Hus Muž odstartoval český pohár v terénním triatlonu

Terénní duatlon.
Autor snímku XTERRA Czech
SDÍLEJ:

V malebném údolí šumavské říčky Blanice odstartoval nový ročník Českého poháru v terénním triatlonu. Na duatlonu Hus Muž si připsali suverénní vítězství Tomáš Strnad s Janou Dubcovou.

O obou vítězích bylo rozhodnuto prakticky od prvních metrů závodu, který měl své zázemí v obci Záblatí. Tam se start i cíl přesunuly kvůli rozsáhlé rekonstrukci Křišťanovického rybníka, které je jinak tradičním centrem Hus Muže.

Vypálili hned od startu

V první běžecké části, která měřila čtyři kilometry, vypálil dopředu Tomáš Strnad. Rychle si na břehu Blanice vypracoval výrazný náskok a do prvního depa doběhl s odstupem 45 vteřin před nejbližšími pronásledovateli. Ještě suverénnější byl náskok Jany Dubcové v závodě žen, která se do depa v Záblatí vrátila s více než dvouminutovým časovým polštářem.

Bikerská část odstartovala tvrdým výjezdem ze Záblatí až ke Křišťanovickému rybníku, při kterém závodníci zdolali po lesních stezkách, kamenech, kořenech i asfaltu více než 250 výškových metrů. Ve dvou okruzích pak absolvovali celkem 24 kilometrů vedoucích nádhernými šumavskými lesy i vesnicemi. Dubcová i Strnad tu navýšili náskok na své soupeře, když si oba připsali ve svých kategoriích nejrychlejší časy.

V závěrečném 8km běhu, při kterém duatlonisté dvakrát zdolali stejný okruh jako v první části závodu, pak oba své vítězství jen potvrdili. Tomáš Strnad zvítězil v čase 1:53:20 a jako jediný účastník se dostal pod dvě hodiny. Druhé místo vybojoval Jan Děbnár (2:02:29) a třetí skončil Petr Lebeda (2:03:19).

V závodě žen triumfovala Jana Dubcová (2:17:51), druhé místo obsadila Petra Gávelová (2:25:43) a třetí byla Dana Adámková (2:54:54).

"Byl to skvělý závod. Ten bikerský stoupák nahoru jsem si pamatovala už ze závodu XTERRA Czech, ale stejně jsem si ho raději dopředu projela. Je teda pořád parádní. A pochválit musím hlavně běžeckou trasu, protože byla tak krásná, že jsem i zpomalila, abych měla čas se u té řeky kochat. Bylo to úžasné," smála se v cíli Jana Dubcová.

Příští pohárový závod přivítá Praha

Český pohár v terénním triatlonu se do kalendáře České triatlonové asociace vrací po roční přestávce a bude v této sezoně zahrnovat celkem pět závodů. Do absolutního pořadí se přitom závodníkům započítají minimálně dva, maximálně tři nejlepší výsledky.

Kromě Hus Muže zahrnuje termínová listina závody XTERRA Prague 18. června, Krušnoman Cross Triathlon Most 24. července, XTERRA Czech Prachatice 13. srpna, XTERRA Šumava Horní Planá 3. září.