Vánoční trhy v Jižním Tyrolsku
Vánoční trhy jsou neodmyslitelnou součástí jihotyrolských vánočních svátků. Původně středoevropská tradice se přes německy mluvící země dostala až do severní Itálie a v Jižním Tyrolsku zdomácněla.
Jihotyrolské vánoční trhy ovládnou ulice a náměstí pěti měst od 30. listopadu do 6. ledna příštího roku, jen v Bolzanu se bude končit už 23. prosince.
Začínáme koncem listopadu
K tradičnímu vánočnímu zboží místních trhovců patří výrobky z vlny, jako papuče Toppar z Lodenu nebo kabátek Jangger. Velké oblibě se těší přírodní kosmetika, kterou produkují místní farmáři. A v neposlední řadě jsou to všelijaké ozdoby, svíčky a jiné drobné předměty pro potěšení malých i velkých návštěvníků.
Brixen/Bressanone je považován za duchovní centrum jihotyrolských vánočních svátků. Trhy se zde pořádají na náměstí Domplatz s impozantní katedrálou, která nabízí prostor pro duchovní rozjímání při poslechu adventních zpěvů.
V nedalekém biskupském paláci Hofburg jsou vystaveny ručně vyřezávané jesličky a každou středu budou prostory náměstí patřit zejména dětem a pohádkovým postavám.
V Bolzano/Bozen splývají vánoční svátky s chutí žitného chleba s rozinkami, fíky a sušeným ovocem, kterému se říká Zelten. Osvětlené uličky, podloubí a náměstí středověkého města dodávají oslavám vánoc nezapomenutelnou atmosféru.
Lázeňské město Merano/Meran zve návštěvníky na vánoční trhy přímo na kolonádu.
Návštěva Sterzing/Vipiteno vyvolá vzpomínky nejen na vánoce, ale i na dlouhou historii hornictví, díky které město ve středověku zbohatlo. Trhy i hornické muzeum lze nalézt podle věže Zwölfer-Turm z roku 1486.
Vánoce v horách, tak zní motto adventních trhů ve městečku Bruneck/Brunico, které se nachází jen kousek od lyžařského střediska Kronplatz/Plan de Corones.
Osobité kouzlo mají vánoční oslavy na venkově. Na historickém náměstí vesnice Kastelruth/Castelrotto, ležící na úpatí pohoří Schlern/Sciliar, se budou ve dnech 6.-9. a 14.-16. prosince konat vánoční trhy Kastelruther Weihnacht. Produkty místních řemesel a domácí kuchyně budou k dostání u četných stánků. Atmosféru zpříjemní koncerty lidové hudby a jiné druhy zábavy.
Vánoční trhy se také konají ve středověkém městečku Glurns/Glorenza a v údolí Sarntal/Val Sarentino se každý prosincový víkend koná Sarner Alpenadvent, kde se představí tradiční řemesla, vánoční cukroví nebo speciální výrobky z borovice Mugo.
Diskuse
Diskuze k článku
Jezero kmotrů Tegernsee
Bike Maraton Vysočiny má letos 48 kilometrů
Nejčtenější články
Jak vybrat nejlepší autobus z Prahy do Kyjeva: porovnání cen, času a pohodlí
Amtmann neboli Hadovka je osamělý skalní kyj na Dlouhém hřebeni nad Litoměřicemi
Velikonoční Jizera z Malé Skály skrze Turnov do Svijan
Legie a skutečnost ve Vietnamu: Honneur et Fidélité
Glamping: luxus v přírodě
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Slavnosti svobody | Plzeň | 1.-6.5. | 1.5. | |
|
Adršpach - povolené lezení
|
Broumovsko | Povolené lezení 1.5.-30.11. | 1.5. | |
| Běh na Doubravku | Teplice, Beethowen | 1.5. | ||
| Kaktusy a sukulenty - výstava | Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy | 1.-24.5. | 1.5. | |
| S Vesnou na vodu | Váh | 1.5. | ||
| Ohře - odemykání | Kynšperk | 2.5. | ||
| Orlice - Litický oblouk | Bohousová | 2.5. | ||
| Pilica - vodácký ultramaraton | Polsko, Pilica | 2.5. | ||
| Trentino Film Festival | Itálie, Trento | 24.4.-3.5. Horské filmy | 3.5. | |
| Pohár Plzeňského kraje XCO | Domažlice | 3.5. |
Diskuse
| online pharmacy discount ... | MatthewBat, 1.5.2026 6:00, 120 příspěvků |
| reputable overseas online... | Kevindes, 1.5.2026 5:01, 20 příspěvků |
| legit online pharmacy | HenryKal, 1.5.2026 4:15, 20 příspěvků |
| medstore online pharmacy | MatthewBat, 1.5.2026 4:14, 48 příspěvků |
| online pharmacy no rx | Kevindes, 1.5.2026 2:44, 48 příspěvků |
| best rx pharmacy online | RobertDiz, 1.5.2026 2:38, 20 příspěvků |
| Němci | Honza, 30.4.2026 13:58, 1 příspěvek |
| Nezájem Čechů o Slováky | Horydoly, 26.4.2026 12:52, 1 příspěvek |
| APP | Honza, 21.4.2026 21:08, 2 příspěvky |
| Inu | Honza, 21.4.2026 20:57, 2 příspěvky |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| SkialpujFEST | kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:48 |
| Re: Skialpy | kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:47 |
| Brýle na jaře | Alex Brido, 24.4.2026 8:42 |
| Jarní lyžování v Korutane... | Horydoly , 23.4.2026 11:03 |
| Re: v Česku | Maria Fixir, 22.4.2026 22:18 |
| skiareály v Česku | Alex Brido, 22.4.2026 22:17 |
| Re: CzechTourism | Horydoly , 20.4.2026 13:42 |
| Intimní wellness a neinva... | Horydoly , 16.4.2026 22:41 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH