Zákaz vstupu v Krkonoších

Zákaz vstupu v Krkonoších
SDÍLEJ:
AKTUALIZACE Boj s borůvkáři
Jak na to

Lokality se zákazem vstupu

Mezi Harrachovem a Janouškovou cestou

Růžový důl

Mezi Portáškami a Větrníkem

Mezi Jelení horou a Malou Úpou

Mezi Horními Lysečinami a Mokrými jámami

Správa Krkonošského národního parku zakázala vstup do několika lokalit ve třetí (nejméně chráněné) zóně Krkonoš.

Chrání prý tyto oblasti před nájezdy sběračů borůvek. V první a druhé zóně parku je vstup mimo cesty a sběr lesních plodů zakázán celoročně.

Nařízení se nedotýká průchodnosti či průjezdnosti značených cest a cyklostezek. Bude platit jako každý rok do poloviny října. Za porušení zákazu hrozí pokuta až do výše deseti tisíc korun.

"Největší problémy působí polští a ukrajinští sběrači, kteří podnikají nájezdy na plochy zejména v blízkosti hraničních přechodů," řekl pro Českou tiskovou kancelář mluvčí národního parku Radek Drahný.

16. října 2005

Ochranáři povolili otěže

V Krkonoších je možný po skončení letní sezony o něco volnější pohyb. Správa Krkonošského národního parku povolila vstup do oblastí, kam jako každý rok v červenci zakázala chodit.

Důvodem opatření byla podle zelených úředníků ochrana území před nájezdy trhačů borůvek, kteří prý ničí přírodu vyšlapáváním nových cest, poškozováním porostů borůvčí a rušením zvěře.

Zákaz vstupu se týkal vybraných lokalit ve třetí zóně parku, kde je možné se jinak pohybovat volně i mimo značené cesty.

7. srpna 2005

Zákaz vstupu do Krkonoš

Správa Krkonošského národního parku zakázala turistům vstup do některých oblastí 3. zóny mimo značené stezky, kde se jindy mohou pohybovat zcela volně. V přísně chráněné první a druhé zóně je možné chodit pouze po cestách.

Opatření platí od srpna do poloviny října. Mělo by pomoci zachovat klid pro zvěř a zamezit sběru borůvek i jiných lesních plodin. Druhý důvod se v souvislosti s několikaletým bojem ochranářů proti borůvkářům zdá jako nejdůležitější pro krkonošské úředníky. Vyhrazená území jsou označena tabulkami.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Pod Passo San Nicolo v Dolomitech se zřítil český turista

Pod Passo San Nicolo v Dolomitech se zřítil český turista

ČERNÁ VDOVA Český turista se zřítil ze skal na stezce Lino Pederiva ve Val di Fassa v Dolomitech. 50letý muž byl po stometrovém pádu na místě mrtev.... celý článek

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

Je legální vybírat mýtné od chodců na horské stezce v Dolomitech?

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Luxusní plovoucí hotel a zároveň výletní loď Elbe Princesse byla postavena na pravidelné plavby Praha - Berlín a někdy dopluje až do Hamburku. Je to největší loď, která pluje na českých vodách.
Gaspi doporučuje: Salzkammergut je pro mě prázdninový cíl nejen na e-bike

Gaspi doporučuje: Salzkammergut je pro mě prázdninový cíl nejen na e-bike

Gaspi není jen ten splašený kůň, který sjíždí šílené traily a činné sopky. Je to taky táta od rodiny. Už mnoho let se vrací do rakouské oblasti Salzkammergut, kde si od
Jihozápadní hřeben na Pyšný štít

Jihozápadní hřeben na Pyšný štít

CLIMBING GUIDE Vysoké Tatry nenabízejí dlouhé lezení alpských rozměrů. Jednou z čestných výjimek je Pyšný štít. Samotný dvojvrchol Pyšného a Malého Pyšného štítu je ve stínu vedlejšího Lomnického štítu, ale výstupy ze všech
Skalní lezení v Davli

Skalní lezení v Davli

AKTUALIZACE Pražáci hledají skály, po kterých se dá lézt. Zdá se, že se jim to stále daří. Jedna z nejnovějších lezeckých oblastí vznikla hned za hranicemi metropole v Davli.
Livigno na vlastní nohy: 1500 kilometrů horských tras

Livigno na vlastní nohy: 1500 kilometrů horských tras

Hluboko v italských Alpách, obklopené horským tichem a dechberoucí přírodou, leží Livigno. Známé také jako Malý Tibet nabízí více než 1500 km značených turistických tras, které vedou od poklidných pastvin přes lesní

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Tour de France Francie 5.-27.7. Silniční cyklistika 5.7.
Přejezd republiky Šatov 11.-13.7. Koloběžky 11.7.
Salzkammergut - cyklomaraton Rakousko, Bad Goisern Horská kola 12.7.
Nízkotatranská stíhačka - běh Telgárt 12.7.
Krkonošský parní víkend
Martinice v Krkonoších 12.-13.7. 12.7.
Karpatský pedál - cyklomaraton Javorník Horská kola 12.7.
Vajgarská saň - dračí lodě Jindřichův Hradec, Vajgar 12.7.
Řinčobraní - historický šerm Krašov 12.7.
Bystrická dolina - povolené lezení
Harmanec Povolené lezení 15.7.-1.12. 15.7.
Zažít pravé Japonsko - workshop Praha, Trmalova vila Přednáší Hisako Yokoyama 17.7. 16:00

Diskuse

Motorbreath Motorbreath, 12.7.2025 3:22, 1 příspěvek
Zachránila život ukrajins... Klára, 11.7.2025 23:30, 302 příspěvků
Byla nejlepší! Klára, 11.7.2025 23:23, 302 příspěvků
Byla nejlepší! Novinář, 11.7.2025 22:08, 302 příspěvků
Tanečnice z pouště Táta, 11.7.2025 18:48, 302 příspěvků
Tanečnice z pouště Novinář, 11.7.2025 18:30, 302 příspěvků
Byla nejlepší! Cyklista, 11.7.2025 7:19, 302 příspěvků
Turek opět lže a překrucuje Cyklista, 11.7.2025 6:58, 302 příspěvků
autorovi Václav, 11.7.2025 5:15, 302 příspěvků
Byla nejlepší! Klára, 11.7.2025 0:10, 302 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Restaurace a hospody Horydoly Open, 9.7.2025 13:51
V pátek začíná 34. Festiv... Horydoly Open, 9.7.2025 13:36
Pillerseetal Horydoly , 4.7.2025 22:24
Pro zvědavce: Kino Alm, k... Horydoly Open, 4.7.2025 12:04
Třídenní trek přes Piller... Horydoly Open, 4.7.2025 12:01
Pytloun Harrachov Horydoly , 4.7.2025 11:49
Pillerseetal LavillThopy LavillThopy, 3.7.2025 19:58
Karlovarský filmový festi... Horydoly , 3.7.2025 0:31