Kaufland instaluje stojany na kola

Kaufland instaluje stojany na kola
Elektrokolo Apache GAAGII: pohodlný dámský rám, široké kožené sedlo, zakrytý řetěz a nosič.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Supermarketový řetezec Kaufland podporuje cyklomobilitu a u vybraných prodejen instaluje bezpečnostní cyklistické stojany.

"Cyklisté, kteří přijedou na nákup, si svá kola mohou nejen zaparkovat, ale jednoduchým způsobem také zabezpečit a v případě elektrokol i zdarma nabít," říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Bezpečné parkování jízdních kol a obava cyklistů z odcizení je nejčastějším problémem, který brání většímu rozvoji cyklomobility nejen ve městech. Obchodní řetězec Kaufland proto u několika svých prodejen nainstaloval stojany na kola K-Bike od firmy Keylog.

"Díky nim mohou zákazníci své kolo snadno a bezpečně připoutat, aniž by s sebou museli vozit vlastní zámek. Pro uzamčení řetězem stačí použít pouze jakoukoli bezkontaktní kartu (včetně např. karty na městskou hromadnou dopravu) nebo mobilní aplikaci," vysvětluje manažerka Renata Maierl a dodává: "Velkou výhodou zmíněného bezpečnostního řetězu je to, že jej není možné překonat pákovými kleštěmi, jak je tomu u většiny běžných cyklozámků, a kola jsou tak před krádeží spolehlivě chráněna."

Cyklostojany K-bike byly doplněny o možnost dobíjení elektrokol a disponují připojením na internet, plně tak zapadají do konceptu chytrých měst. Kromě toho, že umožňují kolo bezpečně uzamknout, fungují zároveň jako bezplatná dobíječka elektrokol.

K-Bike stojany jsou již před prodejnami Kaufland v Hradci Králové, v Pardubicích I. a Pardubicích II a také u dvou prodejen v Prostějově.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

INU

Jak to vypadá z foto, tak na kvalítu těch stojanů z nádražních úschoven před 50 či 80 lety to zdaleka nemá.

  • Autor Honza
  • Datum a čas 6.1.2021 18:59
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Jaro začíná 20. března pozdě odpoledne

Jaro začíná 20. března pozdě odpoledne

Jarní rovnodennost nastává v okamžiku, kdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé (12 hodin). Od této chvíle se Slunce vrací... celý článek

Ředitelka Národní galerie Alicja Knast dostala padáka

Generální ředitel Povodí Odry Petr Birklen končí

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Zaplatit za rande kryptem? Zájem generace Z roste, brzdí ho chybějící terminály i předsudky

Zaplatit za rande kryptem? Zájem generace Z roste, brzdí ho chybějící terminály i předsudky

Kryptoměny postupně pronikají do světa seznamování a randění. Nový průzkum společnosti Pollfish, zpracovaný pro kryptoburzu OKX, ukazuje, že část mladé generace vnímá digitální aktiva nejen jako investici, ale i jako praktickou součást
Rudý a hnědý nok Foldyna dostal od Babiše trafiku na dráze

Rudý a hnědý nok Foldyna dostal od Babiše trafiku na dráze

KOMENTÁŘ Jaroslav Foldyna (komunista, socialista a fašistický nacionalista) byl Andrejem Babišem (komunista, estébák a populista) dosazen do správní rady Správy železnic. Spolu s Petrem Smolkou (Motoristé sobě) a Luďkem Janouškem (Ministerstvo financí).
Alpy AKTUÁLNĚ 2026

Alpy AKTUÁLNĚ 2026

VAL CENIS Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
Ideální plánování dovolené dle státních svátků

Ideální plánování dovolené dle státních svátků

Nedostanete od zaměstnavatele ani den navíc k zákonnému limitu na dovolenou? Pak vám přijde vhod šest termínů, kdy se k vaší dovolené připočte nejvíce sobot, nedělí a státních svátků v tomto roce 2026.
Václav Fischer naučil Čechy létat k moři, teď má opletačky s německou policií

Václav Fischer naučil Čechy létat k moři, teď má opletačky s německou policií

Člověk ze světa přijel v devadesátkách do Česka a stal se magnátem cestovního ruchu. Nechal se zvolit senátorem. Prodal cestovní agenturu a vrátil se do Německa. Teď ho stíhá policie. Známe ho všichni,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Velikonoce v hornickém domku Příbram, muzeum 23.3.-5.4. 23.3.
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 25.-28.3. 25.3.
Reisemarkt - veletrh Německo, Mannheim 25.-29.3. 25.3.
Hory a mesto - festival Bratislava, Cinema City Eurovea 25.-29.3. 25.3.
Len - přednáška Vrchlabí, Krtek Přednáší Ivana Buttry 26.3. 18:00
Myslivost a příroda - veletrh Kroměříž, Výstaviště 28.-29.3. 28.3.
Norsko - diashow Jihlava, Na Kopečku Přednáší Martin Loew 31.3. 18:00
Má vlast cestami proměn - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 1.-30.4. 1.4.
Velikonoce Veselý Kopec 3.-6.4. 3.4.
Street Food Market Plzeň 5.4.

Diskuse

Доставка цветов Mосква Dostavka cvetov Moskva_bxEa, 23.3.2026 13:31, 120 příspěvků
Inu Honza, 23.3.2026 10:15, 1 příspěvek
Skitour- Unglück im Walli... dedek Bretislav, 21.3.2026 11:18, 1 příspěvek
Nez zacaly kolobezky, byl... Bretislav, 20.3.2026 23:53, 2 příspěvky
Mushings kolobezkou na di... Bretislav, 20.3.2026 22:38, 4 příspěvky
Pístalka do hor se nemá z... Horydoly, 20.3.2026 21:13, 2 příspěvky
Pístalka do hor se nemá z... dedek Bretislav, 20.3.2026 19:42, 2 příspěvky
Mushings kolobezkou na di... Bretislav, 19.3.2026 20:01, 4 příspěvky
Inu máš to špatně PK, 19.3.2026 11:20, 2 příspěvky
Pohrobci Klausovi Honza, 19.3.2026 9:45, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Lyžování v Itálii Kuba Turek, 22.3.2026 22:32
Prosba o radu Horydoly Open, 22.3.2026 21:14
Leoš Šimánek zemřel Horydoly , 11.3.2026 0:40
Pražský veletržní areál v... Horydoly , 28.2.2026 17:46
Znovínský košt v Louckém ... Horydoly , 28.2.2026 17:44
Re: Textilky Slezan ve Fr... Horydoly , 17.2.2026 11:37
Re: Textilky Slezan ve Fr... Kuba Turek, 16.2.2026 22:26
Textilky Slezan ve Frýdku... Horydoly , 16.2.2026 22:25