Neumannová je z toho zatím venku

Neumannová je z toho zatím venku
SDÍLEJ:
Kateřina Neumannová se nedopustila trestných činů podvod, předlužení a zvýhodňování věřitelů. Myslí si to státní zástupci v Liberci. Zainteresovaní podnikatelé i zasvěcená veřejnost však vědí, že právě tyhle tři činy má na svědomí. Vědomě zasekla sekyru sto milionů korun dluhů jako ředitelka Mistrovství světa v klasickém lyžování.

V tunelování Mistrovství světa v klasickém lyžování jela spolu s otcem svého nemanželského dítěte, podnikatelským šíbrem Josefem Jindrou.

Kdo věří, ať tam běží

Reklamní agentura Roxy II ji za to udala na policii. Policisté trestní oznámení odložili. Totéž učinil později i státní zástupce. Teď je to definitivní.

Proč? Důvody jsou obskurní a každý, kdo není padlý na hlavu, je nemůže přijmout. Jediné vysvětlení, proč by je příčetný právník měl vzít v potaz, se nám jeví úplatek. Kdo by ho mohl zaplatit? Kdo jiný než Josef Jindra. Umí v tom chodit a pohybuje se běžně o několik řádů výš, například v kauze Kopřivovy minomety.

Podvod? ANO

Státní zatupitelství tvrdí, že Kateřina Neumannová se zadlužovala stále hlouběji v přesvědčení, že její dluhy zaplatí stát. To prý není podvod.

Přitom socialisté, kteří posvětili myšlenku na pořádání mistrovství v Liberci, a po nich zelení i občanští demokraté, stejně jako ministerští úředníci, vždy tvrdili, že do závodů nenasypou ani korunu ze státního rozpočtu.

Nakonec nasypali přes miliardu, ale jednalo se o peníze především na infrastrukturu a ne na zaplácnutí přímých finančních ztrát. Dostalo je město Liberec a ne organizační výbor pod taktovkou Kateřiny Neumannové a potažmo Josefa Jindry.

O efektivitě výstavby vysokoškolských kolejí, skiareálu, komunikací a inženýrských sítí si můžeme myslet své, ale faktem je, že existují. Neumannové peníze už ale nikdo nikdy neviděl, snad s výjimkou Josefa Jindry.

Předlužení? ANO

Každá firma, která nesplácí dluhy a dluží nad zákonem určenou částku, musí sama sebe poslat do konkurzu. Za to je trestně odpovědné její vedení. V případě libereckého mistrovství tedy Kateřina Neumannová.

Už dávno před mistrovstvím musela vidět, jak se organizační výbor topí v dluzích, výhled na prodej lístků vypadal kvůli špatnému počasí a především katastrofickému Jindovu marketingu nmizerně. Nebyla tedy reálná naděje na příjmy, ze kterých by se mohly dluhy zaplatit.

Každý jednatel malinkaté společnosti s ručením omezením i člen dozorčí rady velké akciovky se takové situace obává, protože ručí v případě předlužení firmy vlastním majetkem a případně i svobodou.

Zvýhodňování věřitelů? ANO

Pokud je firma ve finančních problémech, musí všechny finanční prostředky použít k rovnoměrnému splácení svým věřitelům. Buď platí faktury podle data splatnosti, nebo poměrně podle celkové velikosti dluhů.

To se zjevně v případně libereckého mistrovství nestalo. Kateřina Neumannová posílala peníze, jak uznala za vhodné. Nebo spíše jak jí přikázal Josef Jindra.

Po skončení světového šampionátu poslala na účet organizačního výboru Mezinárodní lyžařská federace přibližně čtyřicet milionů korun jako podíl z prodeje vysílacích práv a reklamy. Z těchto peněz byly však umořeny jen některé vybrané pohledávky.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Re: Re: jaký důkaz má redakce ?
Myslím, že jsem hned na začátku jasně uvedl, že policie a vyšetřovatelé shledali, že je Kateřina Neumannová neviná podle jednoho konkrétního trestního oznámení (jsou však podány další, takže uvidíme, co bude dál). Ve svém článku však narážím na věčný spor přirozeného a psaného práva, neboli na spravedlnost a zákony, čili legálnost a legalitu. Zřejmě jste právní pozitivista a vidíte celou věc jako zástupitelství. Já se na věc dívám jiným pohledem a to spiše z pozice přirozeného práva.
Reaguj
Re: Re: jaký důkaz má redakce ?
Pokud se nepletu, tak ze stejných zákonů vychází i vyšetřovatelé a ve středu bylo ve večerních zprávách jasně řečeno, že se Neumanová žádného trestného činu nedopustila. Jenže redakce Horydoly má jiné a přesnější informace a rozsudek už byl z vaší strany dávno vynesen. Důkaz sice žádný, ale poprava bude už příští týden. Tak nějak to bylo před rokem 1989. Že by zaběhnutá praxe ???? Podle mého je třeba prvně vinu prokázat a až poté soudit. Zatím se nic takového nestalo a nikdo žádné konkrétní důkazy, které by vinu Neumanové prokázaly veřejně neukázal. Nebo ano ?? Pokud ano, tak sem s nima. Dík.
 • Autor Pozorovatel
 • Datum a čas 24.9.2010 18:47
Reaguj
Re: jaký důkaz má redakce ?
Vycházím z veřejných zdrojů a zákonů této země. V čem se konkrétně mýlím?
Reaguj
jaký důkaz má redakce ?
A jaký důkaz máte Vy pane Turek. O jaké důkazy a dokumenty se opírá váš článek ? To že někdo podá trestní oznámení ještě neznamená, že má pravdu, tudíž je tímto Váš článek pouhým bulvárem typu jedna paní říkala.....
 • Autor Pozorovatel
 • Datum a čas 24.9.2010 15:36
Reaguj
Re: Re: bulvární blábol
No to jste právě narazil na podstatu problému vašeho článku a obnažil se: Nemůžu to vyvrátit ani potvrdit, nejsem znalec příslušných dokumentů a skutečností, přímý účastník ani soudce. Předpokládám, že ani jedno z tohoho výčtu nejste ani vy, proto jsem napsal svůj příspěvek, obsahující opovržení nad takovou "žurnalistikou".
 • Autor lyžař
 • Datum a čas 24.9.2010 13:56
Reaguj
Re: bulvární blábol
naopak mi lidé kteří máme rádi jizerky jsem rádi že ten areál vznikl a doufáme že lidé kteří berou hory jako tělocvičnu budou autem jezdit do Vesce..
 • Autor luděk lbc
 • Datum a čas 23.9.2010 23:55
Reaguj
Myslim že prostor a čas dávají HoryDoly každýmu :) Tak se rozepište...
 • Autor JN
 • Datum a čas 22.9.2010 21:55
Reaguj
Re: bulvární blábol
Díky lyžaři za rozbor. Je téměř jasné, že ta miliarda zahučela hlavně do Liberce, přesně jak píšete. Mohl byste se ale prosím vrátit k tomu, o čem je můj článek? Můžete vyvrátit nebo potvrdit konkrétní argumenty k oněm třem bodům trestního oznámení?
Reaguj
Re: bulvární blábol
Mám takovej osobitej pohled na věc:mistrovství pomalu už v čemkoliv,je vlastně "tyjátr" pro masy,potící se sportovci něco jako gladiátoři a celý podnik je vlastně úplně o něčem jiném.Tak už ten vrcholový sport skoro nesleduji.A co za ty prachy mohlo být?Na to je snad lepší nemyslet,ale zas tak moc se nestalo,naštěsti jsme bohatá země....
 • Autor horal
 • Datum a čas 22.9.2010 21:30
Reaguj
bulvární blábol
Zatím největší bulvární sračka, kterou tady autor vyplodil \'(mezi spoustou jiných, občas tu ovšem je i zajímavý příspěvek, proto se sem semtam kouknu).Všichni regionální znalci problematiky toho MS tuší či vědí, že hlavní tunel a loupeže byly dávno před nástupem Neumanové a Jindry, i když oni si asi také (v částkách řádově nižších) přišli na své.K. Neumanová ovšem, na rozdíl například od autora tohoto blábolu alespoň někdy něco dokázala. Nepište o věcech, o kterých víte houby, respektive jen opepřujete obdobné bláboly jiných bulvárů.Na celém mistrovství nás, kteří lyžujeme v Jizerkách i jinde, nejvíc mrzí vyhozené prachy za nesmyslný areál ve Vesci (to nevymyslela Neumanová s Jindrou, ale regionální banda spekulantů s pozemky dávno před jejich nástupem). Za ty prachy mohl být nádherný Bedřichov nebo Harrachov s veškerou infrastrukturou. Ale celý je to na delší debatu, na to tu není prostor ani čas.
 • Autor lyžař
 • Datum a čas 22.9.2010 20:30
Reaguj
Celkem 10 příspěvků v diskuzi


České hory AKTUÁLNĚ 2022/2023

České hory AKTUÁLNĚ 2022/2023

PAPRSEK Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.... celý článek

Zvládnete školní lyžařský výcvik na jedničku?

Alpy AKTUÁLNĚ 2023

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

Skalnatá chata ve Vysokých Tatrách se po dlouhých desetiletích otevřela pro normální horolezeckou veřejnost. Před tím fungovala jen ze známosti anebo vůbec. Při tom je to jedna z nejstarších turisticko-lyžařsko-horolezeckých chat
Trentino má ideální lyžařské podmínky

Trentino má ideální lyžařské podmínky

Poté, co vánoční a novoroční svátky proběhly k plné spokojenosti provozovatelů a lyžařů, Trentino s důvěrou vyhlíží pokračování zimní sezóny. Lyžování konečně probíhá bez covidových omezení. Všude vládnou dobré sněhové podmínky.
Chytré hodinky a telefony ohlásí váš pád na sjezdovce záchranářům. Buďte na příjmu!

Chytré hodinky a telefony ohlásí váš pád na sjezdovce záchranářům. Buďte na příjmu!

Již jsme si jako záchranáři zvykli na E-Call v autě, který automaticky odešle nouzovou zprávu v případě nehody, ale to, s čím jsme se setkali v poslední době je poněkud problematičtější. Majitelé mnoha moderních
Sjel jsem Kilimandžáro na lyžích. Třikrát!

Sjel jsem Kilimandžáro na lyžích. Třikrát!

První sjezd Kilimandžára na lyžích provedl v roce 1980 Zdeněk Zerzáň ze Šumperka. A já jsem ho zopakoval v roce 2022, a to dokonce třikrát za jeden večer. Je pravda, že se nejednalo o nejvyšší
Malá dachsteinská dobrodružství

Malá dachsteinská dobrodružství

AKTUALIZACE Jeden z nejbližších impozantních alpských velikánů se vypíná nějakých tři sta kilometrů od českých hranic. Téměř třítisícový Dachstein vévodí dalekému širokému okolí. Jeho bílá ledovcová čepice září stovky kilometrů daleko.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 2.-5.2. 2.2.
Vacances - veletrh Belgie, Brusel 2.-5.2. 2.2.
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 3.-5.2. 3.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Ledová jízda - psí spřežení Pec pod Sněžkou 4.-6.2. 4.2.
Orlický maraton Deštné 4.-5.2. Běžky 4.2.
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Jennerstier - skialpinismus Německo, Königsssee   11.2.
Jizerská 50 - běžky Bedřichov 50 km klasicky 12.2.

Diskuse

How to get an ethereum wa... mariya, 1.2.2023 6:02, 118 příspěvků
What all you can get with... Martin, 1.2.2023 5:45, 118 příspěvků
Skialp Honza, 31.1.2023 14:27, 16 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 23:51, 7 příspěvků
Text – Honza: Michael Beranek, 30.1.2023 20:38, 6 příspěvků
Svět se změnil Honza, 30.1.2023 19:46, 6 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Honza, 30.1.2023 19:39, 7 příspěvků
Svět se změnil Michael Beranek, 30.1.2023 17:43, 6 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 15:11, 7 příspěvků
INU Honza, 30.1.2023 14:14, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19
Všem! Všem! Všem! Bude po... milan šupa, 14.1.2023 19:43
Sraz na Pražském hradě 8.1. Horydoly , 5.1.2023 20:52
Praha na Silvestra: dopra... Horydoly , 31.12.2022 9:42