Na Kamenici sjezdař Satke vzpříčil kajak

Na Kamenici sjezdař Satke vzpříčil kajak
Marie Němcová na Kamenici.
Autor snímku Kanoe.cz
SDÍLEJ:

Český pohár ve sjezdu na divoké vodě zavedl závodníky na technicky náročnější Kamenici. Oproti úvodu sezony na šumavské Otavě se závodní víkend nesl ve znamení příjemnějšího počasí. Atraktivní závod z Plavů do Jesenného přinesl dvě individuální vítězství Ondřeji Rolencovi, který opět kraloval také na deblu s Danielem Suchánkem. Dvakrát triumfovala kajakářka Klára Vaňková i singlířka Marie Němcová, první vítězství v sezoně vybojoval kajakář Jan Šindelář. Na stupně vítězů se po kuriozním sobotním momentu vrátil Adam Satke.

Na Kamenici sjezdař Satke vzpříčil kajak
Adam Satke na Labi pod Špindlerovým Mlýnem.
Autor snímku Aleš Berka - Kanoe.cz

Tanvaldská Kamenice patří k nejnáročnějším tratím v rámci Českého poháru, startovní pole tak bylo znatelně užší než na Čeňkově pile. Nechyběla absolutní česká špička. V závodě singlkanoistů v obou dnech dominoval Ondřej Rolenc, kterého na stupních vítězů dvakrát doplnili stříbrný Daniel Suchánek a bronzový Antonín Haleš.

"Tato řeka člověku uvízne v paměti hodně dobře. Po dvou letech není problém si vzpomenout, ale i přesto je potřeba tu úplně první jízdu projet opatrně, abychom věděli, kde jsou stromy, protože to je tu největší úskalí. Ale jinak se pak už piluje stopa kudy kam. Trať je tu hodně kličkovaná, v podstatě existuje jediná správná cesta, kameny okolo jsou strašně velké, takže je to těžké trefovat," okomentoval návrat na Kamenici pardubický rodák Ondřej Rolenc.

Tanvaldská Kamenice.

Zatímco v neděli jednoznačně zvítězil, v sobotu kajakář Adam Satke závod nedokončil, a to za vcelku kuriozní situace. "Všechno bylo dobré až do soutěsky, kde se to semlelo hodně rychle – špička mi vystřelila doprava na skálu, snažil jsem se to vyrovnat, ale nepovedlo se mi to a během vteřiny jsem se šprajcl přes celou řeku. Prvně jsem myslel, že tu ztratím tak deset vteřin, ale pak mi došlo, že se odtud nedostanu. Tak jsem loď opustil a doplaval na břeh. Přišli mi na pomoc další kluci, ale s lodí se nedalo hnout. Pak jsem dostal nápad to zkusit vytesat, našel jsem velký ostrý kámen, kutal jsem a loď ze skály nakonec vytesal – vše jsem pak pochytal a odjel," popisoval Asam Satke před vyhlášením vítězů už s úsměvem.

První vítězství v sezoně bral Jan Šindelář, který v neděli přidal bronz. Na stupních vítězů dvakrát figuroval i legendární Kamil Mrůzek – v sobotu dojel třetí, v neděli si o příčku polepšil.

Tanvaldská Kamenice.

Oproti předchozím dvěma závodům na Čeňkově pile se na technicky náročnější Kamenici představilo o polovinu méně singlířek. Závod nejlépe vyšel Marii Němcové z KK Brno, která brala v obou dnech zlato. "Trať na Kamenici mám ráda, naposledy se jela v roce 2019, tak bylo trošku poznat, že jsme trochu pozapomněli stopu. Myslela jsem, že ráno pojedu jednu jízdu na rozjetí, nakonec jsem musela absolvovat dvě. Z vítězství mám radost, jelo se mi dobře," radovala se úřadující mistryně světa v hlídkách.

Dvě stříbra brala její oddílová kolegyně Zuzana Dziadková, v sobotu se z bronzu těšila českokrumlovská závodnice Alexandra Plachtová, kterou na stupních vítězů o den později vystřídala olomoucká juniorka Jana Střílková.

V závodě kajakářek dvakrát zvítězila Klára Vaňková z VS Tábor. "Naposledy jsem tu byla před čtyřmi roky, takže to mám sjeté tak pětkrát. Jsem ráda, že se mi tento víkend podařilo dvakrát vyhrát. Bylo tam sice pár horších míst, která se mi úplně nepovedla, ale snažila jsem se to rozjíždět na klidnější vodě, kde jsem dokázala zrychlit," uvedla 21letá závodnice.

Ve stříbrné jízdě pokračovala Zuzana Dziadková, která přidala další dvě medaile. V sobotu bronz vybojovala Karolína Paloudová, v neděli se z třetí příčky radovala Kristina Novosadová.

Tanvaldská Kamenice.

Zbývající sady medailí se rozdávaly v atraktivním závodě deblkanoistů. Trať na Kamenici si opět podmanila dvojice Ondřej Rolenc s Danielem Suchánkem. Sobotní stříbro získali bratři Alva a Matouš Beierovi, bronz brala posádka Radek Němec s Ondřejem Veselým. V neděli patřil druhý nejvyšší stupínek Martinu Novákovi s Antonínem Halešem, třetí skončili František Salaj s Petrem Šmakalem.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Jachting na Šumavě: Lipno je české moře

Jachting na Šumavě: Lipno je české moře

Pod nejvyššími vrcholky zalesněných šumavských hor se rozlévá největší česká vodní plocha, které se říká šumavské moře. Pravidelně se zde konají mezinárodní regaty plachetnic, windsurfingových prken a kitesurfingových draků.... celý článek

Kadaň - opevněné město

Řeky AKTUÁLNĚ 2023

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2023 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Kadaň - opevněné město

Kadaň - opevněné město

NOVÉ FOTKY. Kadaň patří mezi jedno z mála českých měst, kde se dochovaly středověké hradby v celé kráse. Kadaň leží na Ohři mezi Karlovými Vary a Mostem. Co můžeme z kadaňských hradeb ještě dnes
Sázava AKTUÁLNĚ 2023

Sázava AKTUÁLNĚ 2023

LESNÍ JEZ Zprávy z divoké řeky, která teče z Vysočiny k Praze. Sázava a Posázaví jsou oblíbenými místy pro vodáky, turisty, cyklisty i horolezce.
Řeky AKTUÁLNĚ 2023

Řeky AKTUÁLNĚ 2023

VÁH Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Jachting na Šumavě: Lipno je české moře

Jachting na Šumavě: Lipno je české moře

Pod nejvyššími vrcholky zalesněných šumavských hor se rozlévá největší česká vodní plocha, které se říká šumavské moře. Pravidelně se zde konají mezinárodní regaty plachetnic, windsurfingových prken a kitesurfingových draků.
Úhlava - vodácký průvodce

Úhlava - vodácký průvodce

RIVER GUIDE Úhlava je vodáckou veřejností poněkud opomíjená řeka. Je to škoda, protože nabízí přes 100 kilometrů pádlování ze Šumavy do Plzně.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
FIT - veletrh Argentina, Buenos Aires 30.9.-3.10. 30.9.
Flora - veletrh Olomouc 5.-8.10. 5.10.
60 let Krkonošského národního parku - výstava Praha, H40 Gallery 15.9.-6.10. 6.10.
Knižní veletrh Havlíčkův Brod 6.-7.10. 6.10.
Bobr cup - štafeta Litovel Kolo, kajak, běh 7.10.
Tamzpátky Dolánky u Turnova Koloběžky a kanoe 7.10.
Dračí lodě - kongres Praha, KVS 7.10.
Lužnice - zamykání Suchdol nad Lužnicí 7.10.
Krumlovský vodácký maraton Vyšší Brod   14.10.
Vavřinecký potok - splutí Vavřinec ZRUŠENO! 14.10.

Diskuse

INU Honza, 2.10.2023 20:12, 1 příspěvek
pokud někdo nemá zuby Lukas B., 2.10.2023 13:40, 2 příspěvky
Pardubky? Pišišvor, 30.9.2023 22:56, 118 příspěvků
Na okresce je dovoleno je... Michael Beranek, 30.9.2023 13:51, 3 příspěvky
INU Honza, 30.9.2023 10:18, 2 příspěvky
Messner zůstal tím, který... Michael Beranek, 30.9.2023 10:18, 5 příspěvků
Nákres pádu Tom, 30.9.2023 9:57, 2 příspěvky
pseudoproblém Lukas B., 29.9.2023 19:43, 5 příspěvků
pseudoproblém Horydoly, 29.9.2023 9:41, 5 příspěvků
INU Honza, 29.9.2023 9:17, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Běžte, klusejte a jděte s... Horydoly , 12.9.2023 18:41
Re: Krušné hory Kuba Turek, 10.9.2023 15:37
Re: Krušné hory Horydoly Open, 10.9.2023 15:31
Re: Krušné hory Kuba Turek, 10.9.2023 15:30
Re: Krušné hory Horydoly Open, 10.9.2023 15:30
Pro španělsky mluvící tur... Horydoly , 6.9.2023 8:59
Jaké jsou trendy dopravy ... Horydoly , 17.8.2023 23:36
Pardubický castle run Horydoly Open, 17.8.2023 13:13