Jump! je konečně v distribuci

Jump! je konečně v distribuci
SDÍLEJ:

Legendární horolezecký film Jump! je od dneška v komerční distribuci. Po mnoha letech je dokončený. Ke koupi nebo půjčení je na britském filmovém portálu Steepedge.com. Stažení stojí deset liber, zhlédnutí jen tři libry.

Slavnostní večer k filmu je naplánovaný v rámci Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. "Film promítneme na počest nedávno zemřelé Zorky Prachtelové," slibuje distributor Allen Frame Hill z britského videoportálu Steepedge a připomíná účast jejího manžela Petra.

Přímý link ke stažení filmu:
http://www.steepedge.com/all-films/mountain-culture/jump.html

Desetiletí v trezoru

Film Jump! už viděli snad všichni horolezci v Česku, ačkoliv se dosud nedostal do oficiální distribuce.

Byl natočený v českých skalách už na přelomu století americkým štábem s vydatnou pomocí zdejších expertů, především Vladimíra Procházky.

Z jeho okolí pochází špatná kopie filmu, kterou hltali na pokoutních promítáních nejméně tisíce, ale možná už desetitisíce diváků.

Je o život. Ve filmu i na skalách

Technická kvalita totiž není u snímku Jump! rozhodující. Dokonce ani děj něm skoro žádný není. Pouze se v něm skáče. Speciální lezecká disciplína je představena na nervy trhajících záběrech z historie i současnosti.

Vidět jsou známé historické držkopády se špatným koncem, elegantní přeskoky z jedné skalní věže na druhou, dlouhé přelety a také špičkové výkony daleko za hranicí přijatelného rizika.

Hlavními protagonisty filmu jsou především manželé Zorka a Petr Prachtelovi, známí a výkonní lezci na českém i německém pískovci a také v Jizerských horách. K vidění jsou ovšem i další tuzemští skokani jako například Milan Kyslík Zdvořilý či Petr Mocan Mocek.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

JUMP
No jo, zaplatil jsem 9 euro a film si stáhnul. Bohužel je to pořád stejná nekvalitní sračka amatérsky zkopírovaná z VHSky s natvrdo nakopírovanými angl. titulky. Ve stejné kvalitě JUMP mezi lidmi koluje. Jsou to podle mě vyhozené peníze. Dost bych se divil, kdyby autor dal k podobné distribuci souhlas.
  • Autor PeSl
  • Datum a čas 7.8.2011 00:03
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

SEVERNÍ MORAVA Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.... celý článek

Termofolie - záchrana života nebo placebo?

5x Vysočinou na kole: cykloturistika, gravel, singletrack

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Nejoblíbenější platební systémy: Peněženka PlayID, Neteller a Skrill

Nejoblíbenější platební systémy: Peněženka PlayID, Neteller a Skrill

Digitální platby dnes tvoří základ moderního nákupního procesu na internetu. Lidé preferují systémy jako Play ID pro jejich rychlost. Tyto nástroje šetří váš čas a peníze.
Výhody aminokyselin pro regeneraci po intenzivním tréninku

Výhody aminokyselin pro regeneraci po intenzivním tréninku

Aminokyseliny hrají klíčovou roli v obnově cvičení po náročném cvičení. Zjistěte, jak můžete přispět k rychlejší regeneraci, minimalizaci bolesti svalů a růstu svalové hmoty.
Minimum lidí, maximum výhledů, proč je začátek jara nejlepší čas vyrazit do hor

Minimum lidí, maximum výhledů, proč je začátek jara nejlepší čas vyrazit do hor

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Ve městě už cítíš jaro. Ranní slunce má sílu, bundy zůstávají doma. Stačí ale vyrazit do hor a všechno je jinak. Na cestě se střídá suchá hlína se zbytky sněhu,
TEST Spací pytel Sir Joseph Rimo II 1000

TEST Spací pytel Sir Joseph Rimo II 1000

Zimní péřové spacáky vždy šetříme jen do nejhorších podmínek. Proto nám také dlouho vydrží. Po 35 letech tvrdé služby spacáků Freud jsme je vyměnili za za Sir Joseph Rimo II 1000.
Jak využít koloběžku v Praze: z Malešic přes Strašnice do Záběhlic

Jak využít koloběžku v Praze: z Malešic přes Strašnice do Záběhlic

Koloběžka je ve velkém městě nejen pro radost, ale využíváme ji také jako nejrychlejší dopravní prostředek. Podívejte se na video, jak jsme jeli po ulicích a chodnících a k tomu využili tramvaj.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Velikonoce v hornickém domku Příbram, muzeum 23.3.-5.4. 23.3.
Taipei Cycle - veletrh Taiwan 25.-28.3. 25.3.
Reisemarkt - veletrh Německo, Mannheim 25.-29.3. 25.3.
Hory a mesto - festival Bratislava, Cinema City Eurovea 25.-29.3. 25.3.
Hudba a cestování - přednáška Praha, Národní muzeum Přednáší Miroslav Táborský, Martina Kociánová, Matěj Homola 25.3. 19:00
Norsko - diashow Pelhřimov, Vesmír Přednáší Martin Loew 25.3. 18:00
Magické praktiky k ochraně domu a hospodářství - přednáška Jilemnice, Krkonošské muzeum Přednáší Michaela Havelková a Václav Holas 25.3. 17:00
Skandinávie, Česko - přednáška Praha, Národní muzeum Přednáší Helena Fibingerová, Miroslav Táborský, Martina Kociánová 25.3. 19:00
Len - přednáška Vrchlabí, Krtek Přednáší Ivana Buttry 26.3. 18:00
Tráva 50 tour - diashow Havlíčkův Brod, Oko Přednáší Jan Trávníček 26.3. 19:00

Diskuse

айфон 17 256 гб уфа купить Calvinkem, 25.3.2026 23:29, 13 příspěvků
Inu KOLOBĚŽKA Horydoly, 25.3.2026 16:12, 2 příspěvky
Inu Honza, 25.3.2026 14:54, 2 příspěvky
článek dumulen, 24.3.2026 22:44, 2 příspěvky
Zajímavé čtení TS Šedý Vlk, 24.3.2026 7:33, 2 příspěvky
Inu Honza, 23.3.2026 10:15, 1 příspěvek
Skitour- Unglück im Walli... dedek Bretislav, 21.3.2026 11:18, 1 příspěvek
Nez zacaly kolobezky, byl... Bretislav, 20.3.2026 23:53, 2 příspěvky
Mushings kolobezkou na di... Bretislav, 20.3.2026 22:38, 4 příspěvky
Pístalka do hor se nemá z... Horydoly, 20.3.2026 21:13, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Monolyže kiheto6821 kiheto6821, 25.3.2026 19:57
Zpověď je omyl! K odpuště... milan šupa, 25.3.2026 19:53
Re: Monolyže Asuma Koruko , 25.3.2026 19:39
Tipy na vysoké ponožky uxeuen@mailto.plus, 23.3.2026 21:01
Re: Lyžování v Itálii Kuba Turek, 22.3.2026 22:32
Prosba o radu Horydoly Open, 22.3.2026 21:14
Leoš Šimánek zemřel Horydoly , 11.3.2026 0:40
Pražský veletržní areál v... Horydoly , 28.2.2026 17:46