Jak na interiér plný přírody a zvířat, který bude působit za všech okolností maximálně přirozeně

Jak na interiér plný přírody a zvířat, který bude působit za všech okolností maximálně přirozeně
Fototapeta les ve Skandinávii.
Autor snímku Myloview.cz
SDÍLEJ:

Milovníci zážitků, v nichž hraje hlavní roli příroda a cestování, si většinou nemohou pomoci ani ve svém soukromí. Rádi se zkrátka obklopujeme tím, co milujeme – a v současnosti velmi oblíbený přírodní styl je toho jen dokonalým vyústěním. Bez nadsázky.

A co si pod ním představit? Ve hře určitě není přílišná strohost téměř okleštěná od veškerých barev, jak se nám někdy snaží vnucovat nabídkové katalogy prodejců s nábytkem. Jim se samozřejmě taková násilná střízlivost hodí – lépe pak vyniknou kvality jejich zboží. Ovšem ve skutečnosti se v podobných kulisách dlouhodobě žít nedá ani náhodou.

Inspirace přírodou se vším všudy

Koneckonců, když se okolo sebe rozhlédneme, zjistíme, že příroda je barev plná. A nejlépe je to vidět právě během jara, kdy se z temně hnědé hlíny klubou zářivě barevné květy prvních otužilých cibulovin a svou krásu rozdávají do dálky. Vynikají už na první pohled – a přesně takový by měl být přírodní styl v tom správném podání.

Vcelku nezáleží na tom, zda jsou pro vás tím jediným perfektním "nature solitérem" fototapety se zvířaty, ratanový nábytek nebo stěny obložené masivem. Důležitá je jiná věc – koncepce, která dá vašim oblíbeným prvkům možnost vyniknout. A to zcela jednoznačně a bez výjimek. To však znamená, že jich u vás doma zároveň nesmí být příliš mnoho. Tím by celý pokus o přírodní kompozici totiž spolehlivě ztratil smysl.

Fototapeta.

To je bohužel něco, co jde zhusta proti přirozenosti většiny z nás. Stačí si jen vzpomenout na typický interiér našich babiček. Množství dekorací, originalit, dárečků, suvenýrů... Zkrátka a dobře snaha o vecpání maximálního množství na minimální prostor. Přírodní styl o tomhle rozhodně není.

Inspirujte se přímo v terénu

Co se stane, je-li koruna stromu příliš hustá? Strom ji sám zredukuje tím, že nechá některé vnitřní větve odumřít (nebo je napadnou nejrůznější škůdci a choroby). A padne-li nějaký pralesní velikán, zaujme jeho místo ve světlině korun stromů vždy jen několik vyvolených semenáčků – ty ostatní nevyhnutelně zahynou. Příroda má zkrátka smysl pro čistotu a totéž bychom se od ní měli naučit i my. Proto nikdy není ani ten nejneprostupnější les tak nedobytný, jak by se mohlo zdát, a nakonec se v něm začneme i přes všechny nepříjemnosti cítit příjemně.

A to samé by mělo platit i pro náš přírodně zařízený interiér. A jak tento poznatek využít v praxi? Pokud vás zaujala třeba nápaditá fototapeta na zeď se zvířaty, nesnažte se její motiv opakovat v dalších částech interiéru příliš okatě.

Je ve hře fototapeta lesní zvířata? Pak jí dopřejte zelené pozadí, textilie v barvě lesního mechu nebo obdobně působící rostlinné dekorace (klidně i v podobě živé araukárie, která svým vzhledem jehličnany z našich lesů poměrně dobře připomíná). Ale v žádné případě ji nenechávejte ve společnosti velkého množství fotografií z honů vašeho dědečka, ani se ji nesnažte obklopit například textiliemi s moderním 3D potiskem, jež vypadají jako povedené fotografie. Všech těch přírodních podnětů by totiž už zkrátka a dobře bylo trochu moc. Něco takového se hodí třeba pro tropický pavilon v zoologické zahradě, který budete obdivovat jen po krátkou chvíli, ale určitě ne tam, kde chcete trávit většinu svého volného času.

Pocitová čistota vám přinese i praktické přesahy

Jakmile se jednou na vlnu nature stylu naladíte, už ji nikdy neopustíte. Donutí vás totiž přehodnotit některé svoje dosavadní názory a zvyky. Tím, že vás zbaví množství zbytečností, vám totiž zároveň i usnadní úklid. Zbaví vás neustálého otíráno prachu na poličce přeplněné suvenýry, postará se o nepříjemný dojem z přehlcené předsíně a zbaví vás tyranie moderních vzorů a křiklavých barev, u nichž je hranice mezi IN vzhledem a nežádoucím kýčem opravdu velmi, ale velmi tenká.

https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/zvirata/

Příroda se zároveň dokáže postarat o naši dobrou náladu jednoduše tím, že nás zásobuje těmi správnými podněty. Působí inspirativně a zároveň uklidňuje. A to je v dnešní době leckdy důležitější než cokoliv jiného.

Fototapeta.

Redakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Elektroinstalační materiál Kontakt-Simon

Elektroinstalační materiál Kontakt-Simon

Zásuvky, vypínače, krabice, konektory, rámečky... Vše co potřebuje elektrikář, dodává velký polský e-shop Kontakt-Simon. ... celý článek

Jak na hubnutí zdravě a udržitelně

Calzedonia Intimissimi otevírá největší plochu v Outlet Arena Moravia

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Kolik vydělávají na webcam: dívka z Prahy sdílí skutečná čísla svého příjmu na Bongacams

Kolik vydělávají na webcam: dívka z Prahy sdílí skutečná čísla svého příjmu na Bongacams

V roce 2020, kdy kvůli pandemii byl doslova celý svět online, začalo mnoho lidí hledat pracovní příležitosti online a objevili sféru webcam.
Nejlepší rukavice pro profesionální práci

Nejlepší rukavice pro profesionální práci

Jarní práce čekají nejen zahrádkáře a domácí kutily, ale také na vyznavače outdoorových aktivit. Bikeři zprovozňují své traily, vodáci opravují díry v lodích, lyžaři čistí divoká prkna před uloženém do sklepa, horolezci
Jak na hubnutí zdravě a udržitelně

Jak na hubnutí zdravě a udržitelně

Drastické hubnutí může způsobit zdravotní problémy a není dlouhodobě udržitelné. Existují ale způsoby, jak zhubnout zdravě a trvale.
Jak na interiér plný přírody a zvířat, který bude působit za všech okolností maximálně přirozeně

Jak na interiér plný přírody a zvířat, který bude působit za všech okolností maximálně přirozeně

Milovníci zážitků, v nichž hraje hlavní roli příroda a cestování, si většinou nemohou pomoci ani ve svém soukromí. Rádi se zkrátka obklopujeme tím, co milujeme – a v současnosti velmi oblíbený přírodní styl
Elektroinstalační materiál Kontakt-Simon

Elektroinstalační materiál Kontakt-Simon

Zásuvky, vypínače, krabice, konektory, rámečky... Vše co potřebuje elektrikář, dodává velký polský e-shop Kontakt-Simon. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Horolezecká brigáda Adršpach, parkoviště Info: martin.mrazek@centrum.cz 22.5. 09:00
Valná hromada ČHS Praha 29.5.
Krkonošské cyklobusy - zahájení sezony Krkonoše 29.5.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 16.-19.6. 16.6.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 16.-19.5. 16.6.
ITE - veletrh Hong Kong 17.-20.6. Cestovní ruch 17.6.
Slavnost královny Johanky Rožmitál pod Třemšínem 19.-20.6. 19.6.
Tour de France Francie 25.6.-18.7. Silniční cyklistika 25.6.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 15.-18.7. 15.7.

Diskuse

Lobuche? KarelM, 15.5.2021 11:58, 1 příspěvek
Labak Kuba Turek, 13.5.2021 18:05, 2 příspěvky
jak posílit imunitu irenaPok, 13.5.2021 14:25, 32 příspěvků
Labak Ales, 13.5.2021 10:26, 2 příspěvky
odlučnění Zdenda, 13.5.2021 9:18, 4 příspěvky
Zmrzne - romrzne Barbucha, 12.5.2021 14:34, 1 příspěvek
Dobré retro KarelM, 12.5.2021 10:40, 1 příspěvek
jak posílit imunitu Horydoly , 6.5.2021 18:25, 32 příspěvků
jak posílit imunitu Martina Skalská, 6.5.2021 14:21, 32 příspěvků
Dálniční známky Marek, 5.5.2021 16:38, 9 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Slovenské lázně po korona... Horydoly , 14.5.2021 20:40
Tajemství čísel odhaluje ... milan šupa, 13.5.2021 19:48
Re: Výstaviště Lysá nad L... Horydoly , 13.5.2021 11:02
Změny ve vedení firem Horydoly , 12.5.2021 16:39
Cookies: co byste o nich ... Horydoly , 11.5.2021 21:51
Omezení sociálních kontak... Horydoly , 11.5.2021 15:22
Outdoor Outlets Říčany Horydoly , 11.5.2021 12:11
Re: Fotopasti v Brdech Horydoly , 9.5.2021 12:06