Lezecko-bikerské Arco

Lezecko-bikerské Arco
SDÍLEJ:
Vloni jsme se vydali na dovolenou do Arca v Itálii. Vzali jsme to přes Dolomity. Moc krásná místa, na která se budu velmi rád vracet. Na kole, v lezečkách i pohorkách.

První plánovaná zastávka byla v Dolomitech, kde jsme si vybrali pár ferát. Během cesty autem jsme se navzájem poztráceli, ale díky moderním komunikačním prostředkům jsme se nakonec sešli u chaty na Passo Sella.

Dolomitské feráty

Tady jsme si vybrali feratu s poněkud dlouhým nástupem, ale protože jsme byli všichni dostatečně natěšeni, tak nám to nevadilo. Večer jsme nadivoko zabivakovali u cesty a další den hurá opět na ferátu.

Po třech dnech jsme toho měli plné zuby a polovina z nás se vydala směr Arco. Druhá polovina měla v plánu ferátu na Marmoladě.

Lezení v plotnách

Když jsme se všichni společně sešli v Arcu, poléčili jsme si puchýře z naší gore obuvi, počachtali v bazénku, kterým byl kemp vybaven, a začali plánovat, co všechno vylezem a nevylezem.

Jako první jsme se chtěli podívat na Sluneční plotny, které byly asi pět kilometrů od Arca. Sám rajbas a neskutečné vedro, tak by se to dalo asi popsat. Ale lezení moc pěkné. Během našeho pobytu jsme střídavě lezli v oblasti u kempu a právě na Slunečních plotnách.

Na kole a na bruslích

Přítelkyně a manželky mezitím prozkoumávaly cyklostezky v okolí Arca a provětrávaly kolečkové brusle a peněženky svých miláčků. Na výbornou zmrzlinu, kterou měli v nedaleké cukrárně, jsme se nechali přemluvit skoro každý večer. Samozřejmě jsme museli ochutnat i místní pizzu a klasické italské presso.

Když jsme zrovna nelezli, tak jsme se poflakovali u jezera Lago di Garda, které mělo velmi příjemnou teplotu, a konec konců, i na jeho březích se dalo lézt.

Před odjezdem jsme udělali nějaké nákupy ve sportovních obchůdcích, vykoupili jsme snad všechny žďáráky, a vydali se zpět na cestu domů. Letos jsme tuto akci vynechali, protože toho máme naplánováno tolik, že by prázdniny musely mít aspoň rok, aby se to dalo zvládnout.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Arco a MTB
Mrkni se na stránky Zdenka bartoše.Loni jsem využil jeho zkušeností a 4 překrásný MTB až trialový etapy jsem si tam projezdil.Kdfyž tak se ozvy mám mnoho osobních poznatků!
  • Autor color
  • Datum a čas 15.3.2005 21:54
Reaguj
zoocamp
existuje na tento camp web adresa ??Dík za info
  • Autor Jirka
  • Datum a čas 4.1.2005 12:03
Reaguj
monte varagna
je to krásný kopec po levém břehu Gardy. Skoro 2km převýšení.vede to přes vinice v Nagu(a taky super lezení)celé jezero máš jako na dlaní(viz foto).je třeba mít hodně dobré brzdy. je to pak fest z kopce
  • Autor Liban
  • Datum a čas 4.8.2004 12:12
Reaguj
Zoocamp znám,je to tam opravdu super.Můžeš mi dát tip na pěknou cyklotrasu pro BMT v okolí Arcu.Díky
  • Autor Jindra
  • Datum a čas 4.8.2004 11:21
Reaguj
ne, to není ono!. Ten Zoocamp je přímo v Arcu kousek od hradu. jedeš podél té obrovské stěny směrem na sever. když tak zavolej 608 228 227
  • Autor Liban
  • Datum a čas 4.8.2004 08:47
Reaguj
tak jsem ho hledal a nenasel... neni to tenhle, podle toho bazenu:camp Zocco - http://www.gardalake.it/campingzocco/dik
  • Autor pepa
  • Datum a čas 4.8.2004 07:12
Reaguj
Re: kemp
je to zookemp a je přímo pod tou zadní 400m stěnou. je tam i pěkná ferata a lezení, že můžeš jistit skoro ze stanu. 6 a 1/2 min pod nástup. bomba!!!
  • Autor Talib
  • Datum a čas 3.8.2004 22:28
Reaguj
kemp
jak se prosim te jmenuje ten kempik? dik
  • Autor pepa
  • Datum a čas 3.8.2004 07:39
Reaguj
Celkem 8 příspěvků v diskuzi


Obhajoba titulu mistra světa Tománkovi zhořkla. Diskvalifikace v Nice otevřela debatu o pravidlech pro kategorii handcycle

Obhajoba titulu mistra světa Tománkovi zhořkla. Diskvalifikace v Nice otevřela debatu o pravidlech pro kategorii handcycle

Paratriatlonistovi Janu Tománkovi nevyšel ve francouzském Nice útok na obhajobu světového titulu na klasické ironmanské distanci. Osudnou se mu stala diskvalifikace za nesplnění časového limitu během cyklistické části. "Beru to... celý článek

Biatlonista na kole byl sražen ze silnice

Plzeň a Plzeňsko AKTUÁLNĚ 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Biatlonista na kole byl sražen ze silnice

Biatlonista na kole byl sražen ze silnice

ČERNÁ VDOVA 19letého biatlonistu Jana Vaňhu na silničním kole srazil řidič osobního auta u obce Krouna mezi Poličkou a Hlinskem.
Plzeň a Plzeňsko AKTUÁLNĚ 2025

Plzeň a Plzeňsko AKTUÁLNĚ 2025

FALTUSŮV MOST Novinky ze západočeské metropole a okolí.
Alpy AKTUÁLNĚ 2025

Alpy AKTUÁLNĚ 2025

NIEDERE TAUERN Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
Cyklonovinky 2025

Cyklonovinky 2025

ČESKÁ KAMENICE Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Obhajoba titulu mistra světa Tománkovi zhořkla. Diskvalifikace v Nice otevřela debatu o pravidlech pro kategorii handcycle

Obhajoba titulu mistra světa Tománkovi zhořkla. Diskvalifikace v Nice otevřela debatu o pravidlech pro kategorii handcycle

Paratriatlonistovi Janu Tománkovi nevyšel ve francouzském Nice útok na obhajobu světového titulu na klasické ironmanské distanci. Osudnou se mu stala diskvalifikace za nesplnění časového limitu během cyklistické části. "Beru to

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Klenoty pralesa - výstava Olomouc 17.10.-2.11. 17.10.
Czech Travel Market Praha, Letňany Veletrh cestovního ruchu 21.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Frýdlant nad Ostravicí, kulturní centrum 21.-23.10. 21.10.
ITEP - veletrh Plzeň, Lokomotiva 24.-26.10. 24.10.
Cyklohráček - vlak s dětskou hernou Praha 23.3.-28.10. Praha - Slaný 28.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Řepiště, U Máně 30.10.-5.12. 30.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Hradec Králové, Bio Central 3.-5.11. 3.11.
WTM - veletrh Velká Británie, Londýn 4.-6.11. Cestování 4.11.
EICMA - veletrh Itálie, Miláno 6.-9.11. Cyklistika a motocykly 6.11.
Caravaning - veletrh Brno, Výstaviště 6.-9.11. 6.11.

Diskuse

??? Honza, 20.10.2025 10:55, 1 příspěvek
Ada, Phill, 20.10.2025 9:24, 1 příspěvek
Čelovka Petr, 19.10.2025 19:39, 24 příspěvků
Rysy - smrtelné úseky Kuba Turek, 19.10.2025 0:11, 2 příspěvky
??? Honza, 18.10.2025 10:59, 2 příspěvky
Inu Kuba Turek, 17.10.2025 13:32, 6 příspěvků
Inu Honza, 17.10.2025 13:03, 6 příspěvků
Mlýnská Třeboň vodák Marek, 17.10.2025 11:30, 1 příspěvek
??? normální horolezecké ... Tom, 17.10.2025 10:45, 6 příspěvků
na rysy Dědek, 17.10.2025 9:57, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Mezinárodní úspěch Kutné ... Horydoly Open, 20.10.2025 9:30
Podzimní výlovy Horydoly , 17.10.2025 19:45
Jižní Čechy Horydoly , 15.10.2025 1:17
Czech Travel Press Horydoly , 12.10.2025 18:41
Zanzibar Horydoly , 8.10.2025 0:03
Z celého světa na Vltavu Horydoly , 7.10.2025 23:57
FUNGI FEST 2025 Horydoly , 3.10.2025 1:51
577 tisíc návštěvníků za ... Horydoly , 3.10.2025 1:48