TEST Láhev Waterbobble jako bublina

TEST Láhev Waterbobble jako bublina
Láhev s filtrem Waterbobble.
Autor snímku archiv René Kujana
SDÍLEJ:

Vaše tělo ocení zvýšený přísun tekutin při a hlavně po namáhavém tréninku. I tak jednoduchá věc, jako je pití, má dnes mnoho variant. Můžete si uvařit čaj. Ale trvá to dlouho. Můžete jít třeba na pivo. Ale co když zrovna není s kým? Můžete si třeba natočit vodu z kohoutku. Ale jejda – ono vám to nechutná?! Chlórová pachuť je příliš intenzivní? A kdoví v jakém stavu jsou ty trubky, co vám tu vodu do kohoutku přivedly.

TEST Láhev Waterbobble jako bublina
Men (and Bobble) in black.
Autor snímku Urbanlux.cz

Chvíli jsem dilema řešil nákupem balených nápojů. Některé jsou moc sladké, jiné moc bublinkaté, ty bez bublinek zase chutnají hůř než týden stará voda z kohoutku. Nic z toho nebylo ideální. Navíc se mi doma hromadily prázdné PET lahve a já byl líný s nimi pořád běhat ke kontejneru na tříděný odpad.

Instantní dobrá voda

Zrovna jsem začal uvažovat o nějakém tom domácím filtračním zařízení na vodu. O všelijakých těch filtračních konvicích, co mají zase tu velkou nevýhodu, že mají vysoké pořizovací náklady a taky to chvíli trvá, než se voda přefiltruje. Až jsem narazil na líbivou lahvičku, která slibovala vodu z kohoutku přeměnit na zurčivý horský pramen. A hned. Vyzbrojen počáteční nedůvěrou jsem zalovil v hlubinách svých kapes a s nechutí drobného českého střádala vysázel na stůl 300 káčé za půllitrovou láhev s filtrem v barvě dle výběru. No co. Naletět se dá i za víc, viďte čeští daňoví poplatníci.

Láhev už mám přes čtvrt roku a spokojeně z ní v tréninkových i netréninkových dnech hltám několik litrů vody denně. Chutné vody.

Vo co de?!

Bobble je vlastně taková bublino-láhev. Made in USA. Jeden uznávaný designér spojil koncept bubliny (anglicky bubble) s konceptem lahve (anglicky bottle) a vznikla z toho Bobble. Láhev jako bublina. Naštěstí ne mediální. Výsledek je nejenom líbivý, ale i praktický. Kromě toho, že neurazí žádné oko pozorovatelovo, odfiltruje vám z běžné kohoutkové vody chlór a další nepěkné složky.

Fíglem je starý známý aktivní uhlík v moderním a praktickém balení. Kdo znáte survivingové seriály Beara Gryllse, jistě si vzpomenete na některou z epizod, kde dobrodruh srká vodu z opravdu hnusně odporné zakalené louže přes duté stéblo, kus svého trička a – kousku uhlí. Uhlík na sebe váže toxiny. To už známe všichni od dětství, kdy do nás maminky v pohnutých obdobích našeho jinak nadějně se rozvíjejícího života cpaly živočišné uhlí.

Filtr

Filtr je zakomponován do pítka, uzavíratelné násosky našroubované na hezké láhvi. Pítko na sebe může nabírat mnoho barevných podob – v současné době je jich v oběhu osm, připravují se další dvě.

Uhlík vydrží dobře vykonávat svoji práci pro asi 300 naplnění láhve. Kromě zmírnění dopadů na životní prostředí – nemusíte vyhodit 300 půllitrových PETek, si úlevou oddechne i váš rodinný rozpočet.

Počítejme společně: 300 x 0,55 l = 165 l. Pořizovací cena je 300 Kč, spíše však 200 Kč, protože láhev vám zůstává, měnit je třeba pouze filtr. A pokud ji nebudete používat zrovna jako brzdící klín pod kola svého rodinného tanku, vydrží samotná láhev takřka navěky. Takže náklady na jedno naplnění lahve dělají 1,21, resp. 1,81 Kč. 2 kačky 20, resp. 3,30 za litr kvalitní vody. To je rozumné. Pořídíte-li láhev litrovou, propočty budou ještě příznivější. A levnější balenou vodu jste v hypermarketu určitě neviděli.

Nevýhoda?

Při transportu a podobně můžete pítko překrýt průhledným víčkem. Někdy mě i napadlo, že by to víčko mohlo být nějakým způsobem uchyceno k lahvi, abych ho neztratil. Když jsem si ale představil, jak mi při pití padá z různých úhlů do obličeje, tak si zase říkám, že to současné řešení je vlastně v pořádku. A když náhodou víčko přeci jen někdy ztratíte, u nového filtru najdete jiné.

Bobblat mohou velcí i malí

Potěšit můžete i svoje malé ratolesti. Malou lahvičku o objemu 0,385 l můžete doplnit jednou ze čtyř trojkombinací barevných filtrů. Navíc si prckové přijdou i k nějakým těm samolepkám. Velkou výhodou je, že i když se dítěti podaří lahvičku převrhnout, nic z ní samovolně nevyteče.

Pro velké žíznivce je k mání litrová láhev.

Objemy: 0,385 l 0,55 l 1 l

Cena: 259, 299, 375 Kč
Barvy filtrů: 8, další 2 se připravují
Cena filtru: 199 Kč

Klady

+ zdravější voda neustále po ruce
+ snadná údržba
+ šetrné k peněžence i přírodě

Zápory

- ještě ekonomičtější a ekologičtější by bylo řešení filtru použitelné s obyčejnou PET láhví
- víčko není spojeno s nádobou a můžete ho ztratit

Info: Waterbobble

Waterbobble. Voda, po které se u vás jen zapráší.

Pití na HORYDOLY

Picí systém za hubičku

Picí systém za ještě lepší cenu

Udělej si hrnec do hor

Kafe na čundru

Energetické nápoje

JÍDLO a PITÍ

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

láhev

No mě se taky docela zamlouvá tahle sada https://www.atranet.cz/go-berkey-kit-na-cesty. Musí to být fajn, tam kde prostě není voda. 

 • Autor Adamec
 • Datum a čas 30.1.2019 21:03
Reaguj
ono záleží na způsobu používání

Radši něco co vydrží léta. Třeba filtrační systém berkey. Tohle je opravdu pak na nic. Když tam nejsou vyměnitelný filtry...

 • Autor Radoun
 • Datum a čas 24.11.2017 14:26
Reaguj
láhev

Lahev mám doma a je super!Já jí koupila ve zdravotních potřebách 0,55 l za 307 kč.Určitě jí všem DOPORUČUJI.Dá se koupit i na netu.

 • Autor Lucie
 • Datum a čas 16.9.2013 19:51
Reaguj
koupě

Ví někdo, kde se dá tato láhev koupit?

 • Autor Roman
 • Datum a čas 21.2.2013 17:45
Reaguj
k láhvi

Mě se ta láhev strašně moc líbí. Při trénincích v kopcích, kdy míjím bystřiny, studánky a potůčky je tato láhev dle mého idealní. 

 • Autor Kamil
 • Datum a čas 11.11.2012 22:08
Reaguj
ono záleží na způsobu používání

Ahoj, Lukasi! Přesně! ;) Záleží na způsobu používání. Ono breber je všude dost. Všude okolo nás (ačkoli reklama na Domestos tvrdí něco jiného), dokonce i v nás je mikroorganizmů víc než našich vlastních buněk. To je v pohodě. Když ale láhev nebudu čtrnáct dní používat, nechám jí suchou a otevřenou, skladuju na vhodném místě. Suchý uhlík není zrovna dobrý hostitel mikrokvěteny ;)

Reaguj
ono záleží na způsobu používání

je to jistě perfektní při chlemtání každodenním pravidelném (třeba pro odpoledního běhače kterej má flašku za ledvinkou a pravidelně chlemtá z podezřelé obecní pumpy po cestě), bude to perfektní na turistický přechod a občerstvování z ovčích potoků, ale při režimu víkend používání a pak dva týdny sušení je z toho perfektní petriho miska na všeliké brebery.

Reaguj
Pane Kujane!

Testy ukazují že je téměř vždy cky lepší voda z kohoutku než cokoliv průmyslově baleného nebo filtrovaného. Komu ale pán bůh nenadělil........

 • Autor JN
 • Datum a čas 12.4.2012 11:08
Reaguj
Jsou lepší než flaška nebo filtr

Fuj

Reaguj
Celkem 9 příspěvků v diskuzi


TEST Helma Rock Empire Galeos

TEST Helma Rock Empire Galeos

Klasická horolezecká helma pro klasiky. To je Rock Empire Galeos. Pevná, odolná, jednoduchá.... celý článek

TEST Helma Edelrid Madillo

Právě testujeme

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

TEST Helma Edelrid Madillo

TEST Helma Edelrid Madillo

Horolezecká helma v batohu vždycky překáží. I když umíme dobře balit výstroj, pořád je to velká prázdná skořápka. Známý výrobce horolezeckého vybavení Edelrid na to jde od lesa - prodává skládací přilbu Madillo.
Výbava na otužování je zatím levná

Výbava na otužování je zatím levná

OUTDOOR V KOSTCE Otužování je velmi levný sport. Jenže co není, může být. Třeba takový běh byl dlouho považován také za levnou aktivitu. V poslední době ovšem mají běžci možnost utratit za
Právě testujeme

Právě testujeme

V rubrice TEST na Horydoly uveřejňujeme spotřebitelské testy vybavení na outdoorové aktivity. Pracujeme zcela nezávisle na výrobcích a prodejcích tohoto vybavení. Nemohou nijak ovlivnit, jak jejich zboží hodnotíme.
TEST Helma Rock Empire Galeos

TEST Helma Rock Empire Galeos

Klasická horolezecká helma pro klasiky. To je Rock Empire Galeos. Pevná, odolná, jednoduchá.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 27.-29.5. Lodě a čluny 27.5.
Ratolest Fest
Praha, Rašínovo nábřeží ZRUŠENO! 28.5.
Svět knihy - veletrh Praha, Holešovice 9.-12.6. 9.6.
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 9.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 13.-17.7. Cyklistika 13.7.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 16.-18.9. 16.9.
Vinobraní Valtice 16.-17.9. 16.9.
Vinobraní Litoměřice 20.-21.9. 17.9.
Festival vína Český Krumlov 7.10.-25.11. 7.10.

Diskuse

foto Kuba Turek, 20.5.2022 21:05, 4 příspěvky
foto Paddelman, 20.5.2022 15:07, 4 příspěvky
foto:-) Kuba Turek, 20.5.2022 10:58, 4 příspěvky
foto:-) Paddelman, 20.5.2022 10:18, 4 příspěvky
Vendulko nemáte zcela pravdu Michael Beránek, 19.5.2022 14:42, 27 příspěvků
Airsoft Petr S., 19.5.2022 12:54, 1 příspěvek
Potrava není vždy jídlo Pic, 17.5.2022 0:42, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Vendulka, 16.5.2022 16:18, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Pic, 16.5.2022 0:05, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Vendulka, 15.5.2022 20:16, 27 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48
Praha odstraňuje bariéry ... Horydoly Open, 1.5.2022 15:26
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 10:02
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 9:59
Praha bude hostit Světový... Horydoly Open, 27.4.2022 11:10
Vodácké závody 2022 Horydoly Open, 27.4.2022 9:05
Češi si již vybírají svou... Horydoly , 26.4.2022 12:40