
Český pohár na kanále v Tróji vyhrála Hilgertová a Hilgertová

Nejlepší kajakářkou byla v neděli Štěpánka Hilgertová, která se historicky poprvé v rámci Českého poháru Skupiny ČEZ postavila na stupně vítězů s neteří Amálií, která dojela druhá, ale v kategorii U23 zvítězila. Třetí místo patří Veronice Vojtové.
Ubytování v Praze: hotel, penzion, rezidence, apartmán?
Šestým závodem Českého poháru Skupiny ČEZ pokračovaly vodácká klání na umělé slalomové trati v Praze – Troji. Zároveň se rozdaly tituly závodníkům do 23 let.
Štěpánka a Amálka
"Když jsem dojela, tak jsem byla trochu zklamaná, protože jsem myslela, že mi to nebude stačit. Jinak jsem ale s jízdou byla spokojená, a pak když to klaplo na bednu s tetou, tak jsem byla nadšená, konečně se nám to povedlo! Navíc jsem se dobře naladila na svěťák, takže pro mě úplně skvělý den," přiznala Amálka Hilgertová.
Starší z klanu Hilgertových si spravila náladu z posledních dnů. "Mám velkou radost z toho, že jsme s Amálkou byly na stupni vítězů – už jsme se o to pokoušely tolikrát, ale vždy, když jela dobře, tak jsem to pokazila, anebo naopak. Tento výsledek jsem po Tacenu a včerejším šampionátu určitě potřebovala. Potvrdilo se mi, že natrénováno mám, jen v závodech mi to nějak nejelo, takže se mi to snad konečně podařilo vypudit z hlavy. Nevyvíjela jsem na sebe už takový tlak, jako včera, nic jsem si od jízdy neslibovala. Po první jízdě to tak dobře nevypadalo, protože jsem postupovala až z 10. místa, ale potom to vyšlo," řekla Štěpánka Hilgertová.
Stálice Prskavec
Mezi kajakáři se dařilo Jiřímu Prskavcovi: "Celý víkend byl velmi povedený, ale forma z ME už pomalu doznívá. Cítil jsem to hlavně v závěru tratě, kdy jsem už fakt nemohl. Ale jinak jsem to odjel dobře, až jsem byl překvapený. V sobotu se mi nepovedla první jízda, kde jsem byl nekoncentrovaný a udělal dva šťouchy. Ale potom jsem už jel přesně to, co jsem chtěl a povedlo se."
V mixu na deblkánoe zazářila tak jako i v sobotu dvojice Tereza Fišerová s Jakubem Jáně.
Pořadí mezi kanoistkami se trochu promíchalo. Na první místo v rámci mistrovství České republiky do 23 let vystoupala Tereza Fišerová, která za sebou nechala Gabrielou Satkovou a Evou Říhovou.
Rychlou jízdu mezi singlkanoisty bez jediné chyby předvedl Václav Chaloupka a vybojoval tak i republikový titul do 23 let. Za ním se dotahoval čerstvý seniorský mistr Lukáš Rohan a bronz si připsal Jan Větrovský.
Olympionici z Ria a bronzoví evropští medailisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem mezi deblkanoisty nezaváhali a připsali si cenné body za vítězství. Druzí dojeli bratři Tomáš Heger – Vojta Heger, kterým patří republikový titul do 23 let, a třetí Koplík s Vrzáněm.
Diskuse
Diskuze k článku
Ďábelské baby!
Teta a neteř!
- Autor vodák Marek
- Datum a čas 15.6.2017 10:34

Hostivařská přehrada 2025
Výkonnostní sešup českého vodního slalomu pokračoval v Pau
Může se hodit
Nejčtenější články

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Hostivařská přehrada 2025

Prohlídka Gdaňsku z mořského kajaku
Přírodní koupání v Orlických horách

Výkonnostní sešup českého vodního slalomu pokračoval v Pau
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
Vajgarská saň - dračí lodě | Jindřichův Hradec, Vajgar | 12.7. | ||
Pohár povodí Ohře | Tršnice | Vodácký maraton | 26.7. | |
Morava - povoleno splutí hlavního toku
|
Litovel | Litovel - Hynkovský jez | 1.8. | |
Americana - veletrh | Německo, Augsburg | 3.-7.8. Westernový styl | 3.8. | |
Pilsenman - kvadriatlon | Plzeň, Bolevecký rybník | Plavání, horské kolo, kajak, běh | 9.8. | |
Vltava - noční splutí | Český Krumlov | 16.8. | ||
IBTM - veletrh | Mexico, Mexico City | 20.-21.8. | 20.8. | |
Sail Amsterdam | Nizozemsko, Amsterdam | 20.-24.8. Historické plachetnice | 20.8. | |
Země živitelka - veletrh | České Budějovice, výstaviště | 21.-26.8. | 21.8. | |
Výstava stanů | Praha, Letňany | 16.6.-24.8. | 24.8. |
Diskuse
Kyslik | Kyslik, 10.7.2025 7:17, 266 příspěvků |
Končím | Ja, 10.7.2025 6:43, 266 příspěvků |
Končím | Definice horolezce a horolezectví, 10.7.2025 3:25, 266 příspěvků |
Končím | Cyklista, 9.7.2025 22:44, 266 příspěvků |
Končím | Cyklista, 9.7.2025 22:42, 266 příspěvků |
Končím - klidjně si jdi | Moutaineer, 9.7.2025 22:13, 266 příspěvků |
Končím | Pavka, 9.7.2025 22:04, 266 příspěvků |
PAVKA dobrý vtip!!! V tri... | Moutaineer, 9.7.2025 21:17, 266 příspěvků |
WTF | H, 9.7.2025 19:34, 266 příspěvků |
PAVKA dobrý vtip!!! V tri... | další lezec, 9.7.2025 18:48, 266 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Re: Restaurace a hospody | Horydoly Open, 9.7.2025 13:51 |
V pátek začíná 34. Festiv... | Horydoly Open, 9.7.2025 13:36 |
Pillerseetal | Horydoly , 4.7.2025 22:24 |
Pro zvědavce: Kino Alm, k... | Horydoly Open, 4.7.2025 12:04 |
Třídenní trek přes Piller... | Horydoly Open, 4.7.2025 12:01 |
Pytloun Harrachov | Horydoly , 4.7.2025 11:49 |
Pillerseetal | LavillThopy LavillThopy, 3.7.2025 19:58 |
Karlovarský filmový festi... | Horydoly , 3.7.2025 0:31 |