Koloběžkový závod Kostka Cup v Jeseníku láká profesionály, hobby jezdce i amatéry

AKTUALIZACE Jste rekreační jezdec či jezdkyně na koloběžce a chcete vědět, o kolik vás předjedou profesionální sportovci? Zazávodit si na jejich trati. Nebo dokonce o koloběžkce zatím jen uvažujete a rádi byste ochutnali, jaký je rozdíl mezi závoděním a výlety? Případně se chcete seriozně poměřit s evropskopu špičkou koloběhu? Ve městě Jeseník se jede 11.-12. června druhé kolo Euroligy u Priessnitzových lázní na úpatí Jeseníků.
Nedělního půlmarathonu zúčastní i Martin Koukal - bývalý český reprezentant v běhu na lyžích, olympionik a dvojnásobný mistr světa.
Trasa půlmaratonu byla na poslední chvíli upravena. Závod povede na plně uzavřené komunikaci. Široká bezpečná silnice s krátkým mírným stoupáním směrem k Rejvízu projíždí malebnou vilovou zástavbou s penziony a rekreačními chaty.
Kostka Cup Jeseník se jede jako 2. kolo Eurocupu a zároveň 2. kolo českomoravské Rollo ligy pro děti i dospělé.
Závod je vypsaný ve třech disciplinách:
1. Priessnitzova časovka do vrchu
2. Priessnitzova štafeta
3. Kostka půlmaraton
Registrace k závodům je možná pouze přes webovou stránku www.kostka-racing.cz. Při registraci do 31. května je startovné pro závod Eurocupu 500 Kč (dospělí) a 150 Kč (žáci, kadeti, junioři). Pro vložený hobby závod je určeno startovné 150 Kč. Pozdější registrace je dražší o padesát korun pro každého závodníka.
V ceně startovného je samotný závod, startovní číslo, diplom, bulletin závodu, občerstvení během závodu a po jeho skončení. Každé startovní číslo je zařazeno do slosování o hodnotné ceny včetně závodní koloběžky Kostka.
Program závodního víkendu
Sobota 11. června
Priessnitzova časovka do vrchu
Start v 10:00 hod. na Masarykově náměstí ve směru Tyršovy ulice pro kategorie junioři, juniorky, ženy, muži, seniorky, senioři, muži master, ženy master, veteráni, veteránky a účastníci veřejného závodu (délka 3,2 km a převýšení 190 m). Na rohu Krameriovy a Priessnitzovy ulice ve stoupání do lázní startují kategorie žáci, žačky, kadeti a kadetky (délka 1,9 km a prevýšení 140 m).
Cíl závodu je v areálu Priessnitzových léčebných lázní, před budovou hotelu Priessnitz.
Mapa závodu: časovka.
Startuje se v časovém intervalu 30 sekund. Závod se koná za plného provozu, Trať není uzavřená a je vedená po asfaltových a dlážděných komunikacích. Závod je měřen časomírou s čipy, které jsou vydávány pri prezentaci proti záloze 150 Kč. Čip je připevněn na přední vidlici koloběžky. Registrovaní závodníci (Eurocup + Rollo liga) vrací čip po skončení všech závodů v neděli. Účastníci veřejného hobby závodu vrací čip po skončení každého dílčího závodu.
Sobota 11. června
Priessnitzova štafeta
Start v 16:00 hod. v areálu Priessnitzových lázní na Kolonádním okruhu pro všechny kategorie. Závod se koná na uzavřeném parkovém okruhu po asfaltové komunikaci. Závod je měřen časomírou s čipy.
Cíl závodu je na stejném místě jako start.
Tříčlenný závod družstev se řídí pravidly klasické štafety. Každý člen odjede příslušný počet kol, poté předává koloběžku dalšímu. Štafeta může mít k dispozici maximálně dvě koloběžky. Koloběžku lze vyměnit (například z důvodu poruchy) mimo předávací území. Je ovšem nutno nahlásit rozhodčímu změnu čipu.
Délka okruhu je 1 km, převýšení 10 m. Žáci a žačky jedou 2 kola. Kadeti a kadetky 3 kola. Jjunioři, juniorky, ženy, muži, seniorky, senioři, muži master, ženy master, veteráni a veteránky jedou 4 kola. Účastníci hobby závodu jedou každý 3 kola.
Mapa závodu: štafeta
Neděle 12. června
Kostka půlmaraton
Start v 9:00 hod. Start na parkovišti na Rejvízské silnici č. 374. Trasa povede po Rejvízské ulici směrem na Rejvíz, k 1. levotočivé serpentině, ve které ústí stará lesní cesta.
Cíl závodu je na stejném místě jako start.
Délka okruhu je 7 km, převýšení 128 m. Žačky a žáci jedou 4,6 km, kadetky 7 km, kadeti a účastníci hobby závodu 9,2 km. Juniorky, ženy, seniorky, ženy masters a veteránky jedou 21 km. Junioři, muži, senioři, muži master, veteráni a ultraveteráni odjezdí 28 kol.
Mapa závodu: půlmaraton
Závodníci musí pri závodě použít ochrannou přilbu. Závodník, který v den startu nedovrší 18 let, je povinen předložit písemný souhlas rodiče či zákonného zástupce ke startu v závodě.
Závodí se podle Pravidel Českého svazu koloběhu a pravidel mezinárodní asociace IKSA.
Ředitel závodu: Petr Neugebauer
Technický delegát: Jan Horák
Hlavní rozhodčí: Zdenek Gadourek
Zdravotní zajištení: Horská služba Jeseníky a Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje
Ubytování: Střední škola gastronomie a farmářství Jeseník (200 Kč/osoba/noc ve třílůžkových pokojích), v areálu Priessnitzových léčebných lázní na travnatém hřišti ve vlastních stanech (zdarma), SOŠ a SOU strojírenské a stavební Jeseník (250 Kč/osoba/noc ve tří až pětilůžkových pokojích), Autocamping Bobrovník Lipová-lázně (140 Kč/osoba/noc ve čtyřlůžkových chatkách). Rezervace ubytování je součástí přihlašovacího formuláře.
INFO: Eurocup 2016 Jeseník a Facebook Kostka
Zobrazit místo Koloběžka - Scooter na větší mapě
Diskuse
Diskuze k článku
24 hodin na koloběžce se letos jelo pro Michala Vitouše
Pád z koloběžky: Odřeniny nebo těžké zranění?
Může se hodit
Nejčtenější články
Cyklonovinky 2025
Soutok Vltavy a Sázavy na koloběžce
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
---|---|---|---|---|
ISPO China - veletrh | Čína, Shanghai | 4.-6.7.. | 4.7. | |
ILTM Asia - veletrh | Čína, Shangai | 4.-6.7. Luxusní cestování | 4.7. | |
Přejezd republiky | Šatov | 11.-13.7. Koloběžky | 11.7. | |
Grand Prix Bechyně | Bechyně | Koloběžky | 19.7. | |
Americana - veletrh | Německo, Augsburg | 3.-7.8. Westernový styl | 3.8. | |
IBTM - veletrh | Mexico, Mexico City | 20.-21.8. | 20.8. | |
Země živitelka - veletrh | České Budějovice, výstaviště | 21.-26.8. | 21.8. | |
Výstava stanů | Praha, Letňany | 16.6.-24.8. | 24.8. | |
Caravan Salon - veletrh | Německo, Düsseldorf | 29.8.-7.9. | 29.8. | |
Cestovatelská Střela - festival | Dolní Hradiště | 29.-31.8. | 29.8. |
Diskuse
Re: Pelmo | doku.pes, 2.7.2025 10:47, 7 příspěvků |
Postalmklamm via ferrata | pikovoda, 30.6.2025 23:32, 3 příspěvky |
Cesty pro lidi | Kletr, 30.6.2025 14:44, 1 příspěvek |
Mladí horalové | Honza, 29.6.2025 21:28, 1 příspěvek |
Docela důležité... | Honza, 26.6.2025 21:13, 6 příspěvků |
Docela důležité... | Kuba Turek, 26.6.2025 14:47, 6 příspěvků |
Docela důležité... | Honza, 26.6.2025 14:18, 6 příspěvků |
Docela důležité... | Laura Novotná, 26.6.2025 12:12, 6 příspěvků |
Solná komora | Novinář, 26.6.2025 11:27, 3 příspěvky |
Solná komora | Skiák, 25.6.2025 23:02, 3 příspěvky |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
Karlovarský filmový festi... | Horydoly , 3.7.2025 0:31 |
Světový pohár Troja | Horydoly , 26.6.2025 15:16 |
Světový pohár Troja | Horydoly , 26.6.2025 2:57 |
Prskavec jako hologram | Horydoly Open, 25.6.2025 0:13 |
Livigno na kole | Horydoly , 24.6.2025 19:48 |
Cyklistický maraton Vysočiny | Horydoly , 19.6.2025 22:32 |
Pivo na Náplavce | Horydoly , 19.6.2025 21:22 |
Sportovní prádlo | Horydoly , 13.6.2025 16:44 |