Muttereralm Innsbruck aneb česko-slovenští bikeři v Rakousku

Muttereralm Innsbruck aneb česko-slovenští bikeři v Rakousku
Bikepark Muttereralm Innsbruck.
Autor snímku TMR
SDÍLEJ:

Leží v údolí řeky Inn prakticky na úpatí Alp. Je to hlavní město spolkové země Tyrolsko a v bezprostřední blízkosti města uvidíte vysoké hory. Innsbruck je prostě brána do Alp a výchozí základna pro mnohé české turisty. Není proto divu, že kousek od města v Mutters najdeme zajímavý Bikepark Innsbruck s devíti trasami od těch pro rodiny s dětmi, až po traily pro ty nejnáročnější.

Muttereralm Innsbruck aneb česko-slovenští bikeři v Rakousku
Muttereralm bike.
Autor snímku Bikepark Innsbruck

Provozovatelé tohoto bikeparku jsou Češi. Majitelem je slovenský finanční konglomerát,který se mimo jiné zaměřuje na cestovní ruch. 

Mutters je malebnou vesničkou, kterou najdeme na sluncem zalité plošině u vstupu do Stubaitalského údolí. Leží v nadmořské výšce 830 metrů a žije tu zhruba 2180 stálých obyvatel. Hned dvakrát Mutters získal ocenění nejkrásnější vesnice Tyrolska, na což jsou místní obyvatelé právem hrdí. A to díky dokonale zachovalým starým zemědělským usedlostem, krásnému výhledu na horu Nordkette a město Innsbruck. Mutters je prostě klenotem uprostřed drsných majestátních hor.

Bikepark Innsbruck, který se úspěšně začlenil mezi většinou zimní areály v Mutters, zde nabízí devět tras v délce přes 25 km nejlepší trailové zábavy od rodinných, hravých až po technicky náročné.

Rodiny a bikeři

"Jsme takové rodinné středisko. Soustředíme se na dvě cílové skupiny, a to na rodiny s dětmi a bikery. Nejlepší je samozřejmě kombinace obojího. U nás si totiž může rodina kromě jízdy na kole užít i další atrakce," vysvětluje manager Bikeparku Tomáš Vrbišťan. "Bikepark Innsbruck najdeme v areálu Muttereralm. Patříme do skupiny Tatry Mountain Resorts, kde provozujeme další areály na Slovensku, v Polsku a v České republice."

Pro rodiny s dětmi areál nabízí modrý lehký flow trail s názvem The Chainless One. Dále tu mají vodní svět spojený s dětským hřištěm. Zasněžovací jezero, tedy vodní nádrž, kterou v zimě využívají pro zasněžování sjezdovek, slouží v létě jako relaxační místo. U jezera najdeme piknikové stoly a lehátka, to vše s nádherným výhledem na údolí řeky Inn a také město Innsbruck. Děti berou za velikou atrakci zdejší domek v korunách stromů. Také tu vybudovali přes pět kilometrů dlouhou lesní cestu pro terénní tříkolky.

Ti nejmenší si mohou do sytosti užít samostatný dětský park, tedy tréninkové místo, umístěné u horní stanice zdejší lanovky Muttereralmbahn. Pro kompletní bezstarostný zážitek slouží všem cyklistům kvalitně vybavená půjčovna kol s obchodem, místo na mytí kol a průvodce celým bikeparkem.

Horydoly.czCYKLISTIKA PRO OTRLÉ: Tyrolské MTB safari na vlastní kůži

Muttereralm.

“V letošním roce otevíráme další tři kilometry nových trailů v Bikeparku Innsbruck. Tím rozšíříme nabídku na celkových 25 km cyklistických tras. Další novinkou letošního roku je obnovený provoz druhé kabinové lanovky Nockspitzbahn, která začíná v sousední vesnici Götzens. Ta byla v provozu naposledy v roce 2017, nyní ji nově pouštíme o víkendech v červenci a srpnu," doplňuje Tomáš Vrbišťan. Tato lanovka rozšiřuje možnost bikeparku o dva traily s názvy The Wild One (červený, středně náročný) a The Rough One (černý, vhodný pouze pro zkušené jezdce). Je také zajímavou atrakcí i pro pěší, protože výstupní stanice se nachází o 200 výškových metrů výš oproti druhé lanovce z Mutters. Odměnou je krásný výhled na údolí řeky Inn a samotný Innsbruck.

Zlatým hřebem je originální Crankworx Festival, který se také koná v tomto středisku. Crankworx je největší světový festival pro horské cyklisty, kde se soutěží v různých disciplínách a prezentují se nejlepší jezdci. Jde o sérii závodů zde v Innsbrucku v Rakousku, dále na Novém Zélandu a v Kanadě.

Horydoly.cz15 DNÍ V SEDLE: Tirol MTB safari

Muttereralm bike.

MTB vyjížďka do hor

Oblast kolem Pfriemesköpfl nabízí několik mountainbikových tras pro každého, kdo chce být daleko od rušných cyklistických stezek. Bikepark Innsbruck jich nabízí hned několik. "Jako MTB trasy v zásadě chápeme všechny povolené bikerské trasy, u nichž podíl asfaltových povrchů jen zřídka přesahuje 30 %. Zmíněné trasy prakticky vedou po single trailech, lesních a lučních cestách. To znamená, že se zde mohou současně pohybovat nejen cyklisté, ale i například traktory."

Horydoly.czPOD EUROPABRÜCKE: Bikepark Matrei

Také tu očekávejte různé přírodou nachystané překážky, jako jsou například kořeny, vyčnívající kameny apod. Tyto cesty vyžadují určitou pozornost, ale na druhé straně si nemůžete stěžovat na nudu.

Mountainbikové trasy se dělí na tři stupně obtížnosti: lehké (modré), střední (červené) a těžké (černé). Modře značené trasy jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Jsou sjízdné i na běžných kolech a převážně se na nich nevyskytuje žádná automobilová doprava. Nebezpečná místa jsou dobře označená. Červené trasy jsou vhodné pro pokročilé nadšence, přičemž jim provozovatelé doporučují adekvátní vybavení. Maximální klesání na krátkých trasách může totiž činit až 17 %. Ještě strmější jsou pak černě značené MTB trasy. Na tyto můžou vyrazit opravdu jen zkušení jezdci s odpovídajícím vybavením, které je povinné.

Lesní cesty a single-traily vedou podél rustikálních pastvin a horských chat směrem k vrcholu, samozřejmě vždy s úchvatným výhledem na horu Nockspitz nebo široké údolí řeky Inn. MTB trasy v kombinaci s jednoduššími single-traily jsou ideální i pro túry na elektrokolech.

INFO: Muttereralm


Zobrazit místo Běžky a kola na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Great post.

Nepal Guide Treks offers unparalleled adventure experiences in the breathtaking landscapes of Nepal. With a team of expert guides, they provide exceptional trekking, mountaineering, and cultural tours, catering to both seasoned adventurers and newcomers. We will be happy to organise treks and even cycling tour in any kind.

Reaguj
.

Skvělý článek. https://outdoortravelnews.com/

  • Autor odtn
  • Datum a čas 6.8.2023 14:17
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


První zimní výlet na kolech podél Jizery do Turnova

První zimní výlet na kolech podél Jizery do Turnova

První zimní výlet na kolech jsme absolvovali podél Jizery. Zasněžená a trochu i zaledněná trasa nás vedla podél Ještědsko-kozákovského hřbetu zhruba 25 km.  ... celý článek

Ralsko AKTUÁLNĚ 2023

Cyklonovinky 2023

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Cyklomaratony pro každé kolo 2024

Cyklomaratony pro každé kolo 2024

AKTUALIZACE S dlouhými závody na horských kolech se doslova roztrhl pytel. Bikemaratony jsou stále populární nejen mezi profesionálními závodníky, ale přijíždějí na ně i tisíce amatérů. Od března do října si lze
Florenc v Praze je opravená, ale nefunkční

Florenc v Praze je opravená, ale nefunkční

Praha 1, kterou ve ODS, a magistrát, který také vede ODS, rekonstruovaly ulici Na Florenci. Důvodem byla nová výstavba obrovského developerského projektu Masaryčka, který postavila Penta se souhlasem ODS. Od prvních plánů bylo
Bezručovo údolí je nejdelší v Krušných horách

Bezručovo údolí je nejdelší v Krušných horách

Cyklostezka Bezručovým údolím vede z Chomutova k Hoře Svatého Šebestiána na hřebeni Krušných hor.  V dolních partiích teče hluboce zaříznutá říčka Chomutovka, ve středních části je zalesněné smrkovými lesy a na hřebenech se táhnou
Hostivařská přehrada 2023

Hostivařská přehrada 2023

CYKLOSTEZKA Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9-20 hodin. Vstupné 150 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není omezena.
Fantastický triatlonový říjen pro české barvy

Fantastický triatlonový říjen pro české barvy

Český triatlon prožil fantastický říjen. Tereza Kuříková zářila v Brazílii. Za 4. místo na Světovém poháru získala klid na olympiádu. Amatérky Barbora Besperát a Jana Richtrová vyválčily zlaté medaile ve svých věkových kategoriích

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 1.-17.12. 1.12.
Advent Česko 3.-24.12. 3.12.
Přílet anděla České Budějovice, Náměstí Přemysla Otakara II. 5.12.
Zimní slunovrat Česko 22.12.
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 10.-12.1. Horské technologie 10.1.
ISPO China - veletrh Čína, Peking 12.-14.1. 12.1.
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 13.-21.1. 13.1.
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 20.-28.1. 20.1.
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 2.-4.2. 2.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 3.-11.2. Lodě 3.2.

Diskuse

SUV Novinář, 4.12.2023 2:49, 23 příspěvků
zima konečně ! Skiák, 3.12.2023 21:49, 1 příspěvek
Zaevidoval bych to E, 2.12.2023 10:53, 49 příspěvků
Proboha . . . . Kuba Turek, 1.12.2023 21:32, 49 příspěvků
Proboha . . . . Zadna JPP, 1.12.2023 20:55, 49 příspěvků
Proboha . . . . Michael Beranek, 1.12.2023 19:32, 49 příspěvků
Proboha . . . . Honza, 1.12.2023 14:55, 49 příspěvků
Proboha . . . . Matej, 30.11.2023 22:39, 49 příspěvků
Proboha . . . . Michael Beranek, 30.11.2023 16:33, 49 příspěvků
Shrnuti X, 30.11.2023 13:45, 49 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Turisté tráví nejvíce čas... Horydoly , 2.12.2023 21:53
Darujte k Vánocům zážitky... Horydoly , 2.12.2023 21:50
Vánoce Horydoly , 2.12.2023 21:44
Náš svět, takový jak jsme... milan šupa, 23.11.2023 19:52
Expedície Bratislava Horydoly Open, 21.11.2023 11:15
Lyžařská sezóna na Monínc... Horydoly , 20.11.2023 0:10
Zima môže začať Horydoly , 20.11.2023 0:04
Re: Pojištění Horydoly Open, 16.11.2023 23:12