Pražská obava z brněnského osudu

Pražská obava z brněnského osudu
SDÍLEJ:
\"Slibuji, že veletrh Holiday World bude mít glanc,\" říká jeho manažer Libor Patočka. \"Areál holešovického Výstaviště bude plně vytížen.\" Proč tak samozřejmé předpoklady úspěšného veletrhu zdůrazňuje ještě před zahájením? Protože celé veletržní odvětví je v krizi. Veletrhy zaměřené na cestování a volný čas jsou na tom zvláště špatně.

Veletrh Holiday World, který právě dnes začíná, se křečovitě snaží budit dojem, že se vlastně nic neděje. Že je stále nutné vystavovat na veletrhu cestovního ruchu, pokud zastupujete svoji zemi, region, nebo třeba cestovní kancelář.

Go a Regiontour vyhořely

Jenže ono tomu tak už několik let není. Podobné akce držely nad vodou v Česku státní peníze na podporu cestovního ruchu, kdežto soukromníci je nechávají vydělávat jinými kanály. Z veletrhů se přesunuli na internet, do inzerce, podporují eventy a mnoho drobných aktivit směřujících k propagaci jejich byznysu.

Letos se to ukázalo v plné nahotě v Brně. Veletrh Go a Regiontour tradičně zaměřený na propagaci tuzemských regionů, krajů, okresů, měst a jednotlivých turistických zajímavostí, zel prázdnotou. Úředníci nedostali od státu peníze, aby je vyhazovali oknem za katalogy, letáčky a výlety na veletrhy.

V Brně chyběli vystavovatelé, velké a zajímavé expozice a nakonec i návštěvníci z řad odborné i laické veřejnosti.

Nemusíte se bát. Praha není Brno.

Toho se strašně bojí i pořadatelé veletrhu Holiday World. Zda je to obava lichá, nebo oprávněná, se dozvíme, až se brány otevřou i pro veřejnost. Dnes a zítra je vstup jen pro odbornou veřejnost.

"Máme zajištěnou účast všech tuzemských regionů s výjimkou jednoho moravského," připomíná Libor Patočka a snaží se udržet kamennou tvář: "Po fiasku brněnského veletrhu před čtrnácti dny mohou být vystavovatelé klidní." Účast potvrdilo také 48 států.

Podle prvního dojmu to vypadá, že výstavní plocha určená pro cestovní ruch na Holiday Worl se zmenšila přibližně o čtvrtinu oproti minulým letům.

Finanční peklo je možná daleko, ale nikdo to přesně neví

V rámci Holiday World proběhnou dva pobočné veletrhy Top Gastro (hotelnictví a restauratérství) a Golf Show (zelenobílý sport). Zároveň organizátor souběžného filmového festiválku Petr Horký, který si honosně říká prezident, slibuje, že jeho akce bude velká a významná. Kdeže... už teď je jasné, že promítání pár filmů, které byly uvedené jindy a jinde, bude v málo důstojných prostorách a diváci je uvidí pouze pokud náhodně půjdou okolo.

Ze zkušeností s dávno mrtvými veletržním projekty, jak například Sport Prague a Šport Línia Banská Bystrica, můžeme říci, že než se veletrh definitivně zruší, proběhne několik ročníků, kdy pořadatelé nabalují okolo zmenšujícícho se jádra další malé speciality ve snaze ekonomicky přežít. Obvykle je to ovšem cesta do finančního pekla.

Přejeme veletrhu Holiday World, aby touto cestou nemusel projít.

Otevírací doba veletrhu 2012

Čtvrtek 9. února: 10-18 h jen pro odborníky
Pátek 10. února: 10-18 h jen pro odborníky
Sobota 11. února: 9-18 h pro veřejnost
Neděle 12. února: 9-17 h pro veřejnost

Vstupné: 150 Kč (dospělí), 80 Kč (studenti a senioři), 300 Kč (rodina) a 600 Kč (odborníci)

Holiday World na HORYDOLY

Holiday World 2010
Holiday World 2009
Holiday World 2007
Holiday World 2006
Holiday World 2004


Zobrazit místo Praha - město na větší mapě
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Booking.com: dubnový únik dat a květnové podvody

Booking.com: dubnový únik dat a květnové podvody

Celosvětová cestovní agentura Booking.com byla vykradena - v dubnu došlo k obrovskému úniku dat. Byla ukradena také osobní data uživatelů. Už v květnu se zločin projevuje podvodnými e-maily.  ... celý článek

4-Day Tour From Fes to Marrakech: What the Trip Is Like

Marrakech Desert Tours: A Practical Guide to Morocco's Sahara

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Žlutá letadla Spirit se snesla z nebes a už nikdy nepoletí

Žlutá letadla Spirit se snesla z nebes a už nikdy nepoletí

Nízkonákladové americké aerolinky Spirit Airlines ukončují svoji existenci. 34 let provozovaly létání za velmi nízké základních tarify s příplatky za jakékoliv další služby.
Booking.com: dubnový únik dat a květnové podvody

Booking.com: dubnový únik dat a květnové podvody

Celosvětová cestovní agentura Booking.com byla vykradena - v dubnu došlo k obrovskému úniku dat. Byla ukradena také osobní data uživatelů. Už v květnu se zločin projevuje podvodnými e-maily.  
4-Day Tour From Fes to Marrakech: What the Trip Is Like

4-Day Tour From Fes to Marrakech: What the Trip Is Like

If you want to see a lot of Morocco without rushing through it, a 4-day trip from Fes to Marrakech is one of the smartest routes. You get cedar forests, mountain roads,
Marrakech Desert Tours: A Practical Guide to Morocco's Sahara

Marrakech Desert Tours: A Practical Guide to Morocco's Sahara

If you're planning a trip to Morocco, marrakech desert tours are one of the most memorable things you can do. You can ride camels over wide dunes, spend a night in a desert
Světová populace 8 400 000 000 lidí hovoří 6900 jazyky

Světová populace 8 400 000 000 lidí hovoří 6900 jazyky

Na planetě Zemi se hovoří zhruba 6900 řečmi. 44 % z nich je ohroženo vymřením. V Evropě je to třeba lužická srbština.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 29.5.-13.6. 29.5.
Veletrh vědy Praha, Letňany 4.-6.6. 4.6.
Caminos - cestovatelský festival Karlovy Vary, svatý Linhart 6.6.
Folklorní festival CIOFF Plzeň 10.-14.6. 10.6.
Muzejní noc Praha   14.6.
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 19.-20.6. 19.6.
Letní slunovrat Česko 21.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 24.-28.6. Cyklistika 24.6.
Exotické ptactvo - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 14.-30.8. 14.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 20.-25.8. 20.8.

Diskuse

best mail order pharmacy ... Donaldtem, 30.5.2026 13:37, 56 příspěvků
buy prescription drugs fr... RichardAlurl, 30.5.2026 12:09, 24 příspěvků
canadian pharmacies compare OctavioTot, 30.5.2026 11:53, 24 příspěvků
best online canadian phar... OctavioTot, 30.5.2026 11:25, 56 příspěvků
pharmacy in mexico city JerryKex, 30.5.2026 8:26, 24 příspěvků
mexico medication RogerHom, 30.5.2026 8:22, 56 příspěvků
Gichardpow Stephenjense, 30.5.2026 7:54, 11 příspěvků
reliable canadian online ... OctavioTot, 30.5.2026 6:37, 56 příspěvků
Online medicine home deli... RandyNen, 30.5.2026 5:00, 56 příspěvků
п»їlegitimate online phar... Jamesmum, 30.5.2026 3:21, 24 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Prokletije febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01
Albánie febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:00
Re: SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:47
SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:20
Plány na příští zimu Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55
Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 20.5.2026 1:14
THE MARCHE REGION AT ITW ... Horydoly , 16.5.2026 23:19
Aparthotel Svatý Vavřinec... Horydoly , 14.5.2026 22:16