TEST Máme ji všichni… lžíci!

TEST Máme ji všichni… lžíci!
Je to fešanda. V trampských kruzích jistě vyvolá vlny závisti. :)
Autor snímku René Kujan
SDÍLEJ:

Existuje jedna taková drobná věc ve výbavě trempa, kterou někteří považují za tu nejdůležitější. Jasně, určitě existují i jiné věci, které jsou nejdůležitější, ale tuhle potřebujete na svých toulkách divočinou několikrát denně. A nemáte-li ji, nepobavíte se. A pobavíte-li se, jen do pláče. Ano, je to bagr, rypadlo, nebo ji někteří oslovují i něžným slovem lžíce. 

TEST Máme ji všichni… lžíci!
...je stále s tebou.
Autor snímku René Kujan
Jak na to

Sea To Summit
Folding Titanium Spoon

Hmotnost: 18 g
Cena: 370 Kč
V balení: lžíce a malá titanová karabinka

Máte svou oblíbenou lžíci, kterou vozíte všude s sebou? Vyrobili jste si ji sami? Napište nám o tom! Pošlete fotku své vandrovní lžíce! Stane se součástí lžícové foto-mozaiky na Horydoly.cz.

Vzpomínám si na jeden výlet s kamarády do hor. Měl jsem všechno, spacák i žracák, kari-babku i od vařiče regulační matku. Něco jsem měl dokonce dvakrát. Třeba náhradní trencle pro přežití. Leč ouha, jedna věc mi chyběla. Nechal jsem doma lžíci. Trpce jsem zaplakal hned první den. Kamarádi samozřejmě ochotně využili každou vhodnou příležitost, jak se mé zapomnětlivosti řádně vysmát. Ihned začali vařit ta nejchutnější jídla, která se nedala po neandrtálsku jíst rukama, vonící ešusy strkali pod můj lačnící nos trčící nad hladovými ústy a vyzývavě zvonili svými lžícemi o kovové nádobí. Zkrátka – dali mi to sežrat. Aniž by mi dali nažrat. Od té doby vím, co je opravdu nejdůležitější pro survival. The spoon, Grill Bears odpustí (více o tomto významném mentoru survivingu třeba zde).

Termit, nebo alzheimer?

Lžící a použitelných materiálů na ně už jste po lesích i skalách určitě viděli hodně. Někdo si třeba vyřeže dřevěnou. No a pak si ji třeba zapomene v batohu a zjistí, že mu na ní zatím vyrostl choroš. Nebo že ji sežrali termiti. Někdo si svou nerezovou cestovní lžíci za dobré paměti ukradl ve školní jídelně. A pak se vždycky diví, že ho těžký batoh tak strašně táhne k zemi. Někdo zase soudí, že v aluminiu je budoucnost a pořídí si za levnou kačku lžíci hliníkačku. A pak si pro samýho alzheimera nemůže vzpomenout, kam ji dal. Nějaký bloud by třeba mohl využít dědictví po předcích a vozit na vandry lžíci ze stříbrného servisu po babičce. A pak se třeba ráno probudit pod převisem s boulí na hlavě a zcela ožebračen.

Ale ať už bude lžíce trampa z jakéhokoli materiálu, shodneme se snad všichni na tom, že lžíce hraje v jeho životě velmi významnou úlohu. Jezdí všude s ním, věrně mu slouží několikrát denně, neodmlouvá a přináší mu nejvybranější krmi až pod nos. Lžíce je zkrátka pro trampa to, co pro amerického vojáka M16, pro Old Shatterhanda medvědobijka a pro Che Guevaru černý baret.

Titanová lžíce, co by sis přál více?!

No, ale jelikož dnes žijeme ve světě nekonečných možností a přesyceného trhu, můžete si pořídit lžíci třeba až z titanu. Je to lehké, je to pevné, vyniká to skvělým designem, je to nekompromisně funkční… no, prostě se s tím dá jíst.

Uživatelsky jsme pro vás otestovali model skládací titanové lžíce Sea To Summit. Nic na ní není. Jenom je z titanu a je skládací. Díky tomu je velmi odolná, lehká a vejde se i do malého plecháčku. Skládá se všeho všudy ze tří částí: dílu tvořící samotnou lžíci, drátěného držátka a posunovací pojistky. Všechno z titanu. Pojistka brání lžíci složit se v nejméně vhodnou chvíli. Nutno podotknout, že při větším zatížení jí to až tolik nejde. Kupříkladu nabírání tužšího medu, kdy musíte lžící trochu zapáčit, neprobíhá bez problémů, i když je pojistka zatlačena velkou silou. Pojistku můžeme použít i pro lžíci složenou. Zde se problémy nevyskytly. U drátěné části nám ale chyběly roznýtované konce. Lžíce se tak až příliš snadno rozkládá/rozpadá na své prvočinitele a hrozí tak ztráta některých z nich.

Šílenci bažící po hmotnostní minimalizaci své výbavy se snad zaradují, že ušetří pár gramů (hmotnost lžíce je 18 g), my jsme rozdíl mezi plně naloženou krosnou s titanovou lžící a plně naloženou krosnou s nerezovou lžící nepoznali. Její další „výhodou“ je cena (kolem 370 Kč). Plechová část lžíce, tedy ta polovina, kterou si vkládáte do úst, je barevně poněkud nestálá a často vás překvapí nejrůznějšími grafickými kreacemi. Shrnuto stručně a jasně: Trochu moc dlouhých peněz za tak krátkou písničku.

Horydoly.czSea to Summit na Horydoly

Nepromokavý pytel Sea To Summit

Tuning zimního spacáku II

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Nový cestovatelský kanál Travelxp HD v českých televizích

Nový cestovatelský kanál Travelxp HD v českých televizích

Společnost M7 Group, jeden z největších evropských poskytovatelů placeného televizního vysílání, rozšiřuje programovou nabídku svých platforem o kanál Travelxp HD. Stanice je dostupná přes česko-slovenského operátora Skylink, dále v nabídce nizozemských platforem Canal... celý článek

Nevšední dovolená na Maledivách

Poznejte divočinu okolo jezera Baringo

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Nový cestovatelský kanál Travelxp HD v českých televizích

Nový cestovatelský kanál Travelxp HD v českých televizích

Společnost M7 Group, jeden z největších evropských poskytovatelů placeného televizního vysílání, rozšiřuje programovou nabídku svých platforem o kanál Travelxp HD. Stanice je dostupná přes česko-slovenského operátora Skylink, dále v nabídce nizozemských platforem Canal
Ježkovy voči: domácí výroba autostanu

Ježkovy voči: domácí výroba autostanu

JEŽKOVY VOČI Autostan - něco takového musíme mít také! Po letmém pohledu na rodinný rozpočet a rozměry sklepa zbývá jediné. Vyrobit si vlastní.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 22.-25.4. 25.4.
Pěšky do Istanbulu - diashow Příbram, gymanázium Přednáší Viktorka Hlaváčková 25.4. 13:30
Petrohrad - diashow Plzeň, Měšťanská beseda Přednáší Martin Loew 26.4. 19:00
Flora jaro - veletrh Olomouc 26.-29.4. 26.4.
Čarodějnice Valtice, Knížecí vyhlídka 27.4.
Křižáci - výstava Valtice, zámek 27.4.-28.10. 27.4.
Spezi - veletrh Německo, Germersheim 28.-29.4. Alternativní cyklistika 28.4.
MUBA - veletrh Švýcarsko, Basilej 20.-29.4. 29.4.
Sport Expo - veletrh Praha, Holešovice 3.-5.5. Běh 3.5.
Svět knihy - veletrh Praha, Holešovice 10.-13.5. 10.5.

Diskuse

Další Majka, 25.4.2018 23:21, 1 příspěvek
Jízda s přívěsem Michael Beranek, 25.4.2018 14:03, 4 příspěvky
autostan info@karavany-liberec.cz, 25.4.2018 12:24, 4 příspěvky
Klobouk dolů Michael Beranek, 24.4.2018 13:28, 4 příspěvky
home made Novinář, 23.4.2018 1:32, 4 příspěvky
Městské kolo Robert, 22.4.2018 14:10, 4 příspěvky
Spacák Josef Vopršálek, 20.4.2018 9:16, 4 příspěvky
Víno, ženy, zpěv JN, 19.4.2018 14:08, 3 příspěvky
Re: Jiný pohled - OPRAVA Tuhy, 18.4.2018 22:19, 6 příspěvků
Městské kolo Eva, 18.4.2018 13:12, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Utubering Horydoly , 25.4.2018 0:48
Velká jarní cyklojízda Brno Horydoly , 19.4.2018 2:20
Re: Cyklojízda 19.4.2018 Horydoly , 19.4.2018 2:14
Běžecká škola Prahy 4 se ... Horydoly , 15.4.2018 2:18
Vodácké závody 2018 Horydoly , 15.4.2018 1:44
Re: Horoškola Horydoly , 13.4.2018 17:34
Praha Horydoly , 13.4.2018 2:11
Matrix! Hodnotný film s h... milan šupa, 12.4.2018 19:30