Saxo nebude sponzorovat Tiňkova (a Sagana, Kreuzigera, Contadora...)

Saxo nebude sponzorovat Tiňkova (a Sagana, Kreuzigera, Contadora...)
Peter Sagan.
Autor snímku Tinkoff-Saxo
SDÍLEJ:

Saxo Bank oznámila, že už nebude sponzorovat profesionální cyklistický tým Tinkoff-Saxo. Původně tento tým sponzorovala dánská investiční banka přednostně a později přibrala ruského bankéře Olega Tiňkova. Ten finanční vedení týmu převzal a v posledních sezonách dokonce obrátil pořadí obou bank v oficiálním názvu cyklistické profi stáje, která závodí na největších silničních závodech včetně Tour de France. 

Lars Seier Christensen a Kim Fournais, generální ředitelé a spoluzakladatelé Saxo Bank, k tomu řekli: "Spolupracovat s týmem během posledních osmi sezón byla čest a jsme velice hrdí na mnoho úspěchů, kterých jsme společně dosáhli. Poděkování si zaslouží jak současný tým, tak i legendy, které byly součástí týmu v minulosti – Bjarne Riis, Alberto Contador, Peter Sagan, bratři Schleckovi, Fabian Cancellara, Carlos Sastre, Matti Breschel, Chris Anker Sorensen i všichni další jezdci, jejichž vášeň a soudržnost byla oporou pro tým i pro naši značku z pozice sponzora, a to jak v Dánsku, tak i v celosvětovém měřítku."

Dánové odmítli platit Rusovi a jeho lidem

Platy Alberta Contadora a Petera Sagana jsou na cyklistickém trhu odhadovány na dohromady na deset milionů eur ročně, dalších několik milionů vydělávají domestici včetně Romana Kreuzigera a závodníci určení na méně důlěžité závody mimo Pro Tour.

Saxo Bank sponzorovala tým Olega Tiňkova osm let. Rus oznámil, že hodlá stáj financovat z vlastních prostředků. Podle specializovaného webu Cyclingnews byly důvodem rozchodu stále větší finanční požadavky Olega Tiňkova.

"Chtěl jsem po bance reálné peníze. Riise s nimi měl dohody, které jsem nechtěl akceptovat. Oni další peníze na zaplacení neměli, tak s nimi nepokračujeme. Stylem Risse bylo nejdřív slíbit speciální cenu a teprve pak zažádat o peníze. Takto já obchody nedělám. Konec spolupráce je mé rozhodnutí," vysvětlil pro cyklistický web svůj pohled na záležitost rozchodu Oleg Tiňkov a poukázal na hlavního manažera a bývalého závodníka, kterého z týmu vyhodil na začátku roku.

Olegu, děkujeme, ale bylo toho dost

"Poděkování za partnerství patří především Olegu Tinkovovi, současnému majiteli týmu, a také managementu týmu Tinkoff-Saxo. Těšíme se na společné ukončení sezóny, které se uskuteční ve velkém stylu. Cyklistika bude mít vždy zvláštní místo v našich srdcích a týmu přejeme do budoucna mnoho úspěchů."

Podpora vrcholového sportu z obchodního hlediska zůstává pro banku v komunikaci s klienty a komunitou i nadále významnou oblastí. Iniciativa SaxoSport, v níž se stávající a potenciální klienti zapojují do sítí zaměřených na vrcholový sport, nedávno uskutečnila projekt Ride Like A Pro, v němž vybraní účastníci z řad klientů trénovali jako skuteční cyklističtí profesionálové a svoji cestu zakončili účastí v etapě závodu Vuelta Espana.

"Sponzoring cyklistického týmu sehrál klíčovou roli v budování povědomí o značce v době rychlé mezinárodní obchodní expanze, díky které dnes Saxo Bank disponuje 26 pobočkami po celém světě. I do budoucna bude Saxo Bank významně podporovat vrcholový sport a bude vyhledávat další příležitosti, jak sponzorovat silné jednotlivce v nejrůznějších sportovních odvětvích a lokálních úrovních. Všechna rozhodnutí o případném sponzorování budou jako vždy záviset na obchodním potenciálu, výsledcích a postavení značky," zakončili Christensen a Fournais.

Saxo Bank Sponsorship Manifesto from Saxo Bank on Vimeo.

O blízkém vzahu Saxo k Tour de France svědčí kniha, kterou letos vydal ředitel milánské pobočky Paolo Bazzani společně s cyklistickou legendou Ivanem Bassem. Zpětným pohledem a s dnešní znalostí, že Saxo již peníze do profistáje odmítla dále nalévat, je kniha ještě zajímavěhší než v květnu, kdy přišla na trh. 

Kniha o obchodu a sportu

Kniha s názvem Broker a šampión je napsána formou rozhovoru mezi Gianem Paolem Bazzanim a Ivanem Bassem, který se před sezónou 2015 opět připojil k týmu Tinkoff-Saxo. Diskutují v ní nad paralelami mezi obchodováním a profesionálním sportem. V současnosti je kniha dostupná v italštině na internetových stránkách italské Saxo Bank.

Gian Paolo Bazzani k tomu řekl: "V knize využíváme Bassovy letité zkušenosti a rozhodovací schopnosti k nastínění podobností mezi online obchodováním a vrcholovým sportem. Sportovci jako Basso přímo ztělesňují umění chopit se příležitosti.

Moje spolupráce s Bassem jednoduše ukazuje, že lidé v bílých límečcích a barevných trikotech toho mají společného mnohem více, než se na první pohled zdá. Nákup či prodej měn není založen na náhodném rozhodování, ale vychází z hlubokých znalostí trhu, dobře vybudované strategie a schopnosti přizpůsobit se novým sledům událostí. Podobné vlastnosti a dovednosti jsou zapotřebí i u profesionálních cyklistů, kteří čelí takovým zkouškám jako Milan-San Remo nebo Giro d’Italia. Myslím, že i to je důvod, proč jsme byli v posledních letech svědky vzrůstajícího zájmu o cyklistiku ze strany finančního průmyslu."

Tento názor potvrzuje i nedávný průzkum Saxo Bank mezi pracovníky finančních služeb v Londýně, podle něhož se u nich cyklistika stává nejoblíbenějším sportem. Každý čtvrtý respondent (24 %) v průzkumu potvrdil, že kolo nahradilo v Londýně ostatní symboly společenského postavení, jako jsou rychlá auta nebo motorky. 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

To je dobře.

Pořád je to ale jeden ze tří nejlepších teamů to nezapomeň

  • Autor Nobody
  • Datum a čas 16.10.2015 18:59
Reaguj
To je dobře.

Tak Dánové už tomu bláznovi nechtějí sypat?

  • Autor Pikí
  • Datum a čas 16.10.2015 14:41
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Flybe je už podruhé v insolvenci

Flybe je už podruhé v insolvenci

AKTUALIZACE Britská letecká společnost Flybe skončila v insolvenci. Zrušila všechny mezinárodní i vnitrostátní lety a silně omezila vnitrostátní lety. Aerolinky se specializovaly na kratší lety s menšími letadly především v rámci Velké Británie.... celý článek

Outdoorshops.cz sjednocuje prodejní weby

Kolik stojí kilometr jízdy autem podle vyhlášky?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Levit alias BP Lumen nejspíš čeká katastrofa

Levit alias BP Lumen nejspíš čeká katastrofa

Finanční potíže cyklistické společnosti BP Lumen se rozkrývají. Spadla do insolvence, má napůjčováno tři čtvrtě miliardy korun, nikdo její kola nechce a úvěry v bankách zaplatí díky Andreji Babišovi všichni občané České
Prague City Tourism slaví 65. narozeniny

Prague City Tourism slaví 65. narozeniny

Prague City Tourism, dříve fungující pod názvem Pražská informační služba, slaví 65. výročí své existence. K oslavě je připravena řada zajímavých akcí a tematických programů, zvýhodněné vstupné na pražské věže, mimořádné projížďky
Švýcaři spustili vlak nabitý technologiemi od podvozku po palubu

Švýcaři spustili vlak nabitý technologiemi od podvozku po palubu

Ve Švýcarsku vyjel na trať zbrusu nový vlak GoldenPass Express v barvách železniční společnosti MOB. Po 150 letech se podařilo přivést k životu plán železničního propojení tří známých a turisty vyhledávaných údolí Montreux,
Legendární sportovní obuv Botas se přestala vyrábět

Legendární sportovní obuv Botas se přestala vyrábět

Botasky končí. Výrobce ve Skutči propustil zaměstnance a ukončil výrobu. 
Proč je opravdu výhodná platební brána Pays a v čem je lepší než konkurence?

Proč je opravdu výhodná platební brána Pays a v čem je lepší než konkurence?

Pokud vás zajímá, proč je platební brána Pays nejlepší na trhu, pak přeskočme úvodní vysvětlení, co je platební brána, protože s tímto termínem přicházíte do styku zřejmě dnes a denně.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 2.-5.2. 2.2.
Vacances - veletrh Belgie, Brusel 2.-5.2. 2.2.
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 3.-5.2. 3.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Masopust Roztoky u Prahy 11.2.
BIT - veletrh Itálie, Miláno 12.-14.2. Cestovní ruch 12.2.
AIME - veletrh Austrálie, Melbourne 13.-15.2. 13.2.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 14.-15.2. Cestovní ruch 14.2.

Diskuse

Meindl Perfekt Maťo, 4.2.2023 19:40, 14 příspěvků
Nohy v suchu Bretislav, 2.2.2023 18:52, 3 příspěvky
lavina Pišišvor, 2.2.2023 16:14, 2 příspěvky
Článek? Michal, 2.2.2023 13:19, 1 příspěvek
ceny za nocleh Petr, 2.2.2023 12:05, 1 příspěvek
lavina Skiák, 2.2.2023 1:57, 2 příspěvky
Skialp Honza, 31.1.2023 14:27, 16 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 23:51, 7 příspěvků
Text – Honza: Michael Beranek, 30.1.2023 20:38, 6 příspěvků
Svět se změnil Honza, 30.1.2023 19:46, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projekty obnovy mokřadů z... Horydoly , 2.2.2023 17:10
Nový ročník Adapterra Awa... Horydoly , 2.2.2023 16:55
Anytimecar: 7 tipů na top... Horydoly , 2.2.2023 15:53
Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19