Holistické zážitky v Dolomitech

Holistické zážitky v Dolomitech
Forest Bathing, Parco del Respiro.
Autor snímku Trentino Marketing
SDÍLEJ:

Křišťálově průzračná voda, čistý vzduch, vůně lesa, slunce a světlo jsou důležité faktory pohody, které nabízí Dolomiti Natural Wellness: skutečné přírodní wellness v oblasti Madonna di Campiglio. Podle zákonů šinrin-joku neboli "koupele v lese" můžete využít pobyt v přírodě k regeneraci psychické energie bez námahy a prostřednictvím holistického vnímání okolního prostředí.

V duchu této východní inspirace vás Dolomiti Natural Wellness zve, abyste objevili a zažili pohodu prostřednictvím šesti základních „prvků“ a postupů a na celkem 8 cestách speciálně navržených pro tento zážitek: to vše pod vedením wellness trenérů, odborníků na specifické praktiky, jako je chůze naboso nebo jóga. 

San Martino di Castrozza: barefoot trail

Ve východní části Trentina se nachází San Martino di Castrozza, první oblast v Itálii, která se zapojila do projektu Barefoot Trail organizovaném Barefoot Academy a také přezdívaném ticho kroků. Tuto iniciativu založil spisovatel a barefooter Andrea Bianchi. Barefoot Trail jsou stezky, které jsou již dnes součástí místní sítě stezek a které dnes mohou alespoň částečně projít naboso i ti, již nemají s turistikou bez bot žádné zkušenosti.

Chůze naboso je zážitek plný mechanické, fyzické i duševní síly, emocí, koncentrace, poezie a ticha. Bosou chůzí v přírodě se rozvíjí duševní pozornost a tělesná rovnováha, zlepšuje se krevní oběh a především se upevňuje těsně spojení se zemí, hledání spojení s přírodou.

Existují tři zmapované cesty s dobrým značením a s video tutoriály, které lze zobrazit díky QR kódům na značkách na začátku cest: Sentiero del Cervo začíná z Malga Ces a s celkovou délkou 3,2 km má jen minimální převýšení, díky čemuž je přístupný každému, a táhne se jako opravdová vzdělávací stezka pro cestování naboso. Trénovanější si mohu vybrat mezi stezkou Piani della Cavallazza, která začíná rovněž z Malga Ces a stoupá s celkovým převýšením 470 m a délkou 6,3 km, a Hunter's Path, 4 km dlouhou trasou vycházející z Maso Col.

Fai della Paganella: forest bathing 

Další trend v rámci wellness v přírodě se nazývá forest bathing a ve Fai della Paganella, širém bukovém lese o rozloze asi 36 hektarů, je první oblast v Itálii věnovaná této praxi a vybavená pro nefalšovanou lesní terapii. Bosco del Respiro (Les dechu) se skládá ze čtyř itinerářů a první z nich nese název Acqua e Faggi (Voda a buky).

Chcete-li z této praxe, která má svůj původ v Japonsku, vytěžit maximum, musíte chodit po lese pomalu a pravidelně dýchat a vdechovat těkavé látky (monoterpeny), složky esenciálních olejů produkovaných rostlinami s povzbuzujícím nebo relaxačním účinkem. Bylo vědecky dokázáno, že nasávání dechu lesa v pravidelném rytmu vyvolává v lidském těle dlouhodobé fyziologické změny. Tato jednoduchá aktivita dokáže posílit náš imunitní systém, zlepšit krevní tlak nebo zmírnit depresivní stavy.

Podle orientální filosofie a rovněž studií Bioenergetic Landscapes trvá ideální pobyt v lese, který může přinést skutečný užitek, alespoň 10–12 hodin během tří dnů, přičemž jednotlivá sezení trvají minimálně 2 a půl hodiny. Therapeutic Landscape studuje a měří biologický vliv, který magnetická pole vyzařovaná rostlinami mají na náš organismus a jakým způsobem zvyšují náš pocit celkové pohody. 

San Lorenzo-Dorsino: perception walking

Během letních měsíců se vesnička San Lorenzo-Dorsino, jedna z nejkrásnějších vesnic v Itálii, a její okolí plné les a luk, které tvoří součást přírodního parku Adamello Brenta, stává srdcem festivalu BrentAnima, série holistických aktivit navržených k načerpání sil a znovuobjevení rovnováhy těla a mysli. Cílem je autentický zážitek splynutí s přírodou bohatou na biologickou rozmanitost, a v konečném důsledku pak nastolení harmonie a dobití energie stimulací všech pěti smyslů.

Začněte den tím, že si protáhnete tělo a zacvičíte jógu, poté přejdete k vědomé a smyslové procházce lesem neboli perception walking , chůzi se zavřenýma očima, která vám umožní zcela nové smyslové prožitky. Mezi aktivity patří i meditace zazen a do-in, které jsou založené na dechu. Cílem je dostat se do kontaktu s hlubší dimenzí těla.

Dvojkombinace Yoga & climbing zase nabízí jógová cvičení s diferencovanými, dynamickými a lehkými pohyby v kombinaci s lezením na skále Falesia Dimenticata, jedné z nejkrásnějších skalních stěn v Itálii.

 

Během festivalu se můžete zúčastnit i některých speciálních tematických akcí, jako je akce Sentire il corpo (Vnímejte své tělo) s dvoudenním programem na chatě Le Roche, určená všem, kteří chtějí naslouchat sobě samým a v plnosti všech smyslových vjemů objevit své tělo, duši i ducha. Můžete si zde vyzkoušet meditaci, vibrace, protahování, vědomou chůzi v lese nebo perception walking. Akce se koná ve dvou termínech 30.–31. července a 20.–21. srpna. Ve dnech 16. až 17. července přináší akce Oltre i limiti (Přes limity) dvoudenní duchovní cestu mezi horskými chatami v pohoří Brenta. Začíná se na chatě Cacciatore ve Val d'Ambièz, nocuje se na chatě Agostini a cesta zpět vás zavede přes lesy Dengolo. Cestou se naučíte znát své limity a respektovat je s laskavostí a shovívavostí v doprovodu horských vůdců a holistických terapeutů, kteří jsou odborníky na mindful jógu a meditace zazen.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Hoch-Tirol trail: vysoko v horách z Itálie do Rakouska

Hoch-Tirol trail: vysoko v horách z Itálie do Rakouska

TREKKING GUIDE Pěší trek nebo výprava v horách s noclehy na vysokohorských boudách přináší nejen dech beroucí výhledy, ale taky intenzívní sdílení společného času s blízkými nebo přáteli. Anebo samotářskou meditaci? Vyrazte o prázdninách... celý článek

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2022

Vysočina AKTUÁLNĚ 2022

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Stezkou orlích hnízd od hradu ke hradu v Dolním Slezsku

Stezkou orlích hnízd od hradu ke hradu v Dolním Slezsku

Hrady v Dolním Slezsku vznikaly ve 13. století a byly posíleny za Kazimíra Velikého. Dějiny tomu chtěly, že na obranu proti Čechům, které dnes Poláci zvou k návštěvě. Měla to být neprostupná hráz.
Německo AKTUÁLNĚ 2022

Německo AKTUÁLNĚ 2022

TŘICETILETÁ VÁLKA Německo je zemí řek, jezer, hor, moře, památek, tragické historie, velké vědy a techniky. Najdete v něm vše, na co si vzpomenete. Čtěte horké novinky od našich severních, západních i jižních sousedů.
Praha AKTUÁLNĚ 2022

Praha AKTUÁLNĚ 2022

HISTORICKÁ TRAMVAJ Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Sůl nad zlato v Prachaticích

Sůl nad zlato v Prachaticích

Bavoři se dohodli s Jihočechy a spojili své turistické projekty Goldsteig - Zlatá stezka. Díky tomu můžeme putovat po historických cestách, kudy se převáželo středověké bohatství mezi dnešním Německem, Rakouskem a Čechami. Kupodivu to
Přírodní koupání v pískovnách podél Labe nabízí turistické zázemí

Přírodní koupání v pískovnách podél Labe nabízí turistické zázemí

Letní osvěžení je zaručeno v přírodních koupalištích, pískovnách a jezerech. Na čerstvém vzduchu a ve vodě bez chemie. Ve středočeském Polabí jsou desítky přírodních koupališť se zázemím v podobě toalet, sprch, převlékacích kabinek, stánků

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Letní Letná - cirkus Praha, Letná 11.-31.8. Vizuální pohybové umění 11.8.
Putování za světlem - fotovýstava Praha, Neobyčejná klubovna Fotografoval Vojtěch Suchý 20.8. 17:00
Putování za světlem - fotovýstava Praha, Neobyčejná klubovna 20.-24.8. Fotografoval Vojtěch Suchý 20.8. 17:00
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 25.-28.8. 25.8.
Beskydská 7 Třinec 26.-28.8. Horský běh 26.8.
Cestovatelská Střela - festival Dolní Hradiště 26.-28..8. 26.8.
Tankový den Lešany, Vojenské muzeum   27.8.
Pojijerský Pacifik - nostalgické vlaky Martinice 27.-28.8. 27.8.
Fotovýstava Domažlice, Pivovar 1.-31.8. Fotografoval Martin Weber 31.8.
Dveře jízdárny dokořán Tachov, Světce 5.6.-4.9. Hudba 4.9.

Diskuse

Atomic Wallet - Buy, Stak... anthony121, 16.8.2022 13:50, 118 příspěvků
K2 v Plzni Eliana, 16.8.2022 12:08, 118 příspěvků
Myslím si, že Jeňýk je tr... Michael Beranek, 13.8.2022 15:52, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Piký, 13.8.2022 10:27, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Honza, 13.8.2022 9:42, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Kuba Turek, 12.8.2022 15:04, 22 příspěvků
RE Honza, 12.8.2022 14:08, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 12.8.2022 1:07, 22 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 20:14, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 16:55, 22 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Veteran Rallye Kutná Hora Horydoly , 13.8.2022 11:40
Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53