Běhej Brdy po asfaltu v lese

Běhej lesy Brdy.
Autor snímku Raul
SDÍLEJ:

1573 běžců odstartovalo do brdského závodu Běhej lesy. Organizátoři vysázeli stejný počet stromů, účastníci poslali téměř 30 tisíc korun pro Nadační fond Emil a kdo zvítězil, bylo pro většinu závodníků vedlejší.

Na dlouhé trati 22 km byl nejrychlejší Milan Hochmut (1:22:17 h) a suverénka letošní sezony Lenka Polachová (1:36:49 h). Poloviční porci 11 km uběhli nejrychleji Dan Fiala (0:41:04 h) a Kateřina Kovač (0:48:26 h).

Většina běžců si přijela do Brd užít běh v krásné krajině, případně si zasoutěžit s kamarády, nebo udělat něco pro své zdraví. Všichni, kteří doběhli do cíle, byli dekorováni originální dřevěnou medailí.

VIDEO Běhej lesy Brdy 2018

Závod Běhej lesy Brdy se běžel na území bývalého vojenského újezdu, které spravují Vojenské lesy a statky, divize Hořovice. Zároveň je to Chráněná krajinná oblast Brdy

Z Kolvína do Padrtě a zase zpátky

Trasa vedla z velké části po lesních asfaltových silničkách, které jsou v běžném režimu určené jen pro lesní techniku, a případně pro vojáky, kteří v Brdech stále ještě mají své zájmy. Část závodu vedla po zpevněných lesních cestách a několik kratších úseků bylo po nezpevněných pěšinách. Ostatně můžete si trasu projít nebo proběhnout sami:

Kolvín (parkoviště) - silnička Vlásenka - lesní cesta na jihovýchod do Padrtě (bývalá vesnice) - silnička do Záběhlé (bývalá vesnice) - hráz Padrťského Dolejšího rybníka - silnička a poté lesní cesta přes Palcíř (kopec) - Kolvín (celkem 11 km).

Horydoly.czORGANIZACE ZÁVODU: Běhej lesy do Brd

Běhej lesy: kalendář závodů 2018