Staří a hloupí to zavařili mladým a vzdělaným

Staří a hloupí to zavařili mladým a vzdělaným
Stonehenge.
Autor snímku Gowrishanker - Wikimedia
SDÍLEJ:

GLOSA Děti a mládež doplatí na rozhodnutí svých dědečků a babiček. Naprostá většina Britů, kteří si v referendu vynutili odchod Velké Británie z Evropské unie, byli starší 50 let. Naopak mladí hlasovali pro zachování britského členství v Unii. 

Ve Velké Británii se stalo to samé, co v České republice při volbě Miloše Zemana prezidentem.

Staří rozhodli o budoucnosti svých dětí a vnuků proti jejich vůli. Při tom jich samých se toto rozhodnutí týká jen okrajově. 

Podobnost Britů a Čechů tkví ještě v dalších dvou kouzelných detailech:

Každý svého štěstí strůjcem

Miloš Zeman lhal o nacistické minulosti rodiny svého protikandidáta Karla Schwarzenberga, což mu jeho hloupí voliči neprokoukli, a proto ho zvolili. Lež vešla ve všeobecnou známost až po volbách, a díky tomu sedí na Pražském hradě opilec a buran.

Vůdce protiunijní rétoriky Nigel Farage lhal o 350 milionech liber, které do Evropské unie prý posílá Velká Británie každý týden, a jeho hloupí příznivci mu na to skočili a hlasovali pro vystoupení Británie z Unie. Doslova hodinu po oznámení výsledků britského referenda Nigel Farage přiznal, že lhal. Přesto hlasování obelhaných lidí platí.

Miloši Zemane, kunda se neříká!

Rusové chtějí všechno

Druhá záležitost je snad ještě závažnější. Hloupým Čechům nevadí, že Miloš Zeman je příchylný ke komunistickým totalitám. Nechává se zvát Rusem Putinem a Číňanem Si Ťin-pchingem, kteří ve svých obrovských zemích udržují rudé režimy a oba se je snaží rozšiřovat i k nám.

Hloupí Britové jsou nevšímaví ke skutečnosti, že Nigel Farage je placený z ruských zdrojů. Není v tom sám - Rusové možná platí Václava Klause i Miloše Zemana, ale určitě populisticko-ultralevicové strany Nigela Farage (Velká Británie), Marine Le Penové a dříve jejího otce (Francie), Geerta Wilderse (Nizozemsko), také maďarský Jobbik, řeckou Syrizu a další.

Horydoly.czBREXIT: Tahle země není pro mladé

Čtěte také: Proč nemáme rádi Evropskou unii (2014)

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Nějal Vám nadpis neštymuje s realitou voleb:

Tento článek z roku 2016 se týkal brexitu a okrajově také minulých prazidentských voleb v Česku.

K současným volbám Zeman x Drahoš vyšel nejlepší článek, který probírá významné korelace voličského elektorátu a výsledné volby, na Technetu Co rozhodlo o vítězi? 

Ukazuje se, že Zemana volili lidé vlastně sami proti sobě. Chudí, staří a hloupí. A tím si do budoucna rozhodně nepolepšili.

Volili ho lidé v exekucích (Zeman jako premiér zavedl aktuální tvrdou verzi exekučního zákona), lidé se základním vzděláním (Zeman horuje za minimální mzdu, podporuje odbory a odmítá reformu vzdělání - což jsou opatření především proti těmto lidem  a jejich dětem), lidé s krátkou nadějí na dožití neboli z oblastí, kde je nejkratší průměrný věk (Zeman odmítá reformu zdravotnictví, reformu důchodového systému i podporu zdravého životního stylu) a lidé z regionů, kde je málo cizinců (Zeman bojuje proti migrantům, ale zároveň jich sem mnoho pozval dříve jako premiér, včetně několika tisíc muslimů).

Reaguj
nadpis štymuje

Právě jsi se zařadil mezi hloupé. Článek je, pokud se nemýlím, o brexitu a popisuje realitu souboje Zeman x Schwarzenberg. O Drahošovi v něm logicky nemohlo být ani slovo.

Reaguj
Nějal Vám nadpis neštymuje s realitou voleb:

Prezident Zeman se netajil s názorem, že není možné, aby lidé pobírali štědré soc. dávky a celá léta a celé generace nepracovali. A že musí začít makat. 

Zde volební výsledky:  

Chánov, město pobíračů dávek...

Zemana 17,24 %
Drahoše 82,75%!!!

Drahoše volila jen elita    :o) 

  • Autor DrtO
  • Datum a čas 25.2.2018 14:01
Reaguj
Politika v outdoru

Proč vy levičáci komolíte jména Kalouska, Schwarzenberga a dalších? To vám přijde humorné? Není to spíš ubohé?

Reaguj
Politika v outdoru

No - opět Horydoly a Politika. Začínám mít dojem, že se z webu občas stává politický forum.   Dokázal bych pochopit, kdyby se autor zamýšlel nad dopady onoho plebiscitu jako volnost cestování, fin. náklady a t.d. Ale vylévat si srdce nad prez. volbami či štourat do věcí lidí v Britanii ať už je pravda jakákoli  - to už je přímo Šlafnberské či Zemansko-Šlafenberské. . Asi to odpovídá mentalitě.

  • Autor Honza
  • Datum a čas 28.6.2016 21:12
Reaguj
Doplnění ...

Pane Turku, já už fakt začínám věřit, že u vás je přání otcem myšlenky a že to neděláte schválně. Což je tedy snad ještě horší. Takže si to shrneme ... 

 

1) Farage tu ptákovinu nikdy neřekl, naopak výslovně popřel, že by tak učinil. Pokud jste schopen prokázat ... ne vyfabulovat opak ... tak sem s tím. Jenže to nedáte, protože to by znamenalo být celkem za novinářskou megastar, a to nejen v ČR:-). 

 

2) Argument použilo seskupení Vote Leave. Přímo na jejich stránkách se uvádí "We stop sending £350 million every week to Brussels and instead spend it on our priorities, like the NHS and science research." .... http://www.voteleavetakecontrol.org/campaign

 

3) Přímo na uvedeném odkazu najdete i složení orgánů tohoto seskupení. Jde o The Vote Lead Board a The Vote Leave Campaign Committee. Farage ani v jednom z těchot orgánů není. 

 

Takže naposledy, ta pitomost v kampani zazněla a byla hlásána, ale nikdy ne Faragem, ale seskupením The Vote Leave. Farage sám, i UKIP,  s tímto seskupením neměl nikdy nic společného, krom názoru na vystoupení UK z EU. 

 

Jak jsem psal, mně je Brexit u zadku a Farage tuplem, i s celým UKIP. Ale to co tady předvádíte je skutečně novinářská žumpa. 

  • Autor MichaelS
  • Datum a čas 28.6.2016 14:26
Reaguj
Re: Dotace

Co se na vojně naučíš, v civilu jako když najdeš ... viď Turku:-)

  • Autor stryc
  • Datum a čas 28.6.2016 11:59
Reaguj
Re: Dotace

Oběsit se kvůli své neznalosti - to snad nedokázali ani antičtí filozofové. Hodně štěstí a pevnou ruku přeji, ať moc netrpíš.

Reaguj
Re: Dotace

Aha, díky. Státní rozpočet = dotace. Děkuji za vyjasnění, odcházím se oběsit...

  • Autor Šťoural
  • Datum a čas 28.6.2016 10:54
Reaguj
  • Autor PK
  • Datum a čas 28.6.2016 10:41
Reaguj
Celkem 33 příspěvků v diskuzi


Babia Góra byla svědkem kolapsu seniora

Babia Góra byla svědkem kolapsu seniora

ČERNÁ VDOVA Na nejvyšší hoře Beskyd - Babia Góra, poblíž polsko-slovenské hranice, zemřel český turista.... celý článek

Alpy AKTUÁLNĚ 2026

Umělá inteligence jako váš nový cestovní rádce? Jistě! Má ovšem úskalí

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Lašáka protlačil Babiš do čela Letiště Václava Havla

Lašáka protlačil Babiš do čela Letiště Václava Havla

Radomír Lašák se od 1. srpna stane novým šéfem Letiště Václava Havla Praha. Při tom již dříve nasměroval lececkou společnost České areolinie ke krachu, je v dozorčí radě společnosti se dvěma
Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

NEVEKLOVICE Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?
Madshus se stěhuje z Norska přes Čínu do Česka

Madshus se stěhuje z Norska přes Čínu do Česka

Madshus, padlou značku běžek, přebírá ConsilTech českého podnikatele Tomáše Němce. Norská ikonická továrna, která nepřetržitě vyráběla 120 let, se stěhuje do Čech. 
Pusťte nákupy k vodě: Tesco nově doručuje i do oblasti Lipna

Pusťte nákupy k vodě: Tesco nově doručuje i do oblasti Lipna

Méně starostí a více času s rodinou, u vody i na zážitky, za kterými lidé na Lipno přijíždějí. Tesco rozšiřuje dostupnost služby Tesco Online Nákupy do jedné z nejoblíbenějších českých dovolenkových destinací. Nově si mohou
Reismüller rezignuje na vedení CzechTourism

Reismüller rezignuje na vedení CzechTourism

František Reismüller rezignovala na funkci ředitele vládní agentury CzechTourism. Skončí na konci srpna. Rozhodl se tak kvůli přesvědčení, že cestovní ruch je v Česku nedoceněný. Agenturu vedl tři roky.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 20.-25.8. 20.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 15.6.-23.8. 23.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 24.-30.8. 24.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 27.-30.8. 27.8.
IBF - veletrh Itálie, Misano 4.-6.9. 4.9.
Den letiště Praha, Letňany 5.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 11.-16.9. 11.9.
Vinohradské vinobraní Praha, Náměstí Jiřího z Poděbrad 11.-12.9. 11.9.
Vinobraní Kuks 12.9.
Vinobraní Roudnice nad Labem 12.9.

Diskuse

their explanation trezot ... KeithWer, 19.8.2026 20:40, 5 příspěvků
canadian pharmacy antibio... AndrewEscah, 19.8.2026 20:38, 5 příspěvků
online pharmacy without p... Garrysuh, 19.8.2026 19:59, 5 příspěvků
top online pharmacy Garrysuh, 19.8.2026 19:48, 7 příspěvků
best canadian pharmacy AndrewEscah, 19.8.2026 19:42, 7 příspěvků
HV майданчик цікавих інфо... Ernestorest, 19.8.2026 19:30, 1 příspěvek
secure medical online pha... RodgerCligo, 19.8.2026 19:28, 60 příspěvků
legal online pharmacies i... RodgerCligo, 19.8.2026 18:45, 18 příspěvků
экскурсия по Елабуге JamesCax, 19.8.2026 18:10, 13 příspěvků
miliardy? miliony! Kuba Turek, 18.8.2026 17:56, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Oblékněte svůj dům do... Horydoly , 19.8.2026 16:36
Sport Expo: Pražský velet... Horydoly , 19.8.2026 16:10
Jihotyrolská zima láká ro... uhuguet@mailto.plus, 18.8.2026 9:10
Oblékněte svůj dům do vlny uxeuen@mailto.plus, 18.8.2026 9:07
Re: Otava Kuba Turek, 13.8.2026 23:21
Re: Otava Horydoly , 13.8.2026 23:20
Re: Otava Horydoly Open, 13.8.2026 23:19
V zimě hrozí větší riziko... Serg Goreliy, 11.8.2026 14:02