Rafty na Trnávce

Rafty na Trnávce
SDÍLEJ:
Raftaři se o víkendu 24.-25.6. vydali na Trnávku, aby zde ve slalomu a sprintu bojovali o další body do seriálu závodů Českého poháru.
Jak na to Vodácké závody 2006 na Horydoly

Přinášíme komentované sportovní výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin a David Knebel Inspiration.

Sjezd

Otava

Labe

Kamenice

Slalom

Augsburg

Athény

Praha, Trója

Trnávka 2

Trnávka 1

Labe

Opava

Rafting

Belaja - mistrovství Evropy

Belaja - organizační nejasnosti

Turistika

Choceň - vodácké dny

Vodácké závody: 2005, 2004, 2003

V tropickém vedru prokázaly největší formu posádky WD Prostějov, slovenské Mistrálky, Jiskra Havlíčkův brod st. a Ježek team veterán, které vyhrály oba závody. Závod hlídek se letos poprvé hodnotil jako Mistrovství České republiky a zlaté medaile přebrali raftaři z Prostějova.

Těžký kanál

Pořadatelé připravili pro závodníky zajímavou trať, která začínala tradiční protivodou za skokem vpravo a dvěma přesazenými povodkami. První kombinace byla zakončena protivodou vpravo, kde nebylo ve vracáku příliš místa k pohodlnému přistání, takže řada posádek tuto branku minula.

Některým se podařilo přistát ve vracáku na protější straně a následně se pak pokoušely dostat k brance traverzem. To se však úspěšně podařilo realizovat pouze několika raftům.

Mistrálky tentokrát neplavaly

Po vcelku pohodové protivodě číslo pět čekala na raftaře vlásenka a následně pod mostem první levá červená branka. Ve spodní části trati se museli závodníci vypořádat zejména s protivodou číslo devět, která byla umístěna dále od břehu, takže se dala najíždět v podstatě třemi způsoby: zleva, zprava napřímo a zprava s otočkou. Většina posádek zvolila poslední způsob.

Závod nevyšel Tróji, která skončila až na sedmém místě, první dojel prostějovský traft WD WC. V kategorii žen napravily Mistrálky proplavané slalomy v Tróji a prvním místem dokázaly, že umí jezdit i na Coloradu.

Ženy z klubů RK Stan/RK Trója se musely obejít bez nemocné Renči Koehlerové, kterou na pravém háčku nahradila Lucka Schneiderová. V této kombinované sestavě si dojely pro druhé místo, v boji o bronz porazily Kočičky Indiánky.

Na trať se vydaly i tři nejodvážnější posádky juniorů, nejlépe se mezi brankami orientovala Jiskra Havlíčkův Brod st. Mezi veterány si vítězství připsal Ježek team veterán posílený o Standu Hájka a Petra Panenku.

Udělala cokoliv

Polední pauzu vyplnilo natáčení pořadu České televize Udělám cokoliv, ve kterém musí soutěžící splnit náročný úkol z oblasti, která mu není příliš po chuti. Zhruba pětapadesátiletá paní si prý zrovna netykala s vodou, takže pro ní televizní režisér vymyslel úkol sjet polovinu kanálu na Trnávce.

Se svým synem usedla do Colorada a vydala se na trať. Zvolila taktiku zalézt do člunu a doufat, že to dobře dopadne, což jí spolehlivě vycházelo až do válečku nad mostem. Zde se podle očekávání proudem volně unášený raft zachytil a v zápětí již paní soutěžící plavala kanálem. Svůj úkol tedy nesplnila, což nesla velmi těžce a ronila slzy ještě dlouho po vylovení z vody.

Závod hlídek

Sobotní program uzavřel závod smíšených hlídek, kde se kromě soudku osmnáctistupňového piva Ježek premiérově závodilo o medaile pro mistry České republiky. Nejlepší souhru nakonec prokázaly tři rafty z klubu WD Prostějov, za nimi skončila Trója a bronz získala hlídka pořádajícího oddílu RK Stan.

V neděli změřili závodníci své síly ve sprintu, zpestření obstaral vložený závod VIP O pohár starosty města Humpolec. Na trať se vydalo celkem sedmnáct posádek složených ze zástupců sponzorů, médií a herců. Letos se na trať vydali například Martin Písařík, Podhůrský se syny, Sváťa Schuller, Jan Teplý, David Huf a další herci. Celkem třem divadelním posádkám se nepodařilo projet kanál bez ztráty kytičky, a tak si nedobrovolně vyzkoušeli plavbu v divoké vodě. Nádherný broušený pohár z rukou pana starosty Humpolce přebrala posádka OPT Real.

10. června

Evropská elita

Přehlídku nejlepších českých i evropských raftařů a raftařek, adrenalin na nejtěžší umělé slalomové dráze ve střední Evropě, bouřlivou párty do časných ranních hodin, šťastné pivní hodinky a další překvapení.

To vše nabídnou závody Českého poháru na Trnávce o posledním červnovém víkendu 24.-25.6.

Šampioni do Čech

Na vodě se představí úřadující mistři a mistryně světa ze šampionátu v Ekvádoru 2005, medailisté z mistrovství Evropy 2006, ze zahraničí přijedou úřadující evropské šampionky ze Slovenska a cenu pořadatelů pro nejexotičtější posádku nejspíš stejně jako loni vyhrají Japonci.

Nedělní sprint tradičně zpestří vložený závod VIP posádek sponzorů, osobností a médií O Pohár starosty města Humpolce.

Mistři plavali

Náročná trať na Trnávce je velkou výzvou pro absolutní raftovou špičku i vodáky z opačného konce výsledkové listiny. Rychlá a těžká voda potrestá sebemenší zaváhání a namísto projíždění brankových kombinací se jízda z ničeho nic podobá spíše kulečníku a nezřídka končí nedobrovolnou koupelí posádky.

Ostatně plavání na Trnávce není výsadou pouze výkonnostně slabších posádek, cvaknutí zde mají na kontě i mistři světa.

Přestože jsou závody na Trnávce otevřeny pro všechny raftaře, ti méně zkušení by nejprve měli přijet obhlédnout terén a základní vodácké dovednosti si vyzkoušet třeba jenom při sprintu, případně potrénovat na lehčím terénu a do peřejí Trnávky vyrazit až za rok.

Splutí Želivky

Nejenom pro diváky, ale i pro závodníky a jejich doprovod se v okolí nachází celá řada možností, jak strávit volný čas. Vedle výletu na horském kole či pěší turistiky se přímo nabízí možnost využít zvýšeného průtoku řeky Želivky na její splutí.

Rodinný výlet na příjemně tekoucí a bezpečné vodě v nádherné krajině Vysočiny potěší zejména ty vodáky, kteří se zrovna nemusejí potkávat každých pět minut s partičkami hlučných a přiopilých turistů a rádi si užijí klidnou atmosféru přírody.

Během víkendu bude možné shlédnou DVD z minulých závodů na Trnávce, ale hlavně z mistrovství Evropy v Rusku, mistrovství světa v Ekvádoru a dalších raftových akcí.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.... celý článek

Přírodní koupání v Orlických horách

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč se nachází na 116. říčním kilometru řeky Labe v obci Přelouč u Pardubic. S výstavbou vodní elektrárny bylo započato v roce 1924. Současně byla zahájena i stavba mostu přes řeku Labe, jehož
Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech, anebo
Řeky AKTUÁLNĚ 2019

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

VLTAVA  Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

ELBA Zprávy od modrého moře, bílých pláží a žhavého slunce. Z Chorvatska, Řecka, Itálie a Francie. Z Egypta, Turecka a Izraele.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Dračí lodě Brno, přehrada 20.7.
Dračí lodě Výrovice 20.7.
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 26.-28.7. 26.7.
Dračí lodě Telč 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Budějovice - Praha Slapy 2.-4.8. Vodácký maraton 2.8.
Dračí lodě Vrané nad Vltavou   3.8.
Dračí lodě Ostrožská Nová Ves, Kunovická Tabule 9.-11.8. 9.8.
Prague - Dresden
Praha 15.-18.8. Vodácký maraton 15.8.
Dračí lodě Bezdrev   17.8.

Diskuse

Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 11 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek
Bolesti kloubů JN, 15.7.2019 9:30, 11 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 15.7.2019 8:59, 11 příspěvků
Stanování u horské chaty ... Michael Beranek, 13.7.2019 22:06, 2 příspěvky
Stahování u Tebe Rouse Honza Šlouf, 13.7.2019 21:41, 2 příspěvky
Footbikes X e-bikes Pišišvor, 11.7.2019 23:52, 1 příspěvek
Kontrola na hranicích Menhart, 10.7.2019 19:46, 1 příspěvek
Pozor.... JN, 10.7.2019 13:10, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48