Předseda ČHS posílá členstvo k soudu

Předseda ČHS posílá členstvo k soudu
Předseda Českého horolezeckého svazu Jan Bloudek píše instruktorovi Českého horolezeckého svazu Jakubu Turkovi.
Autor snímku REPRO Horydoly
SDÍLEJ:

Předseda Českého horolezeckého svazu Jan Bloudek se rozhodl poslat horolezecký oddíl TJ Union Plzeň, Humanita Praha a jmenovitě šéfredaktora tohoto portálu Kubu Turka na dva roky do vězení. Důvodem je nadcházející boj o moc a peníze na Valné hromadě. Nelíbí se mu, že tyto tři subjety pojmenovaly některé problémy svazu a nabídly do diskuse jejich řešení.

Jak na to

K požadavku na přijetí Informační směrnice se veřejně přihlásily již oddíly Humanita Praha, TJ Union Plzeň, Lezecký oddíl stěny Holešovice, Přírodní vědy Praha, Akademický klub alpinistů Praha a jednotlivci Kuba Turek, Jan Plocek a Libor Hroza. Všichni budou hlasovat pro její přijetí na Valné hromadě Českého horolezeckého svazu.

Přečtěte si dopis, který dnes dostal poštou Kuba Turek a pod ním najdete jeho okamžitou odpověď.

Připomínáme, že zítra v sobotu 25. března se koná Valná hromada Českého horolezeckého svazu, kde Jan Bloudek znovu kandiduje na předsedu, a zároveň tři výše uvedené subjekty předloží tzv. Informační směrnici ke schválení.

Směrnice určuje, jak se zveřejňují všechny informace v Českém horolezeckém svazu. Nechává se inspirovat zákony, kterými český stát určuje, že naprostá většina informací je přístupná veřejnosti.

Předseda Českého horolezeckého svazu Jan Bloudek píše instruktorovi Českého horolezeckého svazu Jakubu Turkovi.

Jan Bloudek slibuje, že proti směrnici vyrukuje s podrobným rozborem. Bohužel to udělá až na Valná hromadě, místo aby svůj rozbor dal k dispozici členům nejméně měsíc předem, tak jak to učinili její autoři. Na Valné hromadě už nebude mnoho času na racionální rozhodování, o což mu nepochyně jde. Jak by bylo možné vstřebat podrobný rozbor a podle něho volit pro nebo proti, když na každý bod programu bývá vyhrazeno na Valné hromadě jen pár minut a každý řečník může vystoupit jen dvakrát a ještě k tomu krátce.

Horydoly.cz Více o Valné hromadě ČHS 2017

AUDIO 3 velké problémy Českého horolezeckého svazu

ANALÝZA Horolezci znovu požadují otevřené jednání ČHS

ROČENKA Český horolezecký svaz 2017

Předseda Českého horolezeckého svazu Jan Bloudek píše instruktorovi Českého horolezeckého svazu Jakubu Turkovi.

Věc: Odpověď na žádost o omluvu a opravu

Ahoj Honzo,

díky za dopis, který mi doručila pošta dnes v předvečer Valné hromady, na které chceš být znovu zvolen do čela ČHS. Dovoluji si zůstat u tykání, když jsme si až dosud tykali.

Z Tvého dopisu není zřejmé, do jaké role mi píšeš. Zda jako členu ČHS, který se podílel na formulaci návrhu informační směrnice a také krátké důvodové zprávě k jejímu přijetí, nebo zda se na mě obracíš jako soukromou osobu, případně jako vydavatele Horydoly.cz.

Napíšu Ti tedy třikrát to samé, ale odpovídající tak, abys to mohl využít ve všech třech mých rolích v tomto případu.

Nejdříve bych Tě ovšem rád požádal o omluvu ve skutečnostech, ve kterých jsi se zmýlil nebo rovnou lhal, abys dodal svým předchozím slovům vážnost:

Na webu Horosvaz.cz píšeš, že: "P. Janata, předseda HO TJ Union Plzeň, nás informoval, že oddíl podporuje návrh informační směrnice, ale s doprovodným textem, na který reaguje ČHS, nemá autorsky nic společného. Výzva k omluvě a stažení textu s nepravdivými a zkreslujícími informacemi se týká J. Turka, který je autorem textu."

Není to pravda, protože autoři textu jsou horolezecké oddíly a jejich zástupci pod dopisem podepsaní. Mám na tom svůj podíl, ale iniciativa ani autorství ode mne nepochází.

Na webu Horosvaz.cz dále píšeš: "24.2. půl hodiny po půlnoci jsme obdrželi níže uvedený text s pokynem, že ho máme uveřejnit v bulletinu pro Valnou hromadu ČHS."

Není to pravda, už proto, že členové ani oddíly nemohou dávat sekretariátu žádné pokyny. Žádný pokyn tedy z naší strany nebyl vydán. Jednalo se o zdvořilou prosbu. Náš e-mail zněl přesně takto: "...obracím se na Vás jménem svého mateřského oddílu HO Humanita Praha a oddílu TJ Union Plzeň. Tyto dva oddíly se rozhodly oprášit "můj" starší návrh informační směrnice a navrhnout ho Valné hromadě znovu k odsouhlasení. Prosím tedy o zařazení tohoto návrhu (v příloze tohoto mailu) spolu s níže uvedeným komentářem v Bulletinu a také na webové stránce Horosvaz.cz."

Předem děkuji za co nejrychlejší nápravu
Doufám to stihneš do začátku Valné hromady, abych nebyl před ostatními členy ČHS za lháře a nezdvořáka.

Děkuji
Kuba Turek

-------------------------------------------------------------------------------

Zde jsou mé odpovědi na Tvé požadavky:

Pokud jsi mi psal jako členu ČHS:

Ahoj Honzo,

nezlob se na mě, ale ty jsi se fakt zbláznil. My se tady jako oddíly snažíme popsat situaci ČHS, jak ji vidí běžní členové, a bereme to jako důvodovou zprávu, proč přijmout Informační směrnici, a ty se na nás vytasíš se soudy, trestním zákoníkem a dvěma lety vězení – což je sazba za pomluvu šířenou veřejnými sdělovacími prostředky.

Až dosud jsme měli důvěru ve vedení ČHS, že chce pro své členy a chod organizace to nejlepší. Proto jsme také náš návrh uveřejnili měsíc před konáním Valné hromady, aby se o něm mohlo diskutovat, a ty nás členy, které zastupuješ, zcela vážně posíláš do vězení.

Chápu, že ses takové podrazácké způsoby úřednického boje naučil ve své poradensko-manažerské praxi, a zároveň víš, že nic takového u soudu nemůže projít, ale ČHS je dobrovolná organizace a její nejsilnější deviza je důvěry mezi všemi členy, a teď jsi velmi velmi silně naboural.

Plzeňáci se Tě tak začali bát, že dokonce vydali jakousi neslanou-nemastnou omluvu s tím, že za původním textem si stojí, ale nechtějí vyvolávat potíže, aby neohrozili schválení Informační směrnice. Humanita Tvé požadavky ignoruje. Já Ti teď píšu dopis.

V něm odmítám všechny Tvé požadavky. Omluva nepřipadá v úvahu, protože jsme neuvedli žádné nepravdivé údaje.

1) Oblastní vrcholová komise Západní Čechy doložila sekání chytů na Petrohradské žule a hlavní viník Petr Resch byl za to pouze lehce pokárán.

Ano, Petr Resch byl lehce pokárán. Co jiného je veřejné napomenutí? 
Ne, nenaznačujeme, že přestupek nebyl vypořádán v souladu s interními předpisy ČHS, což by impikovalo protiprávní rozhodování disciplinární komise ČHS.
Tohle sis do textu vložil sám. Není to náhodou ono Freudovské přeřeknutí?

2) Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost se konalo na směšně malé stěnce

Ano, závodní lezecká stěna umístěná v hypermarketu byla směšně malá. Porovnání mohou poskytnout běžné rekreační lezecké stěny jako např. BigWall v Praze, Stěna v Sobotce, nebo Hudy stěna v Brně.
Ne, nedehonestujeme organizační schopnosti ČHS a ani neurážíme vítěze a nezlehčujeme jejich sportovní úspěchy.

3) Marketingová práva na Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2016 držela zcela neznámá firmička založená těsně před konáním závodů.

Ano. Sám jsi sám napsal: „Držitelem marketingových práv je a zůstává vždy ČHS, který může svolit k využití jejich části pořadateli. Co se týká malé firmičky – ani na veřejnou výzvu se nepřihlásil žádný jiný zájemce … Jsme rádi, že někdo je vůbec ochotný investovat svůj čas, úsilí i peníze do závodu pořádaného ve veřejném prostoru.“
Můžeme se zřejmě dohadovat, kdo je v okamžiku vykonávání marketingových práv jejich držitelem, ale věc je jasná – ČHS předal pořádání mistrovství ČR jednočlenné firmě, která byla účelově založena pár měsíců před tím.

4) Již tři roky po sobě se nekonalo Mistrovství České republiky ani Český pohár v drytoolingu.

Ano, závody v drytoolingu se nekonaly. 
Ne, závody v ledovém lezení na rychlost nejsou drytooling. Tak se označují závody na obtížnost.

5) Již mnoho let zůstávají nejasnosti v organizaci závodů, nominacích a finanční podpoře závodníků na umělých stěnách. Vše je neprůhledné a tím pádem demotivující pro závodníky i realizační týmy.

Ano, jako zainteresovaná veřejnost stále neznáme, kolik peněz a jaká další podpora plyne na jednotlivé závodníky, případně výkonnostní týmy. Jak to koreluje s jejich výsledky. Zmatky panují v prezentaci nominačních pravidel a termíny závodů jsou ohlašovány pozdě.
Ne, nelžeme a tím pádem nemůžeme ani poškozovat dobré jméno ČHS.

6) Valná hromada zavázala Výkonný výbor, aby nejednal se staviteli ani uživateli ferát v České republice.

Ano, neformální slib výkonného výboru na předminulé Valné hromadě byl porušen, neboť jednání s ferátisty proběhla. Že se konalo, vyšlo najevo až díky zveřejnění fotografií a teprve v tu chvíli jsi to přiznal.

Hore zdar
Kuba

--------------------------------------------------------------------------------

Pokud jsi mi psal jako soukromé osobě:

Zdravím Jane Bloudku,

děkuji za dopis, který se částečně shoduje s požadavky, které jsi psal na web Horosvaz.cz. Tehdy jsi mne a oba oddíly vyzval k omluvě a vymazání blíže neurčených článků. Poté mě kontaktoval sekretariát ČHS a žádal to samé. Požádal jsem tedy e-mailem o konkrétní nepravdy a návrh nápravy.

Zřejmě jste sami nestihli Vámi stanovený termín, který jste určili na 8.3.2017, po němž nám vyhrožujete soudem. Připomínám, že dnes je 24.3.2017 a teprve teď jsem dostal poštou Tvůj dopis orazítkovaný 23.3.2017. Ve svém textu jsi bohužel datum neuvedl.

Zároveň děkuji, že jsi z této poslední verze vypustil už některé zjevné nesmysly. Doufám, že tak pro příště naložíš i se zbytkem Tvých požadavků.

Přesto Tě zklamu a jakoukoliv opravu ani omluvu neudělám.

Vedou mě k tomu dva důvody: 1) Text je kolektivním dílem a já jsem podepsaný pouze jako spoluautor. 2) Celý text nepopisuje realitu, ale pouze všeobecný dojem horolezecké veřejnosti z jednání vedení ČHS.

To bychom chtěli všichni podepsaní změnit tím, že zítřejší Valná hromada přijme tzv. Informační směrnici, kterou jsme předložili k veřejné diskusi.

Připomínám, že k případným možným zkreslením, na které poukazuješ, by nedošlo, kdyby vedení ČHS jednalo v jejím duchu a dávalo členstvu všechny informace o svém konání a rozhodování.

Aby bylo v celé věci jasno, uvádím přesné znění naší důvodové zprávy k Informační směrnici, která se zcela jasně vyjadřuje, že níže popíšeme naše dojmy, které nemusejí být úplně pravdivé: „...pokládáme situaci v Českém horolezeckém svazu za neutěšenou. Nevíme přesně, co se děje ve Výkonném výboru ani v jednotlivých výkonných složkách ČHS. Rádi bychom, aby to byly pouhé obavy z něčeho, o čem nás nikdo neinformoval. Členská základna ovšem nemá možnost zjistit, co se přesně odehrává a kam naše horolezecká organizace směřuje. Jen namátkou uvádíme pět příkladů, jak to mezi členy vře, a při tom vedení dělá mrtvého brouka:...“

S pozdravem
Kuba Turek

--------------------------------------------------------------------------------

Pokud jsi mi psal jako vydavateli:

Vážený pane Bloudku,

potvrzuji přijetí Vašeho dopisu ze dne 23. března 2017, bez značky a čísla jednacího, který jste poslal jako předseda Českého horolezeckého svazu, a v němž žádáte po Jakubu Turkovi, šéfredaktorovi webu Horydoly.cz a zároveň spoluautorovi uveřejněného textu, omluvu a uvedení nepravdivých tvrzení na pravou míru. Pokud tak neučiníme, vyhrožujete nám soudem za poškození dobrého jména ČHS.

Podotýkám, že mi nepřijde vhodné řešit mocenský boj v rámci sportovního svazu soudně a už vůbec ne za zveřejnění jasně názorového a komentativního materiálu, za který se svoji váhou postavilo několik vašich oddílů, které jako předseda zastupujete. Je to ovšem samozřejmě Vaše volba politických prostředků, do kterých Vám nemám co mluvit.

Ve Váš prospěch si dovolím ještě dnes večer zveřejnit celý Váš dopis a podle něho si může každý čtenář udělat obrázek, na čí je v předvolebním klání pravda.

Zde jsou důvody, které mě vedou k úplnému odmítnutí Vašich požadavků:

1) Oblastní vrcholová komise Západní Čechy doložila sekání chytů na Petrohradské žule a hlavní viník Petr Resch byl za to pouze lehce pokárán.

Pod slovem pokárání jistě rozumí veřejnost i veřejné napomenutí. Viz např. slovník synonym českého jazyka.
Zároveň se ohrazuji, že by text naznačoval, že přestupek nebyl vypořádán v souladu s interními předpisy ČHS, což by implikovalo protiprávní rozhodování disciplinární komise ČHS. O ničem takovém se autoři nezmiňují.

2) Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost se konalo na směšně malé stěnce

Licence autorů je ve slově směšně, ale nepopiratelným faktem zůstává, že běžné lezecké stěny sloužící závodům, tréninku i rekreačnímu lezení jsou mnohokrát větší. Jako referenci dodávám například oblíbené lezecké stěny BigWall v Praze, Stěnu v Sobotce a Hudy stěnu v Brně.

Ohledně údajné dehonestace organizační schopnosti ČHS a urážek vítězů a zlehčování jejich sportovních úspěchů se ohrazuji stejně jako výše. Nic takového v textu napsané není.

3) Marketingová práva na Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2016 držela zcela neznámá firmička založená těsně před konáním závodů.

Marketingová práva na mistrovství držela, nejen podle autorů předmětného textu, ale také podle webových stránek Horosvaz.cz, Horydoly.cz, Živnostenského a Obchodního rejstříku, malá nově založená firma, která do té doby neměla žádné reference z pořádání významnějších lezeckých závodů.

4) Již tři roky po sobě se nekonalo Mistrovství České republiky ani Český pohár v drytoolingu.

Závody v drytoolingu se nekonaly. ČHS pořádal pouze závody v ledovém lezení na rychlost, což je jiná disciplína.

5) Již mnoho let zůstávají nejasnosti v organizaci závodů, nominacích a finanční podpoře závodníků na umělých stěnách. Vše je neprůhledné a tím pádem demotivující pro závodníky i realizační týmy.

Veřejnost ani členové ČHS neví, kolik peněz a jaká další podpora plyne na jednotlivé závodníky. Jak to koreluje s jejich výsledky. Na pozdní oznámení termínů závodů si stěžují pořadatelé.

6) Valná hromada zavázala Výkonný výbor, aby nejednal se staviteli ani uživateli ferát v České republice.

Neformální slib výkonného výboru na předminulé Valné hromadě byl porušen, neboť jednání s ferátisty proběhla. Že se konalo, vyšlo najevo až díky zveřejnění fotografií na nezávislých webových stránkách.

Zůstávám s pozdravem
Jakub Turek
jednatel UpDown Media, s.r.o. a šéfredaktor Horydoly.cz

 
SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

svinstvo

To je snad možné jen v úřadech.

  • Autor JN
  • Datum a čas 27.3.2017 22:13
Reaguj
Proč ne ....

Já doufám, že Bloudek to TO fakt podá ... vy budete mít o čem psát a bude aspoň nějaká sranda .... až s tím Bloudka pošlou někam. 

  • Autor MichaelS
  • Datum a čas 25.3.2017 19:17
Reaguj
reakce

Dobře napsaný Kubo, držím palce v boji proti chamtivosti, kterou Bloudek ve Svazu stělesňuje.

  • Autor Honza
  • Datum a čas 25.3.2017 09:27
Reaguj
Celkem 3 příspěvky v diskuzi


Britské železnice jezdí prázdné jako v předminulém století

Britské železnice jezdí prázdné jako v předminulém století

Počet cestujících na britské železnici se snížil na úroveň 19. století. Kvůli epidemii koronaviru přepravily vlaky ve Velké Británii méně pasažérů naposledy před 170 lety.... celý článek

Rakouské dálniční známky a mýto

Liam Neeson natočil spot proti obchodování s lidmi

registrovat

Prohlédněte si chaty k pronájmu a ubytování.
Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz

Nejčtenější články

Britské železnice jezdí prázdné jako v předminulém století

Britské železnice jezdí prázdné jako v předminulém století

Počet cestujících na britské železnici se snížil na úroveň 19. století. Kvůli epidemii koronaviru přepravily vlaky ve Velké Británii méně pasažérů naposledy před 170 lety.
Liam Neeson natočil spot proti obchodování s lidmi

Liam Neeson natočil spot proti obchodování s lidmi

Letecká společnost Emirates se hrdě hlásí k podpoře celosvětového spotu What is Human Trafficking?, který byl představen ve spolupráci s hercem Liamem Neesonem. Krátké video vzniklo v rámci kampaně organizace It’s Penalty, která se
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

AKTUALIZACE Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Vraňansko-hořínský kanál je znovu vypuštěný

Vraňansko-hořínský kanál je znovu vypuštěný

Vraňansko-hořínský laterální kanál byl naposledy vypuštěn. Staví se přes něj poslední most ve Vrbně. Kanál bude znovu napuštěn 10. listopadu.
Rakouské dálniční známky a mýto

Rakouské dálniční známky a mýto

AKTUALIZACE Mezi turisty, kteří míří do Alp, se občas vedou diskuse, zda se vyplatí koupit dálniční známku, nebo jet mimo dálnice po vedlejších silnicích. Uvádíme proto současné ceny všech druhů

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Mezinárodní festival outdoorových filmů Ostrava 10.-30.10. 10.10.
Výstava oskeruší
Strážnice, Městské muzeum 11.10.-8.1. 11.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Nová Baňa, Vatra 19.10.-11.11. 19.10.
Festival dokumentárních filmů Jihlava 27.10.-1.11. 27.10.
ILTM Asia - veletrh Čína, Šanghaj 28.-30.10. Luxusní cestování 28.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Řapiště, U Máně 29.10.-15.11. 29.10. 18:00
Mezinárodní festival outdoorových filmů Polsko, Cieszyn, Oranzeria 30.10.-19.11. 30.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Modra, Mier 30.-31.10. 30.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Litomyšl, Kotelna 1.-3.11. 1.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Děčín, Sněžník 2.-4.11. 2.11.

Diskuse

Kontakty z mobilu Horydoly , 24.10.2020 22:18, 8 příspěvků
Hodinky Honor watch gs pro Horydoly , 24.10.2020 22:14, 8 příspěvků
Hodinky Honor watch gs pro Pavel, 24.10.2020 6:39, 8 příspěvků
Sexuální problém David, 24.10.2020 1:46, 9 příspěvků
Gratulki k přežití Skiák, 23.10.2020 13:25, 1 příspěvek
Komfort nošení Kuba Turek, 22.10.2020 12:24, 8 příspěvků
Bolesti Jitka, 22.10.2020 12:00, 22 příspěvků
Hodinky zničené? Kuba Turek, 22.10.2020 11:25, 8 příspěvků
Komfort nošení Petr Š., 22.10.2020 9:59, 8 příspěvků
Kontakty z mobilu Milda, 22.10.2020 9:58, 8 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Střední Čechy - cyklo... Horydoly , 26.10.2020 13:10
Strategie rozvoje Krkonoš Horydoly , 26.10.2020 13:03
Skialpinistická zácpa na ... Horydoly , 26.10.2020 11:24
HP TRONIC pomůže s trasov... Horydoly Open, 21.10.2020 16:39
Muži s hlubokým hlasem js... Horydoly , 20.10.2020 1:18
Signal festival byl zrušen Horydoly , 19.10.2020 16:07
Nejdůležitější věc při ko... milan šupa, 15.10.2020 19:50
Běh o koláč panny z Dívčí... Horydoly , 14.10.2020 13:03