Rafty na Trnávce

Rafty na Trnávce
SDÍLEJ:
Raftaři se o víkendu 24.-25.6. vydali na Trnávku, aby zde ve slalomu a sprintu bojovali o další body do seriálu závodů Českého poháru.
Jak na to Vodácké závody 2006 na Horydoly

Přinášíme komentované sportovní výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin a David Knebel Inspiration.

Sjezd

Otava

Labe

Kamenice

Slalom

Augsburg

Athény

Praha, Trója

Trnávka 2

Trnávka 1

Labe

Opava

Rafting

Belaja - mistrovství Evropy

Belaja - organizační nejasnosti

Turistika

Choceň - vodácké dny

Vodácké závody: 2005, 2004, 2003

V tropickém vedru prokázaly největší formu posádky WD Prostějov, slovenské Mistrálky, Jiskra Havlíčkův brod st. a Ježek team veterán, které vyhrály oba závody. Závod hlídek se letos poprvé hodnotil jako Mistrovství České republiky a zlaté medaile přebrali raftaři z Prostějova.

Těžký kanál

Pořadatelé připravili pro závodníky zajímavou trať, která začínala tradiční protivodou za skokem vpravo a dvěma přesazenými povodkami. První kombinace byla zakončena protivodou vpravo, kde nebylo ve vracáku příliš místa k pohodlnému přistání, takže řada posádek tuto branku minula.

Některým se podařilo přistát ve vracáku na protější straně a následně se pak pokoušely dostat k brance traverzem. To se však úspěšně podařilo realizovat pouze několika raftům.

Mistrálky tentokrát neplavaly

Po vcelku pohodové protivodě číslo pět čekala na raftaře vlásenka a následně pod mostem první levá červená branka. Ve spodní části trati se museli závodníci vypořádat zejména s protivodou číslo devět, která byla umístěna dále od břehu, takže se dala najíždět v podstatě třemi způsoby: zleva, zprava napřímo a zprava s otočkou. Většina posádek zvolila poslední způsob.

Závod nevyšel Tróji, která skončila až na sedmém místě, první dojel prostějovský traft WD WC. V kategorii žen napravily Mistrálky proplavané slalomy v Tróji a prvním místem dokázaly, že umí jezdit i na Coloradu.

Ženy z klubů RK Stan/RK Trója se musely obejít bez nemocné Renči Koehlerové, kterou na pravém háčku nahradila Lucka Schneiderová. V této kombinované sestavě si dojely pro druhé místo, v boji o bronz porazily Kočičky Indiánky.

Na trať se vydaly i tři nejodvážnější posádky juniorů, nejlépe se mezi brankami orientovala Jiskra Havlíčkův Brod st. Mezi veterány si vítězství připsal Ježek team veterán posílený o Standu Hájka a Petra Panenku.

Udělala cokoliv

Polední pauzu vyplnilo natáčení pořadu České televize Udělám cokoliv, ve kterém musí soutěžící splnit náročný úkol z oblasti, která mu není příliš po chuti. Zhruba pětapadesátiletá paní si prý zrovna netykala s vodou, takže pro ní televizní režisér vymyslel úkol sjet polovinu kanálu na Trnávce.

Se svým synem usedla do Colorada a vydala se na trať. Zvolila taktiku zalézt do člunu a doufat, že to dobře dopadne, což jí spolehlivě vycházelo až do válečku nad mostem. Zde se podle očekávání proudem volně unášený raft zachytil a v zápětí již paní soutěžící plavala kanálem. Svůj úkol tedy nesplnila, což nesla velmi těžce a ronila slzy ještě dlouho po vylovení z vody.

Závod hlídek

Sobotní program uzavřel závod smíšených hlídek, kde se kromě soudku osmnáctistupňového piva Ježek premiérově závodilo o medaile pro mistry České republiky. Nejlepší souhru nakonec prokázaly tři rafty z klubu WD Prostějov, za nimi skončila Trója a bronz získala hlídka pořádajícího oddílu RK Stan.

V neděli změřili závodníci své síly ve sprintu, zpestření obstaral vložený závod VIP O pohár starosty města Humpolec. Na trať se vydalo celkem sedmnáct posádek složených ze zástupců sponzorů, médií a herců. Letos se na trať vydali například Martin Písařík, Podhůrský se syny, Sváťa Schuller, Jan Teplý, David Huf a další herci. Celkem třem divadelním posádkám se nepodařilo projet kanál bez ztráty kytičky, a tak si nedobrovolně vyzkoušeli plavbu v divoké vodě. Nádherný broušený pohár z rukou pana starosty Humpolce přebrala posádka OPT Real.

10. června

Evropská elita

Přehlídku nejlepších českých i evropských raftařů a raftařek, adrenalin na nejtěžší umělé slalomové dráze ve střední Evropě, bouřlivou párty do časných ranních hodin, šťastné pivní hodinky a další překvapení.

To vše nabídnou závody Českého poháru na Trnávce o posledním červnovém víkendu 24.-25.6.

Šampioni do Čech

Na vodě se představí úřadující mistři a mistryně světa ze šampionátu v Ekvádoru 2005, medailisté z mistrovství Evropy 2006, ze zahraničí přijedou úřadující evropské šampionky ze Slovenska a cenu pořadatelů pro nejexotičtější posádku nejspíš stejně jako loni vyhrají Japonci.

Nedělní sprint tradičně zpestří vložený závod VIP posádek sponzorů, osobností a médií O Pohár starosty města Humpolce.

Mistři plavali

Náročná trať na Trnávce je velkou výzvou pro absolutní raftovou špičku i vodáky z opačného konce výsledkové listiny. Rychlá a těžká voda potrestá sebemenší zaváhání a namísto projíždění brankových kombinací se jízda z ničeho nic podobá spíše kulečníku a nezřídka končí nedobrovolnou koupelí posádky.

Ostatně plavání na Trnávce není výsadou pouze výkonnostně slabších posádek, cvaknutí zde mají na kontě i mistři světa.

Přestože jsou závody na Trnávce otevřeny pro všechny raftaře, ti méně zkušení by nejprve měli přijet obhlédnout terén a základní vodácké dovednosti si vyzkoušet třeba jenom při sprintu, případně potrénovat na lehčím terénu a do peřejí Trnávky vyrazit až za rok.

Splutí Želivky

Nejenom pro diváky, ale i pro závodníky a jejich doprovod se v okolí nachází celá řada možností, jak strávit volný čas. Vedle výletu na horském kole či pěší turistiky se přímo nabízí možnost využít zvýšeného průtoku řeky Želivky na její splutí.

Rodinný výlet na příjemně tekoucí a bezpečné vodě v nádherné krajině Vysočiny potěší zejména ty vodáky, kteří se zrovna nemusejí potkávat každých pět minut s partičkami hlučných a přiopilých turistů a rádi si užijí klidnou atmosféru přírody.

Během víkendu bude možné shlédnou DVD z minulých závodů na Trnávce, ale hlavně z mistrovství Evropy v Rusku, mistrovství světa v Ekvádoru a dalších raftových akcí.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


K čemu je miliardová investice? Na palubě se nemusí skládat lehátka

K čemu je miliardová investice? Na palubě se nemusí skládat lehátka

KOMENTÁŘ Zdvihací mosty a další úpravy na Vraňansko-hořínském laterátním kanálu stály daňové poplatníky necelou miliardu korun. Ředitelství vodních cest pořádá oslavu k zahájení provozu modernizovaného kanálu. Ne všichni jsou ovšem nadšení. Kriticky... celý článek

Vraňansko-hořínský laterální kanál se slavnostně otevírá v sobotu

Řeky AKTUÁLNĚ 2021

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

K čemu je miliardová investice? Na palubě se nemusí skládat lehátka

K čemu je miliardová investice? Na palubě se nemusí skládat lehátka

KOMENTÁŘ Zdvihací mosty a další úpravy na Vraňansko-hořínském laterátním kanálu stály daňové poplatníky necelou miliardu korun. Ředitelství vodních cest pořádá oslavu k zahájení provozu modernizovaného kanálu. Ne všichni jsou ovšem nadšení. Kriticky
A znovu Rio Botičo

A znovu Rio Botičo

Botič AKTUÁLNĚ! Zpočátku roztomilý potůček s meandry, drobnými peřejkami a občasným roštím. Pod Záběhlickým jezem začíná regulovaný tok. Množství lávek různé výšky, kabely, roury. Humus, bordel a fekálie jsou po letech čištění a stavebních
Řeky AKTUÁLNĚ 2021

Řeky AKTUÁLNĚ 2021

BOTIČ Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Vraňansko-hořínský laterální kanál se slavnostně otevírá v sobotu

Vraňansko-hořínský laterální kanál se slavnostně otevírá v sobotu

Vraňansko-hořínský laterální kanál na Vltavě bude slavnostně otevřen v sobotu 18. září. V době  11:00 - 17:00 h se koná prohlídka pro veřejnost, plavba zdarma a jsou připraveny dětské atrakce. Zajištěna je kyvadlová doprava autobusy v úseku
Obří investice na Vltavě: nikomu prý nebyla korupce prokázána

Obří investice na Vltavě: nikomu prý nebyla korupce prokázána

Vážený pane šéfredaktore, četl jsem Vaši pozvánku na sobotní otevření Hořínského kanálu. Mám rád váš server Horydoly, a proto jsem byl dnes velice nemile překvapen, když jsem četl Váš komentář.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Světový den bez aut svět 22.9.
Dračí lodě Most, Matylda 7.-8.6. 25.9.
Ostravice - zamykání Šance ZRUŠENO! 25.9.
Mže - zamykání
Tachov, Lučina 25.9. 11:00
Přes 3 jezy Praha, Císařská louka Skautský vodácký závod 28.9.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Hamerský potok - vodácké slavnosti Ratmírov 2.-3.10. 2.10.
Dračí lodě Ústí nad Labem, Vaňov 8.-9.10. 8.10.
Krumlovský vodácký maraton Vyšší Brod   9.10.
Tamzpátky Dolánky u Turnova Koloběžky a kanoe 9.10.

Diskuse

Longboard značka, 21.9.2021 8:45, 8 příspěvků
Longboard Gamster, 20.9.2021 18:15, 8 příspěvků
Re: Re: Dülfer pálí Lukas B., 20.9.2021 8:11, 12 příspěvků
Nadoblačná hřebenovka Sosice, 20.9.2021 0:04, 3 příspěvky
Praha JanaTeron123, 19.9.2021 15:59, 4 příspěvky
Re: Re: Dülfer pálí Honza, 19.9.2021 11:18, 12 příspěvků
Bezpečnější varianta Honza, 19.9.2021 10:50, 12 příspěvků
není to jen feráta Lukas B., 19.9.2021 8:32, 3 příspěvky
Tatry jsou marný Petr, 18.9.2021 10:34, 1 příspěvek
Autor neznámý Kuba Turek - šéfredaktor Horydoly, 16.9.2021 13:32, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Festival růžových vín Horydoly , 22.9.2021 10:22
Fiasko v Afghánistánu! Po... milan šupa, 13.9.2021 19:33
Plzeň Horydoly , 28.8.2021 14:39
Vodní slalomáři míří na L... Horydoly , 27.8.2021 14:06
Vodáci v Boršově vytvořil... Horydoly , 27.8.2021 14:01
Sdílená auta / motorky Horydoly , 24.8.2021 18:11
Skautský institut Praha Horydoly , 19.8.2021 11:55
Jak chutná pivo od nomádů? Horydoly , 18.8.2021 1:38