Krumlovský maraton už v sobotu
Nahnědlé listy vrb a olší zasypávají hladiny řek. Končí další vodácká sezóna. Ještě před zazimováním loděnice řada vodáků naposledy v roce protáhne svou loďku společně s ostatními. Turisté symbolicky otáčí velkým klíčem a zamykají řeku. Závodníci naposledy požádně zaberou na Krumlovském maratonu a zazaávodí si na Vltavě.
Horydoly jsou mediálním partnerem Krumlovského vodáckého maratonu.
Jak se loučí se sezónou vodáčtí závodníci? Existuje i pro ně nějaké zamykání?
Možná, že ano… Už po šesté… Tuto sobotu…
Spíš svátek než závod
V podzimním čase se sjede do nejjižnějšího koutu republiky řada velkých i malých, mladých i starých závodníků a závodnic i nezávodníků a nezávodnic, aby si zapádlovali na nejznámější české řece v rámci Krumlovského vodáckého maratonu.
Akce je sice součástí závodní sezóny, ale na jejím sklonku je možná víc vodáckým svátkem než závodem.
Motivace pro cestu do Českého Krumlova má pro většinu zúčastněných vícero rozměrů. Namíchaná bude ze sportovních ambicí, prestiže, vychutnání si podzimní řeky za příznivého stavu, endorfínovém opojení, setkání s podobně postiženými lidmi.
Závodnická spička poměří síly s veřejností
V jediném závodě se setká pestrá paleta účastníků. Budou zde vodáci turisté, vodáci příležitostní (například podnikové posádky a výpravy dobrovolných hasičů) společně s výkonnostními a špičkovými závodníky, medailisty ze světových podniků i olympijských her. Páblovat přijedou vodáci z tuzemska a mnoha evropských zemí. Zatoulají se i nějací z neevropských států.
Otevřeno pro ně bude 22 lodních kategorií. Kajaky a kánoe vystartují z Vyššího Brodu hromadně v sobotu 11. října v 11:00 hodin. Na Vltavu je pustí olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. Přítomen bude i předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček, pod jehož záštitou se tento ročník závodu koná.
V Rožmberku odstartují po výstřelu z děla posádky pramic a raftů.
V polovině se běží s lodí v ruce
Závodníky bude doprovázet od startu do cíle vrtulník Alfa-helicopter.
Po loňském premiérovém zařazení povinného přeběhu bude tento běžný prvek sportovních maratonů opět součástí trati. V kempu Pískárna lze první přeběhlíkydvanácté hodině.
Po splutí 36, resp. 26 kilometrů řeky Vltavy, ve které bude zvýšený průtok na 20 m3/s, se maratonci dostanou do Českého Krumlova. Musí ještě překonat nástrahy krumlovských jezů, aby se dostali do cíle k pivovaru Eggenberg. K protržení cílové pásky by mohlo dojít kolem 13. hodiny.
Odpolední zábava se protáhne do noci
Od 11:00 hodin budou otevřeny brány pivovarské zahrady pro všechny kolemjdoucí a diváky. V zahradě mají pořadatelé připraveno sportovní odpoledne pro děti, výtvarnou soutěž, vystoupení Krumlovských šermířů, ukázky záchranářské techniky i dovednosti, divadelní pohádku i prodejní stánky partnerů KVM zejména se sportovním zbožím.
V 18:00 hodin proběhne v pivovarské zahradě vyhlášení výsledků. Kromě ocenění těch nejlepších může z tohoto ceremoniálu odejít s hodnotnou cenou každý maratonec, který stihne dojet do cíle do půl páté. Musí se však na něj usmát tombolové štěstí.
Večerní párty se bude konat v blízkém sále restaurace Eggenberg.
Počasí není důležité, ale i tak je předpověď zatím příznivá. Přijdete do Českého Krumlova slavit také?
Krumlovský vodácký maratón na Horydoly
VIDEO: Krumlovský vodácký maraton 2007 (5:30 min, 111 MB, MPEG)
VIDEO: Krumlovský vodácký maraton 2006 (4:31 min, 55 MB, WMV)
Diskuse
Diskuze k článku
Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
Nejlepší česká kasina pro automaty s nízkou volatilitou
Nejčtenější články
Krkonoše za císaře pána
Kultovní feráta Pisciadu
Chyby na Grossglockneru = zabití z hrubé nedbalosti = 5 měsíců v podmínce
Mezinárodní standardy kvality v oblasti online zábavy
Česká kvalita freestyle koloběžek SKITT za férovou cenu
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Pierra Menta | Francie, Beaufort | 11.-14.3. Skialpinismus | 11.3. | |
| Grónsko a Bhútán - přednáška | Praha, Národní muzeum | Přednáší David Gaydečka, Vavřinec Hradilek, David Netuka | 11.3. | 19:00 |
| Zaniklé pražské kavárny - přednáška | Praha, Trmalova vila | Přednáší Radovan Lipus | 11.3. | 15:00 |
| Holiday World - veletrh | Praha, Letňany | 12.-14.3. | 12.3. | |
| Fishing and Hunting - veletrh | Nitra, Agrokomplex | 13.-15.3. | 13.3. | |
| For Bikes and Sport - veletrh | Praha, Letňany | 13.-15.3. | 13.3. | |
| Birkebeiner - běžky | Norsko, Rena | 54 km klasicky | 14.3. | |
| Krkonošská 70 - běžky | Špindlerův Mlýn, Svatý Petr | Závod družstev i jednotlivců | 14.3. | |
| Pečecká desítka - běh | Pečky | 14.3. | ||
| Kolem světa | Praha, Letňany | 14.-15.3. Cestovatelský festival | 14.3. |
Diskuse
| Hmm | Honza, 11.3.2026 9:55, 1 příspěvek |
| Dobrý odkaz | Kuba Turek, 10.3.2026 17:51, 10 příspěvků |
| Už velice dlouhou dobu če... | Honza, 10.3.2026 17:48, 10 příspěvků |
| Měl bych dotaz. Kdy svaz ... | Paulse, 10.3.2026 12:42, 7 příspěvků |
| Měl bych dotaz. Kdy svaz ... | Kuba Turek, 10.3.2026 11:58, 7 příspěvků |
| Měl bych dotaz. Kdy svaz ... | -OB-, 10.3.2026 11:49, 7 příspěvků |
| Už velice dlouhou dobu če... | Kuba Turek, 10.3.2026 10:49, 10 příspěvků |
| Už velice dlouhou dobu če... | Honza, 10.3.2026 10:28, 10 příspěvků |
| Válka snad něco přináší? | Michael Beranek, 10.3.2026 9:05, 10 příspěvků |
| souhlas | Novinář, 10.3.2026 1:02, 10 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Leoš Šimánek zemřel | Horydoly , 11.3.2026 0:40 |
| Pražský veletržní areál v... | Horydoly , 28.2.2026 17:46 |
| Znovínský košt v Louckém ... | Horydoly , 28.2.2026 17:44 |
| Re: Textilky Slezan ve Fr... | Horydoly , 17.2.2026 11:37 |
| Re: Textilky Slezan ve Fr... | Kuba Turek, 16.2.2026 22:26 |
| Textilky Slezan ve Frýdku... | Horydoly , 16.2.2026 22:25 |
| Vloni prošlo českými leti... | Horydoly , 16.2.2026 12:05 |
| Re: Mirabaud - požadavky ... | uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:42 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH


