Adrenalin Cup v Ostravici

Adrenalin Cup v Ostravici
SDÍLEJ:
Krásné počasí, několik kapek krve z odřeného kolene, vítr silnější než bylo třeba a všudypřítomná dobrá nálada. To je charakteristika právě skončeného moravského Dolomitenmanna zvaného Adrenalin Cup.

Po několikaleté krkonošské historii se Adrenalin Cup přesunul na Moravu, do Ostravice v Beskydech. Dnešní den (sobota 25. června) ukázal, že to byl přesun povedený.

Centrem veškerého dění bylo jediné místo - hřiště u sokolovny v Ostravici. Startoval tu běh i horské kolo.

Letos se zase nelétalo

Padáčkáři se bohužel ke svým létajícím strojům v závodě nedostali, protože Lysou horu ofukoval vítr vyšší rychlostí než 15 m/s. Jejich zklamání však vyvážilo nadšení kajakářů, kteří si sjeli opravdu divokou vodu v porovnání s tou, kterou znali z předchozích ročníků na přehradě ve Špindlerově Mlýně. 

Nadšení s sebou neslo i pořádnou fyzickou zátěž. "Závodníci hrábli až na dno, tenhle ročník se nejvíc přiblížil Dolomitenmannu, a to právě díky náročnosti závodního terénu," domnívá se ředitel závodu Martin Kráčalík.

Velké díky podle něj patří především Chráněné krajinné oblasti Beskydy, obci Ostravice, Povodí Odry a Lesům České republiky. Bez jejich vstřícného přístupu při jednáních by se závod v takové kvalitě konat nemohl.

Amatéři bodovali

I přesto, že se do soutěžení zapojilo pět mužských a dva ženské profi týmy, na bednu si tentokrát stoupli i amatéři. Na prvních dvou místech své pozice obhájily týmy Opava NET Internet/Billboard (1. místo) a EPSON. Loňské třetí místo se tentokrát podařilo urvat Xstream Racin Team 1, který odsunul loňského bronzového Salomona. Podle Martina Kráčalíka je právě bronzový tým novou nadějí extrémního sportu.

Muži: 1. Opava NET/Internet Billboard (Ondřej Horák – běh, Radek Večeřa – paraglide, David Mrůzek - kajak, Martin Horák – MTB), 2. Epson (Miroslav Vítek – běh, Dalibor Carbol – paraglide, David Knebel – kajak, Luboš Kondis – MTB), 3. Xstream Teram Racing 1 (Pavel Dobšíček – běh, Lubor Hyška – paraglide, Kristian Hynek - kajak, Dan Rubín – MTB),

Čtvrtý skončil Old Spice Team s Kamilem Mrůzkem, předvedl na divoké vodě excelentní výkon. Na zlato se ale kvůli zakufrování běžeckého kolegy tomuto týmu ale dosáhnout nepodařilo.

Čest žen hájilo celkem pět teamů – prvenství v 9. ročníku vybojoval tým Černý orel wx: Katka Loubková (běh), Lucie Popovská (paraglide), Jana Melčová (MTB) a Jana Vránová (kajak). Na druhém místě skončil tým X-iont: Zdeňka Holišová (běh), Petra Krausová (paraglide), Petra Bublová (MTB) a trojnásobná držitelka Světového poháru na divoké vodě a olympijská účastnice Míša Strnadová (kajak).

Statistika

Celkem letos soutěžilo rekordních 50 teamů (z toho 5 ženských). Diváci by se dali počítat na stovky a příští rok jich jistě bude ještě více, protože už budou vědět, do čeho jdou. Kromě odřených kolen žádná zranění a porouchané závodní stroje.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

AKTUALIZACE Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.... celý článek

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

Botič: 10 míst, kde nejlépe fotografovat vodáky

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

A znovu Rio Botičo

A znovu Rio Botičo

BOTIČ AKTUÁLNĚ! Zpočátku roztomilý potůček s meandry, drobnými peřejkami a občasným roštím. Pod Záběhlickým jezem začíná regulovaný tok. Množství lávek různé výšky, kabely, roury. Humus, bordel a fekálie jsou po letech čištění a stavebních
Mlýnská stoka v Třeboňské pánvi

Mlýnská stoka v Třeboňské pánvi

Mlýnská stoka je menší sestra Zlaté stoky. Teče z lesů u Majdaleny, napájí Stupský a Mlýnský rybník u svatého Víta, a svoji pouť končí v obrovském rybníku Rožmberk.
Jak vybrat správné vybavení pro kajakové výlety a usnadnit si cestu

Jak vybrat správné vybavení pro kajakové výlety a usnadnit si cestu

Plánujete první nebo už několikátý kajakový výlet a přemýšlíte, jaké vybavení by vám nemělo chybět? Správná volba výbavy je klíčem k pohodě, bezpečí i radosti z pádlování.
Botič: 10 míst, kde nejlépe fotografovat vodáky

Botič: 10 míst, kde nejlépe fotografovat vodáky

AKTUALIZACE V neděli 19. října od 9:30 hodin se splouvá Botič. Do úzkého koryta pražského potoka se vydá několik stovek lodí. Poradíme vám, kde ulovíte nejlepší záběry do vašeho fotoaparátu nebo
Přes 3 jezy napříč Prahou. Skauti zařídili nádherné počasí

Přes 3 jezy napříč Prahou. Skauti zařídili nádherné počasí

Tradiční skautský závod pramic Přes 3 jezy napříč Prahou se koná vždy na svatého Václava 28. září. Po závodnících vyrážejí na Vltavu vodní turisté, kteří si mohou užít otevřené šlajsny na

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
ITEP - veletrh Plzeň, Lokomotiva 24.-26.10. 24.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Řepiště, U Máně 30.10.-5.12. 30.10.
Klenoty pralesa - výstava Olomouc 17.10.-2.11. 2.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Hradec Králové, Bio Central 3.-5.11. 3.11.
WTM - veletrh Velká Británie, Londýn 4.-6.11. Cestování 4.11.
EICMA - veletrh Itálie, Miláno 6.-9.11. Cyklistika a motocykly 6.11.
Caravaning - veletrh Brno, Výstaviště 6.-9.11. 6.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Ostrava, Minikino 6.-8.11. 6.11.
Obzory - cestovatelský festival Praha, Filozofická fakulta 7.-9.11. 7.11.
Philoxenia - veletrh Řecko, Soluň 14.-16.11. Cestování 14.11.

Diskuse

traverz climber, 25.10.2025 12:48, 3 příspěvky
opravy Nenufer, 25.10.2025 9:57, 5 příspěvků
??? Elektrika, 23.10.2025 16:41, 2 příspěvky
??? Honza, 20.10.2025 10:55, 2 příspěvky
Ada, Phill, 20.10.2025 9:24, 1 příspěvek
Čelovka Petr, 19.10.2025 19:39, 24 příspěvků
Rysy - smrtelné úseky Kuba Turek, 19.10.2025 0:11, 2 příspěvky
??? Honza, 18.10.2025 10:59, 2 příspěvky
Inu Kuba Turek, 17.10.2025 13:32, 6 příspěvků
Inu Honza, 17.10.2025 13:03, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Krumlovský vodácký maraton Horydoly , 22.10.2025 20:56
Sv. Martina oslaví Na Spi... Horydoly Open, 22.10.2025 10:03
Kosmetika Horydoly Open, 22.10.2025 9:59
Mezinárodní úspěch Kutné ... Horydoly Open, 20.10.2025 9:30
Podzimní výlovy Horydoly , 17.10.2025 19:45
Jižní Čechy Horydoly , 15.10.2025 1:17
Czech Travel Press Horydoly , 12.10.2025 18:41
Zanzibar Horydoly , 8.10.2025 0:03