Nejkrásnější alpské vrcholy

Nejkrásnější alpské vrcholy
Výhled na Mont Blanc a před ním Mont Maudit.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Výstupy a cesty na 20 nejpěknějších alpských štítů

Nakladatelství Altituda vydalo obrazovou knihu nejkrásnějších hor v Alpách a zároveň průvodce po nejjednoduších cestách na ně. Napsali ji renomovaní Francouzi Pascal Sombardier a Pascal Tanguy.

Na 168 stranách se prostřednictvím velkých fotografií otevírají pohledy na majestátné štíty i hluboká údolí. Čtivé texty seznamují s historií výstupů. Praktická část popisuje nejpřístupnější výstupové trasy. Vše je doplněno přehlednými nákresy.

V knize najdete detailní popis výstupů na následující vrcholy: Mont Blanc, Grandes Jorasses, Dent du Géant, Aiguille Verte, Les Drus, Pointe Perceé, Matterhorn, Monte Rosa, Eiger, Gran Paradiso, Pierra Menta, Grande Casse, Mont Aiguille, La Meije, Aiguille Dibona, Barre des Ecrins, Pelvoux, Monte Viso, Argentera a pyrenejského Vignemale.

Cílem autorů bylo pomoci horolezci a zkušenému turistovi ve výstupech na tyto štíty. Na pozadí četných fotografií poskytují informace o trasách, obtížích, vhodných podmínkách pro výstup a nezbytném materiálu a dává tak možnost odhalit a vychutnat výstupy na tyto proslulé vrcholy v optimálních podmínkách.

Orientační cena: 395 Kč.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Další mrtvý na Orla Perč

Další mrtvý na Orla Perč

ČERNÁ VDOVA Mladý Polák sjel ze sedla na Orla Perč s lavinou. Mrtvolu našli až druhý den.... celý článek

Středomoří AKTUÁLNĚ 2026

Licencované bonbóny Milán Cortina 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Reproduktory Dali Sonik nebo Bluetooth?

Reproduktory Dali Sonik nebo Bluetooth?

RADY DO OBCHODU Reproduktory Dali Sonik nahradily od letošního roku modelovou řadu Oberon. Pro mnoho příznivců kvalitní hudby nastává okamžik rozhodnutí: koupím raději stacionárním hi-fi zážitek Sonik nebo mobilní komfort v podobně
Turistika, nebo městská zábava? Kdy si hlava odpočine víc

Turistika, nebo městská zábava? Kdy si hlava odpočine víc

Po dni u počítače bývá unavené tělo i hlava, jen každý jinak. Někdo má přetížené oči a záda, jiný je plný hluku a cizích požadavků. Proto někdy pomůže les a jindy stačí město, jen s lepším
Jak přirozeně urychlit hojení svalů a návrat do formy?

Jak přirozeně urychlit hojení svalů a návrat do formy?

Bolavé svaly po sportu nebo náročném dni nejsou žádná výjimka, a zná to každý člověk, který si někdy dal pořádný trénink. A stejně tak víme, že se tato bolest často ozve až
Do Alp na ledovec i do Tater na túru. Zažij dobrodružství se ZAJO

Do Alp na ledovec i do Tater na túru. Zažij dobrodružství se ZAJO

Je jedno, jestli sis dal, nebo nedal novoroční předsevzetí, že se budeš víc hýbat. Vyrazit v zimě do hor je vždy dobrý nápad. Ať už tě to táhne do Alp na
Eduard Blásy otvoril éru zimného horolezectva vo Vysokých Tatrách

Eduard Blásy otvoril éru zimného horolezectva vo Vysokých Tatrách

Pred 153 rokmi, presne 15. januára, vystúpili Eduard Blásy z Veľkej s horskými vodcami Jakubom Luxom a Jakubom Gellhofom na Slavkovský štít. Bol to vôbec prvý známy a zadokumentovaný zimný výstup vo Vysokých Tatrách.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vídeňský ledový sen - bruslení Rakousko, Vídeň 22.1.-8.3. 22.1.
Úžasné ostrovy - diashow Teplice, Květen Přednáší Martin Loew 17.2. 18:00
Benátský karneval Benátky, Itálie 31.1.-17.2. 17.2.
Free - veletrh Německo, Mnichov 18.-22.2. 18.2.
Nautika - veletrh Chorvatsko, Záhřeb 18.-22.2. 18.2.
India, USA, Jemen - přednáška Praha, Národní muzeum Přednáší Tomáš Klus, Dominik Hašek, Šimon Caban 18.2. 19:00
American Birkebeiner - běžky USA, Hayward 18.-22.2. 50 km klasicky 18.2.
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 19.-22.2. Rybářství a myslivost 19.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 19.-22.2. Lov a rybářství 19.2.
Utazás - veletrh Maďarsko, Budapešť 19.-22.2. 19.2.

Diskuse

Игровые автоматы Play'n GO RobertCok, 17.2.2026 4:39, 120 příspěvků
Málo vina Vláda 23, 15.2.2026 22:18, 13 příspěvků
Lavinové nebezpečenstvo Míra z Karpat, 15.2.2026 10:35, 19 příspěvků
Hezké nalákali jste mě vodák Marek, 14.2.2026 2:20, 3 příspěvky
Jizerská 50 - trasa zde Horydoly, 11.2.2026 9:00, 2 příspěvky
??? Honza, 11.2.2026 8:10, 2 příspěvky
??? Honza, 11.2.2026 8:05, 2 příspěvky
Inu Horydoly, 10.2.2026 11:19, 3 příspěvky
Inu Honza, 10.2.2026 11:16, 77 příspěvků
Inu Honza, 10.2.2026 11:07, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Textilky Slezan ve Fr... Kuba Turek, 16.2.2026 22:26
Textilky Slezan ve Frýdku... Horydoly , 16.2.2026 22:25
Vloni prošlo českými leti... Horydoly , 16.2.2026 12:05
Re: Mirabaud - požadavky ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:42
Mirabaud - požadavky pro ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:41
Jaké víno otevřít na Vale... Horydoly , 12.2.2026 12:03
Kam se ve středních Čechá... Horydoly , 12.2.2026 12:00
Jak si užít Valentýn, i k... Horydoly , 12.2.2026 11:52