Na Kamenici sjezdař Satke vzpříčil kajak

Na Kamenici sjezdař Satke vzpříčil kajak
Marie Němcová na Kamenici.
Autor snímku Kanoe.cz
SDÍLEJ:

Český pohár ve sjezdu na divoké vodě zavedl závodníky na technicky náročnější Kamenici. Oproti úvodu sezony na šumavské Otavě se závodní víkend nesl ve znamení příjemnějšího počasí. Atraktivní závod z Plavů do Jesenného přinesl dvě individuální vítězství Ondřeji Rolencovi, který opět kraloval také na deblu s Danielem Suchánkem. Dvakrát triumfovala kajakářka Klára Vaňková i singlířka Marie Němcová, první vítězství v sezoně vybojoval kajakář Jan Šindelář. Na stupně vítězů se po kuriozním sobotním momentu vrátil Adam Satke.

Na Kamenici sjezdař Satke vzpříčil kajak
Adam Satke na Labi pod Špindlerovým Mlýnem.
Autor snímku Aleš Berka - Kanoe.cz

Tanvaldská Kamenice patří k nejnáročnějším tratím v rámci Českého poháru, startovní pole tak bylo znatelně užší než na Čeňkově pile. Nechyběla absolutní česká špička. V závodě singlkanoistů v obou dnech dominoval Ondřej Rolenc, kterého na stupních vítězů dvakrát doplnili stříbrný Daniel Suchánek a bronzový Antonín Haleš.

"Tato řeka člověku uvízne v paměti hodně dobře. Po dvou letech není problém si vzpomenout, ale i přesto je potřeba tu úplně první jízdu projet opatrně, abychom věděli, kde jsou stromy, protože to je tu největší úskalí. Ale jinak se pak už piluje stopa kudy kam. Trať je tu hodně kličkovaná, v podstatě existuje jediná správná cesta, kameny okolo jsou strašně velké, takže je to těžké trefovat," okomentoval návrat na Kamenici pardubický rodák Ondřej Rolenc.

Tanvaldská Kamenice.

Zatímco v neděli jednoznačně zvítězil, v sobotu kajakář Adam Satke závod nedokončil, a to za vcelku kuriozní situace. "Všechno bylo dobré až do soutěsky, kde se to semlelo hodně rychle – špička mi vystřelila doprava na skálu, snažil jsem se to vyrovnat, ale nepovedlo se mi to a během vteřiny jsem se šprajcl přes celou řeku. Prvně jsem myslel, že tu ztratím tak deset vteřin, ale pak mi došlo, že se odtud nedostanu. Tak jsem loď opustil a doplaval na břeh. Přišli mi na pomoc další kluci, ale s lodí se nedalo hnout. Pak jsem dostal nápad to zkusit vytesat, našel jsem velký ostrý kámen, kutal jsem a loď ze skály nakonec vytesal – vše jsem pak pochytal a odjel," popisoval Asam Satke před vyhlášením vítězů už s úsměvem.

První vítězství v sezoně bral Jan Šindelář, který v neděli přidal bronz. Na stupních vítězů dvakrát figuroval i legendární Kamil Mrůzek – v sobotu dojel třetí, v neděli si o příčku polepšil.

Tanvaldská Kamenice.

Oproti předchozím dvěma závodům na Čeňkově pile se na technicky náročnější Kamenici představilo o polovinu méně singlířek. Závod nejlépe vyšel Marii Němcové z KK Brno, která brala v obou dnech zlato. "Trať na Kamenici mám ráda, naposledy se jela v roce 2019, tak bylo trošku poznat, že jsme trochu pozapomněli stopu. Myslela jsem, že ráno pojedu jednu jízdu na rozjetí, nakonec jsem musela absolvovat dvě. Z vítězství mám radost, jelo se mi dobře," radovala se úřadující mistryně světa v hlídkách.

Dvě stříbra brala její oddílová kolegyně Zuzana Dziadková, v sobotu se z bronzu těšila českokrumlovská závodnice Alexandra Plachtová, kterou na stupních vítězů o den později vystřídala olomoucká juniorka Jana Střílková.

V závodě kajakářek dvakrát zvítězila Klára Vaňková z VS Tábor. "Naposledy jsem tu byla před čtyřmi roky, takže to mám sjeté tak pětkrát. Jsem ráda, že se mi tento víkend podařilo dvakrát vyhrát. Bylo tam sice pár horších míst, která se mi úplně nepovedla, ale snažila jsem se to rozjíždět na klidnější vodě, kde jsem dokázala zrychlit," uvedla 21letá závodnice.

Ve stříbrné jízdě pokračovala Zuzana Dziadková, která přidala další dvě medaile. V sobotu bronz vybojovala Karolína Paloudová, v neděli se z třetí příčky radovala Kristina Novosadová.

Tanvaldská Kamenice.

Zbývající sady medailí se rozdávaly v atraktivním závodě deblkanoistů. Trať na Kamenici si opět podmanila dvojice Ondřej Rolenc s Danielem Suchánkem. Sobotní stříbro získali bratři Alva a Matouš Beierovi, bronz brala posádka Radek Němec s Ondřejem Veselým. V neděli patřil druhý nejvyšší stupínek Martinu Novákovi s Antonínem Halešem, třetí skončili František Salaj s Petrem Šmakalem.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Hrušík se utopil během raftingu na řece Una

Hrušík se utopil během raftingu na řece Una

ČERNÁ VDOVA Michal Hrušík se utopil při komerčním splutí řeky Una pod trojitým vodopádem Štrbački buk. Ironií osudu je, že muž profesí slovenský diplomat zahynul na státní hranici mezi Chorvatskem... celý článek

Kde se natáčela Svatební cesta do Jiljí?

Řeky AKTUÁLNĚ 2022

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Vltava: vodácký průvodce a kilometráž

Vltava: vodácký průvodce a kilometráž

RIVER GUIDE Vltava měří od pramene k ústí 433 kilometrů. Splout se dá z Kvildy (424 km), ale povoleno je to na jaře až z obce Borová Lada (416 km), za dobrých vodních
Jarní voda je nejlepší

Jarní voda je nejlepší

Na polích páchne prasečí kejda, po loukách tečou miriády potůčků, na horách taje sníh. To je nejlepší čas pravověrných vodáků. Naplnila se totiž koryta každé říčky a každého potoka.
Alpy - hlavní hřeben měří 1600 kilometrů

Alpy - hlavní hřeben měří 1600 kilometrů

Alpy jsou nejvyšší a nejdelší evropské hory. Na délku měří zhruba 1200 km a na šířku 130-300 km. Hlavní hřeben měří 1600 kilometrů.
Na Kamenici sjezdař Satke vzpříčil kajak

Na Kamenici sjezdař Satke vzpříčil kajak

Český pohár ve sjezdu na divoké vodě zavedl závodníky na technicky náročnější Kamenici. Oproti úvodu sezony na šumavské Otavě se závodní víkend nesl ve znamení příjemnějšího počasí. Atraktivní závod z Plavů
Na divokém Labi nejrychleji pádlovali Rolenc, Satke, Vaňková a Němcová

Na divokém Labi nejrychleji pádlovali Rolenc, Satke, Vaňková a Němcová

První letošní závody ve sprintu i boj o tituly mistrů České republiky v klasickém sjezdu nabídl Český poháru ve sjezdu na divoké vodě ve Špindlerově Mlýně na Labi.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Dračí lodě Lipno 20.-22.5. 20.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 27.-29.5. Lodě a čluny 27.5.
Dřevolodní sympozium Horka 27.5. 16:00
EPO Survival Butov 28.5. 03:00
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 28.5.
Český kras z ptačí perspektivy - fotovýstava Svatý Jan pod Skálou, infocenrum Českého krasu 9.10.-31.5. Fotografoval Jiří Jiroušek 31.5.
Vltava - konec splutí Borová Lada Povolené splutí 15.3.-31.5. 31.5.
Trek and Down Český Krumlov Běh a lodě 3.6.
Marathon Nisa Proseč nad Nisou Vodácký závod 4.6.
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 9.6.

Diskuse

foto Paddelman, 20.5.2022 15:07, 3 příspěvky
foto:-) Kuba Turek, 20.5.2022 10:58, 3 příspěvky
foto:-) Paddelman, 20.5.2022 10:18, 3 příspěvky
Vendulko nemáte zcela pravdu Michael Beránek, 19.5.2022 14:42, 27 příspěvků
Airsoft Petr S., 19.5.2022 12:54, 1 příspěvek
Potrava není vždy jídlo Pic, 17.5.2022 0:42, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Vendulka, 16.5.2022 16:18, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Pic, 16.5.2022 0:05, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Vendulka, 15.5.2022 20:16, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Michael Beranek, 15.5.2022 16:47, 27 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48
Praha odstraňuje bariéry ... Horydoly Open, 1.5.2022 15:26
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 10:02
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 9:59
Praha bude hostit Světový... Horydoly Open, 27.4.2022 11:10
Vodácké závody 2022 Horydoly Open, 27.4.2022 9:05
Češi si již vybírají svou... Horydoly , 26.4.2022 12:40