či běh na lyžích a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body pak může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů, které Nadace ČEZ finančně podpoří.

City Cross Sprint Ostrava.

Časový harmonogram City Cross Sprint 2016

10:00 Biatlonová střelnice pro veřejnost
15:00 Akrobatická show Martina Šonky
15:15 LEO Express Sprint – závod pro mladé sportovce (žáci, dorost)
16:05 Spanilá jízda
16:15 Biketrialová exhibice Petra Krause
16:30 ČEZ City Cross Sprint – začátek kvalifikace hlavního závodu
17:55 Snow bike exhibice
18:45 Biatlonová exhibice hvězd
19:05 Bubenická show Kuby Kupčíka a Kubabandu
19:30 Finále hlavního závodu ČEZ City Cross Sprint
19:45 Ohňostroj + tombola
20:00 Koncert United Flavour v Aule Gong
21:30 Afterparty – DJ Friky + Martin Svátek

Areál Dolní Vítkovice zůstane tradičně veřejnosti otevřený i po skončení čtvrtého ročníku City Cross Sprint 2016, a to po celý následující týden od 7. do 14. února. Každý den až do 21 hodin si zájemci budou moci bezplatně sami zalyžovat a vyzkoušet si připravenou závodní trať. K dispozici bude i půjčovna lyžařského vybavení.

INFO: City Cross Sprint

Horydoly.cz Více o City Cross Sprint: 2015 - 2014 - 2013


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


10 outdoorových závodů, které si nenechte ujít v roce 2018

10 outdoorových závodů, které si nenechte ujít v roce 2018

AUDIO Každý víkend si můžete vybrat z desítek závodů v přírodě. Vybrali jsme 10 kultovních soutěží, na kterých byste něměli chybět, i když jste ryzí amatéři. Jsou to prestižní závody s mnoha účastníky a zároveň zážitkové... celý článek

Valachy: z běžek rovnou do wellness

Krkonošský survival 16. března

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2017

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2017

LEDOPÁDY Zprávy, novinky, fotografie a videa z Vysokých Tater, nejmenších velehor světa.
Kalendář Ski Classics 2018

Kalendář Ski Classics 2018

10 závodů a 1 prolog je zařazeno do seriál Ski Classics. Přibližně padesátikilometrové trasy se běží výhradně klasickou technikou - buď střídavým během nebo soupaž. Do kopce se může stoupat také stromečkem.
Valachy: z běžek rovnou do wellness

Valachy: z běžek rovnou do wellness

Běžkování zažívá v České republice neuvěřitelný boom. Jedním z míst, kde najdete nejlepší podmínky pro běžkaře u nás, jsou Velké Karlovice v Beskydech.
10 outdoorových závodů, které si nenechte ujít v roce 2018

10 outdoorových závodů, které si nenechte ujít v roce 2018

AUDIO Každý víkend si můžete vybrat z desítek závodů v přírodě. Vybrali jsme 10 kultovních soutěží, na kterých byste něměli chybět, i když jste ryzí amatéři. Jsou to prestižní závody s mnoha účastníky a zároveň zážitkové
Krkonošský survival 16. března

Krkonošský survival 16. března

Závod tříčlenných týmů mezi kontrolami v terénu, zpestřený doplňkovými disciplínami. Jako např.měřený úsek na běžkách, lezení, brod řeky s časovkou do vrchu, přírodní překážková dráha. Na vše limit 20 hodin. Je na

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 20.-28.1. 20.1.
Šediváčkův long Deštné v Orlických horách. 23.-27.1. Psí spřežení a sněžná kola 23.1.
ISPO China - veletrh Čína, Peking 24.-27.1. 24.1.
La Grande Odyssée Francie, Haute Maurienne 13.-24.1. Mushing 24.1.
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 25.-28.1. 25.1.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 25.-28.1. 25.1.
SIA Snow Show - veletrh USA, Denver 25.-28.1. 25.1.
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 25.-28.1. 25.1.
Reisemesse - veletrh Německo, Drážďany 26.-28.1. 26.1.
Adventur - veletrh Litva, Vilnius 26.-28.1. 26.1.

Diskuse

batoh Horydoly , 21.1.2018 23:22, 11 příspěvků
batoh Jana, 21.1.2018 21:49, 11 příspěvků
Elektrokolo motor Karel, 20.1.2018 16:25, 46 příspěvků
Cestovní pojištění Pavel, 19.1.2018 21:54, 1 příspěvek
Vše o Parlamentních liste... Horydoly - Andrea Černá, 19.1.2018 21:04, 7 příspěvků
Vše o Parlamentních liste... Jakub, 19.1.2018 18:34, 7 příspěvků
už žádná trubičková pera ... Bára, 19.1.2018 17:26, 9 příspěvků
Chotouň Lucka, 19.1.2018 9:00, 8 příspěvků
Elektrokolo motor Adam, 18.1.2018 19:22, 46 příspěvků
Zůstáváme věrní Chorvatsku Dominika, 17.1.2018 19:29, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Rokytnice - Lysá hora Horydoly , 20.1.2018 12:00
ROKYTNICE NABÍZÍ SKVĚLÉ L... Horydoly , 20.1.2018 2:29
Skiareál Ještěd láká na s... Horydoly , 20.1.2018 1:58
LN 13.1.2018, Češi na ces... Kuba Turek, 19.1.2018 15:18
Články, vysvětlení a doplňky Horydoly , 19.1.2018 15:03
FALEŠNÝ POCIT BEZPEČÍ S P... Horydoly Open, 19.1.2018 10:05
GO Kamera 2018 Horydoly , 18.1.2018 2:03
Hra s chutí Horydoly , 18.1.2018 1:59