TEST Máme ji všichni… lžíci!

TEST Máme ji všichni… lžíci!
Je to fešanda. V trampských kruzích jistě vyvolá vlny závisti. :)
Autor snímku René Kujan
SDÍLEJ:

Existuje jedna taková drobná věc ve výbavě trempa, kterou někteří považují za tu nejdůležitější. Jasně, určitě existují i jiné věci, které jsou nejdůležitější, ale tuhle potřebujete na svých toulkách divočinou několikrát denně. A nemáte-li ji, nepobavíte se. A pobavíte-li se, jen do pláče. Ano, je to bagr, rypadlo, nebo ji někteří oslovují i něžným slovem lžíce. 

TEST Máme ji všichni… lžíci!
...je stále s tebou.
Autor snímku René Kujan
Jak na to

Sea To Summit
Folding Titanium Spoon

Hmotnost: 18 g
Cena: 370 Kč
V balení: lžíce a malá titanová karabinka

Máte svou oblíbenou lžíci, kterou vozíte všude s sebou? Vyrobili jste si ji sami? Napište nám o tom! Pošlete fotku své vandrovní lžíce! Stane se součástí lžícové foto-mozaiky na Horydoly.cz.

Vzpomínám si na jeden výlet s kamarády do hor. Měl jsem všechno, spacák i žracák, kari-babku i od vařiče regulační matku. Něco jsem měl dokonce dvakrát. Třeba náhradní trencle pro přežití. Leč ouha, jedna věc mi chyběla. Nechal jsem doma lžíci. Trpce jsem zaplakal hned první den. Kamarádi samozřejmě ochotně využili každou vhodnou příležitost, jak se mé zapomnětlivosti řádně vysmát. Ihned začali vařit ta nejchutnější jídla, která se nedala po neandrtálsku jíst rukama, vonící ešusy strkali pod můj lačnící nos trčící nad hladovými ústy a vyzývavě zvonili svými lžícemi o kovové nádobí. Zkrátka – dali mi to sežrat. Aniž by mi dali nažrat. Od té doby vím, co je opravdu nejdůležitější pro survival. The spoon, Grill Bears odpustí (více o tomto významném mentoru survivingu třeba zde).

Termit, nebo alzheimer?

Lžící a použitelných materiálů na ně už jste po lesích i skalách určitě viděli hodně. Někdo si třeba vyřeže dřevěnou. No a pak si ji třeba zapomene v batohu a zjistí, že mu na ní zatím vyrostl choroš. Nebo že ji sežrali termiti. Někdo si svou nerezovou cestovní lžíci za dobré paměti ukradl ve školní jídelně. A pak se vždycky diví, že ho těžký batoh tak strašně táhne k zemi. Někdo zase soudí, že v aluminiu je budoucnost a pořídí si za levnou kačku lžíci hliníkačku. A pak si pro samýho alzheimera nemůže vzpomenout, kam ji dal. Nějaký bloud by třeba mohl využít dědictví po předcích a vozit na vandry lžíci ze stříbrného servisu po babičce. A pak se třeba ráno probudit pod převisem s boulí na hlavě a zcela ožebračen.

Ale ať už bude lžíce trampa z jakéhokoli materiálu, shodneme se snad všichni na tom, že lžíce hraje v jeho životě velmi významnou úlohu. Jezdí všude s ním, věrně mu slouží několikrát denně, neodmlouvá a přináší mu nejvybranější krmi až pod nos. Lžíce je zkrátka pro trampa to, co pro amerického vojáka M16, pro Old Shatterhanda medvědobijka a pro Che Guevaru černý baret.

Titanová lžíce, co by sis přál více?!

No, ale jelikož dnes žijeme ve světě nekonečných možností a přesyceného trhu, můžete si pořídit lžíci třeba až z titanu. Je to lehké, je to pevné, vyniká to skvělým designem, je to nekompromisně funkční… no, prostě se s tím dá jíst.

Uživatelsky jsme pro vás otestovali model skládací titanové lžíce Sea To Summit. Nic na ní není. Jenom je z titanu a je skládací. Díky tomu je velmi odolná, lehká a vejde se i do malého plecháčku. Skládá se všeho všudy ze tří částí: dílu tvořící samotnou lžíci, drátěného držátka a posunovací pojistky. Všechno z titanu. Pojistka brání lžíci složit se v nejméně vhodnou chvíli. Nutno podotknout, že při větším zatížení jí to až tolik nejde. Kupříkladu nabírání tužšího medu, kdy musíte lžící trochu zapáčit, neprobíhá bez problémů, i když je pojistka zatlačena velkou silou. Pojistku můžeme použít i pro lžíci složenou. Zde se problémy nevyskytly. U drátěné části nám ale chyběly roznýtované konce. Lžíce se tak až příliš snadno rozkládá/rozpadá na své prvočinitele a hrozí tak ztráta některých z nich.

Šílenci bažící po hmotnostní minimalizaci své výbavy se snad zaradují, že ušetří pár gramů (hmotnost lžíce je 18 g), my jsme rozdíl mezi plně naloženou krosnou s titanovou lžící a plně naloženou krosnou s nerezovou lžící nepoznali. Její další „výhodou“ je cena (kolem 370 Kč). Plechová část lžíce, tedy ta polovina, kterou si vkládáte do úst, je barevně poněkud nestálá a často vás překvapí nejrůznějšími grafickými kreacemi. Shrnuto stručně a jasně: Trochu moc dlouhých peněz za tak krátkou písničku.

Horydoly.czSea to Summit na Horydoly

Nepromokavý pytel Sea To Summit

Tuning zimního spacáku II

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Vítkovice Tours je nejlepší česká cestovní kancelář

Vítkovice Tours je nejlepší česká cestovní kancelář

První místo v kategorii Nejlepší cestovní kancelář, do které jsou automaticky zařazeny všechny cestovní kanceláře působící na území České republiky, získala cestovní kancelář Vítkovice Tours v rámci Velké ceny cestovního ruchu vyhlašované... celý článek

Nomádi míří na brněnské výstaviště

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2018

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.Nejčtenější články

Turistické cestovní kanceláře

Turistické cestovní kanceláře

Připravili jsme přehled cestovních kanceláří, které své klienty nevozí k moři, ale berou je s sebou do hor, posadí je do sedla bicyklu, nebo na loď.
Samanské zátoky patří do Klubu nejkrásnějších zálivů světa

Samanské zátoky patří do Klubu nejkrásnějších zálivů světa

Samanský záliv na severovýchodě Dominikánské republiky je jedinečným místem v Karibském moři, kde je možné pozorovat velryby hrbaté, které sem každoročně připlouvají na námluvy a porodit svá mláďata. Zátoky Bahía de Samaná a Rincón
Jsme poněkud ustrašená země na obchod i turistiku

Jsme poněkud ustrašená země na obchod i turistiku

ROZHOVOR Pavel Činčera je konzultant v průmyslu, který často pracuje pro velké firmy a vlády v Asii a Africe. Zároveň je vyznavačem nezávislé turistiky do všech koutů světa na mnoho způsobů. Zeptali jsme se ho,
S Bitcoinem si dnes koupíte i dovolenou

S Bitcoinem si dnes koupíte i dovolenou

O Bitcoinu dnes slyšel vzhledem k jeho všudypřítomnosti v médiích snad každý. Pokud o Bitcoinu nevíte nic, tak ve zkratce se jedná o vcelku novou měnu, která existuje pouze v digitální podobě, a v posledních několika letech se hodnota
Kovbojská zima ve Wyomingu

Kovbojská zima ve Wyomingu

Cody je město v Park County, Wyoming, USA. Je pojmenované po Williamu Fredericku Cody, který byl známý především jako Buffalo Bill, který zde žil.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 20.-28.1. 20.1.
Kde ženy vládnou - diashow Slatiňany, Společenský dům Přednáší Kateřina Karásková 23.1. 19:00
ISPO China - veletrh Čína, Peking 24.-27.1. 24.1.
Pěšky přes Kavkaz - diashow Praha, Dlabačov Přednáší Viktorka Hlaváčková 24.1. 19:00
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 25.-28.1. 25.1.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 25.-28.1. 25.1.
SIA Snow Show - veletrh USA, Denver 25.-28.1. 25.1.
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 25.-28.1. 25.1.
Reisemesse - veletrh Německo, Drážďany 26.-28.1. 26.1.
Adventur - veletrh Litva, Vilnius 26.-28.1. 26.1.

Diskuse

Elektrokolo motor Adam, 22.1.2018 15:00, 47 příspěvků
Cestovní pojištění Radek, 22.1.2018 10:53, 2 příspěvky
batoh Horydoly , 21.1.2018 23:22, 11 příspěvků
batoh Jana, 21.1.2018 21:49, 11 příspěvků
Elektrokolo motor Karel, 20.1.2018 16:25, 47 příspěvků
Cestovní pojištění Pavel, 19.1.2018 21:54, 2 příspěvky
Vše o Parlamentních liste... Horydoly - Andrea Černá, 19.1.2018 21:04, 7 příspěvků
Vše o Parlamentních liste... Jakub, 19.1.2018 18:34, 7 příspěvků
už žádná trubičková pera ... Bára, 19.1.2018 17:26, 9 příspěvků
Chotouň Lucka, 19.1.2018 9:00, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Slatiňany: Kde ženy vládnou Horydoly , 22.1.2018 12:36
Veletrhy v zahraničí Horydoly , 22.1.2018 12:11
Re: Snowhill 2018 Horydoly , 22.1.2018 9:39
Rokytnice - Lysá hora Horydoly , 20.1.2018 12:00
ROKYTNICE NABÍZÍ SKVĚLÉ L... Horydoly , 20.1.2018 2:29
Skiareál Ještěd láká na s... Horydoly , 20.1.2018 1:58
LN 13.1.2018, Češi na ces... Kuba Turek, 19.1.2018 15:18
Články, vysvětlení a doplňky Horydoly , 19.1.2018 15:03