Jak poznáte kvalitní koloběžku

Jak poznáte kvalitní koloběžku
Koloběžka Crussis Urban v plné palbě včetně značkového oblečení, dresu, helmy a blikaček.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

KOMERČNÍ SDĚLENÍ Není koloběžka jako koloběžka. Také jste slyšeli, nebo se někde dočetli jak je koloběžka úžasný pohyb? Ano, je to tak, ale POZOR! Není tomu tak na každé koloběžce! Pokud o koupi koloběžky uvažujete, tak než se rozhodnete, kterou z obrovské nabídky na trhu koupíte, určitě si pozorně přečtěte náš článek.

Ať víte, na co si dát pozor, aby se po zakoupení nestala nová koloběžka vaší noční můrou, ale naopak, aby se stala vaším novým kamarádem na úžasné projížďky a výlety.

Na základě níže uvedeného se sami rozhodnete, jestli si chcete koupit nekvalitní levný výrobek, který při prohlížení v internetovém prohlížeči bude na vašem monitoru vypadat velmi podobně, jako naše kvalitní koloběžky CRUSSIS. Zakoupením nekvalitního výrobků vám však garantujeme, že po pár kilometrech vás koloběžení omrzí, bude vám jízda připadat namáhavá, nebudete z ní mít dobrý pocit a velmi brzy levnou koloběžku buď prodáte a nebo vyhodíte, protože pravděpodobně ani vašim dětem nebude vyhovovat.

Naopak, v případě kvalitní koloběžky CRUSSIS Vám garantujeme, že objevíte  doposud nepoznané. Zažijete novou dimenzi pohybu u kterého protáhnete celé své tělo. S lehkostí urázíte za den desítky kilometrů bez větší námahy (běžné 30-50km, ale i 100km pro amatéry není výjimkou) a to vše bez následné bolesti zad, nohou, hýždí a celého těla, kterou znáte třeba z jízdy na kole.

Technické parametry koloběžky Crussis.

Pořekadlo "nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci" platí u koloběžek dvojnásob. Ptáte se proč? Kde je ten propastný rozdíl? Čtěte níže:

 • Světlá výška nášlapné plochy nejvýše 5,5 cm (výška ve které jezdec stojí - 8 cm). Čím vysší nášlap, tím více se noha musí při každém odrazu pokrčovat a tím více sil a námahy je zapotřebé. Na koloběžkách CRUSSIS ujedete bez větší námahy desítky kilometrů denně (i 100km neni žadnou vyjímkou pro rekreakčního koloběžkáře)

 • Náboje s průmyslovými ložisky zajistí minimální valivý odpor. Toto je velmi podstatné, jelikož náboje s prumyslovými ložisky mají podstatně menší valivý odpor než náboje s věnečkovými ložisky. Poznáte to tak, že pokud nadzvednete koloběžku a roztočíte třeba kolo s průmyslovým ložiskem, tak v podstate si můžete jít uvařit kafe a až si ho vypijete, bude se kolo ještě pořád točit. Pokud stejným způsobem roztočite kolo s klasickým věnečkovým ložiskem, tak se kolo po pár otáčkách zastaví. U velmi levných koloběžek budete někdy i rádi, pokud kolo udělá samo alespoň 3 otáčky. Toto celé zapříčiňuje lehkost a komfort jízdy, kdy jezdce na koloběžce, poté co ji uvede do pohybu, nebrzdí nekvalitní ložiska s obyčejnými lacinými věnečkovými ložisky a neplýtvá energií určenou na pohyb celé koloběžky. Nemusíte se tedy tak často atak silně odrážet, abyste docílí komfortní jízdy.

 • Pevný rám, který se při odrazu neprohýbá. Pružící rám vám bere odrazovou energii, naopak pevný rám přenáší maximum energie jezdce do pohybu koloběžky. CRUSSIS koloběžky mají minimání pružnost, jsou vyráběny z ocelové trubky o šíře 3mm, která je nejen pevná, ale i dostatečně bezpečná.

 • Kvalitní pláště, které stejně jako u auta snižují odpor a zvyšují bezpečnost jízdy.  CRUSSIS koloběžky jsou vybaveny pláštěmi renomované značky Schwalbe. Kvalitní pláště svým složením, radiusem a hlavně možností  nafouknout je na vyšší tlak, zajistí minimální valivý odpor. Levné koloběžky jsou zpravidla vybaveny NO-NAME plášti té nejnižší kvality, které se dají nafouknout jen na cca polovinu tlaku než prvotřídní pláště Schwalbe, takte nízký tlak společně s nekvalitní směsi a
  velmi nekvalitním dezenem, zapříčiní, že valivý odpor prvotřídního pláště SCHWALBE je až 15x nižší, než valivý odpor nekvalitního pláště. Toto hraje opět velkou roli, že s kvalitními plášti se nemusíte tak často a takovou silou odrážet, šetříte síly a máte velmi komfortní jízdu.

 • Kvalitní brzdy pro vaší bezečnost. CRUSSIS koloběžky jsou vybaveny brzdovými systémy TEKTRO, které kvalitou zapadají mezi čpiřku brzových systémů. Poznáte to tak, že brzdové páčky i při intenzívním brždění neměknou a pokud jsou správně nastavené, tak i při velmi intenzívním brždění nepromáčknete páčku až na rukojeť. Navíc mají velmi dobrý brzdný účinek. Oproti tomu na levných koloběžkách se používají ty nejlevnější NO-NAME brzdy, které zpravidla velmi lehce při brždění promáčknete až na rukojeť a tím pádem pak už nemůžete páčku více zmáčknout a tím zvýšit brzdnou sílu. Výsledek je takový, že v případě nekvalitních brzdových systémů nezastavíte koloběžku ihned,  Celý No-NAME brzdný systém je zpravidla velmi nekvalitní. V porovnání s NONAME brzdovymni systémy, mají koloběžky CRUSSIS osázené brzdami TEKTRO podstaten vyšší brzdný účinek, díky kterému v případě potřeby při intenzívním brždění zastavíte koloběžku na mnohem kratší vzdálenosti (až 3x kratší vzdálenosti s brzdami TEKTRO oproti NONAME). Díky tomu můžete v krizové situaci bezpečně zastavit a předejít tak nehodě, nebo újmě na zdraví následkem úrazu.

 • Pohodlné gripy, ideálně s anatomickým tvarováním pro lepší úchop a opření dlaně. Nedochází tím k nepřéjemným pocitům, až bolesti rukou z kulatých gripů a tím se s anatomickými gripy na koloběžkách CRUSSIS stává vaše jízda velice pohodlnou, plnou zážitku!

 • Trvanlivý design. Díky použitám barvám, které drží svůj odstín na sluníčku a jsou odolné proti poškrbání a odření vám design vydrží dele než u běžných tekutých barev. Na CRUSSIS koloběžkách provádíme ještě jednu finální úpravu bezbarvým lakem, který se zapeče do celé vrstvy. Tím zvyšujeme odolnost nátěru nadvakrát i proti UV záření.

 • Dvoustěnné ráfky. Takové ráfky, se na rozdíl od běžných jednostěnných, nekroutí a nerozcentrovávají.

 • Certifikace. Zákony EU nevyžadují koloběžky certifikovat. To znamená že dovozci levných koloběžek vůbec nemusí své výrobky podrobit certifikačním testům ve zkušebnách a tím mohou na trh dodávat velmi nekvalitní, někdy až opravdu nebezpečné výrobky. Přestože naše koloběžky sestavujeme z těch nejkvalitnějších komponentů, nenecháváme nic náhodě a přesto, že nám to zákon nenařizuje, nechali jsme vsechny naše koloběžky CRUSSIS certifikovat u Zkušebního ústavu v Jablonci nad Nisou, kde  prošly těmi nejpřísnějšími kompletními bezpečnostními testy. Koupi koloběžky CRUSSIS tedy máte tu nejvyšší certifikovanou záruku, že si kupujete kvalitní a bezpečný výrobek.

 • Výroba v České republice - Všechny naše koloběžky jsou vyráběny v čechách vy výrobní hale V Hovorčovicích u Prahy. Zajišťujeme tak kvalitu zpracování i dostupný servis.

Na závěr bychom vás chtěli varovat před levnými výrobky koloběžek z Číny, které často vypadají na brázkách velmi podobně, ale jízda na nich se ani v nejmenším nedá porovnat s jízdou na našich koloběžách. Na levných koloběžkách nikdy neujedete takovou vzdálenost a tak lehce.

"Já osobně jsem rád jezdil na kole, ale při najetí byť 30 km jsem byl 2-3 dny vyřízený, bolel mne zadek a záda. Na koloběžce ujedu 30 km s naprostou lehkostí a v podstatě stejně rychle jako na kole. Po 30 km se cítím fit a krásně protažený. Proto v naší garáži mají své místo již jen koloběžky."

Autor je majitelem firmy Crussis.
Reakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah. 

VSTUPTE DO CRUSSIS RODINY

Žijte s námi kolobrndami, elektrokolobrndami, elektrokoly, sportovním oblečením a doplňky. Zapište se do našeho občasníku a už Vám nic kolem CRUSSIS produktů neunikne.

Zapište se do newsletteru.

Staňte se členem kolobrndové rodiny.

PORADÍME VÁM 
info@crussis.cz 

ODEPÍŠEME VÁM 
info@crussis.cz

NEPRODÁVÁME NIC, ZA CO NEDÁME RUKU DO OHNĚ

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Kolobezka

Suhlasim-reklama-az drzost,určitě nevymenim kolo za koloběžku na delší výlety....

 • Autor Martin
 • Datum a čas 15.12.2017 15:38
Reaguj
Nic jiného než

Na jednu stranu reklama (viz upozrornění hned v prvních slovech textu), na druhou stranu zajímavé čtení.

Reaguj
Nic jiného než

reklama

 • Autor Pikí
 • Datum a čas 11.12.2017 21:19
Reaguj
Celkem 3 příspěvky v diskuzi


Lovecké zbraně patří do sejfu či trezoru

Lovecké zbraně patří do sejfu či trezoru

Podzim je hlavní sezonou myslivců. Lovy a hony se pořádají každý víkend. Profesionální lesníci odstřelují škodnou. Zaměstnanci v oborách a honitbách udržují správný početní a zdravotní stav zvěře. K tomu jsou potřeba zbraně. A pušky i pistole... celý článek

Driclor - nejsilnější antiperspirant

Inovativní fotoaparát, objektiv a bajonet Canon EOS R

registrovat

Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Hráč airsoftu málem zastřelil svého soupeře

Hráč airsoftu málem zastřelil svého soupeře

Jeden hráč airsoftu málem zastřelil druhého, když omylem zaměnil pistoli střílející barevné kuličky za opravdovou zbraň. Stalo se včera na komerční airsoftové střelnici u MIlovic.
Lovecké zbraně patří do sejfu či trezoru

Lovecké zbraně patří do sejfu či trezoru

Podzim je hlavní sezonou myslivců. Lovy a hony se pořádají každý víkend. Profesionální lesníci odstřelují škodnou. Zaměstnanci v oborách a honitbách udržují správný početní a zdravotní stav zvěře. K tomu jsou potřeba zbraně. A pušky i pistole

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Alpinmesse - veletrh Rakousko, Innsbruck 20.-21.10. 20.10.
Čokoládový festival Valtice 26.-28.10. 26.10.
Zavírání pevnosti Josefov Jaroměř 28.10.
Křižáci - výstava Valtice, zámek 27.4.-28.10. 28.10.
Panoramatické fotografie Sobotka, Galerie Karla Samšiňáka 18.8.-31.10. Fotografoval Tomáš Vitovský 31.10.
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 31.10.-3.11. 31.10.
ILTM Asia - veletrh Čína, Šanghaj 31.10.-2.11. Luxusní cestování 31.10.
WTM - veletrh Velká Británie, Londýn 5.-7.11. Cestování 5.11.
EICMA - veletrh Itálie, Miláno 6.-11.11. Cyklistika 6.11.
Sport Life - veletrh Brno, Výstaviště 8.-11.11. 8.11.

Diskuse

bunda Pavlínka, 21.10.2018 22:20, 3 příspěvky
mám tušení žižkovák, 21.10.2018 0:31, 1 příspěvek
Už se těším na kolo v zah... Vlastimil Dobrovský, 18.10.2018 10:13, 1 příspěvek
Nic moc Karel, 16.10.2018 17:46, 3 příspěvky
batoh boris, 15.10.2018 11:40, 13 příspěvků
Kloubní výživa Rakia, 13.10.2018 13:15, 21 příspěvků
Malá ta, kdo zná jen malý... Roman Siegl, 12.10.2018 16:39, 6 příspěvků
Operace kolene Lenka, 12.10.2018 13:27, 21 příspěvků
připomínka Honzány, 11.10.2018 20:26, 27 příspěvků
Operace kolene Karolina, 11.10.2018 13:50, 21 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Nemravnost - zákeřný jed,... milan šupa, 18.10.2018 17:24
Re: Prodám chatku. Cena 2... mirunka.mokra@seznam.cz, 17.10.2018 20:02
Martinik ve Slatiňanech Horydoly , 16.10.2018 17:55
Kurz slackline pro začáte... Horydoly , 15.10.2018 9:24
Swiss Food Festival Praha Horydoly , 10.10.2018 23:33
Re: Wallis Horydoly , 8.10.2018 15:34
Re: Wallis Kuba Turek, 8.10.2018 15:34
Re: Wallis Horydoly , 8.10.2018 15:33