Ještěd Sky (half) marathon se poběží čtyři hodiny
Letošní ročník největšího tuzemského seriálu běhů v terénu Kilpi Trail Running Cup se pomalu, ale jistě blíží k závěru. Na běžce čeká Ještěd Sky (half) marathon. Letos má závod celkové převýšení 1350 metrů a protahuje na půlmaraton.
Běželi a přidávají Ještěd
Jana Ryantová. "Ten kopec mám ráda jako takový. Fascinujeme mne jeho majestátnost, okouzlují mě východy slunce na vrcholu a kameny rozsypané po celém hřebeni jako cukr. Moc se těším, že se potrápím zrovna tam. A na výsledku nezáleží. Tedy, dokud nezazní startovní výstřel."
Hanka Topolovová: "I když je člověk součástí realizačního týmu a bude se vám zdát názor zkreslený, není to mu tak. Běhání v kopcích a po nádherných trasách dává běhu jinou dimenzi. Včetně motivace, když máte v zádech či před sebou partu běžců. Ještěd je prostě krásný a stojí za to."
Radka a Eva: Trutnovské běžecké duo dam, které trailovým během žijí. Mezi jejich běžecké trasy patří především horské terény v domovských Krkonoších. Ještěd je pro ně další výzvou.
Tento vrchol je symbolem a dominantou Libereckého kraje a to svojí polohou i výškou 1012 m. Včetně stavby, která za svou jedinečnou architekturu získala Perretovu cenu a stala se národní kulturní památkou a stavbou století. Formu zde můžete prověřit už v neděli 18. září!
Změny jsou kořením běžeckého života
"Přitvrdili jsme, protože to lidé chtějí. A my chceme mezi skyrunningové závody (součást Bohemia Industry Skyrunner Czech series). Taky opouštíme i zbytky asfaltu a jdeme jen do terénu," potvrzuje ředitel závodů Martin Dvořák.
Bilance letošního závodu
* 1350 metrů převýšení na 21 km dlouhé trati závodu
* čtyřikrát nahoru, čtyřikrát dolů
* dvě občerstvovací stanice s vodou a s ionotovými nápoji
* předpokládaný čas na tuhle porci kilometrů je asi čtyři hodiny
Kudy povede trasa
Trasa křižuje ještědský hřeben z jedné strany na druhou a nabízí krásné výhledy. Start závodu je v Horním Hanychově a začíná se pěkně zostra, sjezdovkou nahoru. Ti, kdo mají za sebou Krkonošský závod to ale nepřekvapí. Těsně před vrcholem se kousek klesne a potom už konečně vystoupáte až na vrchol. Trasa padá na druhou stranu hřebenu, která je ještě malebnější. Z Plání pod Ještědem přichází konečně kousek hřebenovky, i když ne na dlouho. Ale to už budete dávno za půlkou a to pokaždé vlije do žil trochu nové naděje a sil nohám. Do cíle se padá stejným svahem, kterým se začínalo.
Nejen sportem je běžec živ
Proto ty, co si chtějí dopřát architektonickou vložku, doporučujeme prohlédnout si unikátní architekturu hotelu, který si vysloužil místo v seznamu UNESCO. Před je stavbou zdobil vrchol Ještěd velký kříž. Kříže na Ještědu mají dlouhou historii.
Myslíme i na hobby běžce
Kratší hobby verze měří 9 km, má 600 metrů převýšení na (prvních) dvou velkých kopcích.
Na start se postaví šampioni
Na startu budou jak loňský vítěz Jan Zemaník nebo Tomáš Maceček, oba dva borci z Beskyd, ale i další zvučná jména. A hlavně spousta nadšených sportovců a milovníků přírody. Přehlídka barevných bot a ještě barevnějších podkolenek a návleků, běhacích sukýnek, kompresních úborů, čelenek. Energie připravených svalů, nadšených obličejů a doširoka otevřených očí. A především sportovních duší, které se s očekáváním těší na zážitek. Zažijte s námi Ještědský skyrunning půlmaraton.
Program nejen pro běžce
Jako vždy bohatou tombolu se zápůjčkou Subaru s plnou nádrží na víkend ještě vylepší poukázky Telebridge teamu na paraglidingové lety nad Beskydami. Ty si lze ideálně vybrat u příležitosti výpravy na další závod KTRC do Čeladné.
Zazvonil zvonec a KRTC závodům bude zanedlouho konec
Letošní seriál KTRC už zná také termín vyhlášení celkových výsledků. Nejlepší budou oceněni opět v rámci outdoorového festivalu Obzory 12. listopadu v Praze na Filozofické fakultě.
Tím ale sezona nekončí! Po loňském úspěchu pokračuje Běh do oblak až na zdejší unikátní vyhlídkovou stezku po sjezdovce na Dolní Moravě. Koná se 10. prosince a účastníci zde získají startovné na jeden ze závodů KTRC 2017 zdarma.
INFO: Trail Running Cup
Horydoly jsou mediálním partnerem Trail Running Cup.
Diskuse
Diskuze k článku
Čeští triatlonisté závodili v Číně a v Caorle
Finále Českého poháru v aquatlonu ovládli v Brně Mittner a Surová
Nejčtenější články
Jezero kmotrů Tegernsee
Finále Českého poháru v aquatlonu ovládli v Brně Mittner a Surová
Čeští triatlonisté závodili v Číně a v Caorle
Suomi 42 - ultramaratonec Kujan se znovu vydal na sever
Elba Island Marathon: French Runner Gueydon and Italian Athlete Giomi Win the 10th Edition
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Open House | Praha | 18.-24.5. | 18.5. | |
|
Muzejní noc
|
Plzeň | 22.5. | ||
| EPO survival | Dřevěnice | 23.5. | 03:00 | |
| Tisá Ultra Trail | Tisá | 23.-24.5. | 23.5. | |
| Tygří stezkou | Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy | Rodinná hra | 23.5. | |
| Budějovický půlmaraton | České Budějovice | 30.5. | ||
| Čertovskej ultratrail | Hamr na Jezeře | 30.5.-6.6. | 30.5. | |
| Running festival | České Budějovice | Běh | 30.5. | |
| Král Šumavy RUN | Klatovy | Běh | 30.5. | |
| Běh pro Paraple | Praha, Slavia | 31.5. |
Diskuse
| Lhanebal | Dichaelrerce, 22.5.2026 5:03, 9 příspěvků |
| Cialis 20mg price | ThomasSum, 22.5.2026 4:16, 19 příspěvků |
| Cheap Cialis | KennethJal, 22.5.2026 3:57, 19 příspěvků |
| Gichardpow | Stephenjense, 22.5.2026 3:07, 9 příspěvků |
| polymarket us | RickyRub, 22.5.2026 1:52, 14 příspěvků |
| polymarket app | JeffreyRes, 22.5.2026 1:52, 14 příspěvků |
| Inu odvoláme Okamuru? | Pišišvor, 21.5.2026 22:12, 7 příspěvků |
| Inu odvoláme Okamuru? | Honza, 21.5.2026 21:11, 7 příspěvků |
| bulvar | Jan Drtina, 21.5.2026 9:24, 5 příspěvků |
| Reakce k části článku | Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 20.5.2026 17:29, 5 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Plány na příští zimu | Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55 |
| Re: Bikesraz na Vysočině | Horydoly , 20.5.2026 1:14 |
| THE MARCHE REGION AT ITW ... | Horydoly , 16.5.2026 23:19 |
| Aparthotel Svatý Vavřinec... | Horydoly , 14.5.2026 22:16 |
| Velký jarní úklid | apasa2qa1@any.pink, 14.5.2026 19:00 |
| Re: Fjällräven | Horydoly , 6.5.2026 1:48 |
| Stubai - lyžování do května | Horydoly , 6.5.2026 1:43 |
| Zimní outdoor | sokarovskiy sokarovskiy, 5.5.2026 11:03 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH