Jak zmáknout angličtinu

Jak zmáknout angličtinu
Večerní Londýn.
Autor snímku EasyJet
SDÍLEJ:

KOMERČNÍ SDĚLENÍ Dnešní svět mluví anglicky. Pokud žádáte o novou práci, pokud hledáte na internetu, pokud posloucháte muziku… V případě hledání nové práce se jako podmínka pro přijetí do zaměstnání znalost angličtiny už často ani nepíše, jak je automatická.

Já měla angličtinu od čtvrté třídy. Od páté jsem byla na osmiletém gymnáziu, po celou dobu se vyměnilo v angličtině několik učitelek a moje úroveň nebyla nikterak valná.Nejlepší znalosti jsem dosáhla až těsně před maturitou, kdy jsem se o svatém týdnu naučila všechny témata a reálie téměř nazpaměť a zvýšila si tak o sto procent slovní zásobu. U maturity jsem zaperlila a tím vše zhaslo.

London, Cutty Sark (Královna moří).

Dlouhé pomaturitní prázdniny, které jsem strávila téměř celé na čundru po České republice a následný nástup na vysokou školu v Brně na filozofickou fakultu, kde jsem měla výuku angličtiny pouze jeden semestr a předmětem jsem proplula bez velké námahy, a to za vypracování eseje a splnění online testu, mně pomohl k zapomenutí téměř všech anglických slovíček.

Samozřejmě jsem se několikrát snažila angličtinu oživit. Pouštěla jsem si anglické seriály, abych se naučila rozumět jednotlivým postavám, snažila jsem se číst anglické knížky, mám dokonce dvojjazyčně mé oblíbené povídky od Edgara Alana Poea, nebo jsem hledala nové kamarády z řad Angličanů a Američanů v Brně. Nic mi ale nevydrželo dlouho.

Rozhodla jsem se pro pomaturitní studium angličtiny v Brně. Informovala jsem se, zda mohu nastoupit, i když nejsem čerstvý maturant a ještě studuji vysokou školu. Nebyl to problém, vstříc mně vyšli ve škole PELICAN a od září jsem nastoupila na roční pomaturitní studium angličtiny.

Udělala jsem rozřazovací test a byla jsem přiřazena do skupiny mírně pokročilých. Trochu jsem se bála, přeci jenom mi už nebylo devatenáct, ale čtyřiadvacet, a dělala jsem ještě vysokou školu. Svému strachu jsem se ale vydala naproti a řekla si, že to zvládnu.

Horydoly.czŠKOLA PELICAN: Když jste ve Francii, mluvte francouzsky

Londýnský double-decker.

Na vysoké jsem si naplánovala rozvrh tak, abych měla všechny semináře a přednášky v odpoledních hodinách a na pomaturitní studium angličtiny jsem začala chodit každý den od 8:00 do 11:30 hodin.

Jazyk mě začal rychle obklopovat, aniž bych se nějak extra snažila. Najednou jsem v anglickém prostředí byla jak ve vodě. Za rok intenzivního studia, téměř bez domácí přípravy, jsem se posunula tak, že jsem se na seriály v angličtině dívala automaticky, abych si nepokazila dojem dabingem, na filmy jakbysmet a začala jsem odebírat americký časopis Vogue, po čemž jsem vždy toužila, ale článkům jsem dřív nerozuměla.

Navíc jsem si po roce studia udělala státní jazykovou zkoušku na úrovni B2 a dostala jsem slevu na kurz angličtina Brno pro veřejnost, abych ve svém jazykovém zdokonalování pokračovala.

Studovat pomaturitní studium angličtiny v Brně byl jeden z nejlepších nápadů, co jsem kdy měla. Teď už nejsem omezovaná neznalostí jazyka, nemusím se stydět, mohu si povídat s cizinci, mohu jezdit, kam chci, všude mi rozumí.

Nyní se připravuji na státní jazykovou zkoušku na úrovni C1, vysokou školu jsem před pár dny úspěšně dostudovala a hledám si práci, kde budu muset anglicky komunikovat. Angličtinu miluji. Kurz angličtiny u PELICAN byla a stále je skvělá volba.

Londýn.

Reakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Tibet - více než 60 let okupovaná země

Tibet - více než 60 let okupovaná země

Číňané tvrdí, že přivezli technický pokrok a zbavili zemi vlády teokracie. A co říkají Tibeťané? Autentické záběry a zpovědi Tibeťanů nabídne jedinečný filmový dokument Kauza Tibet, který přináší kontrast mezi řáděním čínských vojáků a tibetskou... celý článek

Rakouské dálniční známky a mýto

Cestovní doklady dnes a kdysi

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Tibet - více než 60 let okupovaná země

Tibet - více než 60 let okupovaná země

Číňané tvrdí, že přivezli technický pokrok a zbavili zemi vlády teokracie. A co říkají Tibeťané? Autentické záběry a zpovědi Tibeťanů nabídne jedinečný filmový dokument Kauza Tibet, který přináší kontrast mezi řáděním čínských vojáků a tibetskou
Cestovní doklady dnes a kdysi

Cestovní doklady dnes a kdysi

RETRO Dnešní mladá generace se jistě podivuje za jakých podmínek jejich předci kdysi po Evropě cestovali. Dnes je to jednoduchá věc, člověk si vezme ruksak nebo kufr a jede za svým cílem. Často
Evropský soud určil, že za zpožděný let platí pasažérům aerolinky, kde si let koupili

Evropský soud určil, že za zpožděný let platí pasažérům aerolinky, kde si let koupili

Soud Evropské unie se přiklonil na stranu leteckých pasažérů a připomněl, že pokud je více navazujících letů zakoupeno v rámci jedné rezervace, jsou považovány za jeden let. Kompenzaci za zpožděný let tak
Rakouské dálniční známky a mýto

Rakouské dálniční známky a mýto

AKTUALIZACE Mezi turisty, kteří míří do Alp, se občas vedou diskuse, zda se vyplatí koupit dálniční známku, nebo jet mimo dálnice po vedlejších silnicích. Uvádíme proto současné ceny všech druhů
Češi v Senegalu staví multikulturní prostor z PET lahví

Češi v Senegalu staví multikulturní prostor z PET lahví

Senegal je považován za jednu z politicky nejstabilnějších zemí Afriky. Lucie Masopustová společně s Bacarym, místním Senegalcem, koupili pozemek v městečku Abene ležící v regionu Casamance, označovaném za sýpku Senegalu, 20 km jižně od

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Den tygrů Jihlava, ZOO 27.7.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 22.-25.8. 22.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 22.-27.8. 22.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 25.8.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 4.-8.9. Westernový styl 4.9.
Eurobike - veletrh Německo, Friedrichshafen 4.-7.9. Cyklistika 4.9.
Afrika Fest
Choceň, zámek 6.9.
Nože - prodejní výstava Příbram, Kulturní dům 7.-8.9. 7.9.
Water Rescue
Pastviny Mistrovství záchranných týmů 7.9.
Voda,moře,oceány - filmový festival Hluboká nad Vltavou 12.-15.9. 12.9.

Diskuse

kroužky bezpečného lezení... pavel, 21.7.2019 1:31, 7 příspěvků
kroužky bezpečného lezení... pavel, 21.7.2019 1:22, 7 příspěvků
škola lezení pro děti pavel, 21.7.2019 1:17, 10 příspěvků
Nová venkovní lezecká stěna pavel, 21.7.2019 0:53, 115 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 20.7.2019 19:16, 12 příspěvků
Pojištění domácnosi Karel, 20.7.2019 16:58, 3 příspěvky
TDF Petr Š., 19.7.2019 20:32, 1 příspěvek
Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 12 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48