6 tipů, kam v Teplicích na kávu

6 tipů, kam v Teplicích na kávu
Zmrzlinový pohár.
Autor snímku Evox
SDÍLEJ:

Káva v Česku zažívá v posledních letech neuvěřitelný boom. K prostředí lázeňského města navíc posezení v kavárně neodmyslitelně patří. Netýká se to přitom jenom lázeňských hostů, vždyť z Ústí nebo z Prahy je to do Teplic kousek.

"Návštěvníci se nás často ptají, kam zajít na dobrou kávu. Dali jsme proto dohromady šest tipů, kam stojí za to jít," říká Tomáš Jelínek, jeden ze spolumajitelů turistického centra VisitTeplice. "Bylo těžké vybrat jich jenom šest. Teplice jsou plné kaváren, cukrárniček, terásek a restaurací. Vybrali jsme z nich pro každého něco."

Beethoven Café Restaurant v Lázeňské uličce je středobodem lázeňské pohody s profesionálním přístupem a dokonalým interiérem. Jak už naznačuje název, tady si vychutnáte kávu v místech, kde žil a skládal svoje symfonie Ludwig van Beethoven.

Schönau je velmi netradiční kavárna „v srdci Sudet“, jak se sama označuje. Její vybavení je vyrobené z beden, dřeva či OSB desek a velmi elegantně zapadá do prostor domu stejně starého jako samotný teplický zámek. Najdete ji na Zámeckém náměstí v historickém centru. Díky sousedství s gymnáziem je oblíbeným útočištěm studentů, což ale teď o prázdninách neplatí.

Lagarto J&J je kavárna umístěná v horním patře obchodního centra Fontána ‒ z terasy je nejnádhernější pohled na Teplice a jako bonus nabízí i shisha lounge.

BeFeLeMe coffee bar poskytuje rovněž posezení na terase na Zámeckém náměstí a kromě kvalitní kávy nabízí i míchané nápoje. Ve městě prý nenajdete lepší místo pro Aperol.

Dvořák a syn je kavárna v prostředí obrovského zahradnictví s tradicí od třicátých let minulého století. Na terase uprostřed květin a sazenic můžete ochutnat dorty a zmrzlinu z vlastní výroby.

Industrial coffee club je součástí areálu LagerHaus, který vznikl revitalizací bývalého nádražního skladu a sýpky na obilí a je oblíbeným cílem hipsterů.

Všechny uvedené kavárny mají podle recenzí na Google hodnocení nad čtyři hvězdičky z pěti a s výjimkou Industrial clubu jsou i na seznamu 10 nejlepších kaváren Tripadvisoru.

UBYTOVÁNÍ: Horské boudy, chaty a apartmány v Krušných horách

Booking.com

"Teplicím se také říká Salon Evropy pro jejich pohodu, klid a až uhrančivý esprit města. Proto k nám jezdila šlechta a smetánka z celého kontinentu - a kouzelná atmosféra dýchá i na dnešní návštěvníky," slibuje Tomáš Jelínek.

Za zmínku stojí, že Teplice mají i svoji pobočku Starbucksu. Ti, kdo dávají přednost kávě velké jako bazén, ji dostanou na náměstí Svobody.

INFO: Visitteplice.com

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Kafenaci

Jaký je teda ten správný seznam a kde se nenaučili dělat kapučíno?

Reaguj
Recenze

Dobrý den, omlouvám se, ale moc jsem nepochopil Vaši poznámku o slušném vychování pána výše. Také by mě totiž zajímalo, podle kterých kritérií jste žebříček sestavovali. Všechna místa jsou v rámci Teplic turisticky atraktivní, jen co je pravda. Nicméně hodnocení kavárny dle pěkného výhledu je dosti zavádějící. Nevyvracuji kvalitu podniků, jen mě zaráží, že v článku není nikde zmíněna kvalita přípravy kávy. Podle nadpisu jsem čekal, že se dozvím něco o kávě v Teplicích, ale po přečtení mě napadá, že autora recenze více zajímá pěkné prostředí, ve kterém si vychutnám domácí limču, než to, jestli se v daném podniku připravuje správně espresso, či cappuccino podle postupu, který je správný. Děkuji.:-)

Reaguj
Proč porušení pravidel

To že začnete napadat moje rodiče že mně slušně nevychovaní, to bych od editora nečekal, asi nikdo. V mé žádosti o odpověď jsem neporušil ani jedno z pravidel které uvádíte, přesto jste použila moje rodiče. Odpovědi jsem se stejně nedočkal. Mně jako čtenáře zajímá jaké zkušenosti měl autor toho článku a podle jakých kritérií byly vybrány tyto kavárny. Nedělám nikomu reklamu, nejsem sprostý a někoho neurážím a rozhodně nemluvím o nikoho rodičích že něco nedokázali. Pokud mi budete schopna odpovědět na moje 2 základní otázky tak tu diskuzi můžeme ukoncit. Otázku jsem položil jen proto že mně připadá že vaším článkem nebo reklamou? , Jste vlastně poškodily ty ostatní kavárny které třeba umí lepší kávu než vany uvedené.

 • Autor Dan
 • Datum a čas 18.8.2020 19:23
Reaguj
Proč porušení pravidel

Vážený Dane, když už Vás maminka a tatínek nenaučili slušnému chování, tak se holt musíte řídit pravidly pro uživatele tohoto webu. https://www.horydoly.cz/info-o-serveru.html 

Zvláště pak těmito body:

Provozovatel i redakce stránky si zakládají na minimální regulaci projevených názorů v diskusi. Trvají na respektování morálky, zákonných omezení a mezilidské slušnosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti, násilí vůči jednotlivcům i skupinám osob, přímou propagaci komerčních aktivit, skrytou i otevřenou reklamu, všechny projevy šikany a stalkingu a jakékoliv spamové aktivity.

Nepřípustné jsou také vulgární a urážlivé materiály textové, obrazové i filmové podoby. Za vrcholně nevhodné se považují příspěvky útočící na osobní vlastnosti, zkušenosti a jednání ostatních diskutujících nebo autorů uveřejněných materiálů, které nesouvisí s diskutovanými tématy.

Tedy Vám doporučuji: představte se, uveďte své zkušenosti či vzdělání v oblasti kávy a napište, které kavárny a proč konkrétně Vám přijdou v tomto seznamu špatně.

Děkuji za pochopení
editorka Horydoly.cz

Reaguj
Proč porušení pravidel

Přibude ještě jena otázka k 2 předchozím na které jste mi doposud neodpověděli. 1. Čím jsem porušil pravidla slušného chování. 2. podle jakých kritérií byly vybrány vámi uvedené kavárny. 3. Jaké zkušenosti měl  člověk v oblasti kávy, který sestavil tento seznam. Pokud nemáte pro mne smysluplnou odpověď , tak mne třeba můžete vypnout pro porušení pravidel, jak jste už naznačila. Tím by jste však přiznala že váš seznam nebyl nic moc. Předem laskavě děkuji za odpověď. 

 • Autor Dan
 • Datum a čas 18.8.2020 16:48
Reaguj
Slusne chovani?

Dobry den, naprostou souhlasim s vyjadreni vyse.. a vubec nerozumim reakci o slusnem chovani? Co bylo spatne receno prosim o vysvetleni.. dekuji abych se lepe zorientoval v situaci a mozna mi i nekdo vysvetli hodnoceni techto kavaren :) hezky den.

 • Autor Ondra
 • Datum a čas 18.8.2020 16:25
Reaguj
Odborník na kavu

Vážený Dane, prosím o zachování pravidel slušného chování. Nevyžadujte po zdejších autorech či diskutérech záležitosti, které se týkají jich osobně, zvláště když se sám nepředstavíte.

Samozřejmě budeme rádi, když napíšete svůj názor, která konkrétní kavárna nepatří mezi dobré podniky v Teplicích, a z jakého důvodu. Budeme také vděčni za Váš seznam, který zde naznačujete.

Reaguj
Odborník na kavu

Zajímalo by mě jestli jste si prošel všechny restaurace a kavárny v Teplicích a podle jakých kritérií jste to hodnotil a jaké znalecké schopnosti máte ohledně kávy. Protože kdyby jste tak udělal a něco o tom věděl tak váš seznam bude úplně jiný. Jmenuje například kavárnu ve které se za 15 let nenaučili dělat cappuccino. 

 • Autor Dan
 • Datum a čas 18.8.2020 13:23
Reaguj
Odborník na kavu

Danieli, k čemu je takový výkřik? Dobré by bylo napsat, proč by se autor článku měl pomátnout. Zd.

Reaguj
Odborník na kavu

Ten kdo psal tento článek se úplně pomátl, možná, dobré  PR. 

 • Autor Dan
 • Datum a čas 17.8.2020 20:36
Reaguj
Celkem 10 příspěvků v diskuzi


Noc na hřebenech Krkonoš: v boudě nebo přístřešku?

Noc na hřebenech Krkonoš: v boudě nebo přístřešku?

Erbovním znamením krkonošské turistiky jsou boudy. Tak se už od začátku německého osídlení ve středověku nazývají hospodářská stavení na hřebenech. Byly to vlastně jednoduché statky, které hospodařily v drsných podmínkách, kde... celý článek

Z Grószova ledopádu se vysypala lavina a zabila dva horolezce

Proč je vitamin C tak důležitý?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

Skalnatá chata ve Vysokých Tatrách se po dlouhých desetiletích otevřela pro normální horolezeckou veřejnost. Před tím fungovala jen ze známosti anebo vůbec. Při tom je to jedna z nejstarších turisticko-lyžařsko-horolezeckých chat
Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Mnoho lidí, kteří dojíždění za prací do jiného města nebo jezdí dokonce až do ciziny, často dumá nad tím, kde a jak si hledat levné varianty ubytování. Abychom těmto lidem pomohli,
Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Nejvyšší česká hora Sněžka (1603 m n.m.) převyšuje své okolí o dobrých dvě stě metrů a poskytuje dokonalý kruhový rozhled. Několikahodinová pěší túra za dalekými rozhledy se sem za jasných dní vyplatí.
Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Fascinuje vás myšlenka sportovního sázení v kasinech? Zajímá vás, co se děje v zákulisí? Pokud ano, pak jste na správném místě. V tomto článku vám poodhalíme tajemství, jak funguje sportovní sázení v kasinech.
7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

Peníze jsou jen prostředkem k dosažení našich cílů a mnoho z nás si s nadcházejícím rokem stanovuje předsevzetí, mezi které mnohdy patří také lepší správa financí nebo šetření. Finanční povědomí je zásadní pro to,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 2.-5.2. 2.2.
Vacances - veletrh Belgie, Brusel 2.-5.2. 2.2.
Nepál - diashow Pec pod Sněžkou, Klondajk Přednáší Jan Tráva Trávníček 2.2. 19:00
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 3.-5.2. 3.2.
Chřibské zimní táboření Chřiby 3.-5.2. 3.2.
Zimní táboření Lipnice nad Sázavou, hrad 3.-5.2. 3.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Ledová jízda - psí spřežení Pec pod Sněžkou 4.-6.2. 4.2.
Orlický maraton Deštné 4.-5.2. Běžky 4.2.
Zimní plavání v Sázavě Sázava   4.2.

Diskuse

Nohy v suchu Bretislav, 2.2.2023 18:52, 3 příspěvky
lavina Pišišvor, 2.2.2023 16:14, 2 příspěvky
Článek? Michal, 2.2.2023 13:19, 1 příspěvek
ceny za nocleh Petr, 2.2.2023 12:05, 1 příspěvek
lavina Skiák, 2.2.2023 1:57, 2 příspěvky
Skialp Honza, 31.1.2023 14:27, 16 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 23:51, 7 příspěvků
Text – Honza: Michael Beranek, 30.1.2023 20:38, 6 příspěvků
Svět se změnil Honza, 30.1.2023 19:46, 6 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Honza, 30.1.2023 19:39, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projekty obnovy mokřadů z... Horydoly , 2.2.2023 17:10
Nový ročník Adapterra Awa... Horydoly , 2.2.2023 16:55
Anytimecar: 7 tipů na top... Horydoly , 2.2.2023 15:53
Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19