6 tipů, kam v Teplicích na kávu

6 tipů, kam v Teplicích na kávu
Zmrzlinový pohár.
Autor snímku Evox
SDÍLEJ:

Káva v Česku zažívá v posledních letech neuvěřitelný boom. K prostředí lázeňského města navíc posezení v kavárně neodmyslitelně patří. Netýká se to přitom jenom lázeňských hostů, vždyť z Ústí nebo z Prahy je to do Teplic kousek.

"Návštěvníci se nás často ptají, kam zajít na dobrou kávu. Dali jsme proto dohromady šest tipů, kam stojí za to jít," říká Tomáš Jelínek, jeden ze spolumajitelů turistického centra VisitTeplice. "Bylo těžké vybrat jich jenom šest. Teplice jsou plné kaváren, cukrárniček, terásek a restaurací. Vybrali jsme z nich pro každého něco."

Beethoven Café Restaurant v Lázeňské uličce je středobodem lázeňské pohody s profesionálním přístupem a dokonalým interiérem. Jak už naznačuje název, tady si vychutnáte kávu v místech, kde žil a skládal svoje symfonie Ludwig van Beethoven.

Schönau je velmi netradiční kavárna „v srdci Sudet“, jak se sama označuje. Její vybavení je vyrobené z beden, dřeva či OSB desek a velmi elegantně zapadá do prostor domu stejně starého jako samotný teplický zámek. Najdete ji na Zámeckém náměstí v historickém centru. Díky sousedství s gymnáziem je oblíbeným útočištěm studentů, což ale teď o prázdninách neplatí.

Lagarto J&J je kavárna umístěná v horním patře obchodního centra Fontána ‒ z terasy je nejnádhernější pohled na Teplice a jako bonus nabízí i shisha lounge.

BeFeLeMe coffee bar poskytuje rovněž posezení na terase na Zámeckém náměstí a kromě kvalitní kávy nabízí i míchané nápoje. Ve městě prý nenajdete lepší místo pro Aperol.

Dvořák a syn je kavárna v prostředí obrovského zahradnictví s tradicí od třicátých let minulého století. Na terase uprostřed květin a sazenic můžete ochutnat dorty a zmrzlinu z vlastní výroby.

Industrial coffee club je součástí areálu LagerHaus, který vznikl revitalizací bývalého nádražního skladu a sýpky na obilí a je oblíbeným cílem hipsterů.

Všechny uvedené kavárny mají podle recenzí na Google hodnocení nad čtyři hvězdičky z pěti a s výjimkou Industrial clubu jsou i na seznamu 10 nejlepších kaváren Tripadvisoru.

UBYTOVÁNÍ: Horské boudy, chaty a apartmány v Krušných horách

Booking.com

"Teplicím se také říká Salon Evropy pro jejich pohodu, klid a až uhrančivý esprit města. Proto k nám jezdila šlechta a smetánka z celého kontinentu - a kouzelná atmosféra dýchá i na dnešní návštěvníky," slibuje Tomáš Jelínek.

Za zmínku stojí, že Teplice mají i svoji pobočku Starbucksu. Ti, kdo dávají přednost kávě velké jako bazén, ji dostanou na náměstí Svobody.

INFO: Visitteplice.com

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Kafenaci

Jaký je teda ten správný seznam a kde se nenaučili dělat kapučíno?

Reaguj
Recenze

Dobrý den, omlouvám se, ale moc jsem nepochopil Vaši poznámku o slušném vychování pána výše. Také by mě totiž zajímalo, podle kterých kritérií jste žebříček sestavovali. Všechna místa jsou v rámci Teplic turisticky atraktivní, jen co je pravda. Nicméně hodnocení kavárny dle pěkného výhledu je dosti zavádějící. Nevyvracuji kvalitu podniků, jen mě zaráží, že v článku není nikde zmíněna kvalita přípravy kávy. Podle nadpisu jsem čekal, že se dozvím něco o kávě v Teplicích, ale po přečtení mě napadá, že autora recenze více zajímá pěkné prostředí, ve kterém si vychutnám domácí limču, než to, jestli se v daném podniku připravuje správně espresso, či cappuccino podle postupu, který je správný. Děkuji.:-)

Reaguj
Proč porušení pravidel

To že začnete napadat moje rodiče že mně slušně nevychovaní, to bych od editora nečekal, asi nikdo. V mé žádosti o odpověď jsem neporušil ani jedno z pravidel které uvádíte, přesto jste použila moje rodiče. Odpovědi jsem se stejně nedočkal. Mně jako čtenáře zajímá jaké zkušenosti měl autor toho článku a podle jakých kritérií byly vybrány tyto kavárny. Nedělám nikomu reklamu, nejsem sprostý a někoho neurážím a rozhodně nemluvím o nikoho rodičích že něco nedokázali. Pokud mi budete schopna odpovědět na moje 2 základní otázky tak tu diskuzi můžeme ukoncit. Otázku jsem položil jen proto že mně připadá že vaším článkem nebo reklamou? , Jste vlastně poškodily ty ostatní kavárny které třeba umí lepší kávu než vany uvedené.

 • Autor Dan
 • Datum a čas 18.8.2020 19:23
Reaguj
Proč porušení pravidel

Vážený Dane, když už Vás maminka a tatínek nenaučili slušnému chování, tak se holt musíte řídit pravidly pro uživatele tohoto webu. https://www.horydoly.cz/info-o-serveru.html 

Zvláště pak těmito body:

Provozovatel i redakce stránky si zakládají na minimální regulaci projevených názorů v diskusi. Trvají na respektování morálky, zákonných omezení a mezilidské slušnosti.

Nepřípustné jsou zejména příspěvky, které obsahují propagaci rasové, národnostní, náboženské a jiné nesnášenlivosti, násilí vůči jednotlivcům i skupinám osob, přímou propagaci komerčních aktivit, skrytou i otevřenou reklamu, všechny projevy šikany a stalkingu a jakékoliv spamové aktivity.

Nepřípustné jsou také vulgární a urážlivé materiály textové, obrazové i filmové podoby. Za vrcholně nevhodné se považují příspěvky útočící na osobní vlastnosti, zkušenosti a jednání ostatních diskutujících nebo autorů uveřejněných materiálů, které nesouvisí s diskutovanými tématy.

Tedy Vám doporučuji: představte se, uveďte své zkušenosti či vzdělání v oblasti kávy a napište, které kavárny a proč konkrétně Vám přijdou v tomto seznamu špatně.

Děkuji za pochopení
editorka Horydoly.cz

Reaguj
Proč porušení pravidel

Přibude ještě jena otázka k 2 předchozím na které jste mi doposud neodpověděli. 1. Čím jsem porušil pravidla slušného chování. 2. podle jakých kritérií byly vybrány vámi uvedené kavárny. 3. Jaké zkušenosti měl  člověk v oblasti kávy, který sestavil tento seznam. Pokud nemáte pro mne smysluplnou odpověď , tak mne třeba můžete vypnout pro porušení pravidel, jak jste už naznačila. Tím by jste však přiznala že váš seznam nebyl nic moc. Předem laskavě děkuji za odpověď. 

 • Autor Dan
 • Datum a čas 18.8.2020 16:48
Reaguj
Slusne chovani?

Dobry den, naprostou souhlasim s vyjadreni vyse.. a vubec nerozumim reakci o slusnem chovani? Co bylo spatne receno prosim o vysvetleni.. dekuji abych se lepe zorientoval v situaci a mozna mi i nekdo vysvetli hodnoceni techto kavaren :) hezky den.

 • Autor Ondra
 • Datum a čas 18.8.2020 16:25
Reaguj
Odborník na kavu

Vážený Dane, prosím o zachování pravidel slušného chování. Nevyžadujte po zdejších autorech či diskutérech záležitosti, které se týkají jich osobně, zvláště když se sám nepředstavíte.

Samozřejmě budeme rádi, když napíšete svůj názor, která konkrétní kavárna nepatří mezi dobré podniky v Teplicích, a z jakého důvodu. Budeme také vděčni za Váš seznam, který zde naznačujete.

Reaguj
Odborník na kavu

Zajímalo by mě jestli jste si prošel všechny restaurace a kavárny v Teplicích a podle jakých kritérií jste to hodnotil a jaké znalecké schopnosti máte ohledně kávy. Protože kdyby jste tak udělal a něco o tom věděl tak váš seznam bude úplně jiný. Jmenuje například kavárnu ve které se za 15 let nenaučili dělat cappuccino. 

 • Autor Dan
 • Datum a čas 18.8.2020 13:23
Reaguj
Odborník na kavu

Danieli, k čemu je takový výkřik? Dobré by bylo napsat, proč by se autor článku měl pomátnout. Zd.

Reaguj
Odborník na kavu

Ten kdo psal tento článek se úplně pomátl, možná, dobré  PR. 

 • Autor Dan
 • Datum a čas 17.8.2020 20:36
Reaguj
Celkem 10 příspěvků v diskuzi


Koloběhsport se stěhuje z Plzně do Starého Plzence

Koloběhsport se stěhuje z Plzně do Starého Plzence

Plzeňská prodejna koloběžek se stěhuje na novou adresu. Koloběhsport odchází z centra Plzně na Masarykovo náměstí 37 ve Starém Plzenci.... celý článek

40 % úrazů na koloběžce se stane při první jízdě

Outdoorové novinky z Prahy

registrovat

Prohlédněte si chaty k pronájmu a ubytování.
Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz

Nejčtenější články

Smrt 25leté Radky na Drachenwandu nebyla žádná náhoda

Smrt 25leté Radky na Drachenwandu nebyla žádná náhoda

Vracíme se ke smrtelné nehodě mladé české turistky Radky na ferátě Drachenwand, za kterou nesou odpovědnost organizátoři podivné cestovní kanceláře Happy Bus - samozvaný vůdce Dalibor Urban a jeho přítelkyně Kateřina Prejzková.
Výlovy rybníků 2020 září

Výlovy rybníků 2020 září

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME Hlavní podzimní sezona výlovů rybníků se odehrává v říjnu a listopadu. O nadcházejícím víkendu se budou vylovovat zajímavé rybníky Stavičný u Strakonic, Zmola v Kunovicích a Letadlo u Aše.
Getzn, pečený bramborový knedlík z Chebu

Getzn, pečený bramborový knedlík z Chebu

RECEPT Pečený knedlík ze syrových brambor je specialitou starého německého Chebska / Egerlandu.
IATA sci-fi? Do letadel bezpečně s testy na covid-19

IATA sci-fi? Do letadel bezpečně s testy na covid-19

Alexandre de Juniac, generální ředitel mezinárodní asociace letecké dopravy IATA, vyzývá, aby byl v zájmu renesance globální letecké dopravy vyvinut a mezinárodně přijat rychlý, přesný, dostupný a snadno realizovatelný systém testování viru Covid-19
Mezinárodní festival outdoorových filmů spustil předprodej vstupenek

Mezinárodní festival outdoorových filmů spustil předprodej vstupenek

Dům kultury města Ostravy zahájil předprodej vstupenek na XVIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů & Tourfilm.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Heckel 100 - fotovýstava Turnov, Muzeum Českého ráje 10.9.-1.11. 10.9.
40 let HO Jiskra Tanvald - výstava Desná, Riedlova vila 10.9.-30.10. 10.9.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Ostrava 10.-30.10. 10.10.
Výstava oskeruší
Strážnice, Městské muzeum 11.10.-8.1. 11.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Nová Baňa, Vatra 19.10.-11.11. 19.10.
Festival dokumentárních filmů Jihlava 27.10.-1.11. 27.10.
ILTM Asia - veletrh Čína, Šanghaj 28.-30.10. Luxusní cestování 28.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Řapiště, U Máně 29.10.-15.11. 29.10. 18:00
Jak se plánuje Praha - přednáška Praha, Neobyčejná klubovna Přednáší Marek Vácha 29.10. 15:10
Mezinárodní festival outdoorových filmů Polsko, Cieszyn, Oranzeria 30.10.-19.11. 30.10.

Diskuse

Šárka Prkoš, 29.10.2020 10:19, 1 příspěvek
Artroza Jitka, 28.10.2020 15:16, 10 příspěvků
Kontakty z mobilu Horydoly , 24.10.2020 22:18, 8 příspěvků
Hodinky Honor watch gs pro Horydoly , 24.10.2020 22:14, 8 příspěvků
Hodinky Honor watch gs pro Pavel, 24.10.2020 6:39, 8 příspěvků
Sexuální problém David, 24.10.2020 1:46, 9 příspěvků
Gratulki k přežití Skiák, 23.10.2020 13:25, 1 příspěvek
Komfort nošení Kuba Turek, 22.10.2020 12:24, 8 příspěvků
Bolesti Jitka, 22.10.2020 12:00, 22 příspěvků
Hodinky zničené? Kuba Turek, 22.10.2020 11:25, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Vyrazte na výlet do přírody Horydoly , 29.10.2020 22:04
Re: Výlov Hostivický rybník Kuba Turek, 27.10.2020 17:30
Výlov Hostivický rybník? Horydoly , 27.10.2020 17:30
Re: Střední Čechy - cyklo... Horydoly , 26.10.2020 13:10
Strategie rozvoje Krkonoš Horydoly , 26.10.2020 13:03
Skialpinistická zácpa na ... Horydoly , 26.10.2020 11:24
HP TRONIC pomůže s trasov... Horydoly Open, 21.10.2020 16:39
Muži s hlubokým hlasem js... Horydoly , 20.10.2020 1:18