Výsledky lezeckých závodů musím dodat včas

Výsledky lezeckých závodů musím dodat včas
SDÍLEJ:

Veronika Jandíková se stala redaktorkou Českého horolezeckého svazu. Pod tímto pojmenováním se už léta snažilo vedení svazu najmout pracovníka pro vztahy s veřejností a zároveň zaměstnance výsledkového servisu.

Byla jmenována redaktorkou nenápadně a bez publicity. Vlastně jsme si toho všimli až z podpisu pod jednou tiskovou zprávou.

Veronika Jandíková je dcerou dřívějšího člena výkonného výboru a dnešního vydavatele horolezeckého webu Horyinfo.cz Petra Jandíka.

Její funkci před několika lety zastával Stanislav Holec, tehdejší ředitel IDNES, dnešní člen nejužšího týmu webu Lezec.cz. Po něm bylo několik let bezvládí.

Co obnáší funkce redaktorky Českého horolezeckého svazu?

Podle zadání Mediální komise Českého horolezeckého svazu je náplní mé práce informovat média o dění v soutěžních horolezeckých disciplínách, do kterých patří lezení na obtížnost a rychlost, bouldering, ledolezení a drytooling a závodní skialpinismus, a to od regionálních závodů až po světovou úroveň.

U regionálních závodů typu Tendon cup jde o zveřejňování v regionálních médiích, u závodů Světového poháru, Mistrovství České republiky a podobně o přípravu zpráv pro Českou tiskovou kancelář a celostátní média tištěná i internetová.

Podstatné je při této práci podat informace včas. Informace ze Světových pohárů, Mistrovství světa, Evropy a České republiky dostává Česká tisková kancelář zpravidla týž den, kdy jsou vyhlášeny oficiální výsledky. U regionálních závodů je mým úkolem vyhledávat místní média, která by o zprávy měla zájem.

Dalším mým úkolem je sledovat zpětnou vazbu, to znamená která média nabízené zprávy využila. Například Česká tisková kancelář zařadila do svého zpravodajského servisu všechny dosud zaslané zprávy.


V čem by měl být přínos vaší funkce pro členy Českého horolezeckého svazu a případně pro nehorolezeckou veřejnost?

Na tuto otázku byste se měl zeptat píše předsedy Mediální komise Petra Resche, nemohu mluvit za něj. Ve zkratce jen mohu říci, že účelem redaktorské práce je zviditelnit soutěžní horolezecké disciplíny tak, aby se v médiích postupně dostaly mezi standardní sportovní odvětví a přestalo se na ně hledět jako na zvláštnost či výstřelek, kuriozitu. To by v důsledku mělo přinést větší uznání a pozornost celému horolezeckému sportu.

Máte priority, které chcete prosadil v nejbližší době, a další v dlouhodobém horizontu?

Priority jsou dány záměry Mediální komise. Nejdůležitější prioritou je, jak už jsem uvedla, prosadit soutěžní lezení v médiích mezi běžné sportovní disciplíny, a tak ho zviditelnit.

Jaké máte předchozí zkušenosti z mediálního oboru a čeho si v mediální kariéře dosud nejvíce ceníte?

Vystudovala jsem psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a poté jsem pracovala v Národní knihovně. Moje zkušenosti s prací v médiích nejsou velké, před redakční prací pro Český horolezecký svaz jsem pouze spolupracovala se serverem Horyinfo. V tomto směru je mou oporou otec Petr Jandík, který Horyinfo provozuje a pomáhá mi s přípravou nejdůležitějších zpráv. Funkci redaktorky vykonávám vedle své nynější hlavní práce v rodinné firmě v oboru DTP, kde se převážně zabývám zlomem a grafickou úpravou časopisů.

Je vaše funkce placená? V jakých relacích se plat pohybuje?

Ano, funkce je placená. Ve smlouvě jsou stanoveny paušály za jednotlivé typy zpráv, ceny se pohybují na dolní hranici odměny obvyklé za tuto práci.

Nemohla byste upřesnit svoje odměny?

Objem práce je dán kalendářem závodů českých a světových, ale právě u těch světových se počet nedá předem přesně určit, protože zpráva se má psát, pouze když se náš závodník dostane do finále, v případě lezení na rychlost a závodního skialpinismu do pátého místa, u juniorů do třetího.

Co se týče mé odměny za tuto práci, je to záležitost smlouvy mezi mnou a Českým horolezeckým svazem a nejedná se o veřejnou informaci. Pokud vás zajímá rozpočet Mediální komise, z něhož je moje práce honorována, obraťte se na jejího předsedu Petra Resche.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Přečetl jsem si na stránce ČHS tři příspěvky slečny redaktorky. Jsem už nad 60 let a tudíž neplatím žádné příspěvky ČHS. Jinak bych uvažoval o ukončení členství.
  • Autor chc
  • Datum a čas 19.2.2011 09:47
Reaguj
"Co se týče mé odměny za tuto práci, je to záležitost smlouvy mezi mnou a Českým horolezeckým svazem a nejedná se o veřejnou informaci."Teda, to je síla. Nejsem členem ČHS, takře fakticky je mi to u pr..., nicméně podle tohohle výroku má dotyčná dáma ty nejlepší předpoklady pro politickou kariéru ... (/v Česku/
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 19.2.2011 00:17
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


České hory AKTUÁLNĚ 2022/2023

České hory AKTUÁLNĚ 2022/2023

KRKONOŠE Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.... celý článek

7 výhod proč začít podnikat v online kasinu

Elektrické koloběžky a elektrokola AKTUÁLNĚ 2023

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

Skalnatá chata ve Vysokých Tatrách se po dlouhých desetiletích otevřela pro normální horolezeckou veřejnost. Před tím fungovala jen ze známosti anebo vůbec. Při tom je to jedna z nejstarších turisticko-lyžařsko-horolezeckých chat
Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Mnoho lidí, kteří dojíždění za prací do jiného města nebo jezdí dokonce až do ciziny, často dumá nad tím, kde a jak si hledat levné varianty ubytování. Abychom těmto lidem pomohli,
Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Nejvyšší česká hora Sněžka (1603 m n.m.) převyšuje své okolí o dobrých dvě stě metrů a poskytuje dokonalý kruhový rozhled. Několikahodinová pěší túra za dalekými rozhledy se sem za jasných dní vyplatí.
Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Fascinuje vás myšlenka sportovního sázení v kasinech? Zajímá vás, co se děje v zákulisí? Pokud ano, pak jste na správném místě. V tomto článku vám poodhalíme tajemství, jak funguje sportovní sázení v kasinech.
7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

Peníze jsou jen prostředkem k dosažení našich cílů a mnoho z nás si s nadcházejícím rokem stanovuje předsevzetí, mezi které mnohdy patří také lepší správa financí nebo šetření. Finanční povědomí je zásadní pro to,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 2.-5.2. 2.2.
Vacances - veletrh Belgie, Brusel 2.-5.2. 2.2.
Nepál - diashow Pec pod Sněžkou, Klondajk Přednáší Jan Tráva Trávníček 2.2. 19:00
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 3.-5.2. 3.2.
Chřibské zimní táboření Chřiby 3.-5.2. 3.2.
Zimní táboření Lipnice nad Sázavou, hrad 3.-5.2. 3.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Ledová jízda - psí spřežení Pec pod Sněžkou 4.-6.2. 4.2.
Orlický maraton Deštné 4.-5.2. Běžky 4.2.
Zimní plavání v Sázavě Sázava   4.2.

Diskuse

Skialp Honza, 31.1.2023 14:27, 16 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 23:51, 7 příspěvků
Text – Honza: Michael Beranek, 30.1.2023 20:38, 6 příspěvků
Svět se změnil Honza, 30.1.2023 19:46, 6 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Honza, 30.1.2023 19:39, 7 příspěvků
Svět se změnil Michael Beranek, 30.1.2023 17:43, 6 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 15:11, 7 příspěvků
INU Honza, 30.1.2023 14:14, 6 příspěvků
INU Honza, 30.1.2023 13:51, 2 příspěvky
INU Honza, 30.1.2023 13:38, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19
Všem! Všem! Všem! Bude po... milan šupa, 14.1.2023 19:43
Sraz na Pražském hradě 8.1. Horydoly , 5.1.2023 20:52
Praha na Silvestra: dopra... Horydoly , 31.12.2022 9:42